Skocz do zawartości

Który wynik na alkomacie jest wiążący?


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

> Artykuł z Echa Bemowa - jeden wynik ponad, drugi poniżej, prawko zabrane...

> To po co jest drugi pomiar?

Być może po to, żeby sprawdzić czy alkohol wyparowuje zgodnie z harmonogramem. Jeżeli gostek miał np. 0.19, to oznaczało że 15 minut wcześniej faktycznie przekraczał 0.2 - i za to został ukarany.

Jeżeli jednak za drugim razem wynik wynosiłby 0.0, to znaczy że wcześniej nie był pod wpływem a np. zjadł batonika.

Chociaż znam przypadek, że policja udupiła kierowcę gdy za drugim razem miał 0.0. Jakoś się jednak z tego chyba wybronił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Być może po to, żeby sprawdzić czy alkohol wyparowuje zgodnie z harmonogramem. Jeżeli gostek miał

> np. 0.19, to oznaczało że 15 minut wcześniej faktycznie przekraczał 0.2 - i za to został

> ukarany.

> Jeżeli jednak za drugim razem wynik wynosiłby 0.0, to znaczy że wcześniej nie był pod wpływem a np.

> zjadł batonika.

> Chociaż znam przypadek, że policja udupiła kierowcę gdy za drugim razem miał 0.0. Jakoś się jednak

> z tego chyba wybronił.

OK, o tym nie pomyślałem. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem ostatnią kontrolę.... rok temu jakoś. Poprzednio ze trzy lata temu. A jeżdżę sporo. I

> zawsze jedziemy oddać ktrew

W okolicach mojej wioski bardzo często robią akcje z dmuchaniem w "świeczkę". Już się nawet kojarzymy nawzajem z widzenia.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Dzieje się to na tyle rzadko, że nie szkoda. A nie chcę dać się złapać na wadliwy alkomat czy

> błąd pomiaru (zjedzony batonik, płyn do szyb w powietrzu i takie tam, służące nabijaniu

> statystyki).

Wydaje mi się, że wynik ze "świeczki" nie jest wiążący. Jeśli pokaże ok - jedziesz dalej. Jeśli nie - wtedy jest dobra chwila żeby się ewentualnie nie zgodzić na tradycyjny alkomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się, że wynik ze "świeczki" nie jest wiążący. Jeśli pokaże ok - jedziesz dalej. Jeśli nie

> - wtedy jest dobra chwila żeby się ewentualnie nie zgodzić na tradycyjny alkomat.

Owszem. Wynik ze "świeczki" nie jest wiążący. Z alkomatu już tak. A alkomat potrafi różne cuda pokazać. Dlatego ja zawsze decyduję się na krew, nie na alkomat. Mam do tego prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem. Wynik ze "świeczki" nie jest wiążący. Z alkomatu już tak. A alkomat potrafi różne cuda

> pokazać. Dlatego ja zawsze decyduję się na krew, nie na alkomat. Mam do tego prawo.

Tyle że teraz chyba już nikt nie używa alkomatów lecz "świeczek". Więc problemu nie ma - dmuchasz przez okno i jedziesz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle że teraz chyba już nikt nie używa alkomatów lecz "świeczek". Więc problemu nie ma - dmuchasz

> przez okno i jedziesz dalej.

Ja w zeszlym tygodniu dmuchalem rano w tradycyjny alkomat wink.gif

Swoja droga zawsze ustawiaja sie w tym samym miejscu, wiec gdybym nie mial pewnosci to zawsze moge jechac alternatywna trasa grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle że teraz chyba już nikt nie używa alkomatów lecz "świeczek". Więc problemu nie ma - dmuchasz

> przez okno i jedziesz dalej.

Tak, ale jak "świeczka" pokaże że coś jest, to wtedy dmucha się w alkomat. I ten wynik jest wiążący. Sama świeczka ma zbyt duży błąd pomiaru, sąd tego nie uznaje. Alkomat już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, ale jak "świeczka" pokaże że coś jest, to wtedy dmucha się w alkomat. I ten wynik jest

> wiążący. Sama świeczka ma zbyt duży błąd pomiaru, sąd tego nie uznaje. Alkomat już tak.

Wtedy wlasnie mozesz poprosic o badanie krwi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, ale jak "świeczka" pokaże że coś jest, to wtedy dmucha się w alkomat. I ten wynik jest

> wiążący. Sama świeczka ma zbyt duży błąd pomiaru, sąd tego nie uznaje. Alkomat już tak.

Wiem, ale zakładam że "świeczka" pokaże OK. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli OK, to jedziesz dalej, jeżeli coś wskazała - to masz wybór: alkomat albo badanie krwi. Ja

> wybieram badanie krwi, moje prawo.

Oczywiście. ok.gif

Mi się jednak od ładnych paru lat nie zdarzyło spotkać alkomatu. Tylko "świeczki", które wskazują OK. Dlatego założyłem, że już raczej alkomatu nie zobaczę.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli OK, to jedziesz dalej, jeżeli coś wskazała - to masz wybór: alkomat albo badanie krwi. Ja

> wybieram badanie krwi, moje prawo.

A tu takie coś znalazłem:

Quote:

Pobranie próbki krwi do badań na zawartość alkoholu należy dokonać, jeżeli:

- badany, pomimo przeprowadzenia badania urządzeniami elektronicznymi, żąda takiego badania,


Czyli po 2x tak na alkomacie równiez można jechać na krew...? blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tu takie coś znalazłem:

> Quote:

> Pobranie próbki krwi do badań na zawartość alkoholu należy dokonać, jeżeli:

> - badany, pomimo przeprowadzenia badania urządzeniami elektronicznymi, żąda takiego badania,

> Czyli po 2x tak na alkomacie równiez można jechać na krew...?

Pewnie mozna, pytanie tylko czy to cos zmieni w obliczu sadu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Dzieje się to na tyle rzadko, że nie szkoda. A nie chcę dać się złapać na wadliwy alkomat czy

> błąd pomiaru (zjedzony batonik, płyn do szyb w powietrzu i takie tam, służące nabijaniu

> statystyki).

"Świeczka" nie jest wiążąca. Jeżeli nawet na czerwono zaświeci, to i tak robi się potem pomiar ponowny - po kilku minutach - też "świeczką" i jeżeli coś będzie na rzeczy - dopiero alkomat. Miałem już takie przypadki (co potwierdza, że w płynach do spryskiwaczy faktycznie jest alkohol smile.gif ) i nigdy problemów nikt nie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie mozna, pytanie tylko czy to cos zmieni w obliczu sadu

Raczej zmieni. Ale do rozprawy bedziesz chodził na piechotę. Bo Policja zatrzymuje prawo jazdy na podstawie alkomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, ale jak "świeczka" pokaże że coś jest, to wtedy dmucha się w alkomat. I ten wynik jest

> wiążący. Sama świeczka ma zbyt duży błąd pomiaru, sąd tego nie uznaje. Alkomat już tak.

nawet jezeli na alkomacie wyjdzie powyzej normy to jest jeszcze kolejne dmuchanie po jakims czasie i wtedy tez mozesz decydowac sie na krew lub na alkomat stacjonarny w jednostce policji

wiec od razu jechanie na krew jest przesada wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej zmieni. Ale do rozprawy bedziesz chodził na piechotę. Bo Policja zatrzymuje prawo jazdy na

> podstawie alkomatu.

Zakaldajac, ze dmuchniesz np 0.23 to jest spora szansa, ze do czasu badania krwi jednak zejdziesz ponizej limitu.

W takiej sytuacji, wcale bym nie byl pewny tego, ze wynik z badani krwi bedzie wiazacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakaldajac, ze dmuchniesz np 0.23 to jest spora szansa, ze do czasu badania krwi jednak zejdziesz

> ponizej limitu.

> W takiej sytuacji, wcale bym nie byl pewny tego, ze wynik z badani krwi bedzie wiazacy

To już jest gdybanie co zrobi sąd. Ale do tego czasu prawo jazdy zatrzymają i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tu takie coś znalazłem:

> Quote:

> Pobranie próbki krwi do badań na zawartość alkoholu należy dokonać, jeżeli:

> - badany, pomimo przeprowadzenia badania urządzeniami elektronicznymi, żąda takiego badania,

> Czyli po 2x tak na alkomacie równiez można jechać na krew...?

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli gostek miał

> np. 0.19, to oznaczało że 15 minut wcześniej faktycznie przekraczał 0.2 - i za to został

> ukarany.

To oznaczało że 15 minut wcześniej mógł mieć równie dobrze 0,15 teraz ma 0,19 i jest na "górce" wskazania, wartość juz nie rośnie, a za 15 minut znów bedzie miał np 0,15 i prawka nie traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Być może po to, żeby sprawdzić czy alkohol wyparowuje zgodnie z harmonogramem. Jeżeli gostek miał

> np. 0.19, to oznaczało że 15 minut wcześniej faktycznie przekraczał 0.2 - i za to został

> ukarany.

Nie, jeżeli ma 0.19 i jest to pierwszy pomiar, to badany jest TRZEŹWY i kropka. Dziękuję, szerokiej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polarny mi odpowiadał, a ja pytałem o drugi.

OK ok.gif Chodzi mi właśnie o to, że wynik badania alkomatem (homologacja i takie tam) może być wiążący dla sądu. I jeżeli pierwszy wynik da 2.5, a drugi po 5 minutach 0.0, to i tak sąd ma prawo zabrać ci PJ. I często tak robią, niestety. I możesz się odwoływać, kłócić, bla bla bla, ale PJ i tak już nie masz. A znając nasze alkomaty (testowałem kiedyś policyjne), mogą pokazywać naprawdę bajkowe rzeczy. I dlatego niech każdy robi co chce, ja nigdy nie zgadzam się na alkomat, zawsze chcę badanie krwi (na szczęście zdarza mi sie to raz na dwa-trzy lata). Badanie krwi jest na 100% wiarygodne, próbki są przechowywane przez 3 miesiące, zawsze można udowodnić, czyja to krew (badanie DNA), więc ten wynik faktycznie jest PRAWDZIWY. A nie jakieś tam dmuchanie w cholera wie co, kalibrowane cholera wie kiedy przez cholera wie kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja bym, musiał pare razy w tygodniu jeździć na krew...

> Po drodze do mojej fabryki...

Wczoraj korek 4 kilometry na Turyńskiej przed Tychami...

Na końcu 2 radiowozy i 1 pan Policjant na linii środkowej....

I raz lewy, raz prawy, raz lewy, raz prawy.... crazy.gif

Pół Lędzin do roboty się spóźniło sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się, że wynik ze "świeczki" nie jest wiążący. Jeśli pokaże ok - jedziesz dalej. Jeśli nie

> - wtedy jest dobra chwila żeby się ewentualnie nie zgodzić na tradycyjny alkomat.

Nie, kiedyś był nawet przypadek w Uwaga Pirat jak gościowi alkotester wskazał stan wskazujący, przyjechał partol z alkomatem, wydmuchał poniżej 0.20 promila i pojechał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jeżeli pierwszy wynik da 2.5, a drugi po 5 minutach 0.0, to i tak sąd ma prawo

> zabrać ci PJ. I często tak robią, niestety.

Właśnie coś czytałem o takim przypadku. Piękny przykład zalegalizowanego bezprawia do udowadniania, ilu to pijaków jeździ za kółkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie coś czytałem o takim przypadku. Piękny przykład zalegalizowanego bezprawia do udowadniania,

> ilu to pijaków jeździ za kółkiem.

No i o to właśnie chodzi. O statystykę i o kasę do budżetu. Dlatego ja się w to nie bawię i korzystam z mojego prawa do badania krwi. "Świeczka" - OK, ale jak coś wyjdzie, to tylko krew, a nie żadne tam alkomaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego ja się w to nie bawię i

> korzystam z mojego prawa do badania krwi.

a tak z ciekawości jak to w praktyce wygląda? Policemany oburzone? Ile się czeka na badanie? i na wynik badania? Kwestia kilkudziesięciu minut czy parę godzin bardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nawet jezeli na alkomacie wyjdzie powyzej normy to jest jeszcze kolejne dmuchanie po jakims czasie

> i wtedy tez mozesz decydowac sie na krew lub na alkomat stacjonarny w jednostce policji

> wiec od razu jechanie na krew jest przesada wg mnie

i nawet wojewoda tak stracił prawko

dmuchanie na ulicy wynik pozytywny, drugie dmuchanie na komisariacie i 0,0 a prawko oddał dopiero są ... po 3tyg ?

Ty jako szary obywatel ile poczekasz na rozprawę ? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.