Skocz do zawartości

Renault Fluence 1.6 - komunikat "Sprawdź układ wydechowy"


Gienek

Rekomendowane odpowiedzi

> A co to takiego ta szklana kula? Chodzi o jakiś program?

> Pytam się tak dla ciekawości bo auto na gwarancji.

Jedź wiec do aso.A co sie stało

Pewnie druga sonda wywaliła błąd.

A sam CLIP to diagnoskop serwisowy dla renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jadąc dziś sobie renault Fluence 1,6 w benzynie raptem pojawił mi się komunikat

> Code:Sprawdź układ wydechowy

> Co się mogło stać?

w benzynie nie wiem

w dieslu albo przybywanie oleju (dpf) albo przytkany katalizator.

a clip to interface diagnostyczny Renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To po co nam tyłek zawracasz?

Bo się trochę wkurzyłem. To renault który kupiłem to jakiś niedorobiony złom. Kilka miesięcy temu wywalił mi komputer napis "sprawdź układ wtryskowy" potem błąd zniknął nagle tak jak się pojawił a dziś "sprawdź układ wydechowy"

Daewoo niby taka marka wyśmiewana przez wszystkich co niby zawsze się psuje i nie da się tym jeździć, a mój lanos przez dwanaście lat i ponad 350 tyś km woził mnie bez problemowo, tylko wymieniałem materiały eksploatacyjne i szybko zużywające się części. Renówka ma niecałe dwa lata i niecałe 30 tyś km przebiegu a komputer już po raz drugi wyświetla jakiś dziwny napis.

Coś mi się wydaje, że mój stary lanos pomimo iż już swoje lata ma to przetrwa to naszpikowane elektroniką cudeńko.

Wiem, że trochę nie na temat, ale wkurzyło mnie to niedorobione renault i musiałem to z siebie wyrzucić. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka może być tego przyczyna? Gdzieś gdzie nie powinno nawiało śniegu, czy może coś zamarzło?

Wystarczy że zapłon parę razy wypadł, spaliny były nie takie.

A może i gdzieś coś z elektryką drugiej sondy.

Wróżenie z fusów nie jest wskazane. Jechac do ASO i nie wnikać.ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy że zapłon parę razy wypadł, spaliny były nie takie.

> A może i gdzieś coś z elektryką drugiej sondy.

> Wróżenie z fusów nie jest wskazane. Jechac do ASO i nie wnikać.

szczegolnie, ze pierwszy komunikat moze miec powiazanie z drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to zebym marudzil ale jezdzilem Lanosem i tam praktycznie nie bylo diagnostyki poza gruba "auto nie jedzie" i wywaleniem checka na desce

tu jednak autodiagnostyka jest jednak na wyzszym poziomie. Jechac do ASO naprawic to co uwalone wyjechalo z fabryki (od tego jest gwarancja) i cieszyc sie autem.

moja renowka mimo tego, ze jest dieslem w najwyzszej wersji wyposazeniowej i przedliftowa nie wywala bledow wink.gif no poza komunikatem przez ktory ostatnio bym zszedl na zawal... jak inzynierowie renault informuja o niezamknietym bagazniku? Czekaja az sie rozpedzisz i caly wyswietlacz robi sie czerwony i dodatkowo jest generowany przerazliwy pisk rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu jednak autodiagnostyka jest jednak na wyzszym poziomie. Jechac do ASO naprawic to co uwalone

> wyjechalo z fabryki (od tego jest gwarancja) i cieszyc sie autem.

Na pewno tak zrobię. Zresztą nie mam innego wyjścia. Trochę to kłopotliwe bo do mego ASO 100km i trzeba wolne brać w pracy ale cóż. "Mus to mus"

> moja renowka mimo tego, ze jest dieslem w najwyzszej wersji wyposazeniowej i przedliftowa nie

> wywala bledow no poza komunikatem przez ktory ostatnio bym zszedl na zawal... jak

> inzynierowie renault informuja o niezamknietym bagazniku? Czekaja az sie rozpedzisz i caly

> wyswietlacz robi sie czerwony i dodatkowo jest generowany przerazliwy pisk

U mnie w fluence privilige jest podobnie. Auto z poinformowaniem o niezamkniętym bagażniku czeka aż się przejedzie kawałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno tak zrobię. Zresztą nie mam innego wyjścia. Trochę to kłopotliwe bo do mego ASO 100km i

> trzeba wolne brać w pracy ale cóż. "Mus to mus"

auto "Stop" nie pokazalo? Wtedy moznaby zalatwic to przez assistance i z autem zastepcznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto "Stop" nie pokazalo?

Nic takiego nie pokazało

> Wtedy moznaby zalatwic to przez assistance i z autem zastepcznym

Mam nadzieję, że usterkę da się usunąć na poczekaniu. Jeśli nie to mam jeszcze swego niezawodnego lanosa wink.gif

Najgorzej to jak powiedzą zostawić auto w serwisie. Będę miał problem z dojechaniem do mego miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jadąc dziś sobie renault Fluence 1,6 w benzynie raptem pojawił mi się komunikat

> Code:Sprawdź układ wydechowy

> Co się mogło stać?

są dwie rzeczy , u mnie w pierwszej kolejności była sonda kupiłem sondę ale jeszcze widziałem że do wymiany mam katalizator i wymieniłem katalizator i sonda ożyła zlosnik.gif więc mam sonde nówkę w szufladzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> są dwie rzeczy , u mnie w pierwszej kolejności była sonda kupiłem sondę ale jeszcze widziałem że do

> wymiany mam katalizator i wymieniłem katalizator i sonda ożyła więc mam sonde nówkę w

> szufladzie

jaką i za po ile ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie pamiętam coś koło 200pln firmy Bosh kupowałem od naszego muzycznego przyjaciela z kącika

> To jest do Scenic , Megane , Kangoo 1.4 , 1.6 ,2.0 itp

> SONDA LAMBDA LS 6046

u mnie maxitest wskazał uszkodzony el. grzewczy sondy lambda pierwszej - objawia się to tym, że szarpie zanim się deczko nagrzeje

jako w mocno dodatnich temp, nagrzewał się blyskawicznie nie miałem potrzeby się tym zbytnio interesować, ale teraz shocked.gif

mam nawet używaną sondę, kupioną chyba za 30 zł zlosnik.gif

tylko przy tych mrozach nie chce mi się wchodzić pod auto, odkręcać osłonę a później męczyć się z tą sondą (wymieniał ktoś?) zlosnik.gif

ps

od muzykanta dostałem paczuszkę, a w niej:

- filtr powietrza

- świece

- żółte żarówki

yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie maxitest wskazał uszkodzony el. grzewczy sondy lambda pierwszej - objawia się to tym, że

> szarpie zanim się deczko nagrzeje

> jako w mocno dodatnich temp, nagrzewał się blyskawicznie nie miałem potrzeby się tym zbytnio

> interesować, ale teraz

> mam nawet używaną sondę, kupioną chyba za 30 zł

> tylko przy tych mrozach nie chce mi się wchodzić pod auto, odkręcać osłonę a później męczyć się z

> tą sondą (wymieniał ktoś?)

> ps

> od muzykanta dostałem paczuszkę, a w niej:

> - filtr powietrza

> - świece

> - żółte żarówki

żarówki mam ok i nie lubię żółtych , świece wymieniałem już dawno zlosnik.gif filtr powietrza i kabinowy także zlosnik.gif a mi dalej chodzą po głowie te spryskiwacze z Kangoo zlosnik.gif

no i muszę obczaić czy jak temp wróci do normy to czy przyciski mi w HF odżyją jak nie to kupić mikrowłączniki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żarówki mam ok i nie lubię żółtych , świece wymieniałam już dawno filtr powietrza i kabinowy

> także a mi dalej chodzą po głowie te spryskiwacze z Kangoo

> no i muszę obczaić czy jak temp wróci do normy to czy przyciski mi w HF odżyją jak nie to kupić

> mikrowłączniki

powysyłałem ostatnio maile, do ludzi oferujących "kangoo III - wszystkie czesci"

lae mają mnie głęboko w zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tą sondą (wymieniał ktoś?)

co prawda nie wymieniałem, ale sprawdzałem dokładnie gdzie ona jest i nie jest różowo, bo jest ona mniej więcej w połowie wysokości silnika pomiędzy silnikiem a grodzią kabiny oslabiony.gif dostęp chyba lepszy jest od góry

post-94503-14352523033339_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co prawda nie wymieniałem, ale sprawdzałem dokładnie gdzie ona jest i nie jest różowo, bo jest ona

> mniej więcej w połowie wysokości silnika pomiędzy silnikiem a grodzią kabiny dostęp chyba

> lepszy jest od góry

patrzyłem tak mniej więcej i wydaje mi się że od dołu byłoby znaczniej łatwiej hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym tak dlugo nie wytrzymal...

masz termometr ?

jak nie, to wystaw łepetynę za okno zlosnik.gifzlosnik.gif

zobaczę ile manewrów, typu wymontowanie błotnika/szyby/maski/pasa przedniego potrzeba do wymiany filtra, może pójdzie za jednym zamachem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz termometr ?

> jak nie, to wystaw łepetynę za okno

> zobaczę ile manewrów, typu wymontowanie błotnika/szyby/maski/pasa przedniego potrzeba do wymiany

> filtra, może pójdzie za jednym zamachem

jeśli masz osłonę aku to tylko ją musisz odkręcić,później krótki śrubokręt+ i 2 wkręty pokrywa schodzi i polecam odkurzacz by wyssać co nieco z dołu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no poza komunikatem przez ktory ostatnio bym zszedl na zawal... jak

> inzynierowie renault informuja o niezamknietym bagazniku? Czekaja az sie rozpedzisz i caly

> wyswietlacz robi sie czerwony i dodatkowo jest generowany przerazliwy pisk

no inżynierowie Renault mam wrażenie, ze są nawiedzeni na tym punkcie, sygnał rezerwy w Megane II jest tak głośny i w tak nieprzyjemnym tonie, chyba tylko po to, żeby idąc na lancz byli pewni, że jak ktoś kiedyś będzie wiózł trupa w bagazniku, to żeby ten trup wiedział, ze kończy się benzyna.

W innych markach komunikaty ostrzegawcze nie są tak natarczywe, głośne i nieprzyjemne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W innych markach komunikaty ostrzegawcze nie są tak natarczywe, głośne i nieprzyjemne

W Seacie Cordoba było znacznie gorzej.

O oblodzeniu jezdni informowała milutkim "pluknięciem" a o rezerwie głośnym piskiem który przyprawiał o zawał.

Ten piszczyk w Megance to mały pikuś, uwierz mi grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Seacie Cordoba było znacznie gorzej.

> O oblodzeniu jezdni informowała milutkim "pluknięciem" a o rezerwie głośnym piskiem który

> przyprawiał o zawał.

> Ten piszczyk w Megance to mały pikuś, uwierz mi

znam gongi w BMW i VW i tam sa do przyjęcia, zwłaszcza w BMW. Kiedy pierwszy raz go usłyszałem to pomyślałem sobie "jaki miły dzwięk dot. niezapiętych pasów" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdź do tego spokojnie. wink.gif Teraz nie ma bezawaryjnych aut, kupisz Mercedesa E i też Ci padnie wibratorek w fotelu lub zacznie gnić krawędz pokrywy bagażnika. Wtedy rzeczywiście można się zagotować. zlosnik.gif Też mam Fluence 1.6 i parę nieplanowanych wizyt w ASO już w ciągu 2,5 roku zaliczyłem. Aktualnie auto ma ponad 60 kkm. Ale mam wydłużoną za 1 zł gwarancję do 4 lat i mam ten komfort, że jak coś wyskoczy to jadę i już. W sumie to i tak niezłe auto. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto "Stop" nie pokazalo? Wtedy moznaby zalatwic to przez assistance i z autem zastepcznym

Jak to jest w Fluence, nie wiem jak to nazwać (w automatyce przemysłowej nazwałbym to), z alarmami archiwalnymi? Czy jeśli komputer wyświetlił jakiś błąd a potem ten błąd zniknął to będzie to widoczne po podpięciu odpowiedniego sprzętu w ASO?

Umówiłem się na wizytę do ASO na poniedziałek. Dziś jadąc autem do pracy jakby nigdy nic alarm po prostu zniknął. oslabiony.gif I jak tu się nie wnerwić. To już drugi alarm który pojawił się i jakby nigdy nic zniknął sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko jest włączając te które nie generują komunikatu na deskę. Będzie widać

Uff to dobrze.

Mam nadzieję, że ASO usunie problem z pojawiającymi się i znikającymi alarmami. Przy okazji umówiłem się na przegląd. Nie będę musiał drugi raz jechać 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Uff to dobrze.

> Mam nadzieję, że ASO usunie problem z pojawiającymi się i znikającymi alarmami. Przy okazji

> umówiłem się na przegląd. Nie będę musiał drugi raz jechać

I jak? Naprawili? Co to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.