Skocz do zawartości

Jakie LUPO kupić? Ma mało palić, raczej Pb


piotrulex

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz wierna Asterka powoli ma dość jeżdżenia i chcemy coś małego, niedrogiego, ekonomicznego i w miarę bezawaryjnego. To ma być auto w 95% na dojazdy do pracy 10km w jedną stronę z czego 7km trasa i 3km miasto. Podobno te małe benzyniaki niewiele palą a i znaleźć nieco ponad 10 letnie auto z przebiegiem poniżej 100 tysi też nie jest ciężko. Co byście doradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba bym wolal sejczento.Lupo jest drogie w sumie nic wiecej nie oferuje

To szukaj w dziale Fiata wink.gif

Ja w chwili obecnej szukam Lupo gdyż tak nam polecono a na dodatek zaprzyjaźniony mechanik pracuje właśnie w WV/Skoda. Żonie również podobają się kolory a to przeca najważniejsze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba bym wolal sejczento.Lupo jest drogie w sumie nic wiecej nie oferuje

Zupełnie inni komfort, wyższy poziom bezpieczeństwa , więcej miejsca i mniejsza awaryjność niż Fiat - dla mnie to sporo różnic ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zupełnie inni komfort, wyższy poziom bezpieczeństwa , więcej miejsca i mniejsza awaryjność niż Fiat

> - dla mnie to sporo różnic

No dla mnie też więc szukam

Teraz mam chwilowo zastępcze punto 1,2PB chyba 6 letnie i naprawdę nie chcę dla żony fiata angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nasz wierna Asterka powoli ma dość jeżdżenia i chcemy coś małego, niedrogiego, ekonomicznego i w

> miarę bezawaryjnego. To ma być auto w 95% na dojazdy do pracy 10km w jedną stronę z czego 7km

> trasa i 3km miasto. Podobno te małe benzyniaki niewiele palą a i znaleźć nieco ponad 10 letnie

> auto z przebiegiem poniżej 100 tysi też nie jest ciężko. Co byście doradzili?

takie coś bym poradził:

n7m9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To szukaj w dziale Fiata

> Ja w chwili obecnej szukam Lupo gdyż tak nam polecono a na dodatek zaprzyjaźniony mechanik pracuje

> właśnie w WV/Skoda. Żonie również podobają się kolory a to przeca najważniejsze

A Lupo w wersji 3L?, z tym, że to diesel. Względnie Arosa, może okazać się tańsza niż VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma byc proste. Tylko na dojazdy do pracy wiec wiele wymagac od niego nie będziemy. Drugie auto w rodzinie to zwykle przyzwoite kombi nowe do około 2 lat z darmowym paliwem itd więc ten ma byc naprawdę tylko i wyłacznie na malusie trasy po 20min x2 w ciagu dnia ponoiedzialek-piatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto ma byc proste. Tylko na dojazdy do pracy wiec wiele wymagac od niego nie będziemy. Drugie auto

> w rodzinie to zwykle przyzwoite kombi nowe do około 2 lat z darmowym paliwem itd więc ten ma

> byc naprawdę tylko i wyłacznie na malusie trasy po 20min x2 w ciagu dnia ponoiedzialek-piatek

a moze 1.7sdi? silnik prosty jak cep, bez turbo, lejesz praktycznie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Benzyna wydaje mi sie prostsza i tańsza w serwisie a przy ponad 10 letnim aucie to ważne

SDi to praktycznie nieśmiertelny silnik i do takiego autka super daje radę, tam nie ma się co zepsuć smile.gif

A nie spodziewałbym się, że lupo ktoś latał po autostradach i kręcił masę kilometrów grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba bym wolal sejczento.Lupo jest drogie w sumie nic wiecej nie oferuje

Paanie Kolego, wsiądź do seicento, a potem wsiądź do lupo zlosnik.gif Nie miałem pojęcia, jak z przodu może być tak dużo miejsca, w tak małym samochodziku. Jakie materiały wykońćzenia oraz wygłuszenia. Co do tych aut, przepaść jest wielka, na plus dla lupo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> SDi to praktycznie nieśmiertelny silnik i do takiego autka super daje radę, tam nie ma się co

> zepsuć

> A nie spodziewałbym się, że lupo ktoś latał po autostradach i kręcił masę kilometrów

Zerknij na przebiegi rzeczywiste, np. na mobile.de , sporo jest powyżej 250-300kkm ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i znaleźć nieco ponad 10 letnie

> auto z przebiegiem poniżej 100 tysi też nie jest ciężko. Co byście doradzili?

Ja doradził bym nieco zweryfikować wymagania i przestać wierzyć w to, że łatwo jest znaleźć 10 letnie Lupo z przebiegiem poniżej 100 tys km (realnym a nie kręconym)

Nie wiem o jakich pieniądzach myślisz, ale polecił bym Ci nowe Renault Twingo dla żony, 4-5 letnie samochody można już śmiało za około 10-13 tys pln kupić w na prawdę dobrym stanie i z minimalnym przebiegiem. Silnik 1.2 Benzyna daje radę, osobiście mam diesla i bardzo sobie chwalę, żona jeździ codziennie po około 13 km w jedną stronę do pracy spalanie poniżej 5 l/100 przyzwoite osiągi po remapie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być możliwie tanie auto, osiągi są bez znaczenia, wystarczy 70km/h. Ma być małe, tanie, mało palić i być tanie w ewentualnym serwisie. Szukam takiego malucha gdyż jakoś niewierze aby takim małym "gówienkiem" ktoś przez 10 lat nakręcił 300 tysi wink.gif. Jedno sensowne auto na częste wyjazdy nam wystarczy. Robię rocznie z 60-70 tysi i co 2 lata mam nowe. Ten tylko dom-biuro-dom czyli dziennie 20km. Może być porysowany itd. ale bez rdzy i normalnie jeżdżący smile.gif Tak aby się nie stresowała że po 8 godzinach stania na mrozie nie odpali smile.gif Nasza 18 letnia astra nigdy nie zawiodła i teraz musi być identycznie smile.gif

Jak benzyna to taniej będzie 1,0 czy 1,4? Są też jakieś inne? Jakieś wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ma być możliwie tanie auto, osiągi są bez znaczenia, wystarczy 70km/h. Ma być małe, tanie, mało

> palić i być tanie w ewentualnym serwisie. Szukam takiego malucha gdyż jakoś niewierze aby

> takim małym "gówienkiem" ktoś przez 10 lat nakręcił 300 tysi . Jedno sensowne auto na częste

> wyjazdy nam wystarczy. Robię rocznie z 60-70 tysi i co 2 lata mam nowe. Ten tylko

> dom-biuro-dom czyli dziennie 20km. Może być porysowany itd. ale bez rdzy i normalnie jeżdżący

> Tak aby się nie stresowała że po 8 godzinach stania na mrozie nie odpali Nasza 18 letnia

> astra nigdy nie zawiodła i teraz musi być identycznie

> Jak benzyna to taniej będzie 1,0 czy 1,4? Są też jakieś inne? Jakieś wersje?

Była wersja GTI smile.gif

Przy szukaniu zobacz też na bliźniaka Lupo - http://otomoto.pl/seat-arosa-sdi-webasto-C31677935.html palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Była wersja GTI

> Przy szukaniu zobacz też na bliźniaka Lupo -

> http://otomoto.pl/seat-arosa-sdi-webasto-C31677935.html

Seaty są mniej "śmieszne"

Dieselki zwykle są z większymi przebiegami więc tu się zgadza

Żadne GTI mnie nie interesuje, to auto ma być do kulania smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a moze 1.7sdi? silnik prosty jak cep, bez turbo, lejesz praktycznie wszystko

Mam sdi od 3 lat do pracy 10km (wiem wiem na takie trasy sie nie opłaca ON i hehe.gif)5 spali i trzeba polubic klekot smile.gif

Dziewczyna ta sama trasa ma yarisa 1.0 spala 6-6,5 i przebieg 250tys (przebieg orginał smile.gif) zero wycieków i brania oleju.

Pomyśl nad yarisem duzo wieksze od lupo i fajnie sie jezdzi.

Myślałem zeby sprzedać lupo ale nie znalazłem niz ekonomicznego.

.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam sdi od 3 lat do pracy 10km (wiem wiem na takie trasy sie nie opłaca ON i )5 spali i trzeba

> polubic klekot

> Dziewczyna ta sama trasa ma yarisa 1.0 spala 6-6,5 i przebieg 250tys (przebieg orginał ) zero

> wycieków i brania oleju.

> Pomyśl nad yarisem duzo wieksze od lupo i fajnie sie jezdzi.

> Myślałem zeby sprzedać lupo ale nie znalazłem niz ekonomicznego.

> .

> .

a jak w tych autach z serwisem, częściami itd.? idzie kupic w rozsądnych cenach? U nas autko mało popularne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak w tych autach z serwisem, częściami itd.? idzie kupic w rozsądnych cenach? U nas autko mało

> popularne ...

Grupa VAG wiec części tanie.Wymieniam oleje i filtry i nie mam problemu.Jak wyżej pisali auto bedzie na szrocie a silnik dalej będzie działał.Zona niech sie przejedzie lupo i yarisem i zobaczy ktory jej bardziej podejdzie,Cenowo i ekonomicznie to samo.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Grupa VAG wiec części tanie.Wymieniam oleje i filtry i nie mam problemu.Jak wyżej pisali auto

> bedzie na szrocie a silnik dalej będzie działał.Zona niech sie przejedzie lupo i yarisem i

> zobaczy ktory jej bardziej podejdzie,Cenowo i ekonomicznie to samo.

> .

Lupo jest śmieszniejszy. Yaris jakiś taki "zwykły" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z zawodowego doświadczenia doradzałbym 1,4 8V najtańszy w obsłudze, w miarę żwawy i dobrze znosi

> LPG

> Lupo ma o wiele wiecej miejsca z przodu niz seicento czy Aygo

ale Aygo masz 5d, mniejszy silnik więc mniejsze opłaty i na pewno będzie młodszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnice w opłatach niewielkie, mamy znjomego co nam serwisuje auta wpracuje w VW Skoda więc cały czas celujemy w Lupo. W weekend bierzemy kilka tysi w kieszeń i jedziemy pośmigać trochę po województwie po 3-4 ofertach. zobaczymy jak po jazdach czy żonie się nie odechce takiego malucha ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale Aygo masz 5d, mniejszy silnik więc mniejsze opłaty i na pewno będzie młodszy

nie wiem czy ktoś kupujący takie małe auto kieruje się praktycznością tyłu... raczej tylna kanapa to dodatek w sytuacja "kryzysowych"

Koszty eksploatacji Aygo są w wielu przypadka 10x wyższe niż w przypadku Lupo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czy ktoś kupujący takie małe auto kieruje się praktycznością tyłu... raczej tylna kanapa

> to dodatek w sytuacja "kryzysowych"

eee tam, ja nią woziłem szafki z Ikei

> Koszty eksploatacji Aygo są w wielu przypadka 10x wyższe niż w przypadku Lupo...

jakieś przykłady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.