Skocz do zawartości

Koło dwumasowe ze sprzęgłem zakup i wymiana


tomy

Rekomendowane odpowiedzi

Dojrzewam powoli do tej bolesnej finansowo shocked.gif decyzji o wymianie dwumasy i sprzęgła, zacząłem się rozglądać po sklepach, allegro i się gubię. Znalazłem na allegro zestaw w dobrej cenie za 1840PLN z wysprzęglikiem i juz prawie byłem zdecydowany, dzwoniąc po warsztatach i pytając kiedy, za ile wymienią jeden z majstrów przestrzegł mnie by tylko nie kupować na allegro bo może być podróba.

No to zacząłem szukać - firma sprzedająca w tej dobrej cenie to CAR-ZONE z Wrocławia, natknąłem się na TAKI wątek hmm.gif

Zrezygnowałem, tylko teraz gdzie kupić w miarę dobrej cenie i żeby się jednocześnie nie naciąć, czy allegro omijać absolutnie?

Przy okazji szukam w Warszawie (najchętniej Targówek i okolice) gdzie za rozsądną cenę mi to ustrojstwo wymienią.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zwróć uwagę na fakt, że jeśli sam sobie kupisz części, to warsztat umywa ręce w przypadku gdy coś z towarem jest nie tak.

I tak na przykład: warsztat wymienił Ci cały zestaw - za robociznę zapłaciłeś powiedzmy 500PLN, ale okazuje się, że centralny wysprzęglik jest niesprawny i mechanik musi jeszcze raz wyciągać skrzynię - Twoje koszty wzrastają o dalsze 500PLN....warto ?

Dowiedz się ile zapłacisz za części w warsztacie, bo głupie 100PLN może dać Ci olbrzymi komfort psychiczny. shocked.gif

To moja rada zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak po takim wydatku komfort psychiczny jest bardzo potrzebny skromny.gif, więc jednak będę szukał warsztatu i części w jednym miejscu za rozsądną cenę ok.gif

Słyszałem, że przy montażu dwumasy i sprzęgła do wyważania, czy odpowiedniego ustawienia potrzebny jest jakiś dynks, przyrząd, ale niektórzy używają bolca gwoździa tudzież innego prostego narzędzia? niewiem.gif

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda na to, że za komplet z robotą wychodzi 2600-2700PLN prawie 191tkm, a Ty jaki masz

> przebieg, też wyczuwasz lekkie kołysanie

115 kkm, nic nie wyczuwam, czuje jedynie, że dalej będę po prostu lać ON i wymieniać olej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dojrzewam powoli do tej bolesnej finansowo decyzji o wymianie dwumasy i sprzęgła, zacząłem się

> rozglądać po sklepach, allegro i się gubię. Znalazłem na allegro zestaw w dobrej cenie za

> 1840PLN z wysprzęglikiem i juz prawie byłem zdecydowany, dzwoniąc po warsztatach i pytając

> kiedy, za ile wymienią jeden z majstrów przestrzegł mnie by tylko nie kupować na allegro bo

> może być podróba.

> No to zacząłem szukać - firma sprzedająca w tej dobrej cenie to CAR-ZONE z Wrocławia, natknąłem się

> na TAKI wątek

> Zrezygnowałem, tylko teraz gdzie kupić w miarę dobrej cenie i żeby się jednocześnie nie naciąć, czy

> allegro omijać absolutnie?

> Przy okazji szukam w Warszawie (najchętniej Targówek i okolice) gdzie za rozsądną cenę mi to

> ustrojstwo wymienią.

> Pozdr

jak chcesz,to mogę się dowiedzieć za ilę mogę mieć taki zestaw.Mam też kolegę mechanika,który w mojej foce wymieniał sprzęgło i mogę go też polecić.Nie bierze dużo i jest ogarnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda na to, że za komplet z robotą wychodzi 2600-2700PLN prawie 191tkm, a Ty jaki masz

> przebieg, też wyczuwasz lekkie kołysanie

Ja szukałem, kombinowałem i mi wyszły podobne pieniądze (na FV). U mnie szybciej tarcza sprzęgła powiedziała papa, niż DKZ. icon_eek.gif Ale wymieniłem komplet u Zbycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak chcesz,to mogę się dowiedzieć za ilę mogę mieć taki zestaw.Mam też kolegę mechanika,który w

> mojej foce wymieniał sprzęgło i mogę go też polecić.Nie bierze dużo i jest ogarnięty.

Do Sochaczewa nie będę jechał grinser006.gif

Właśnie by nie mieć później ewentualnych problemów chyba zdam się na zakup gratów przez mechaniora, który mi to wymieni. Zbychu powiedział, że nie ma zbyt dobrych cen na te części, ale może wymienić to co mu przywiozę smirk.gif

No i faktycznie, jakiś papier o wymianie przydałby się by przy ewentualnej odsprzedaży mieć potwierdzenie takiej naprawy ok.gif

Auto się jeszcze nie rozpada zlosnik.gif, ale wolałbym już to zrobić i mieć w porządku, więc będę się jeszcze dowiadywał.

Ciekawe ile po takiej promocji zlosnik.gif

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do Sochaczewa nie będę jechał

> Właśnie by nie mieć później ewentualnych problemów chyba zdam się na zakup gratów przez mechaniora,

> który mi to wymieni. Zbychu powiedział, że nie ma zbyt dobrych cen na te części, ale może

> wymienić to co mu przywiozę

Większość mechaników krzyczy za komplet 2500 + wymiana (500-600) jeżeli chcesz FV. Ja do Zbycha dałem swoje graty, które nabyłem za ok. 2100 brutto (LUK)

> No i faktycznie, jakiś papier o wymianie przydałby się by przy ewentualnej odsprzedaży mieć

> potwierdzenie takiej naprawy

Wystawi Ci papier

> Auto się jeszcze nie rozpada , ale wolałbym już to zrobić i mieć w porządku, więc będę się jeszcze

> dowiadywał.

Miałem tak samo.

A rozrząd robiłeś ?

> Ciekawe ile po takiej promocji

Obstawiam 3000-3500 zlosnik.gif

> pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A rozrząd robiłeś ?

> Obstawiam 3000-3500

> > pozdr

Jeszcze ta nieszczęsna kaseta bo poprzednik wymienił tylko górny pasek mad.gif

3000 to chyba nierealne, albo i tak, ale przy okazji wymieniliśmy jeszcze to, to i tamto - razem do zapłaty powiedzmy 4200zł grinser006.gif

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze ta nieszczęsna kaseta bo poprzednik wymienił tylko górny pasek

No właśnie Zbyszek ostatnio się zagiął, bo jak zapytałem o kasetę to powiedział, że przecież nawet w 2009 jest łańcuch. W piątek go przycisnę bo jadę na serwis. zlosnik.gif Ale elquapo ostatnio robił w S-max z tym motorem i była kaseta - koszt 1800 za wszystko jak pamiętam sick.gif

> 3000 to chyba nierealne, albo i tak, ale przy okazji wymieniliśmy jeszcze to, to i tamto - razem do

> zapłaty powiedzmy 4200zł

W ASO....wyjdzie więcaj jak nic zlosnik.gif

Ja ostatnio miałem taki rachunek: DKZ, sprzęgło, wysprzęglik i inne pierdy + wszystkie tarcze i klocki (nie lubię jak coś jest nie do końca jak oczekuję, więc zrobiłem wszystko) - rachunek 3700 poza ASO icon_rolleyes.gif

Niestety (super dla ewentualnego przyszłego właściciela o ile w ogóle to doceni) dbam o auta, więc rachunki są niemałe, bo nie lubię jak coś stuka, jest nie do końca sprawne itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie Zbyszek ostatnio się zagiął, bo jak zapytałem o kasetę to powiedział, że przecież nawet

> w 2009 jest łańcuch. W piątek go przycisnę bo jadę na serwis. Ale elquapo ostatnio robił w

> S-max z tym motorem i była kaseta - koszt 1800 za wszystko jak pamiętam

No właśnie też byłem i pytałem go o tą kasetę, przekonywał mnie że na pewno jest tam łańcuch, a konieczność zmiany wymyślił sobie Ford w 2008 roku. Jak się okazuje jednak pasek, który trzeba wymienić, więc trochę zwątpiłem w tego legendarnego Zbycha hmm.gif

Tyle dobrego, że górny mam wymieniony ok.gif

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do Sochaczewa nie będę jechał

Warszawa 270751858-jezyk.gif

> Właśnie by nie mieć później ewentualnych problemów chyba zdam się na zakup gratów przez mechaniora,

> który mi to wymieni. Zbychu powiedział, że nie ma zbyt dobrych cen na te części, ale może

> wymienić to co mu przywiozę

> No i faktycznie, jakiś papier o wymianie przydałby się by przy ewentualnej odsprzedaży mieć

> potwierdzenie takiej naprawy

> Auto się jeszcze nie rozpada , ale wolałbym już to zrobić i mieć w porządku, więc będę się jeszcze

> dowiadywał.

> Ciekawe ile po takiej promocji

> pozdr

du*a sick.gif...sachs mi wychodzi 1940zł kpl. a wymiana to jakieś 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ASO....wyjdzie więcaj jak nic

> Ja ostatnio miałem taki rachunek: DKZ, sprzęgło, wysprzęglik i inne pierdy + wszystkie tarcze i

> klocki (nie lubię jak coś jest nie do końca jak oczekuję, więc zrobiłem wszystko) - rachunek

> 3700 poza ASO

> Niestety (super dla ewentualnego przyszłego właściciela o ile w ogóle to doceni) dbam o auta, więc

> rachunki są niemałe, bo nie lubię jak coś stuka, jest nie do końca sprawne itp.

No i po raz kolejny potwierdza sie fakt, ze kupowanie diesla przy przbiegach 15-20kkm nie ma kompletnie sensu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i po raz kolejny potwierdza sie fakt, ze kupowanie diesla przy przbiegach 15-20kkm nie ma

> kompletnie sensu

Ktoś inny Ci powie, że kupowanie samochodu nie ma sensu, tylko rower albo hulajnoga i co z tego wynika niewiem.gif

Coś w temacie masz do zaproponowania? skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak z ciekawości czy do tego modelu nie da sie zalozyc jednomasa?tesc zrobil tak w rav4 i spokoj

> byl na lata pozniej i tez taniej to wyszlo

Da się założyć zestaw Valeo, ale opinie są skrajnie podzielone, niektórzy wieszczą rychły zgon skrzyni i komfort podróżowania podobny do tego w starym ursusie, więc tak za bardzo nie jestem przekonany. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się założyć zestaw Valeo, ale opinie są skrajnie podzielone, niektórzy wieszczą rychły zgon

> skrzyni i komfort podróżowania podobny do tego w starym ursusie, więc tak za bardzo nie jestem

> przekonany.

Znajomy założył sobie jednomasowe koło i do tej pory pluje sobie w brodę, więc jak już musisz robić, to rób tak jak fabryka go wypuściła.

A z ciekawości, dlaczego wymieniasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A z ciekawości, dlaczego wymieniasz ?

Bo nie mam co z kasą robić grinser006.gif

Bo słyszę, czuję oznaki zużycia smirk.gif

Co ciekawe jak byłem jakiś miesiąc temu u tego Zbycha to stwierdził, że jeszcze tragedii nie ma, wymienić można ale jak denerwuje to radio głośniej i drive.gifrotfl.gif

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo nie mam co z kasą robić

> Bo słyszę, czuję oznaki zużycia

> Co ciekawe jak byłem jakiś miesiąc temu u tego Zbycha to stwierdził, że jeszcze tragedii nie ma,

> wymienić można ale jak denerwuje to radio głośniej i

> Pozdr

Nie wymieniaj na siłę. Jak Ci sprzęglo normalnie chodzi, to jezdzij ... Inaczej to Strata kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo nie mam co z kasą robić

> Bo słyszę, czuję oznaki zużycia

> Co ciekawe jak byłem jakiś miesiąc temu u tego Zbycha to stwierdził, że jeszcze tragedii nie ma,

> wymienić można ale jak denerwuje to radio głośniej i

> Pozdr

Mi telepało silnikiem na luzie co jakiś czas...

Podobno jeszcze w tym aucie skrzynia lubi trochę hałasować (lekkie terkotanie), więc niekoniecznie może to być DKZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło działa, biegi wchodzą i jeździ się normalnie bez żadnego problemu. Objawy występują na luzie, na razy (ostatnio coraz częściej ) czuć drgania, telepanie przenoszone z silnika na budę, przy tym słychać jakieś terkotanie, przy gaszeniu załomocze i zabuja. Na luzie po wciśnięciu sprzęgła drgania i telepanie znika.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzęgło działa, biegi wchodzą i jeździ się normalnie bez żadnego problemu. Objawy występują na

> luzie, na razy (ostatnio coraz częściej ) czuć drgania, telepanie przenoszone z silnika na

> budę, przy tym słychać jakieś terkotanie, przy gaszeniu załomocze i zabuja. Na luzie po

> wciśnięciu sprzęgła drgania i telepanie znika.

> Pozdr

No to typowe objawy DKZ. Czuć wzmożone drgania przy jeździe w okolicach 1800 obr/min ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to typowe objawy DKZ. Czuć wzmożone drgania przy jeździe w okolicach 1800 obr/min ?

Bardziej poniżej 1800 są lekkie drgania, bardziej takie mrowienie, słyszę wtedy jak mój uchwyt tel. zamontowany na szybie wchodzi w taki rezonans i zaczyna brzęczeć grinser006.gif

Jednak większe bujanie czuć na jałowym.

Ty przy jakim przebiegu wymieniałeś?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardziej poniżej 1800 są lekkie drgania, bardziej takie mrowienie, słyszę wtedy jak mój uchwyt

> tel. zamontowany na szybie wchodzi w taki rezonans i zaczyna brzęczeć

> Jednak większe bujanie czuć na jałowym.

dokładnie oslabiony.gif

> Ty przy jakim przebiegu wymieniałeś?

153 k , ale sprzęgło się skończyło szybciej. Niestey jak kupiłem auto przy 65k DKZ już lekko brzęczało. Poprzedni użytkownik (bardzo dobry znajomy) jeździł w akompaniamencie radia Maryja zlosnik.gif

Z tego co słyszałem to mnóstwo osób wymienia w okolicach 120k a są i tacy co przed setką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy robiłeś i z którego roku masz Foke, bo są podobno jakieś różnice np. w typie wysprzęglika i jego cenie nawet 200pln.

Może na zachętę na początek, dla nowego klienta, a może różnice kursowe hmm.gif

Niby ten mechanior polecany, a Ty to w sumie teraz go polecasz, czy nie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem kiedy robiłeś i z którego roku masz Foke, bo są podobno jakieś różnice np. w typie

> wysprzęglika i jego cenie nawet 200pln.

> Może na zachętę na początek, dla nowego klienta, a może różnice kursowe

> Niby ten mechanior polecany, a Ty to w sumie teraz go polecasz, czy nie

Ja go polecam bo robi naprawdę porządnie. Nie mogę złego słowa powiedzieć ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra to jestem "szczęśliwym" posiadaczem nowego, okrągłego żelastwa, lżejszym o 2,8k sciana.gif

Nic nie stuka, nic nie puka, nie drży, nie kołysze i nie wibruje jedynie słychać narowiste, rozszalałe ogiery z pod maski uzbroj_zlo.gif

Współczujący mogą wpisywać rozmiar ogumienia swieca.gif

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra to jestem "szczęśliwym" posiadaczem nowego, okrągłego żelastwa, lżejszym o 2,8k

na FV?

> Nic nie stuka, nic nie puka, nie drży, nie kołysze i nie wibruje jedynie słychać narowiste,

> rozszalałe ogiery z pod maski

jeden plus tego zlosnik.gif

> Współczujący mogą wpisywać rozmiar ogumienia

> Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra to jestem "szczęśliwym" posiadaczem nowego, okrągłego żelastwa, lżejszym o 2,8k

> Nic nie stuka, nic nie puka, nie drży, nie kołysze i nie wibruje jedynie słychać narowiste,

> rozszalałe ogiery z pod maski

> Współczujący mogą wpisywać rozmiar ogumienia

> Pozdr

I nie trzęsie silnikiem przy gaszeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt, bujnie trochę ale bez żadnego, metalicznego dźwięku.

Mi czasem zadźwięczy nie wiem czemu bo wszystko jest w porządku icon_rolleyes.gif

> Wcześniej jak i obecnie weszło mi w nawyk, że zapalam i gaszę z wciśniętym sprzęgłem.

> Pozdr

Ja też ale nie wiem czemu ma to służyć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt, bujnie trochę ale bez żadnego, metalicznego dźwięku.

> Wcześniej jak i obecnie weszło mi w nawyk, że zapalam i gaszę z wciśniętym sprzęgłem.

> Pozdr

Ponoć dość znacznie wpływa to na trwałość 2masy.

Gadałem raz na jakimś zlocie z użyszkodnikami, mechanikami i patrząc z perspektywy czasu podobno ma to duży sens zlosnik.gif

Odpinasz przez to tłumik(2masa) i sprężynki mają się lepiej.

Ale czy to prawda to nie wiem ... powiem za 100 kkm, czy dalej jest fabryka grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.