Skocz do zawartości

[H] problem ze skasowaniem inspekcji


mizaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako że wymieniłem olej, chciałem skasować inspekcję.

wyłączony kluczyk > wciskam przycisk resetu kilometrów > po chwili jeszcze raz i widzę insp 0 > wciskam hamulec > przekręcam stacyjkę i widzę, że miga napis insp z kreskami poziomymi. Trzymałem tak chyba z 30sek ale cały czas tylko migało.

Niestety nie udało się skasować, więc poszedłem po interfejs

uruchamiam op > ... > zestaw wskaźników > programowanie > ... no i naciskam pedał hamulca wciskam guzik resetuj i wyskakuje komunikat, że się udało, ale hmmm, jak wyłączam i włączam stacyjkę nadal widzę INSP 0

Czy ktoś z Was miał coś podobnego?

Myślałem, że zrobię to jak zwykle sam, a tu chyba coś jest nie tak i trzeba będzie odwiedzić tech2 w serwisie, ale to trochę kosztowne 123zł za minutę roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem w różnych kombinacjach, zarówno tak, jak i z hamulcem, ale niestety nie pomogło.

Chyba jednak wybiorę się do ASO i przy okazji zrobię upgrade firmware w wyświetlaczu, bo mnie irytuje komunikat o otwartym bagażniku zamiast "zatankuj" wink.gif

Co mnie zdziwiło, op-com też sobie nie poradził, poprzednie wymiany oleju i kasowania inspekcji były bezproblemowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,

wsiadłem do samochodu, zamknąłem drzwi, wcisnąłem reset na liczniku, później hamulec i na koniec trzymając oba włączyłem stacyjkę.

Trzymałem tak z 30sec ale migał tylko napis INSP i pod spodem poziome kreseczki, nic więcej się nie zadziało.

Po wyłączeniu kluczyka nadal jest INSP 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, że popsułem wink.gif

Ale tak na serio, to nie mam pojęcia co dziadowi odbiło, do tej pory nie było problemu z kasowaniem inspekcji, a tu dzisiaj odwalił mi numer wink.gif

Szkoda mi trochę wydawać ponad stówkę na podpięcie techa zważając na to, że mam op-coma, no ale jak mi się nie uda nic zrobić, to pewnie nawiedzę serwis.

Jutro jeszcze mam traskę ponad 200km, może jak się na liczniku coś konkretniej ruszy to mu się poprawi, ech, działa zupełnie tak, jakby oprogramowanie pisali programiści z microsoftu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys i ja problem ze skasowaniem w 1 z astr, w necie znalazlem 3 mozliwe kombinacje i tylko 1 z nich zadzialala.

Od tad zawsze op-com pomagal.

Jak nic nie wymodzisz to tech zostanie lub tech i ktos z wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po TECHu

No i dziwna sprawa, inspekcję dało się wykasować, ale dopiero po zmianie interwału przeglądów z ekoflex na stałe 30tys lub rok.

Niby fajnie, ale teraz jak chcę sprawdzić ile do następnego przeglądu, to nie pokazuje, tzn wciskam bez kluczyka reset na liczniku, puszczam i naciskam jeszcze raz, dawniej pokazywało się, ile do następnego przeglądu, a teraz kiszka.

W serwisie nie byli w stanie skasować inspekcji jak było ustawione na ekoflex (longlife).

Nie mam już szczerze mówiąc pomysłu, co może być nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to po TECHu

> No i dziwna sprawa, inspekcję dało się wykasować, ale dopiero po zmianie interwału przeglądów z

> ekoflex na stałe 30tys lub rok.

> Niby fajnie, ale teraz jak chcę sprawdzić ile do następnego przeglądu, to nie pokazuje, tzn wciskam

> bez kluczyka reset na liczniku, puszczam i naciskam jeszcze raz, dawniej pokazywało się, ile

> do następnego przeglądu, a teraz kiszka.

> W serwisie nie byli w stanie skasować inspekcji jak było ustawione na ekoflex (longlife).

> Nie mam już szczerze mówiąc pomysłu, co może być nie tak

Mam identyczną sytuację w corsie D. Zwykle kasowałem isnp przyciskiem i zapłonem, teraz nic. Ciągle mi się nie pojawia zmiana w kilometrach. Poa tym też mam Op-coma i interfejsem też nie da rady. Kiedyś mi kumpel gadał że w niektórych samochodach z guzika da się tylko kilka razy skasować insp a później pozostaje serwis. Nie wiem ile w tym prawdy, ale wychodzi na to że coś jest nie tak. A może zepsuliśmy coś op comem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OP-COMa raczej bym nie podejrzewał.

U mnie zaczęło się od tego, że nie dało się skasować ręcznie bez interfejsu, i podejrzewam, że gdzieś się się coś zwiesiło w oprogramowaniu, gdzieś siedzi jakiś źle zapisany blok, ale cóż, jak by człowiek miał techa, żeby się pobawić, to by może coś wykminił, a tak cóż, zdaję się jeszcze na to, że ktoś z forumowiczów będzie pomocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.