Skocz do zawartości

BMW3


MajkDe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Z uwagi na to, że na razie nie trafiłem na godnego uwagi compacta z 1.8IS (no może poza tym, ale tu jest 2.5) zaczynam szukać touringa z R6 2.0.

Zapytam więc fachowców, które z poniższych aut warto obejrzeć:

320i z Włoch

320i z Niemiec

320 z Niemiec

Auta wypucowane, bo to handlarze. Czy mimo warto przejechać pół PL, żeby na żywo przejrzeć któreś z tych aut?

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z uwagi na to, że na razie nie trafiłem na godnego uwagi compacta z 1.8IS (no może poza tym, ale tu

> jest 2.5) zaczynam szukać touringa z R6 2.0.

> Zapytam więc fachowców, które z poniższych aut warto obejrzeć:

> 320i z Włoch

> 320i z Niemiec

> 320 z Niemiec

> Auta wypucowane, bo to handlarze. Czy mimo warto przejechać pół PL, żeby na żywo przejrzeć któreś z

> tych aut?

> PZDR

w Compact'ie którego pokazałeś powinna być inna kierownica - tzw. serducho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z uwagi na to, że na razie nie trafiłem na godnego uwagi compacta z 1.8IS (no może poza tym, ale tu

> jest 2.5) zaczynam szukać touringa z R6 2.0.

> Zapytam więc fachowców, które z poniższych aut warto obejrzeć:

> 320i z Włoch

> 320i z Niemiec

> 320 z Niemiec

> Auta wypucowane, bo to handlarze. Czy mimo warto przejechać pół PL, żeby na żywo przejrzeć któreś z

> tych aut?

> PZDR

czemu ten 2.5 compact Ci nie pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcąc zaśmiecać nowym wątkiem zapytam tutaj:

skrzynia automatyczna w benzynowym E36

jaka to skrzynia, trwała, kiepska, dobra, wystrzegać się czy można brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu ten 2.5 compact Ci nie pasuje?

Koncepcja compacta raczej odpada. Ciasno z tyłu (jeżdżę w 3-5 osób). Nie upcham butli LPG bez utraty bagażnika.

Poza tym mam uziemione auto a kombi i sedanów jest więcej na rynku.

No i to 2.5 - nie potrzebuję takiej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koncepcja compacta raczej odpada. Ciasno z tyłu (jeżdżę w 3-5 osób). Nie upcham butli LPG bez

> utraty bagażnika.

> Poza tym mam uziemione auto a kombi i sedanów jest więcej na rynku.

> No i to 2.5 - nie potrzebuję takiej pojemności.

Fakt comptact jest ciasny z tyłu i lpg można tylko kosztem bagażnika założyć

My głównie compactem jeździmy w 2os i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt comptact jest ciasny z tyłu i lpg można tylko kosztem bagażnika założyć

> My głównie compactem jeździmy w 2os i jest ok

U mnie niby pół na pół - raz 2os, raz 4os - ale młody "Messi" nie kwalifikuje się na jazdę z przodu a załadunek do tyłu jest kłopotliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie niby pół na pół - raz 2os, raz 4os - ale młody "Messi" nie kwalifikuje się na jazdę z

> przodu a załadunek do tyłu jest kłopotliwy.

Sam załadunek "towaru" nie jest najgorszy ale wcinać tam cały fotelik to jest sztuka, mimo że fotele przednie pochylaja się i odsuwaja mocno to i tak jest to mega nie wygodne

Szukaj więc koniecznie kombi jak ma bym auto dla rodzinki

2.0 pali podobnie jak 2.5 i 2.8 więc nie warto (chyba że cena bardzo atrakcyjna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam załadunek "towaru" nie jest najgorszy ale wcinać tam cały fotelik to jest sztuka, mimo że

> fotele przednie pochylaja się i odsuwaja mocno to i tak jest to mega nie wygodne

> Szukaj więc koniecznie kombi jak ma bym auto dla rodzinki

Sedan też wchodzi w grę. Kombi idzie na pierwszy wybór.

> 2.0 pali podobnie jak 2.5 i 2.8 więc nie warto (chyba że cena bardzo atrakcyjna)

Doczytałem w necie, że R6 2.0 i 2.3/2.5 mają podobne osiągi a 2.3 nawet (katalogowo) nieco mniejsze spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wcinam w temat, mam nadzieję że Autor się nie obrazi.

W zasadzie moje pytanie tez dotyczy wybory 3er. z tym że mam mały dylemat co wybrać.

Szukam touringa i teraz mam dylemat czy np e36 320 w lepszej opcji (climatronic, szyby w prądzie tył i przód, skóry tył i przód itp) czy np e46 318 trochę golasa (climatronic, szyby tylko przód w prądzie tylko z przodu)

ogólnie na samochód mam 13kzł, z czego myślę że 1-2kzł przeznaczyć na start czyli płyny i filtry, ewentualnie jakieś naprawy.

Na rejestrację OC itp jest osobna pula, chyba że samochód z zagranicy to opłaty poszły by z części puli na samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepraszam że się wcinam w temat, mam nadzieję że Autor się nie obrazi.

> W zasadzie moje pytanie tez dotyczy wybory 3er. z tym że mam mały dylemat co wybrać.

> Szukam touringa i teraz mam dylemat czy np e36 320 w lepszej opcji (climatronic, szyby w prądzie

> tył i przód, skóry tył i przód itp) czy np e46 318 trochę golasa (climatronic, szyby tylko

> przód w prądzie tylko z przodu)

> ogólnie na samochód mam 13kzł, z czego myślę że 1-2kzł przeznaczyć na start czyli płyny i filtry,

> ewentualnie jakieś naprawy.

> Na rejestrację OC itp jest osobna pula, chyba że samochód z zagranicy to opłaty poszły by z części

> puli na samochód

w tej kasie szukałbym e36 z lepszym wyposażeniem - climatronic, sportsize , szyber itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tej kasie szukałbym e36 z lepszym wyposażeniem - climatronic, sportsize , szyber itp

Dokładnie, ale trzeba dobrze poszukać a potem przejrzeć auto.

Tego od razu trzeba odpuścić, bo mimo że wygląda na bezwypadek to: ma prawie 400kkm na liczniku; środek jest sterany; silnik niby równo chodzi, ale ma jakiś dziwny rdzawy nalot pod korkiem oleju; pojawiają się ogniska korozji (spodu nie oglądałem, bo leń-autohandlarz zaproponował umowę "na Niemca", gdyż "mu się nie chce załatwiać formalności").

Tu też umowa "na Niemca", ale mimo wyplakowania wszystkiego i wyglancowania lakieru może być lepszym wyborem niż ten z linku wyżej. Tu tylko dowiadywałem się telefonicznie.

Ze względu na brak czasu na szukanie, powiększyłem budżet i zrezygnowałem z E36.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie, ale trzeba dobrze poszukać a potem przejrzeć auto.

> Tego od razu trzeba odpuścić, bo mimo że wygląda na bezwypadek to: ma prawie 400kkm na liczniku;

> środek jest sterany; silnik niby równo chodzi, ale ma jakiś dziwny rdzawy nalot pod korkiem

> oleju; pojawiają się ogniska korozji (spodu nie oglądałem, bo leń-autohandlarz zaproponował

> umowę "na Niemca", gdyż "mu się nie chce załatwiać formalności").

> Tu też umowa "na Niemca", ale mimo wyplakowania wszystkiego i wyglancowania lakieru może być

> lepszym wyborem niż ten z linku wyżej. Tu tylko dowiadywałem się telefonicznie.

> Ze względu na brak czasu na szukanie, powiększyłem budżet i zrezygnowałem z E36.

> PZDR

tego drugiego odpuściłem sobie mimo że mam blisko właśnie przez umowę "na niemca". Ogólnie na pomorzu bieda straszna z samochodami :/

teraz czekam na fotki od osoby z innego forum

e36 320 touring 1997, niby pełny mpak zewnętrzny i wewnętrzny, sportsitze pełna skóra, climatronic, szyby w prądzie tył i przód, asc+t, podobno cały zawias zrobiony itp za 11kzł.

więc wydaje mi się że sympatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tego drugiego odpuściłem sobie mimo że mam blisko właśnie przez umowę "na niemca". Ogólnie na

> pomorzu bieda straszna z samochodami :/

Mazowieckie nie lepsze.

> teraz czekam na fotki od osoby z innego forum

> e36 320 touring 1997, niby pełny mpak zewnętrzny i wewnętrzny, sportsitze pełna skóra, climatronic,

> szyby w prądzie tył i przód, asc+t, podobno cały zawias zrobiony itp za 11kzł.

> więc wydaje mi się że sympatycznie

Z Lublina może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastanawia mnie takie coś

> jeśli ktoś włożył tyle kasy w auto to czemu je teraz sprzedaje?

bo potrzebował inne (większe), bo dostał służbowe, bo potrzebuje pieniędzy, bo.... smile.gif

ja np mam nowy aku, kupiony ~ 2 miesiące przed sprzedażą auta zlosnik.gif

pewnie, że może się czerwona lampka zapalić, ale niekoniecznie musi to coś oznaczać. Sam w beemce wymieniłem amory z przodu (nietanie) i za 3 tygodnie została sprzedana zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo potrzebował inne (większe), bo dostał służbowe, bo potrzebuje pieniędzy, bo....

> ja np mam nowy aku, kupiony ~ 2 miesiące przed sprzedażą auta

> pewnie, że może się czerwona lampka zapalić, ale niekoniecznie musi to coś oznaczać. Sam w beemce

> wymieniłem amory z przodu (nietanie) i za 3 tygodnie została sprzedana

ale akku który kosztuje powiedzmy koło 2-3% wartości auta to nie to samo co zrobienie zawiasu co z dużą dozą prawdopodobieństwa jest równe lub przewyższa wartość auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale akku który kosztuje powiedzmy koło 2-3% wartości auta to nie to samo co zrobienie zawiasu co z

> dużą dozą prawdopodobieństwa jest równe lub przewyższa wartość auta

Raczej ten zrobiony zawias, to nowe laczniki stabikizatora grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej ten zrobiony zawias, to nowe laczniki stabikizatora

takie informacje dostałem a co było robione to nie wiem 270751858-jezyk.gif

bez dobrych fotek nawet nie mam zamiaru się ruszać oglądać bo mam jakieś 500km.

tak wiem fotki można zrobić żeby ładnie wyglądała ale chociaż jakieś odniesienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie informacje dostałem a co było robione to nie wiem

> bez dobrych fotek nawet nie mam zamiaru się ruszać oglądać bo mam jakieś 500km.

> tak wiem fotki można zrobić żeby ładnie wyglądała ale chociaż jakieś odniesienie

spróbuj poprosić kolegę o pomoc, może będzie miał możliwość obadać co nieco przed Twoją wycieczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastanawia mnie takie coś

> jeśli ktoś włożył tyle kasy w auto to czemu je teraz sprzedaje?

Swoją e36 kupiłem za 3,5 kzł, a miałem z tyłu wymienione 4 tuleje i oba amortyzatory nie dalej jak dwa tygodnie wcześniej.

Kiedyś wymieniałem gościowi kpl tarcz i klocków w Audi A4, choć miały jeszcze wiele kkm przed sobą. Powód - auto na sprzedaż i trzeba było czymś zachęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie zerknąć?

Składanie Dane pojazdu

Art.

Wartość

Numer podwozia WBACE51050EN67752

Kod typu CE51

Typ 320I (EUR)

Typoszereg E E36 (3)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji TOUR

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik M52

Pojemność skokowa 2.00

Moc 110

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor COSMOSSCHWARZ METALLIC (303)

Tapicerka STOFF KLEE/ANTHRAZIT (D6AT)

Data prod. 1997-02-27

Składanie Wyposażenie

Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)

S242A FAHRERAIRBAG MIT SERIENKRANZ(PUR) Kierownica z poduszką powietrzną

S243A AIRBAG FUER BEIFAHRER Poduszka powietrzna pasażera

S411A FENSTERHEBER,ELEKTRISCH VORN/HINTEN Siłownik szyby elektryczny przedn/tylny

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S556A AUSSENTEMPERATURANZEIGE Wskaźnik temperatury zewn.

S570A STAERKERE STROMVERSORGUNG Silniejsze zasilanie prądem

S687A RADIOVORBEREITUNG Instalacja radiowa

L814A ITALIEN-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Włochy

S818A BATTERIEHAUPTSCHALTER Główny wyłącznik akumulatora

S855A SPRACHVERSION ITALIENISCH Wersja językowa, włoski

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S884A ITALIENISCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa w jęz. włoskim

S928A REIFENSTEUERUNG Sterowanie opon

Składanie Wyposażenie seryjne

Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)

S210A ANTI-BLOCKIER-SYSTEM ( ABS ) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy

S214A AUT.STABIL.-CONTROL+TRAKTION(ASC+T) Automat. ukł. przeciwpoślizg. (ASC+T)

S270A BREITERE BEREIFUNG Koła z szerokim ogumieniem

S300A ZENTRALVERRIEGELUNG ELEKTRISCH Centralny zamek z autoalarmem

S340A STOSSLEISTEN SCHWARZ Zderzak częściowo lakierowany

S451A BEIFAHRERSITZ-HOEHENVERST.MECH Regulacja wysokości fotela pasaż. mech.

S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku

S497A MITTELARMLEHNE IM FOND Podłokietnik środkowy na kanapie

S545A DREHZAHLMESSER,KM/H-TACHO,AN.U Obrotomierz,km/h-Tacho,Zegar analog+EC

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S806A 3.BREMSLEUCHTE Trzecie światło stop

była mała korespondencja z kolesiem zachwalanie itp smile.gif

a tu z ostatniego maila

"ciezko juz znalesc niewalona e36 w polsce sam jezdze 10 lat e36 i wiem jaka jst teraz masakra,auto proste niewalone ,wszystko zdrowe cale, podluznice,progi ,bagaznik ,nic nietkniete dzwonem w orginalnym stanie i lakierze

gaz to stag 300/6 ,wtryski czerwone valteki,reduktor zawoli s,butla w kole ,wlew pod klapka,w aucie zrobilem zawieszenie wymienilem amortyzatory na sportowe fk nowe i sprezyny ap,zrobiony negatyw tyl na mimosrodzie przod na podkladkach,wymienione koncowki drazkow,laczniki tyl,klocki ,filtry, olej,wydech ,zalozony xenon,kupione lampy soczewkowe i przerobione na bh,zarowki chromowe w kierunkowskazach,zmieniony czujnik polozenia walka rozrzadu ,oraz dwie sondy lambda,klimatyzacja po serwisie w maju odgrzybianie,dobici czynika sprawna w 100%,rowniez w maju kupiony nowy akumulator,oraz nabylem nowe radio jvc z usb i kolorem pasujacym do deski,oraz mase jakis pierdulek ,jakies zalepki korki itp"

Link do fotek

https://imageshack.com/a/Lziq/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile to ma deklarowanego przebiegu? Bo widząc fotel kierowcy śmiało powiem, że zdrowo powyżej 300kkm ma w mojej opinii. Moje auto sprzedawałem chyba przy 254kkm i fotel nie miał przetarć skóry (też M-pakietowe fotele w półskórze). Dodatkowo ta kiera mi zdecydowanie nie pasuje do M-Paka i jeszcze w tym roczniku. Wg mnie tak jak w Compact z tego roku powinno być serducho oryginalnie, ale to należałoby zweryfikować wg VINu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.