Skocz do zawartości

Alkohol na stacjach benzynowych


drblade

Rekomendowane odpowiedzi

Zasadniczo to bardzo ważny temat motoryzacyjny, który dotyczy wszystkich kierowców.

Czy w ramach walki z pijakami na drodze, przypadkiem nie wpadnie ktoś na pomysł aby to ukrócić.

Jak to jest w innych, obcych zlosnik.gif krajach ?

Czy nie istnieje zbyt mocne lobby, które nie dopuści do tego typu posunięcia jakim będzie wycofanie 5 ze stacji benzynowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasadniczo to bardzo ważny temat motoryzacyjny, który dotyczy wszystkich kierowców.

> Czy w ramach walki z pijakami na drodze, przypadkiem nie wpadnie ktoś na pomysł aby to ukrócić.

> Jak to jest w innych, obcych krajach ?

> Czy nie istnieje zbyt mocne lobby, które nie dopuści do tego typu posunięcia jakim będzie wycofanie

> 5 ze stacji benzynowych ?

A jaki związek ma stacja benzynowa z pijanym kierowcą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np. łatwiejszy dostęp o wszystkich porach /oraz w dni świąteczne/ do alkoholu.

To jak z nożem w domu, masz a nie zarzynasz jednak swojej żony. A są tacy, którzy zarzynają, więc co zakazać sprzedaży noży?

Wczoraj jakiś mądry pan w tv mówił, że w Niemczech łapią 2 krotnie więcej pijanych niż u nas pomimo tego że u nich przekroczeniem jest 0,8 a u nas 0,2. To oznacza, że problem nie dotyczy tylko naszego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np. łatwiejszy dostęp o wszystkich porach /oraz w dni świąteczne/ do alkoholu.

Alkoholi 24h jest tyle, że jakby zniknęły ze stacji to by się nic nie stało. Po prostu zatrzymasz się 200m dalej i kupisz. Branża paliwowa na pewno sobie nie pozwoli na likwidację sprzedaży alko na stacjach. Takie szukanie na siłę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alkoholi 24h jest tyle, że jakby zniknęły ze stacji to by się nic nie stało. Po prostu zatrzymasz

> się 200m dalej i kupisz. Branża paliwowa na pewno sobie nie pozwoli na likwidację sprzedaży

> alko na stacjach. Takie szukanie na siłę...

Jak zlikwidują na stacjach to sie otworzy 2 razy tyle nocnych, rynek nie znosi próżni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jak z nożem w domu, masz a nie zarzynasz jednak swojej żony. A są tacy, którzy zarzynają, więc

> co zakazać sprzedaży noży?

> Wczoraj jakiś mądry pan w tv mówił, że w Niemczech łapią 2 krotnie więcej pijanych niż u nas pomimo

> tego że u nich przekroczeniem jest 0,8 a u nas 0,2. To oznacza, że problem nie dotyczy tylko

> naszego kraju.

Tylko czy w Niemczech jest wszędzie dozwolona sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych ?

I jak jest w Europie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Paliwo podrożeje o 1 zł na litrze i tyle. Pijanych mniej nie będzie.

To jest jakieś rozwiązanie.

Znajomy kiedyś robił na stacji.

Kasa z alkoholu była większa niż z paliw.

Oczywiście mowa o weekendach i dniach świątecznych.

Podobno kilkakrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alkoholi 24h jest tyle, że jakby zniknęły ze stacji to by się nic nie stało. Po prostu zatrzymasz

> się 200m dalej i kupisz. Branża paliwowa na pewno sobie nie pozwoli na likwidację sprzedaży

> alko na stacjach. Takie szukanie na siłę...

Jeszcze nigdy mnie /ani znajomych/ policja nie zatrzymała po wyjeździe ze stacji benzynowej.

Oczywiście wieczorowa porą.

Ale już kilka razy słyszałem opowieści o dmuchaniu w balonik po późno nocnym nawiedzeniu 24h źródełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alkoholi 24h jest tyle, że jakby zniknęły ze stacji to by się nic nie stało. Po prostu zatrzymasz

> się 200m dalej i kupisz. Branża paliwowa na pewno sobie nie pozwoli na likwidację sprzedaży

> alko na stacjach. Takie szukanie na siłę...

zrobil sie przez tragedie nosny temat i... szczerze czekam kiedy ucichnie

bo nie na takiej fali powinno sie zalatwiac pewne wazne tematy

osobiscie... eksportowalbym zlapanych a i w sumie ogolniej nawet bo skazanych do wiezien u Ruskich albo Ukrainie - nawet na skrocone w stosunku do orzeczonych okresy

bylo by dla podatnikow taniej a i drugi raz taki delikwent nie chcialby tam sie zjawic na turnus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze nigdy mnie /ani znajomych/ policja nie zatrzymała po wyjeździe ze stacji benzynowej.

> Oczywiście wieczorowa porą.

> Ale już kilka razy słyszałem opowieści o dmuchaniu w balonik po późno nocnym nawiedzeniu 24h

> źródełka.

sam widzialem takie sytuacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze nigdy mnie /ani znajomych/ policja nie zatrzymała po wyjeździe ze stacji benzynowej.

> Oczywiście wieczorowa porą.

> Ale już kilka razy słyszałem opowieści o dmuchaniu w balonik po późno nocnym nawiedzeniu 24h

> źródełka.

Trzeba być debilem żeby na bańce podjechać w nocy po towar do nocnego albo na stację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jak z nożem w domu, masz a nie zarzynasz jednak swojej żony. A są tacy, którzy zarzynają, więc

> co zakazać sprzedaży noży?

> Wczoraj jakiś mądry pan w tv mówił, że w Niemczech łapią 2 krotnie więcej pijanych niż u nas pomimo

> tego że u nich przekroczeniem jest 0,8 a u nas 0,2. To oznacza, że problem nie dotyczy tylko

> naszego kraju.

problem jest wszedzie bardzo duzy i w bardzo wielu panstwach nie wiadomo jak sobie z nim poradzic mimo bardzo wielu roznychrozwiazan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasadniczo to bardzo ważny temat motoryzacyjny, który dotyczy wszystkich kierowców.

> Czy w ramach walki z pijakami na drodze, przypadkiem nie wpadnie ktoś na pomysł aby to ukrócić.

Czekaj, bo według tego toku myślenia:

podjeżdża nawalony koleś na stację, kupuje alkohol, wsiada za kierę, pije i jedzie dalej.

I na nic tu monitoring który ma 99% stacji.

Nic to nie zmieni jak go tam nie będzie. No może poza większą marżą na paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sam widzialem takie sytuacje

Osobiście byłem świadkiem jak kolega o 2.00 w nocy dmuchał odjechawszy od monopolu ze 100 metrów.

Wracaliśmy z pracy i wstąpiliśmy po alko.

I teraz pytanie.

Jak często taka kontrola odbywa się w nocy pod stacjami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osobiście byłem świadkiem jak kolega o 2.00 w nocy dmuchał odjechawszy od monopolu ze 100 metrów.

> Wracaliśmy z pracy i wstąpiliśmy po alko.

> I teraz pytanie.

> Jak często taka kontrola odbywa się w nocy pod stacjami ?

w nocy nie wiem bo mam lepsze zajecia niz zagladanie na stacje benzynowe

ale wieczorem sam kilka razy widzialem jak na wyjezdzie z jednej ze stacji patrol (jesli dobrze pamietam to bylo to przy piatkach i sobotach sytuacje) zatrzymywal do kontroli i dmuchania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osobiście byłem świadkiem jak kolega o 2.00 w nocy dmuchał odjechawszy od monopolu ze 100 metrów.

> Wracaliśmy z pracy i wstąpiliśmy po alko.

> I teraz pytanie.

> Jak często taka kontrola odbywa się w nocy pod stacjami ?

Tak często jak trzeba podwyższyć policyjne statystyki lub uzyskać punkty do premii. Myślisz, że kontrolujący mają w tym inny interes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osobiście byłem świadkiem jak kolega o 2.00 w nocy dmuchał odjechawszy od monopolu ze 100 metrów.

> Wracaliśmy z pracy i wstąpiliśmy po alko.

> I teraz pytanie.

> Jak często taka kontrola odbywa się w nocy pod stacjami ?

Często bywam w nocy na stacjach, czasami kupuję alkohol o 2-3 w nocy. Po prostu jak wracam z pracy kupuję coś, żeby wypić w domu. Nigdy nie dmuchałem na stacji czy tuż po wyjeździe. W ogóle dmuchałem dwa razy w życiu, przy czym jeden raz po stłuczce. Nawet jak w tamtym roku miałem dwa mandaty (typowe wyskakiwanie z krzaków) nie musiałem dmuchać niewiem.gif W nocy kilka razy ostatnio sprawdzali dokumenty i też nie dmuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno stacje benzynowe, ale takie porządne i duże, żyją głównie ze wszystkiego dookoła paliwa (w tym ze sprzedaży %) więc nie sądzę, by się łatwo poddali w razie W. Do tego możliwość kupienia alko w dziwnych porach jest dość wygodną opcją dla potrzebujących. clown.gif

Np. widzę, że tirowcy, zwłaszcza ze wschodu, kupują masę piwska. O ile wypiją to i spalą na postoju to cool, ale nabywana ilość na to nie wskazuje smirk.gif

ale ciekawe, że problem o którym piszesz, jakiś rok temu, zauważył mój 11-letni wówczas syn zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasadniczo to bardzo ważny temat motoryzacyjny, który dotyczy wszystkich kierowców.

> Czy w ramach walki z pijakami na drodze, przypadkiem nie wpadnie ktoś na pomysł aby to ukrócić.

> Jak to jest w innych, obcych krajach ?

> Czy nie istnieje zbyt mocne lobby, które nie dopuści do tego typu posunięcia jakim będzie wycofanie

> 5 ze stacji benzynowych ?

Jedno nie ma związku z drugim według mnie. Idąc tym tropem zlikwidowałbym alkohol w sklepach z parkingami dla aut bo to oznacza że ktoś kupi wypije i pojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedno nie ma związku z drugim według mnie. Idąc tym tropem zlikwidowałbym alkohol w sklepach z

> parkingami dla aut bo to oznacza że ktoś kupi wypije i pojedzie.

Nie zgodzę się z tym tropem.

Stacje usiłują gonić za wszelkim zyskiem.

Niedawno była mowa o ty, ze zanim zapłacisz za paliwo musisz postać za tymi co jedzą, piją, palą, kupują prasę a ostatnio była mowa o paczkach pocztowych.

Mimo wszystko stacje nie powinny oferować alkoholu, bo to kusi. Zbyt łatwym dostępem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobno stacje benzynowe, ale takie porządne i duże, żyją głównie ze wszystkiego dookoła paliwa (w

> tym ze sprzedaży %) więc nie sądzę, by się łatwo poddali w razie W. Do tego możliwość kupienia

> alko w dziwnych porach jest dość wygodną opcją dla potrzebujących.

Też podejrzewam, ze to nie padnie.

Natomiast czekam na podniesienie się głosów w tej sprawie u naszych polityków.

> Np. widzę, że tirowcy, zwłaszcza ze wschodu, kupują masę piwska. O ile wypiją to i spalą na postoju

> to cool, ale nabywana ilość na to nie wskazuje

A na to tez zwróciłem jakiś czas temu uwagę.

> ale ciekawe, że problem o którym piszesz, jakiś rok temu, zauważył mój 11-letni wówczas syn

001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zgodzę się z tym tropem.

> Stacje usiłują gonić za wszelkim zyskiem.

A jak w takim razie wytłumaczysz "tanie" stacje przy marketach?

> Niedawno była mowa o ty, ze zanim zapłacisz za paliwo musisz postać za tymi co jedzą, piją, palą,

> kupują prasę a ostatnio była mowa o paczkach pocztowych.

> Mimo wszystko stacje nie powinny oferować alkoholu, bo to kusi. Zbyt łatwym dostępem.

Zwykły towar jak inny. Tym tropem myślenia klient który kupuje alkohol wraz z zakupami w hipermarkecie, nie może zatankować paliwa na taniej stacji przy tym markecie.

Kuriozum. Prawda?

Podsumowując. Jak ktoś się chce nawalić, to niema znaczenia źródło alkoholu.

Wszystko inne to słodkie politykowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osobiście byłem świadkiem jak kolega o 2.00 w nocy dmuchał odjechawszy od monopolu ze 100 metrów.

> Wracaliśmy z pracy i wstąpiliśmy po alko.

> I teraz pytanie.

> Jak często taka kontrola odbywa się w nocy pod stacjami ?

hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Nigdy (!) nie dmuchałem oink.gif po zakupach w nocnym, na stacji czy gdziekolwiek indziej. Ba, nawet przy nocnych kontrolach. Natomiast wielokrotnie przy "trzeźwych porankach" - to pokazuje cel działania naszej policji... no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podjeżdża nawalony koleś na stację, kupuje alkohol, wsiada za kierę, pije i jedzie dalej.

Jeżeli tak się dzieje, to nie przepisy są wadliwe, tylko ich egzekwowanie. Bo sprzedaż alkoholu osobie nietrzeźwej (nie tylko kierowcy) skutkuje odebraniem koncesji. Dla przykładu II SA/Op 708/10. Niezależnie od tego, czy sprzedawca był na stacji, czy w zwykłym nocniku. A w nocniku przez monitoring udowodnienie jest łatwiejsze, więc stacje benzynowe powinny bardziej się pilnować.

> Nic to nie zmieni jak go tam nie będzie. No może poza większą marżą na paliwie.

I zamykaniem stacji na noc, bo nie opłaci się dla się dla samego paliwa utrzymywać otwartej stacji 24/7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli tak się dzieje, to nie przepisy są wadliwe, tylko ich egzekwowanie. Bo sprzedaż alkoholu

> osobie nietrzeźwej (nie tylko kierowcy) skutkuje odebraniem koncesji. Dla przykładu II SA/Op

> 708/10. Niezależnie od tego, czy sprzedawca był na stacji, czy w zwykłym nocniku. A w nocniku

> przez monitoring udowodnienie jest łatwiejsze, więc stacje benzynowe powinny bardziej się

> pilnować.

Szanowanie prawa i jego egzekwowanie. Przykład idzie od góry w Polsce.

> I zamykaniem stacji na noc, bo nie opłaci się dla się dla samego paliwa utrzymywać otwartej stacji

> 24/7.

Największy Fast food w Polsce? Mc, czy Orlen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zgodzę się z tym tropem.

> Stacje usiłują gonić za wszelkim zyskiem.

> Niedawno była mowa o ty, ze zanim zapłacisz za paliwo musisz postać za tymi co jedzą, piją, palą,

> kupują prasę a ostatnio była mowa o paczkach pocztowych.

> Mimo wszystko stacje nie powinny oferować alkoholu, bo to kusi. Zbyt łatwym dostępem.

Tak samo papierosów bo to prowadzi do raka, automatów do gry bo to prowadzi do uzależnienia od hazardu i hot dogów bo to prowadzi do otyłości, po co ułatwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko czy w Niemczech jest wszędzie dozwolona sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych ?

> I jak jest w Europie ?

Kiedyś w D nie widziałem by alkoholi brakowało. W Holandii nie kupiłem nawet piwa yikes.gif

W A wszystko do dostania obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jedno...dlaczego Ty chcesz mi zakazać kupować alkohol na stacji? jest 23:30, sklepy pozamykane a że do stacji benzynowej mam kilkadziesiąt kilometrów to zakładam buty i idę kupic alkohol, powtarzam idę...teraz przemysl jeszcze raz co chcialeś napisać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a powiedz mi jedno...dlaczego Ty chcesz mi zakazać kupować alkohol na stacji? jest 23:30, sklepy

> pozamykane a że do stacji benzynowej mam kilkadziesiąt kilometrów to zakładam buty i idę kupic

> alkohol, powtarzam idę...

Zanim do niej dotrzesz to poranek już będzie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jak z nożem w domu, masz a nie zarzynasz jednak swojej żony. A są tacy, którzy zarzynają, więc

> co zakazać sprzedaży noży?

> Wczoraj jakiś mądry pan w tv mówił, że w Niemczech łapią 2 krotnie więcej pijanych niż u nas pomimo

> tego że u nich przekroczeniem jest 0,8 a u nas 0,2. To oznacza, że problem nie dotyczy tylko

> naszego kraju.

Bardzo, ale to bardzo solidny trop. W Polsce nie ma żadnego przeświadczenia, że jeśli wejdziesz na gazie za kółko to zostaniesz złapany. Zupełnie zerowe odczucie nieuchronności kary, a ta wcale nie musi być duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Paliwo podrożeje o 1 zł na litrze i tyle. Pijanych mniej nie będzie.

Trudno się nie zgodzić, prowadzenie "nocnego" to główne źródło dochodów stacji benzynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zlikwidują na stacjach to sie otworzy 2 razy tyle nocnych, rynek nie znosi próżni.

Ale za paliwo zapłacisz więcej, stacje benzynowe muszą przynosić zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasadniczo to bardzo ważny temat motoryzacyjny, który dotyczy wszystkich kierowców.

> Czy w ramach walki z pijakami na drodze, przypadkiem nie wpadnie ktoś na pomysł aby to ukrócić.

a po co ? W wielu miejscowościach to jedyny punkty gdzie można kupić %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacje idą za zyskiem w postaci hot dog ów, alkoholu i innych rzeczy, przede wszystkim dlatego, żeby być konkurencyjnym sprzedając paliwo.

Wiele z tych stacji w momencie, gdy nie będzie sprzedaży dodatkowej, pójdzie z torbami (przez państwo i politykę podatkową w paliwie), kolejne osoby będą bez pracy. Jeśli chcemy zakazać sprzedaży alkoholu, to zróbmy to wszędzie, a nie wybiórczo, przez to zrobimy z siebie hipokrytów z działaniem pod publikę, a nie dla osiągnięcia rzeczywistego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.