Skocz do zawartości

przyczepa - jak zabezpieczyć przed kradzieżą


Blues_Brother

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

szykuje mi się wyjazd do dużego miasta i muszę przyczepki użyć. Planuję pożyczyć na dobę w Statoil. Auto będzie stało przed sklepem parę godzin z przyczepką jak będę na zakupach.

Pytałem na stacji ale przyczepki nie mają żadnych zabezpieczeń.

Co zrobić abym się nie zdziwił po wyjściu ze sklepu jak samo auto zobaczę bo przyczepkę sobie ktoś "pożyczył" jak mnie nie było?

w necie znalazłem jakieś zabezpieczenia do danego typu (chyba) zaczepu, jest coś może uniwersalnego?

jeszcze nigdy z przyczepką nie jezdziłem. w internecie masę dobrych rad wyczytałem. ktoś podpowie czy podłączenie przyczepki to takie plug and play? czy trzeba mieć jakieś tajemne zdolności smile.gif.

przyczepka z hamulcem najazdowym.

jak rozumiem na zabudowanym 50km/h max, poza 70km/h max.

ktoś może przerabiał temat? i podrzuci cenne rady smile.gif

pomóżcie laikowi.

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaw auto na strzezonym i problem sie rozwiaze. Ewentualnie... na jakims biedronko-lidlu-cpn-parkingu gdzies w zasiegu kamerki. Tylko tu z kolei moze byc fail w postaci wewnetrznych regulaminow ze plac tylko dla klientow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawniej 'klamka' miala dziurke w ktora mozna bylo wlozyc klodke i wtedy odpiecie przyczepki od kuli bylo trudne wink.gif

generalnie co bys nie wymotal to koles z nozycami do metalu to zdemontuje - albo odcinajac kawalek przyczepki albo auta wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> szykuje mi się wyjazd do dużego miasta i muszę przyczepki użyć. Planuję pożyczyć na dobę w Statoil.

> Auto będzie stało przed sklepem parę godzin z przyczepką jak będę na zakupach.

> Pytałem na stacji ale przyczepki nie mają żadnych zabezpieczeń.

> Co zrobić abym się nie zdziwił po wyjściu ze sklepu jak samo auto zobaczę bo przyczepkę sobie ktoś

> "pożyczył" jak mnie nie było?

> w necie znalazłem jakieś zabezpieczenia do danego typu (chyba) zaczepu, jest coś może

> uniwersalnego?

dojechac do sciany, odpiac, polozyc dyszel na ziemi i dojechac autem do przyczepki.

> jeszcze nigdy z przyczepką nie jezdziłem. w internecie masę dobrych rad wyczytałem. ktoś podpowie

> czy podłączenie przyczepki to takie plug and play? czy trzeba mieć jakieś tajemne zdolności .

> przyczepka z hamulcem najazdowym.

> jak rozumiem na zabudowanym 50km/h max, poza 70km/h max.

> ktoś może przerabiał temat? i podrzuci cenne rady

> pomóżcie laikowi.

> pozd

dobrze zapiac (zalozyc linke zabezpieczajaca), sprawdzic swiatla

50/70/80 - tak jak ciezarowki, ale wiele osob i tak gania z przyczepkami po 130... a autobusy notorycznie 100ka jezdza z ogonem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> muszę przyczepki użyć.

> Auto będzie stało przed sklepem parę godzin z przyczepką jak będę na zakupach.

> Pytałem na stacji ale przyczepki nie mają żadnych zabezpieczeń.

> Co zrobić abym się nie zdziwił po wyjściu ze sklepu jak samo auto zobaczę bo przyczepkę sobie ktoś

> "pożyczył"

Tak na szybko to zabezpieczył bym przyczepkę na miejscu, po przyjeździe, kawałkiem łańcucha i dwoma kłódkami: jeden koniec owinął bym wokół haka, drugi na dyszlu i gotowe.

Normalnie zaczep przyczepy też jest blokowany kłódką, która nie pozwala odczepić zaczepu z kuli haka, więc kłódka tu czy tam to bez różnicy. Chodzi tylko o to, żeby zapobiec szybkiej akcji przepięcia przyczepy z auta do auta, chyba nikt nie porwie się na kradzież przyczepy nie dysponując autem...

> jeszcze nigdy z przyczepką nie jezdziłem. w internecie masę dobrych rad wyczytałem. ktoś podpowie

> czy podłączenie przyczepki to takie plug and play? czy trzeba mieć jakieś tajemne zdolności .

Zwróć uwagę na to, jakim dysponujesz gniazdem: 7 lub 13 pinów, a ile styków ma przyczepa. Możesz potrzebować przejściówki w jedną lub drugą stronę. A poza tym to P&P, żadnej filozofii w tym nie ma.

> jak rozumiem na zabudowanym 50km/h max, poza 70km/h max.

> ktoś może przerabiał temat? i podrzuci cenne rady

Kiedyś na drodze jednopasmowej jechałem te 70... nie masz pojęcia, ilu kierowców "dziękowało" mi awaryjnymi, kiedy wreszcie zjechałem na pobocze, a sznur aut był po horyzont. Mimo, że to nie całkiem legalne wink.gif staraj się jechać w miarę możliwości tempem kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> szykuje mi się wyjazd do dużego miasta i muszę przyczepki użyć.

nie panikuj - przyczepka to nie jakieś dobro niespotykane

zostaw samochód z przyczepką pod sklepem i idź na zakupy

oczywiście zamknij zaczep na zamek

a jazda z przyczepką to żadna filozofia i podłączenie też (o ile masz wszystko sprawne w elektryce hehe.gif)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie panikuj - przyczepka to nie jakieś dobro niespotykane

> zostaw samochód z przyczepką pod sklepem i idź na zakupy

> oczywiście zamknij zaczep na zamek

> a jazda z przyczepką to żadna filozofia i podłączenie też (o ile masz wszystko sprawne w elektryce

> )

> powodzenia

A czytałeś to zdanie:

Pytałem na stacji ale przyczepki nie mają żadnych zabezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto będzie stało przed sklepem parę godzin z przyczepką jak będę na zakupach.

Nie słyszałem, żeby komuś podprowadzili przyczepkę na sklepowym parkingu. Nie jest to chyba na tyle cenne, żeby było warto.

> Pytałem na stacji ale przyczepki nie mają żadnych zabezpieczeń.

Z ciekawości - jak jest z odpowiedzialnością na statoilu? Przyczepki są chyba ubezpieczone od kradzieży, czy trzeba w takiej sytuacji coś płacić z własnej kieszeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka rozwiazan:

Blokada kola MODEL1 MODEL2

Blokada dyszla ale wtedy przyczepa musi byc odpieta MODEL1 MODEL2 MODEL3

Naprostsze jest zamkniecie dyszla ale musi byc model ktory ma taka mozliwosc LINK

Najbezpieczeniejsze jest natomiast to LINK tylko dac jakas naprawde solidna klodke

A co do jazdy to zapiac i jechac. Pamietaj nie scinac zakretow i brac uwage ze przyczepa delikatnie zaciesnia zakret. Jak dobra przyczepa to nawet nie czujesz ze cos ciagniesz claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przyczepka z hamulcem najazdowym.

> jak rozumiem na zabudowanym 50km/h max, poza 70km/h max.

> ktoś może przerabiał temat? i podrzuci cenne rady

Pomimo hamulca najazdowego trzeba uważać przy hamowaniu, szczególnie teraz, gdy jest ślisko. Są to w końcu dodatkowe kilogramy z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja dzisiaj widziałem przyczepkę i koło miała zabezpieczone tak jak blokady są robione przez straż

> miejską

No takie rozwiazanie napisalem kilka dni temu nawet dalem linka zlosnik2.gif

Takie rozwiazanie uwazam za najskuteczniejsze, ciezszej przyczepy nie wciagna na lawete, sciagnac kola z blokada nie ma szans.

Jedyne to pilowanie blokady a to juz zwroci uwage i narobi halasu piesc.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No takie rozwiazanie napisalem kilka dni temu nawet dalem linka

> Takie rozwiazanie uwazam za najskuteczniejsze, ciezszej przyczepy nie wciagna na lawete, sciagnac

> kola z blokada nie ma szans.

> Jedyne to pilowanie blokady a to juz zwroci uwage i narobi halasu

rozwiązanie fajne , ale dla przeciętnej lawety do pokonania spokojnie - można osobówkę wciągnąć z zaciągniętym ręcznym i jedną blokadą na przednim kole cool.gif

ale trzeba chcieć - na przyczepkę w zupełności wystarczy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.