Skocz do zawartości

Mieszkanie i instalacja alarmowa


karmen84

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam umowę przedwstępna na zakup mieszkania.

Obecnie ściany jeszcze bez tynków, więc doskonały moment aby wykonać okablowanie do instalacji alarmowej.

I właśnie, jest sens montować taką instalację w mieszkaniu?

Parametry - budynek wielorodzinny, parter, piętro, poddasze.

Moje mieszkanie na poddaszu, prowadzi niezależna klatka, ale każdy ma do niej dostęp.

Osiedle z zamykaną bramą, ale nie strzeżone.

Wiadomo też jak to na początku - składuje się w mieszkaniu różne materiały, a w koło wiele innych ekip remontowych. Okazji do włamania i kradzieży nie będzie brakowało przez kilka pierwszych miesięcy...

Poniżej rzut mieszkania.

Doradźcie jakąś sensowną konfigurację.

287557841-rzut-poddasze.jpg

post-91123-14352523375241_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Posiadam umowę przedwstępna na zakup mieszkania.

Istotne jest zastosowanie odpowiednich czujników i doprowadzenie okablowania.

Na okna i drzwi wejsciowe, oprócz czujek ruchu - zaproponowałbym czynik kontraktronowy. Reagujacy na otwarcie. W przypadku okien uchylnych, montaz takiego czujnika na dolnej ramie, umozliwiłby pozostawienie uchylownego okna (przewietrzenie) z włączonym alarmem. Bardzo wygodna opcja, przy podłączeniu jako odzielna strafa. Spisz, a alarm czuwa, niewrazliwy na przemieszczanie się osób i zwierząt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spisz a zlodziej wycina szybe, wchodzi przez okno, a system czuwa dalej

Kontraktron jest na tyle dyskretny, ze złodziej nie będzie wiedział smile.gif. Nie wiem czy wiesz ale typowe czujki (pomimo wyłacznia ich np. przez deaktywację strefy) nadal mrugają jak aktywne.

Każdy system można obejść, więc nie widzę problemu a raczej dużą wygodę w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kontraktron jest na tyle dyskretny, ze złodziej nie będzie wiedział . Nie wiem czy wiesz ale typowe

Teraz już wie smile.gif

Moim skromnym zdaniem - kto będzie się fatygował przez okno połaciowe do domu?

A jak się wefatyguje, to jak wylezie? Raczej drzwiami. Może lepiej uzbroić drzwi wejściowe w jakąś niespodziankę i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Doradźcie jakąś sensowną konfigurację.

budżetu nie podałeś zatem jedziemy

3 sztuki czujek na ruch (mogą być też z ukrytą kamerą)

na każdym oknie oraz na drzwiach wejściowych kontaktron

na oknach czujnik zbicia szyby

czujnik zalania w łazience

dwa czujniki gazu (żeby nikt Cię na śpiocha nie obrobił)

dwa przyciski napadowe

moduł powiadomienia gsm (powiadomienie Ciebie oraz jednocześnie firmy ochroniarskiej)

miałbyś zestaw kompletny i wszechstronny waytogo.gif

a jakbyś jeszcze dorzucił systemy domu inteligentnego to już w ogóle wypas byłby waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kontraktron jest na tyle dyskretny, ze złodziej nie będzie wiedział . Nie wiem czy wiesz ale typowe

> czujki (pomimo wyłacznia ich np. przez deaktywację strefy) nadal mrugają jak aktywne.

> Każdy system można obejść, więc nie widzę problemu a raczej dużą wygodę w użytkowaniu.

Pomimo kilku lat w branzy wlasnie mnie oswieciles wink.gif nie wiem, czy wiesz ale te diody w codziennym uzytkowaniu migac nie powinny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> budżetu nie podałeś zatem jedziemy

> 3 sztuki czujek na ruch (mogą być też z ukrytą kamerą)

> na każdym oknie oraz na drzwiach wejściowych kontaktron

> na oknach czujnik zbicia szyby

> czujnik zalania w łazience

> dwa czujniki gazu (żeby nikt Cię na śpiocha nie obrobił)

> dwa przyciski napadowe

> moduł powiadomienia gsm (powiadomienie Ciebie oraz jednocześnie firmy ochroniarskiej)

> miałbyś zestaw kompletny i wszechstronny

> a jakbyś jeszcze dorzucił systemy domu inteligentnego to już w ogóle wypas byłby

Czepiajc sie szczegolow, pisze o mieszkaniu, a z opisu wynika ze to segment, dadaje kontaktron na brame garazowa oraz czujke dymu przt zalozeniu ze ogrzewanie paliwami stalymi. Przy kominku w salonie warto przemyslec czujke czadu, przy silownikach przy bramie warto pomyslec takze o ich zabezpieczeniu, koszt niewielki, a swego czasu silowniki chetnie znikaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> budżetu nie podałeś zatem jedziemy

> 3 sztuki czujek na ruch (mogą być też z ukrytą kamerą)

> na każdym oknie oraz na drzwiach wejściowych kontaktron

> na oknach czujnik zbicia szyby

> czujnik zalania w łazience

> dwa czujniki gazu (żeby nikt Cię na śpiocha nie obrobił)

> dwa przyciski napadowe

> moduł powiadomienia gsm (powiadomienie Ciebie oraz jednocześnie firmy ochroniarskiej)

> miałbyś zestaw kompletny i wszechstronny

> a jakbyś jeszcze dorzucił systemy domu inteligentnego to już w ogóle wypas byłby

Dzięki!

Budżetu nie podałem z prostej przyczyny - kompletnie nie wiedziałem w jakich cenach to wszystko oscyluje.

System inteligentnego sterowania myślę że nie będzie mi potrzebny do takiego mieszkania.

Otrzymałem dziś ofertę od jednej z firm ochroniarskich na wykonane instalacji. Zamieszczam ją poniżej. Jak doradził mi wcześniej jeden z użytkowników, decydowanie się na montaż instalacji przez agencję niekoniecznie może być dobrym rozwiązaniem.

Co możecie powiedzieć o tym zestawieniu (oprócz tego, że czas dojazdu długi)?

287558561-oferta.jpg

post-91123-14352523376433_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomimo kilku lat w branzy wlasnie mnie oswieciles nie wiem, czy wiesz ale te diody w codziennym

> uzytkowaniu migac nie powinny

Pierwsze monitoringi montowałem ponad 20 lat temu zlosnik.gif. Kiedy Satel nie był jeszcze w PL tak znany.

A skąd mogłem wiedzieć że Ty też się tym tematem zajmujesz?

Niemniej, uważam do dziś, że lekceważone konktraktrony, to doskonałe czujniki uzupełniające system (pod warunkiem dyskretnego montażu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze monitoringi montowałem ponad 20 lat temu . Kiedy Satel nie był jeszcze w PL tak znany.

> A skąd mogłem wiedzieć że Ty też się tym tematem zajmujesz?

> Niemniej, uważam do dziś, że lekceważone konktraktrony, to doskonałe czujniki uzupełniające system

> (pod warunkiem dyskretnego montażu).

Kontaktrony swietnie sie sprawdzaja caly czas, nikkto kto szanuje swoj dorobek ich nie lekcewazy, swietnie uzupelniaja system tworzac pierwsza bariere. Pozdrawiam kolege z branzy 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki!

> Budżetu nie podałem z prostej przyczyny - kompletnie nie wiedziałem w jakich cenach to wszystko

> oscyluje.

> System inteligentnego sterowania myślę że nie będzie mi potrzebny do takiego mieszkania.

> Otrzymałem dziś ofertę od jednej z firm ochroniarskich na wykonane instalacji. Zamieszczam ją

> poniżej. Jak doradził mi wcześniej jeden z użytkowników, decydowanie się na montaż instalacji

> przez agencję niekoniecznie może być dobrym rozwiązaniem.

> Co możecie powiedzieć o tym zestawieniu (oprócz tego, że czas dojazdu długi)?

Ze w tabeli sa bledy w mnozeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zauważyłem to - przedstawiciel wyjaśnił to aktualną promocją.

Na szybko co ja zauwazylem, brak w cenniku akumulatora, ceny od 40 zl w gore, 3 czujki ruchu to malo, zainstaluja w ciagach komunikacyjnych poszczegolne pomieszczenia pozostaja bez dozoru. Przyjmij zasade, albo wszystkie albo zadne, nie pozostawiaj pomieszczen bez nadzoru. Kompletny brak zabezpieczen okien, drzwi wejsciowycj, garazowych kontaktronami. Sygnalizator, nie znam tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szybko co ja zauwazylem, brak w cenniku akumulatora, ceny od 40 zl w gore, 3 czujki ruchu to

> malo, zainstaluja w ciagach komunikacyjnych poszczegolne pomieszczenia pozostaja bez dozoru.

> Przyjmij zasade, albo wszystkie albo zadne, nie pozostawiaj pomieszczen bez nadzoru. Kompletny

> brak zabezpieczen okien, drzwi wejsciowycj, garazowych kontaktronami. Sygnalizator, nie znam

> tego modelu.

Gość przypisał po jednej czujce do salonu w okolicach wyjścia na balkon, przedpokoju, oraz sypialni.

Rozumiem, że do tego powinny być jeszcze kontraktrony w drzwiach wejściowych i balkonowych. Czy w oknach dachowych również?

Montaż czujki w łazience będzie uzasadniony? Oczywiście istnieje możliwość przebicia ściany z sąsiedniego lokum, ale na ten moment wydaje mi się mało prawdopodobna.

Garażu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kontaktrony swietnie sie sprawdzaja caly czas, nikkto kto szanuje swoj dorobek ich nie lekcewazy,

> swietnie uzupelniaja system tworzac pierwsza bariere. Pozdrawiam kolege z branzy

Juz nie do końca z branży. Zycie nie lubi monotonii. Trzeba było się rozwijać, przestawić się na monitoring i programowanie.

A teraz to juz chyba emeryturka - bo pomysłów nie mam cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kontraktron jest na tyle dyskretny, ze złodziej nie będzie wiedział . Nie wiem czy wiesz ale typowe

> czujki (pomimo wyłacznia ich np. przez deaktywację strefy) nadal mrugają jak aktywne.

> Każdy system można obejść, więc nie widzę problemu a raczej dużą wygodę w użytkowaniu.

Do wykrycia kontaktronu wystarcza najtańszy kompas, szanujący się instalator po montażu i eksploatacji próbnej wyłącza ledy w czujkach.

Pozdrawiam (od 1989 roku do dzisiaj w branży)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomimo kilku lat w branzy wlasnie mnie oswieciles nie wiem, czy wiesz ale te diody w codziennym

> uzytkowaniu migac nie powinny

a mrugaja tylko w trybie 'test' ktory po instalacji nalezy dezaktywowac grinser006.gif ale nawet 'profesjonalne' firmy czesto o tym zapominaja... a niektore nawet tlumacza ze tak ma byc facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mrugaja tylko w trybie 'test' ktory po instalacji nalezy dezaktywowac ale nawet 'profesjonalne'

> firmy czesto o tym zapominaja... a niektore nawet tlumacza ze tak ma byc

instalarorom ławiej walnąć sciemę, niz do niektorych czujek włazic i przestawiac zworkę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szybko co ja zauwazylem, brak w cenniku akumulatora, ceny od 40 zl w gore, 3 czujki ruchu to

> malo, zainstaluja w ciagach komunikacyjnych poszczegolne pomieszczenia pozostaja bez dozoru.

> Przyjmij zasade, albo wszystkie albo zadne, nie pozostawiaj pomieszczen bez nadzoru. Kompletny

> brak zabezpieczen okien, drzwi wejsciowycj, garazowych kontaktronami. Sygnalizator, nie znam

> tego modelu.

Podepnę się do tematu z pytaniem do Ciebie. Pytania nie są podchwytliwe - pytam poważnie waytogo.gif

1. Po co chronić np. czujkami pomieszczenia nie wymagające ochrony antywłamaniowej (np. sypialnia, gdzie jest łóżko i szafka nocna)? Zakładamy, że wejście dalej uruchomi alarm.

2. Po co stosować kontaktrony w oknach będących w zasięgu czujek PIR? Chodzi o szybszą i pewniejszą reakcję systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podepnę się do tematu z pytaniem do Ciebie. Pytania nie są podchwytliwe - pytam poważnie

> 1. Po co chronić np. czujkami pomieszczenia nie wymagające ochrony antywłamaniowej (np. sypialnia,

> gdzie jest łóżko i szafka nocna)? Zakładamy, że wejście dalej uruchomi alarm.

z czasem wyposażenie sypialni moze się zmienic, dojdzie tv, jakiś sprzęt grający, w sypialni możemy zrobic załozenie większośc kobiet trzyma jakies swoje srebra i zlota wink.gif. Komplikując i udziwniając, niech złodziej będzie rozczarowany wyposażeniem i zrobi Ci podpalenie w pomieszczeniu...

> 2. Po co stosować kontaktrony w oknach będących w zasięgu czujek PIR? Chodzi o szybszą i pewniejszą

> reakcję systemu?

przy dwoch kontaktronach, montaz góra i dół okna, możesz miec uzyskać : przy zazbrojonym dolnym a uchylonym oknie-wietrzysz mieszkanie, wychodzisz z domu i masz informacjęo otwartych oknach, system sienie zazbraja, kwestia oprogramowania centrali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z czasem wyposażenie sypialni moze się zmienic, dojdzie tv, jakiś sprzęt grający, w sypialni

> możemy zrobic załozenie większośc kobiet trzyma jakies swoje srebra i zlota . Komplikując i

> udziwniając, niech złodziej będzie rozczarowany wyposażeniem i zrobi Ci podpalenie w

> pomieszczeniu...

> przy dwoch kontaktronach, montaz góra i dół okna, możesz miec uzyskać : przy zazbrojonym dolnym a

> uchylonym oknie-wietrzysz mieszkanie, wychodzisz z domu i masz informacjęo otwartych oknach,

> system sienie zazbraja, kwestia oprogramowania centrali

waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podepnę się do tematu z pytaniem do Ciebie. Pytania nie są podchwytliwe - pytam poważnie

Co prawda pytanie nie do mnie, a po wtóre nie jestem "z branży", ale logika dla mnie jest prosta.

> 1. Po co chronić np. czujkami pomieszczenia nie wymagające ochrony antywłamaniowej (np. sypialnia,

> gdzie jest łóżko i szafka nocna)? Zakładamy, że wejście dalej uruchomi alarm.

Dokładnie z tego samego powodu, dla którego prosiłem o czujki zewnętrze wokół domu. Chodzi o czas. Z ogrodu mogą wynieść mi jedynie rośliny i starą taczkę, nic więcej, ale samo wejście na teren posesji uruchamia alarm. Czas już płynie, a intruz jeszcze nie zbliżył się nawet do drzwi/okien. Wszyscy sąsiedzi uważają to za wywalenie kasy w błoto, ale jak jednemu wleźli do domu, alarm oczywiście się włączył, to zdążyli już poniszczyć wnętrze. Taka jest różnica.

Takie mieszkaniowe alarmy zwykle mają jeden cel - odstraszyć przypadkowych drobnych złodziejaszków. Profesjonalista do mnie nie przyjdzie, bo po co? Po telewizor lub lodówkę? Żarty. Niczego cennego w domu nie mam.

Po włączeniu się alarmu, do tej pory, każdy się wycofał.

> 2. Po co stosować kontaktrony w oknach będących w zasięgu czujek PIR? Chodzi o szybszą i pewniejszą

> reakcję systemu?

niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.