Skocz do zawartości

Co to warte: MG ZS


gala

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinie o samochodzie.

MG ZS. Rocznik 2005, silnik 1.8 16V z LPG sekwencyjną - gaz jeszcze 2 lata na gwarancji. Przebieg oryginalny nieco ponad 60kkm. Auto było rozbite, zostało naprawione, podobno - bo sam nie widziałem i nie sprawdzałem ten dzwon jakiś straszny nie był, auto jeździ prsto i nawet trzyma geometrię- mój znajomy śmiga nim od 2 lat, powód wymiany - gość jest jeszcze kawalerem i wymyślił mu się jakiś hothatch więc tego się pozybwa.

Ja potrzebuję auto do toczenia się do roboty. Mogę go kupić nieco taniej niż ceny rynkowe.

Ktoś spotkał się z takim wozidłem? Jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawie Honda, prawie Isuzu. Jeśli dobrze zrobiony nie bałbym się mechaniki.

> Gorzej z silnikiem bo to słynna z UPG K-seria.

Właśnie smile.gif Ni to honda, ni isuzu, trochę rover. Generalnie tylko 1 sztukę znam i jakoś specjalnie wad nie miała, psuły się duperele jak w każdym używanym. Największy problem to chyba rudzielec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę o opinie o samochodzie.

> MG ZS. Rocznik 2005, silnik 1.8 16V z LPG sekwencyjną - gaz jeszcze 2 lata na gwarancji. Przebieg

> oryginalny nieco ponad 60kkm. Auto było rozbite, zostało naprawione, podobno - bo sam nie

> widziałem i nie sprawdzałem ten dzwon jakiś straszny nie był, auto jeździ prsto i nawet trzyma

> geometrię- mój znajomy śmiga nim od 2 lat, powód wymiany - gość jest jeszcze kawalerem i

> wymyślił mu się jakiś hothatch więc tego się pozybwa.

> Ja potrzebuję auto do toczenia się do roboty. Mogę go kupić nieco taniej niż ceny rynkowe.

> Ktoś spotkał się z takim wozidłem? Jakieś opinie?

UPG się robi co wymiane oleju w tym rotfl.gif

Badałem temat bo chciałem takowy zakupić, zewsząd mi odradzano wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to kupa na kolach a Ty do to hondy porownujesz

no to udowodnij bom ciekaw

> w uk mg dawali za free do wiekszych zakupow w markecie

ile trzebabyło wywalić na zakupy bo nie raz zdarzało się puścić grubo ponad 100 funciaków i jakos nie dostałem, jakies bzdury typu nectar card albo inne pierdy

> > Gorzej z silnikiem bo to słynna z UPG K-seria.

i tak i nie, W pewnym momencie weszła do obiegu poprawiona uszczelka i temat został załatwiiony. ZTCW "moja" sztuka ma już poprawioną uszczelkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie Ni to honda, ni isuzu, trochę rover. Generalnie tylko 1 sztukę znam i jakoś specjalnie wad

> nie miała, psuły się duperele jak w każdym używanym. Największy problem to chyba rudzielec.

Jak to "trochę"?

Oparty na technologii Hondy, ale 100% Rover,

tyle że usportowione wersje nie nosiły nazwy marki.

A ponieważ to Rover który zbankrutował ładnych parę lat temu, to omijałbym z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to "trochę"?

> Oparty na technologii Hondy, ale 100% Rover,

> tyle że usportowione wersje nie nosiły nazwy marki.

No właśnie przez tą "technologię" to trochę rover, nie 100%, tak samo jak volvo V40, które ma w sobie kilka marek, trochę renault, trochę mitsubishi, i jest takim "bublem" volvo, takie mariaże rzadko kiedy wychodzą dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę o opinie o samochodzie.

> MG ZS. Rocznik 2005, silnik 1.8 16V z LPG sekwencyjną - gaz jeszcze 2 lata na gwarancji. Przebieg

> oryginalny nieco ponad 60kkm. Auto było rozbite, zostało naprawione, podobno - bo sam nie

> widziałem i nie sprawdzałem ten dzwon jakiś straszny nie był, auto jeździ prsto i nawet trzyma

> geometrię- mój znajomy śmiga nim od 2 lat, powód wymiany - gość jest jeszcze kawalerem i

> wymyślił mu się jakiś hothatch więc tego się pozybwa.

> Ja potrzebuję auto do toczenia się do roboty. Mogę go kupić nieco taniej niż ceny rynkowe.

> Ktoś spotkał się z takim wozidłem? Jakieś opinie?

Jezeli auto sprawdzone, przebieg realny to nie ma sie co bac. OK ruda ale to auto ma przeciez 9 LAT !

Silnik lubi wycieki z okolic paska rozrzadu i faktycznie UPG seria. Natomiast nie ma sie co bac. W naprawach tani. Z ciekawosci po ile takie chodza w PL? Widzialem niedawno takiego w mojej okolicy ale z przebiegiem cos kolo 90k. Gosc wolal 300 Funtow i auto sie sprzedalo w 2 tygodnie.

Tanie auto w ekspoloatacji, przy takim przebiegu zawieszenie jeszcze powinno byc w dobrym stanie i wydech oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego tylko ze znaczkiem Rover 400 i miło wspominam tylko komfort podróżowania i bogate wyposażenie.

U mnie skrzynia wysypała się przy przebiegu bodajże 60 tyś km, ciągle obłamywała mi się łapa alternatora, mnóstwo innych głupich drobnostek. W 3 letnim aucie tylne błotniki rdza widocznie już podżerała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę o opinie o samochodzie.

> MG ZS. Rocznik 2005, silnik 1.8 16V z LPG sekwencyjną - gaz jeszcze 2 lata na gwarancji. Przebieg

> oryginalny nieco ponad 60kkm. Auto było rozbite, zostało naprawione, podobno - bo sam nie

> widziałem i nie sprawdzałem ten dzwon jakiś straszny nie był, auto jeździ prsto i nawet trzyma

> geometrię- mój znajomy śmiga nim od 2 lat, powód wymiany - gość jest jeszcze kawalerem i

> wymyślił mu się jakiś hothatch więc tego się pozybwa.

> Ja potrzebuję auto do toczenia się do roboty. Mogę go kupić nieco taniej niż ceny rynkowe.

> Ktoś spotkał się z takim wozidłem? Jakieś opinie?

daruj sobie frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem coś podobnego tylko ze znaczkiem Rover 400 i miło wspominam tylko komfort podróżowania i

> bogate wyposażenie.

> U mnie skrzynia wysypała się przy przebiegu bodajże 60 tyś km, ciągle obłamywała mi się łapa

> alternatora, mnóstwo innych głupich drobnostek. W 3 letnim aucie tylne błotniki rdza widocznie

> już podżerała.

Ja również miałem Rovera 400, niestety nie był to udany zakup, z ulgą sprzedałem. Oczywiście dopadła mnie UPG, wymieniałem skrzynię biegów, sprzęgło (nie zużycie - pękła sprężyna w docisku i zablokowała sprzęgło, wracałem bez sprzęgła z Konstancina pod Kraków), dwukrotnie problemy z alternatorem. Rdza na tylnych błotnikach. A, regeneracja sprężarki klimatyzacji jeszcze, ale to bardziej eksploatacyjne jest.

Kolega ma MG ZR i też często się psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie przez tą "technologię" to trochę rover, nie 100%, tak samo jak volvo V40, które ma w

> sobie kilka marek, trochę renault, trochę mitsubishi, i jest takim "bublem" volvo, takie

> mariaże rzadko kiedy wychodzą dobrze.

Bo technologia Hondy nie oznacza wykonania Hondy. Jest to typowa jakosc Rovera, czyli denna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo technologia Hondy nie oznacza wykonania Hondy. Jest to typowa jakosc Rovera, czyli denna.

Bo w tym przypadku to nadwozie i zawieszenie Hondy (a właściwie Isuzu) z zespołem napędowym Rover-a.

Jak widać powyżej problemy są z zespołem napędowym co typowe dla Rover-a i tylnymi błotnikami co typowe dla Hondy z tego okresu.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo w tym przypadku to nadwozie i zawieszenie Hondy (a właściwie Isuzu) z zespołem napędowym

> Rover-a.

> Jak widać powyżej problemy są z zespołem napędowym co typowe dla Rover-a i tylnymi błotnikami co

> typowe dla Hondy z tego okresu.

Generalnie tak. Ale rowniez trwalosc tego zawieszenia tez nie jest jak w Hondzie. Bo projekt projektem ale wybor dostawcy i kontrola jego jakosci to zupelnie odrebna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście.

> Z tym że w odróżnieniu od Rovera, Saab na nowo podjął produkcję,

> co wróży ponowną dostępność części i serwisu.

Rover 75 produkowany był do 2005 roku.

W 2006 roku po zamknięciu Rovera uruchomiono ponownie te linie pod nazwą Roewe 750. Jeśli dobrze pamiętam chodziło o fonetyczny zapis oraz prawa do marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę o opinie o samochodzie.

> MG ZS. Rocznik 2005, silnik 1.8 16V z LPG sekwencyjną - gaz jeszcze 2 lata na gwarancji. Przebieg

> oryginalny nieco ponad 60kkm. Auto było rozbite, zostało naprawione, podobno - bo sam nie

> widziałem i nie sprawdzałem ten dzwon jakiś straszny nie był, auto jeździ prsto i nawet trzyma

> geometrię- mój znajomy śmiga nim od 2 lat, powód wymiany - gość jest jeszcze kawalerem i

> wymyślił mu się jakiś hothatch więc tego się pozybwa.

> Ja potrzebuję auto do toczenia się do roboty. Mogę go kupić nieco taniej niż ceny rynkowe.

> Ktoś spotkał się z takim wozidłem? Jakieś opinie?

Forum roverki Znajdziesz konkretne opinie właścicieli MG oraz Rovera.

Ze swojego R 75 z 218kkm na budziku jestem zadowolony.

Może to dziwne, ale "awaryjna" skoda również nie zaskakiwała mnie niczym poza naturalnym zużyciem eksploatacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum znam, dawno temu chorowalem na 620 i wtedy wlasnie przekopalem chyba cale forum.

Wczoraj pojezdzilem tamatym zs. W srodku pod wzgledem miejsca szalu nie ma, ma tam jakies swoje wady w postaci jakichs wgniotkow czy obic ale w koncu auto 9 latnie.

Przekonuje mnie niski przebieg 68 kkm i instalacja sekwwncyjna, ktora zostala zalozona w ubieglym roku. Gosc, ktory to sprzedaje nie jest handlarzem to... noj szef, fascynat marki. Cena tez jest w miare bo umowilismy sie na 10 kpln.

W zasadzei ma wozic tylek do roboty a za 2-3 lata i tak go zajezdze to co za roznica jaki ma znaczek na masce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rover 75 produkowany był do 2005 roku.

> W 2006 roku po zamknięciu Rovera uruchomiono ponownie te linie pod nazwą Roewe 750. Jeśli dobrze

> pamiętam chodziło o fonetyczny zapis oraz prawa do marki.

W Chinach, z chińską kontrolą jakości zlosnik.gif

Tak samo nie powiedziałbym że BAIC Senova D albo Beijing Auto C70G to Saab 9-5...

baic-shenbao-senova-3.jpg

BAIC Senova D

287473149-temp.jpg Beijing Auto C70G

post-9683-14352522963122_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Chinach, z chińską kontrolą jakości

> Tak samo nie powiedziałbym że BAIC Senova D albo Beijing Auto C70G to Saab 9-5...

> BAIC Senova D

> Beijing Auto C70G

Po 2 wojnie światowej produkty "made in Japan" miały dokładnie tę samą wartość i jakość jak obecne "made in China".

Mówimy o Saabie robionym przez Opla?

Jestem zawodowo związany z automotive. Najbardziej śmieszy mnie niemiecka jakość i precyzja Opla, który składany jest w polsce.

W niemcowie Opel ma opinię auta, które powinno sprzedawać się na flomarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Forum znam, dawno temu chorowalem na 620 i wtedy wlasnie przekopalem chyba cale forum.

> Wczoraj pojezdzilem tamatym zs. W srodku pod wzgledem miejsca szalu nie ma, ma tam jakies swoje

> wady w postaci jakichs wgniotkow czy obic ale w koncu auto 9 latnie.

> Przekonuje mnie niski przebieg 68 kkm i instalacja sekwwncyjna, ktora zostala zalozona w ubieglym

> roku. Gosc, ktory to sprzedaje nie jest handlarzem to... noj szef, fascynat marki. Cena tez

> jest w miare bo umowilismy sie na 10 kpln.

> W zasadzei ma wozic tylek do roboty a za 2-3 lata i tak go zajezdze to co za roznica jaki ma

> znaczek na masce...

Znaczek na masce to ostatnia rzecz, na którą zwracam uwagę. Ważne by auto było z pewnego źródła. Dodatkowym plusem jest fascynacja marką właścicela. O takie auta bardziej się dba niż o zwykłe pierdzikółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.