Skocz do zawartości

Alkohol na stacjach benzynowych


drblade

Rekomendowane odpowiedzi

W sylwestra a dokładnie zaraz w nowym roku już w śmiesznym stanie z niezgrabnych rączek wyleciała mi prawie pełna ostatnia flaszka wódki tak nieszczęśliwie że się mam nadzieje że na szczęście zbiła w ten nowy roczek. Trzeźwa żona kumpla podjechała na stacje i zakupiliśmy wódeczkę. Stacja uratowała nam życie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma problem z alkoholem to kupi go i tak i tak niezaleznie od tego czy bedzie na stacji czy nie. Za to dodatki na stacji pozwalaja na calkiem niezly zarobek i przez to utrzymywanie nizszych cen paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasadniczo to bardzo ważny temat motoryzacyjny, który dotyczy wszystkich kierowców.

> Czy w ramach walki z pijakami na drodze, przypadkiem nie wpadnie ktoś na pomysł aby to ukrócić.

> Jak to jest w innych, obcych krajach ?

> Czy nie istnieje zbyt mocne lobby, które nie dopuści do tego typu posunięcia jakim będzie wycofanie

> 5 ze stacji benzynowych ?

ja myślę że powinni zlikwidować siekiery w marketach budowlanych, leżą swobodnie i zawsze ktoś może wziąć i odrąbać głowę jakiemuś klientowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasadniczo to bardzo ważny temat motoryzacyjny, który dotyczy wszystkich kierowców.

A niby w jaki sposób ma dotyczyć? Ktoś komuś przystawia pistolet do głowy i każe na stację jechać po mocne trunki?

Zakaz handlu na stacjach to jak już słusznie wskazali moi poprzednicy wzrost ceny paliw , czasami zamknięcie stacji, Rynek nie znosi próżni. Prohibicja i chlanie po cichu w Stanach , handel od 13 i mety za komuny w Polsce to tylko niektóre przykłady. O tym nawet hity powstawały - Shakin Dudi smile.gif Paradoksalnie to tylko pogorszy sytuację bo do źródełka trzeba będzie dalej jechać biglaugh.gif

Jak ktoś ma jechać to i tak pojedzie. Problem leży gdzie indziej. Prawdopodobieństwo wpadki jest tak niskie że trzeba by sie chyba na słupie zatrzymać żeby sprawa sie wydała. A nawet jak sie wyda to sąd da zawiasy i prawko po roku można znów robić.

Ja bym to zrobił inaczej.

1. Dozwolone 0,5 promila. IMHO to nie jest dawka która jakoś drastycznie podnosi niebezpieczeństwo wypadku a wiadomo że po 1 piwku czy lampce wina można wsiąść i jechać.

2. Po przekroczeniu 0,5 prawko z automatu na rok zabrane a przy próbie odzyskania jakieś karne punkty by było ciężej zdać. Do tego bolesna grzywna

3. W razie spowodowania kolizji nie koniecznie od razu więzienie. Wystarczą zawiasy okraszone koniecznością naprawy szkody, dotkliwą nawiązką czy grzywną. Dotkliwą tzn % zarobków albo konkretna duża kwota a nie 1 czy 2 tyś. Ma zaboleć i tyle.

4. Przy spowodowaniu wypadku ze skutkiem śmiertelnym bezwzględnie do pierdla na nie mniej niż 10 lat oraz renta czy inne odszkodowanie dla poszkodowanej rodziny.

btw

Kajdaniarzy siedzących za wypadki powino sie brać z automatu do kopania autostrad. Mieli by swój wkład w poprawę bezpieczeństawa na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo, ale to bardzo solidny trop. W Polsce nie ma żadnego przeświadczenia, że jeśli wejdziesz na

> gazie za kółko to zostaniesz złapany. Zupełnie zerowe odczucie nieuchronności kary, a ta wcale

> nie musi być duża.

Żeby kara była nieuchronna to musiałby co 5km stać patrol policji i kontrolować wszystkich bez wyjątku. To jest nierealne, żeby nie powiedzieć bezsensowne.

Poza tym jeżeli już mówimy o nieuchronności kary dla nietrzeźwych to dlaczego nie również dla:

- przekraczających prędkość

- wymuszających pierwszeństwo

- wyprzedzających na trzeciego

- wyprzedzających na przejściach dla pieszych

- jeżdżących po kilkanaście godzin bez przerwy?

Podejrzewam że każda z tych grup powoduje podobną liczbę wypadków co nietrzeźwi, a jakoś nikt nie robi na nich nagonki. Tak naprawdę żeby wyeliminować problem wypadków powinniśmy na stacjach benzynowych zabronić sprzedaży paliwa a nie alkoholu - to by odniosło znacznie lepszy skutek zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam że każda z tych grup powoduje podobną liczbę wypadków co nietrzeźwi, a jakoś nikt nie

> robi na nich nagonki. Tak naprawdę żeby wyeliminować problem wypadków powinniśmy na stacjach

> benzynowych zabronić sprzedaży paliwa a nie alkoholu - to by odniosło znacznie lepszy skutek

Ja się z Tobą co do zasady zgadzam. ok.gif

> Żeby kara była nieuchronna to musiałby co 5km stać patrol policji i kontrolować wszystkich bez

> wyjątku. To jest nierealne, żeby nie powiedzieć bezsensowne.

To już nie o same kontrole chodzi (choć też, bo pomiędzy totalnym brakiem kontroli, a staniem co 5 kilometrów jest jednak sporo stanów pośrednich, które wydaje się będą bardziej efektywne od status quo). Jazda po pijaku, jazda po pijaku bez uprawnień, jazda po pijaku bez uprawnień z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, czy w końcu zabicie kogoś na drodze po pijaku, bez uprawnień, z zakazem prowadzenia pojazdów to przestępstwa, zgoda. Ale nic z tego nie wynika. Po drogach jeździ mnóstwo recydywistów, z którymi jednak coś powinno się zrobić. I już nie piję do tego, by wszystkich z góry na dół zamykać, wręcz przeciwnie. Po pierwsze pijany gagatek powinien dostać taką grzywnę, na której spłatę pracowałby przez najbliższy rok lub dwa, to powinna być dotkliwa kara. I ściągalna, bezwzględnie ściągalna.

I wiem wiem, to są moje marzenia... takie rzeczy to niestety nie w tym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.