Skocz do zawartości

Montaż pralki


carrera

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Czy szanowne grono pomoże mi udzielając informacji co muszę kupić podłączyć pralkę? Prócz pralki ofc.

Pralki jeszcze nie mam, ale wiem, że jest przy niej wąż. Czy coś jeszcze muszę kupić? Poniżej fotki ściany z zaworem i odpływem.

287431550-20140104_201505.jpg

287431550-20140104_201323.jpg

post-61358-14352522793512_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzień dobry

> Czy szanowne grono pomoże mi udzielając informacji co muszę kupić podłączyć pralkę? Prócz pralki

> ofc.

> Pralki jeszcze nie mam, ale wiem, że jest przy niej wąż. Czy coś jeszcze muszę kupić? Poniżej fotki

> ściany z zaworem i odpływem.

Syfon "kulkowy" na odpływ, żeby nie "wiało" z rury i to wszystko pewnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż dopływowy po prostu się wkręca (w oprawce jest uszczelka) a odpływ najlepiej zamontować przez przejściówkę , którą ja kupiłem w Leroy Merlin (kawałek gumy z otworkiem za 6 zł). Wtedy przy okazji nie śmierdzi w odpływu.

Sam przewód odpływowy trzeba będzie prawdopodobnie obciąć przy końcówce bo inaczej się go nie wepchnie.

Tak ja podłączałem pralkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzień dobry

> Czy szanowne grono pomoże mi udzielając informacji co muszę kupić podłączyć pralkę? Prócz pralki

> ofc.

> Pralki jeszcze nie mam, ale wiem, że jest przy niej wąż. Czy coś jeszcze muszę kupić? Poniżej fotki

> ściany z zaworem i odpływem.

jaką średnicę wewnętrzną ma ta rurka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzień dobry

> Czy szanowne grono pomoże mi udzielając informacji co muszę kupić podłączyć pralkę? Prócz pralki

> ofc.

> Pralki jeszcze nie mam, ale wiem, że jest przy niej wąż. Czy coś jeszcze muszę kupić? Poniżej fotki

> ściany z zaworem i odpływem.

Taka gumowa zaślepka na odpływ by się przydała (coś jak bębenek) - przebijasz przez nią wąż odpływowy i jest to na tyle szczelne, że powstrzymuje wyziew z kanalizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko jest, a przewód dopływu wody oraz odprowadzania wody brudnej będzie w zestawie jeśli to

> nowa pralka, tylko kup sobie taką gumową redukcję na tą rurę kanalizacyjną, to jest jak

> pamiętam redukcja na 1".

tam w scianie ma raczej białą fi32 więc redukcja do węza praki na fi32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzień dobry

> Czy szanowne grono pomoże mi udzielając informacji co muszę kupić podłączyć pralkę? Prócz pralki

> ofc.

> Pralki jeszcze nie mam, ale wiem, że jest przy niej wąż. Czy coś jeszcze muszę kupić? Poniżej fotki

> ściany z zaworem i odpływem.

Senkju IThankYou.giflove_4.gif

jadę zatem do Leroy cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tam w scianie ma raczej białą fi32 więc redukcja do węza praki na fi32

Ja linijki w oczach nie mam jak niektórzy tutaj, ale autor tematu sam powinien sobie zmierzyć średnicę rury i kupić odpowiednią redukcję zlosnik.gif Grunt że chodzi o gumę redukcyjną zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodatkowo uszczelniałem silikonem.

Z pralki zaczęło śmierdzieć zaraz po podłączeniu, bo wiadomo, wody w niej nie ma, tak samo i w wężu odpływowym. Obecnie większość pralek ma chyba program "czyszczenie bębna" czy coś takiego, więc po podłączeniu można włączyć ten program lub wybrać jakiś najkrótszy jeśli takiego programu nie ma.

A co do blokad to najlepiej spojrzeć w instrukcję, w niektórych wystarczy wykręcić śruby a w niektórych trzeba je wyjąć razem z takimi ala' kołkami rozporowymi i zaślepić dołączonymi pokrywkami. Tak miałem w Beko.

Syfonu w żadnej pralce nigdy nie miałem i nigdy mi z pralek nie śmierdziało fekaliami, wyłączając oczywiście montaż nowej pralki bez wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo go zrobić z samego węża

Dokładnie - zagiąć u dołu w górę wyprowadzając końcówkę i woda zawsze zostanie w wężu. Dzięki temu mamy naturalny syfon i nic nie śmierdzi. Szkoda kasy na te udziwnienia a węże w pralkach są zazwyczaj wystarczająco długie by je zagiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie - zagiąć u dołu w górę wyprowadzając końcówkę i woda zawsze zostanie w wężu. Dzięki temu

> mamy naturalny syfon i nic nie śmierdzi. Szkoda kasy na te udziwnienia a węże w pralkach są

> zazwyczaj wystarczająco długie by je zagiąć.

I co ważne odpada Ci tworzenie kolejnego punktu połączenia, przez który może zacząć ciec ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kupi tylko redukcje i w wsadzi w nia waz odplywowy to bedzie smierdziec z pralki. Nalezy kupic

> syfon pralkowy.

> Krawiec

Nie będzie bo w pralce zawsze zostaje trochę wody, warunkiem jest odpowiednie poprowadzenie węża odprowadzającego wodę, niektóre pralki już fabrycznie mają przykręcony na stałe lub mają szybki zaczep tak aby to wąż robił za syfon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja dodatkowo uszczelniałem silikonem.

> Z pralki zaczęło śmierdzieć zaraz po podłączeniu, bo wiadomo, wody w niej nie ma, tak samo i w wężu

> odpływowym.

No jak nie ma jak jest, chyba że wąż leży na płasko to wtedy woda ucieka.

Po to też jest rurka spustowa do wody obok filtra bo inaczej podczas próby czyszczenia filtra mielibyśmy mały potop

> Syfonu w żadnej pralce nigdy nie miałem i nigdy mi z pralek nie śmierdziało fekaliami, wyłączając

> oczywiście montaż nowej pralki bez wody.

No kolega jakiś niezdecydowany, raz piszesz że śmierdziało a za chwilę że nie montowałeś dodatkowych syfonów bo nie śmierdziało zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w nowej pralce masz wodę? W nowej ledwo co rozpakowanej? Bo ja jakoś nie widziałem wody zaraz po kupnie.

Jak nową kupiłem to śmierdziało, przecież w wężu nie ma wody do pierwszego prania smile.gif Dlatego wspomniałem o programach startowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie w nowej pralce masz wodę? W nowej ledwo co rozpakowanej? Bo ja jakoś nie widziałem wody zaraz

> po kupnie.

> Jak nową kupiłem to śmierdziało, przecież w wężu nie ma wody do pierwszego prania Dlatego

> wspomniałem o programach startowych.

No w nówce nie ma, ale jak się podłączy to przecież nie będziesz czekał do pierwszego prania czy też testował jakieś programy na sucho tylko się podłącza węże, odkręca wodę żeby sprawdzić połączenia węża z pralką czy nie ciecze, szybki test czy pobiera wodę i już mamy syfon zlosnik.gifok.gif

Jak wąż odpływowy będzie podłączony/umocowany tak jak na foto to już mamy "naturalny" syfon ok.gif

link do foty: http://obrazki.elektroda.pl/1345308100_1330864672.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzień dobry

> Czy szanowne grono pomoże mi udzielając informacji co muszę kupić podłączyć pralkę? Prócz pralki

> ofc.

> Pralki jeszcze nie mam, ale wiem, że jest przy niej wąż. Czy coś jeszcze muszę kupić? Poniżej fotki

> ściany z zaworem i odpływem.

redukcje w postaci korka z 50 na 25 (chyba)

czyli ze srednicy wewnetrznej odplywu w scianie na srednice odplywu prali

i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> redukcje w postaci korka z 50 na 25 (chyba)

> czyli ze srednicy wewnetrznej odplywu w scianie na srednice odplywu prali

obstawiam redukcję z 40 na 32... albo w ogóle brak redukcji, bo możliwe, że w ścianie siedzi rurka 32. No i jeszcze dałbym kolanko 90st tak, żeby wąż z pralki był włożony od góry.

> i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty mnie nie pytaj, bo dla mnie to zwykłe kolanko PCV Google podaje że to jakaś firma z Holandii.

dlatego właśnie o to pytam, bo dla mnie to też jest zwykłe kolano PCV. Też zacząłem od zapytania googla, bo pierwszy raz spotykam się z takim określeniem niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wavin - producent

no a po czym poznajesz, że to akurat od Wavina? Bo jak dla mnie to najzwyklejsze kolanka które można kupić w każdym sklepie budowlanym (i o ile pamiętam) są produkowane w Polsce i to nie przez wymienioną przez Ciebie firmę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no a po czym poznajesz, że to akurat od Wavina? Bo jak dla mnie to najzwyklejsze kolanka które

> można kupić w każdym sklepie budowlanym (i o ile pamiętam) są produkowane w Polsce i to nie

> przez wymienioną przez Ciebie firmę...

No bo firma to tu chyba nie ma znaczenia hmm.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.