Skocz do zawartości

Jakie auto do 50kzl zamiast Thalii


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie auto zamiast Thalii?

wymagania:

- nowy, zakup za gotowke

- male spalanie (raczej benzyna, krotkie odcinki glownie w miescie max 15kkm rocznie)

- klima

- ESP

- czujniki parkowania

- tempomat

- begaznik min 500l

- liftback lub combi bo do sedana nie da sie wlozyc np beczki

- mozliwie dluga gwarancja/tani serwis

- kolor inny niz czarny, bialy i czerwony

z ogloszen wyszlo mi:

- Chevrolet Cruze 1,6 i 1,8, ale nie wiem jak toto ze spalaniem

- Renault Clio Grand tour 0,9

- Skoda Rapid 1,2

- Skoda Octavia 1,2

Jakies inne propozycje albo opinie o tych co znalazlem?

ew jesli ktos z was pracuje w jakims salonie to poprosze o oferte na priv smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem "zwykłym" clio z silnikiem 0,9 l ( turbo ). Dla mnie porażka- denerwująca turbodziura podczas ruszania, a od 3. biegu już nic się nie dzieje, tzn. zero przyspieszenia- marazm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Chevrolet Cruze 1,6 i 1,8, ale nie wiem jak toto ze spalaniem

> - Renault Clio Grand tour 0,9

> - Skoda Rapid 1,2

> - Skoda Octavia 1,2

> Jakies inne propozycje albo opinie o tych co znalazlem?

> ew jesli ktos z was pracuje w jakims salonie to poprosze o oferte na priv

Z tych bym wybrał Cruz'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z ogloszen wyszlo mi:

> - Chevrolet Cruze 1,6 i 1,8, ale nie wiem jak toto ze spalaniem

> - Renault Clio Grand tour 0,9

> - Skoda Rapid 1,2

> - Skoda Octavia 1,2

> Jakies inne propozycje albo opinie o tych co znalazlem?

> ew jesli ktos z was pracuje w jakims salonie to poprosze o oferte na priv

Nowa Octavia za 50kzł? Gdzie znalazłeś Octavie za tyle?

Wg. tych założeń to idealnie pasuje Cruze kombi mimo tego, że ta marka w Europie za kilka lat przestanie istnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowa Octavia za 50kzł? Gdzie znalazłeś Octavie za tyle?

56... jezeli warto to mze te pare kzl sie jeszcze znajdzie

> Wg. tych założeń to idealnie pasuje Cruze kombi mimo tego, że ta marka w Europie za kilka lat

> przestanie istnieć.

no wlasnie tez mi sie wydaje ze Cruze...

a jak to ze spalaniem wychodzi? nadaje sie toto do ewentualnego gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 56... jezeli warto to mze te pare kzl sie jeszcze znajdzie

> no wlasnie tez mi sie wydaje ze Cruze...

> a jak to ze spalaniem wychodzi? nadaje sie toto do ewentualnego gazu?

Chevrolet sprzedaje Cruzy z LPG, ale chyba nie sprzedają wersji kombi z LPG. Wiem, że na pewno można kupić Hatchbacka i sedana z LPG, a o kombi nie dam ręki sobie uciąć czy można kupić z LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z ogloszen wyszlo mi:

> - Chevrolet Cruze 1,6 i 1,8, ale nie wiem jak toto ze spalaniem

> - Renault Clio Grand tour 0,9

> - Skoda Rapid 1,2

> - Skoda Octavia 1,2

Na przełomie roku można było kupić jeszcze Megane Grandtour 1.6 za 46k PLN (granatowe). Może jeszcze gdzieś stoi w salonie.

Ewentualnie Fluence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> liftback lub combi bo do sedana nie da sie wlozyc np beczki

Ups... not to bez Fluence (zasugerowałem się tą thalią hehe.gif) tylko Megane GrandTour...

Cruze kombi już było proponowane - nic lepszego w tej cenie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Chevrolet Cruze 1,6 i 1,8, ale nie wiem jak toto ze spalaniem

> - Renault Clio Grand tour 0,9

> - Skoda Rapid 1,2

> - Skoda Octavia 1,2

> Jakies inne propozycje albo opinie o tych co znalazlem?

> ew jesli ktos z was pracuje w jakims salonie to poprosze o oferte na priv

cos słabo szukasz, clio grand ma 443l bagażnik, rapid chyba 400l, ty chcesz 500l, więc albo bulisz na octavie, albo spuszczasz z ceny i wyposażenia lub spalania i bierzesz logana kombi lub auto typu partner/doblo itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cos słabo szukasz, clio grand ma 443l bagażnik, rapid chyba 400l, ty chcesz 500l, więc albo bulisz

> na octavie, albo spuszczasz z ceny i wyposażenia lub spalania i bierzesz logana kombi lub auto

> typu partner/doblo itp

logana mcv ogladalem wczoraj i jestem pozytywnie w szoku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cos słabo szukasz, clio grand ma 443l bagażnik, rapid chyba 400l, ty chcesz 500l, więc albo bulisz

> na octavie, albo spuszczasz z ceny i wyposażenia lub spalania i bierzesz logana kombi lub auto

> typu partner/doblo itp

"Skoda Rapid - BAGAŻNIK

Każdemu modelowi Skody wypada oddać szacunek za pojemność bagażnika. Nie inaczej jest z Rapidem, którego przestrzeń załadunkowa wynosi aż 550 litrów, co jest wiodącym wynikiem w klasie. Konkurencyjne propozycje nie mają aż tak wielkich kufrów: Peugeot 301 - 506 l, Citroen C-Elysee - 506 l, Fiat Linea - 500 l, Chevrolet Aveo sedan - 502 l, Dacia Logan - 510 l. Chyba nie można wyobrazić sobie lepszego dostępu do kufra jak w Skodzie. Żaden konkurent będący tradycyjnym sedanem nie daje takich możliwości jak czeski liftback. Na łatwe lokowanie nawet bardzo dużych elementów w bagażniku pozwala mocno pochylona tylna klapa, wysoko unoszona do góry wraz z szybą."

Cruze tez ma 500l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chevrolet sprzedaje Cruzy z LPG, ale chyba nie sprzedają wersji kombi z LPG. Wiem, że na pewno

> można kupić Hatchbacka i sedana z LPG, a o kombi nie dam ręki sobie uciąć czy można kupić z

> LPG.

Masz rację cruze kombi nie jest oferowany w wersji LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do jazdy po mieście nadaje się i 6.0 V8. Kwestia tylko na co kogo stać

Ale nie ukrywajmy, silniki które proponuje Chevy czyli 1.6 i 1.8 ZTCP są już dość archaiczne. Bardziej wydajne są nowsze z bezpośrednim wtryskiem i sprężarką.

Inny jest natomiast 1.4T, po prostu już nowszy i da się wtedy to porównać do TSI np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nie ukrywajmy, silniki które proponuje Chevy czyli 1.6 i 1.8 ZTCP są już dość archaiczne.

Zgadzam się, ale czy to wada? Nie koniecznie. Osiągami na pewno ustępują silnikom z turbo ale z drugiej strony są to stare sprawdzone jednostki. Tak jak wspomniałeś Chevrolet oferuje też silniki z turbo więc klient ma jakiś tam wybór. Niektórzy producenci już takiego wyboru nie dają i klienci są skazani tylko na silniki z turbo.

Generalnie wszystko zależy od tego co klient oczekuje bo dla jednych coś może być zaletą dla innych będzie to wadą a jeszcze innym nie przetłumaczysz bo są zaślepieni w znaczku na masce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nie ukrywajmy, silniki które proponuje Chevy czyli 1.6 i 1.8 ZTCP są już dość archaiczne.

> Bardziej wydajne są nowsze z bezpośrednim wtryskiem i sprężarką.

Wyznacznikiem nowoczesności jest turbo? yikes.gif

> Inny jest natomiast 1.4T, po prostu już nowszy i da się wtedy to porównać do TSI np.

1.4T to MPI a TSI to wtrysk bezpośredni. Czyli 1.4T to zabytek wg twojej teorii grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyznacznikiem nowoczesności jest turbo?

> 1.4T to MPI a TSI to wtrysk bezpośredni. Czyli 1.4T to zabytek wg twojej teorii

O cholera, przeoczyłem ten fakt zlosnik.gif

Obecnie nowoczesność to dałnsajzing czyli mały silniczek z doładowaniem lub Vidlasta szóstka z tym samym, jak zwał tak zwał.

Nowoczesny silnik to właśnie bezpośredni wtrysk + doładowanie. Przynajmniej tak większość tworzy, jeżeli mamy pośredni czy tam wielopunktowy to można to jeszcze dość tanio gazować.

Ale różnica miedzy 1.4T a 1.8 n/a od Opla to przepaść grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadzam się, ale czy to wada? Nie koniecznie. Osiągami na pewno ustępują silnikom z turbo ale z

> drugiej strony są to stare sprawdzone jednostki. Tak jak wspomniałeś Chevrolet oferuje też

> silniki z turbo więc klient ma jakiś tam wybór. Niektórzy producenci już takiego wyboru nie

> dają i klienci są skazani tylko na silniki z turbo.

> Generalnie wszystko zależy od tego co klient oczekuje bo dla jednych coś może być zaletą dla innych

> będzie to wadą a jeszcze innym nie przetłumaczysz bo są zaślepieni w znaczku na masce.

Zaleta wg mnie.

Ja bym wybrał 1.8 bo mniej tam gratów do zepsucia wink.gif

Przy typowaniu nowego VW odpadł, bo same silniki z Turbosprężarkami, żadnych starych sprawdzonych lub wolnossących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mazda idzie innym torem niż masa producentów i dobrze, bo mała pojemność to kicha w sumie

A mi odpowiada ta mała pojemność w aucie segmentu B. Może do większych nie ( nie wiem ), ale do mieszczuchów tak ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mi odpowiada ta mała pojemność w aucie segmentu B. Może do większych nie ( nie wiem ), ale do

> mieszczuchów tak .

w mniejszym masz mała masę i chyba łatwiej przeboleć że silnik jest mniejszy, ale za to w dużym aucie segmentu D chyba każdy woli jak silnik zaczyna się od ~2000 ccm.

Takie moje gdybania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis w salonie Renault, obejrzec Clio Grandtour... takiego olewactwa dawno nie widzialem - niedosc ze nikt sie nie interesowal tym ze przyszedlem mimo iz bylem jedynym klientem to auta pozamykane a obsluga nie ma kluczyka... shocked.gif nawet prospektu nie dostalem - jak oni chca cos sprzedac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bylem dzis w salonie Renault, obejrzec Clio Grandtour... takiego olewactwa dawno nie widzialem -

> niedosc ze nikt sie nie interesowal tym ze przyszedlem mimo iz bylem jedynym klientem to auta

> pozamykane a obsluga nie ma kluczyka... nawet prospektu nie dostalem - jak oni chca cos

> sprzedac?

shocked.gif w czerownym renault ( trucks) nawet bys dostał pojeździć cool.gif. byłeś po sąsiedzku gdzie jezdzę szefa autem na przeglądy ? ( nie chcę podawać adresu ani dealera )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Na przełomie roku można było kupić jeszcze Megane Grandtour 1.6 za 46k PLN (granatowe). Może

> jeszcze gdzieś stoi w salonie.

> Ewentualnie Fluence.

grandtoura proponuja za 59kzl za 2013... nowe +3kzl

tyle ze obawiam sie spalania 1.6... no i nie produkuja w kolorze ktory ma byc crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nie ukrywajmy, silniki które proponuje Chevy czyli 1.6 i 1.8 ZTCP są już dość archaiczne.

> Bardziej wydajne są nowsze z bezpośrednim wtryskiem i sprężarką.

> Inny jest natomiast 1.4T, po prostu już nowszy i da się wtedy to porównać do TSI np.

a proponowane tu 1.6 z renault nie jest archaiczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.