Skocz do zawartości

Okap kuchnia w bloku z wielkiej płyty


Ariibyd

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sens, czy nie.

Ten co miałem (już w czasie przeszłym piszę) w zasadzie nie był za wiele w użyciu, nie był nigdzie podłączony z kanałem wentylacyjnym więc skuteczność jego działania oceniam na mizerną.

Skupmy się nad meritum sprawy,

jest sens kupować taki co to nie będzie podłączony do wyciągu zewnętrznego???

I jeszcze jedno kratka jest ale coś mi się wydaje, że jak bym tam rurę od okapu poprowadził to kominiarz by się doczepił - ktoś podpowie w tej kwestii.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jeszcze jedno kratka jest ale coś mi się wydaje, że jak bym tam rurę od okapu poprowadził to

> kominiarz by się doczepił - ktoś podpowie w tej kwestii.

Doczepi się na pewno.

Ja przed wizytą kominiarza zdejmuję rurę i zakładam kratkę zlosnik.gif

Co do rury, to jeśli masz swój własny przewód kominowy, to sąsiedzi nie będą się buntować.

Ale jeśli masz z kimś wspólny komin, to będziesz smrody wdmuchiwał sąsiadowi z góry zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega napisał.

Przez rok czsu walczyłem z sąsiadem co tak sobie podłączył do mojego szybu.

Wszelaki smród miałem w mieszkaniu, a zimą to cwaniak nawet palił fajki i dmuchał właśnie do wyciągu bo mu za zimno było wyjść na balkon.

Najlepsze jest to że podłączył się obok swojej kratki do innego kanału bo przecież wentylacja ma być, a że smrodzi innym to już mu wisiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Doczepi się na pewno.

też tak myślę zlosnik.gif

> Ja przed wizytą kominiarza zdejmuję rurę i zakładam kratkę

wiesz, jak to powiedzieć, gotować za dużo nie da się u nas, kwestia rury wchodziła w grę, ale...

> Co do rury, to jeśli masz swój własny przewód kominowy, to sąsiedzi nie będą się buntować.

> Ale jeśli masz z kimś wspólny komin, to będziesz smrody wdmuchiwał sąsiadowi z góry

no tego nie wiem na 100%, raczej w bloku z płyty wielkiej 11p. nie ma aż tylu szybów wentylacyjnych zlosnik.gifzlosnik.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie jak kolega napisał.

> Przez rok czsu walczyłem z sąsiadem co tak sobie podłączył do mojego szybu.

> Wszelaki smród miałem w mieszkaniu, a zimą to cwaniak nawet palił fajki i dmuchał właśnie do

> wyciągu bo mu za zimno było wyjść na balkon.

> Najlepsze jest to że podłączył się obok swojej kratki do innego kanału bo przecież wentylacja ma

> być, a że smrodzi innym to już mu wisiało.

no dlatego pytam, bo nie mam zamiaru się pod kratkę podłączyć - nie w moim stylu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy kupić okap z zestawem do pracy w obiegu zamkniętym

ale czy coś to rozwiązanie da,

poprzedni był kupiony ponad 10 lat temu i tak jak pisalem w ogóle nie spełniał swej roli,

może technika się poprawiła, rozwinęła zlosnik.gif i spece wymyśliły już coś bardziej wydajnego i sprytnego hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc nowych okapow moze pracowac jako pochlaniacze.

Masz w zestawuw filtry weglowe ktore tqm cos jakis czas wymieniasz.

Cena kolo 50 zl.

Przy braku wymiany sprawnosc filtrowania mocno spada.

ALE. okap dzialajacy jakos pochlaniacz jest duzo glosniejszy.

No.i wiadomo.nigdy 100% nie oczysci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiekszosc nowych okapow moze pracowac jako pochlaniacze.

> Masz w zestawuw filtry weglowe ktore tqm cos jakis czas wymieniasz.

> Cena kolo 50 zl.

> Przy braku wymiany sprawnosc filtrowania mocno spada.

> ALE. okap dzialajacy jakos pochlaniacz jest duzo glosniejszy.

> No.i wiadomo.nigdy 100% nie oczysci.

Niemniej jednak jest o wiele lepiej. Sam fakt, że nad okapem jest wyciąg (kratka wentylacyjna) i oczyszczone wstępnie powietrze wyrzucamy w jej pobliże dużo daje. Poza tym ja gotuję z co najmniej mikrowentylacją (jak nie uchylonym oknem), więc sam fakt przefiltrowania i przybliżenia "brudnego" powietrza do kratki (mamy wyciągi mechaniczne w pionach wentylacyjnych) daje dobre efekty.

Edit: Wytłumaczę na czym to "lepiej" polega smile.gif Bez okapu w kuchni wyraźnie czuć podwyższoną temperaturę i wilgotność w czasie gotowania. Po włączeniu ten nieprzyjemny efekt (+ znacząca część zapachów towarzyszących gotowaniu) znika. Najlepiej widać to gdy np. gotuje się wodę w czajniku bez gwizdka - można zaobserwować co dzieje się z parą wodną z okapem i bez niego ok.gif

BTW też miałem sąsiada wpiętego w mój pion i mimo, że mieszkał nade mną - i tak wąchałem jego smrody. Oczywiście do czasu. Kontrole kominiarskie wykonuje firma mojego dobrego znajomego, więc wystarczyło się przyjrzeć i stwierdzić fakt, że dziwnym trafem w jednym z mieszkań są dwie kratki wentylacyjne w kuchni i wokół jednej z nich jest podrapana farba wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pochłaniacza- tez mi się wydaje ze to półśrodek. Co do wpięcia w kratkę: ja tak mam, kominiarz kręci nosem ale to wszystko. Myśle jednak, ze mozna zrobic tak, ze rurę wsadzić mniejszą, w połowę kratki i będzie wentylacja pomieszczenia jak i pełnosprawny okap. Sam okap wpięty w kratkę kiedy nie jest włączony nie wentyluje nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niemniej jednak jest o wiele lepiej. Sam fakt, że nad okapem jest wyciąg (kratka wentylacyjna) i

> oczyszczone wstępnie powietrze wyrzucamy w jej pobliże dużo daje. Poza tym ja gotuję z co

> najmniej mikrowentylacją (jak nie uchylonym oknem), więc sam fakt przefiltrowania i

> przybliżenia "brudnego" powietrza do kratki (mamy wyciągi mechaniczne w pionach

> wentylacyjnych) daje dobre efekty.

Jasna sprawa, że obieg zamknięty jest gorszy, niż wyciąg, ale i tak jest lepszy, niż bez tego. Stwierdzam to zawsze, kiedy przychodzi mi wymienić filtr tłuszczowy (ta tkanina-włóknina): gdyby nie ten filtr, to cała jego zawartość musiała by "wylądować" gdzie indziej w kuchni... boje_sie.gifpanic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zainwestuj w coś takiego i nie będziesz musiał rozmontowywać niczego

Mam i się czepiali.

Do tego taka kratka powoduje, że powietrze wydmuchiwane przez okap jest z powrotem wdmuchiwane do kuchni zlosnik.gif

Wiec mam dołożoną klapkę od wewnątrz - zamyka się, gdy okap dmucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam i się czepiali.

> Do tego taka kratka powoduje, że powietrze wydmuchiwane przez okap jest z powrotem wdmuchiwane do

> kuchni

> Wiec mam dołożoną klapkę od wewnątrz - zamyka się, gdy okap dmucha.

Możesz zostawić tą kratkę oraz wyjąć silnik i wiatrak z okapu i nikt się do ciebie nie czepi.

Moja mamuśka tak ma i się w miarę sprawdza.Wiadomo że nie będzie miał takiej wydajności jak z silnikiem ale daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zainwestuj w coś takiego i nie będziesz musiał rozmontowywać niczego

Ale tu nie chodzi o to, że on zatyka kratkę. Chodzi o to, że zmienia rodzaj wentylacji (grawitacyjna w mechaniczą) a tym samym zaburza jej działanie - wdmuchuje sąsiadom wszystkie syfy z kuchni i cwaniakuje przed kominiarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Wiec mam dołożoną klapkę od wewnątrz - zamyka się, gdy okap dmucha.


Można prosić więcej szczegółów jak to jest zrobione?

Też potrzebuje takiego rozwiązania (mam prywatny kanał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Wiec mam dołożoną klapkę od wewnątrz - zamyka się, gdy okap dmucha.

> Można prosić więcej szczegółów jak to jest zrobione?

> Też potrzebuje takiego rozwiązania (mam prywatny kanał)

kartka papieru przklejona od wewnatrz kratki

przyklejona tylko gornym brzegiem

zgieta by lekko odchylala sie

gdy zaczyna dmuchac zamyka swiatlo kratki biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.