Skocz do zawartości

Dacia Logan vs Peugeot 301 - czyli zakup nowego auta


jacob24

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę doradzić bliskiej rodzinie, padło na nowe tanie auto z podstawowym silnikiem 1.2. Głównie chodzi mi o wypowiedzi kącikowiczów, którzy mieli/mają styczność z w/w autami. Jakieś testy poczytałem, filmiki pooglądałem ale nadal nie wiem co wybrać - decyzja jest moja zlosnik.gif

W grę wchodzą tylko te dwa auta, warto dołożyć kilka zł do Pug-a? Z góry dziękuję za wszelkie wypowiedzi 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem coś o citroenie c-elisse czyli peugeocie

ten silnik to porażka chodzi jak by się miał od samego początku rozlecieć.

najtańsze wersje są dziadowsko wykonane nawet radia nie ma w standardzie.

ogólnie nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja powiem coś o citroenie c-elisse czyli peugeocie

> ten silnik to porażka chodzi jak by się miał od samego początku rozlecieć.

> najtańsze wersje są dziadowsko wykonane nawet radia nie ma w standardzie.

> ogólnie nie polecam.

w daci jest lepiej ?

siedziałem w tym pugu, nie wiem jaka wersja ale tragedii nie było hmm.gif

na pewno lepiej jak w starym dusterze

IMO oba auta to zagadka jeśli chodzi o trwałość hmm.gif

więc może lepiej wybrać co podpasuje wizualne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak mieliśmy demo w exclusivie czyli na ful wypasie

1,6 benzyna z klima nawet radiem farbycznym wink.gif

i auto po 200km zaczęło wariować

wypadał zapłon auto "kulało" nie pomogła wymiana świec, cewki, i jeszcze paru innych pierdół co pewien czas po prostu wypadał zapłon i taki jego urok.

jedynym plusem tego modelu to jak na francuza ciche zawieszenie, naprawdę w droższych modelach od samego początku zawieszenie stukało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja powiem tak mieliśmy demo w exclusivie czyli na ful wypasie

> 1,6 benzyna z klima nawet radiem farbycznym

> i auto po 200km zaczęło wariować

> wypadał zapłon auto "kulało" nie pomogła wymiana świec, cewki, i jeszcze paru innych pierdół co

> pewien czas po prostu wypadał zapłon i taki jego urok.

nie fajnie ale to wada 1.6 czy po prostu tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja powiem coś o citroenie c-elisse czyli peugeocie

> ten silnik to porażka chodzi jak by się miał od samego początku rozlecieć.

chodzi o niską kulturę pracy 3-cylindrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodzi o niską kulturę pracy 3-cylindrów?

Tym silnikiem jeździłem z kolei w citroenie c3. I powiem tak silnikiem telepało i wydawał niepokojące odgłosy tak jakby od rozrządu. a mocy to miał tyle ze ledwo to ruszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja powiem tak mieliśmy demo w exclusivie czyli na ful wypasie

> 1,6 benzyna z klima nawet radiem farbycznym

> i auto po 200km zaczęło wariować

> wypadał zapłon auto "kulało" nie pomogła wymiana świec, cewki, i jeszcze paru innych pierdół co

> pewien czas po prostu wypadał zapłon i taki jego urok.

> jedynym plusem tego modelu to jak na francuza ciche zawieszenie, naprawdę w droższych modelach od

> samego początku zawieszenie stukało.

Jak sie ciebie czyta to nie jestem w stanie pojac jak mozesz pracowac dla citroena hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tym silnikiem jeździłem z kolei w citroenie c3. I powiem tak silnikiem telepało i wydawał

> niepokojące odgłosy tak jakby od rozrządu. a mocy to miał tyle ze ledwo to ruszało.

może w pugu jest lepiej wyciszony, co do mocy wiadomo, że szału nie będzie szczególnie gdy na co dzień jeździ się innym, mocniejszym autem - sądząc po filmikach z YT można by się spodziewać, że zawalidrogą nie będzie. Trzeba będzie się przejechać i ocenić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę doradzić bliskiej rodzinie, padło na nowe tanie auto z podstawowym silnikiem 1.2. Głównie

> chodzi mi o wypowiedzi kącikowiczów, którzy mieli/mają styczność z w/w autami. Jakieś testy

> poczytałem, filmiki pooglądałem ale nadal nie wiem co wybrać - decyzja jest moja

> W grę wchodzą tylko te dwa auta, warto dołożyć kilka zł do Pug-a? Z góry dziękuję za wszelkie

> wypowiedzi

Rodzice kupili takiego w najdroższej wersji ale z silnikiem 1.2. Jeśli chodzi o wrażenia wewnątrz to w porównaniu do Dacii jest przepaść na korzyść 301.

Silnik szału nie robi ale jest dość cichy do 100km/h.

IMO auto warte każdej wydanej złotówki. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może w pugu jest lepiej wyciszony, co do mocy wiadomo, że szału nie będzie szczególnie gdy na co

> dzień jeździ się innym, mocniejszym autem - sądząc po filmikach z YT można by się spodziewać,

> że zawalidrogą nie będzie. Trzeba będzie się przejechać i ocenić

podejrzewam że samochód nie będzie specjalnie lepiej wyciszony bo to ta sama konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO auto warte każdej wydanej złotówki.

dzięki za cenną opinie, czy oprócz zawiasów wnikających do bagażnika i zintegrowanych zagłówków na tylnej kanapie jest coś rażącego w tym aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki za cenną opinie, czy oprócz zawiasów wnikających do bagażnika i zintegrowanych zagłówków na

> tylnej kanapie jest coś rażącego w tym aucie?

Sterowanie elektrycznymi szybami z konsoli środkowej. Nieintuicyjne, zwłaszcza z tyłu. I równie mało intuicyjna obsługa komputera pokładowego. Przydałoby się też więcej tapicerki w bagażniku bo dół klapy razi gołą blachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jakie radio jest w tej wersji ?

Takie:

peugeot_301_16520005.jpg

Ma CD, MP3, Sterowanie przy kierownicy i zestaw głośnomówiący Bluetooth. Przydałyby się tylko lepsze głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie:

> Ma CD, MP3, Sterowanie przy kierownicy i zestaw głośnomówiący Bluetooth. Przydałyby się tylko

> lepsze głośniki.

nie wiem jak w peugeocie ale w citroenie taka wersja to exclusive wink.gif to zupełnie inna liga wink.gif w porównaniu z golasem bez klimy albo z klimą manualną wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem jak w peugeocie ale w citroenie taka wersja to exclusive to zupełnie inna liga w

> porównaniu z golasem bez klimy albo z klimą manualną

Pisałem wyżej, mają najwyższą wersję wyposażenia - dokładnie taką jak na tym zdjęciu. To wnętrze jest super. Kierownica i drążek zmiany biegów świetnie leżą w dłoni i dobrze wyglądają. Naprawdę fajnie się w tym siedzi.

Ale ta klima nie jest automatyczna, mimo że na taką wygląda. Jest elektronicznie sterowana ale temperatury sama nie utrzyma - trzeba sobie regulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałem wyżej, mają najwyższą wersję wyposażenia - dokładnie taką jak na tym zdjęciu. To wnętrze

> jest super. Kierownica i drążek zmiany biegów świetnie leżą w dłoni i dobrze wyglądają.

> Naprawdę fajnie się w tym siedzi.

> Ale ta klima nie jest automatyczna, mimo że na taką wygląda. Jest elektronicznie sterowana ale

> temperatury sama nie utrzyma - trzeba sobie regulować.

Miło słyszeć stosunkowo dobre słowa o tym Peugeocie.

Sam rodziców namawiam na to auto, też w full wypasie ze wszystkimi opcjami, tylko, że z silnikiem 1.6.

Nic na rynku nie oferuje tyle za tak mało, bo wychodzi cennikowo koło 56tys.

Masz może jeszcze jakieś spostrzeżenia dot. tego auta?

Ile rodzice już zrobili km? Zadowoleni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miło słyszeć stosunkowo dobre słowa o tym Peugeocie.

> Sam rodziców namawiam na to auto, też w full wypasie ze wszystkimi opcjami, tylko, że z silnikiem

> 1.6.

> Nic na rynku nie oferuje tyle za tak mało, bo wychodzi cennikowo koło 56tys.

Moi z silnikiem 1.2 ale z dodatkowym pakietem zimowym (grzane siedzenia i kawałek przedniej szyby) oraz oponami zimowymi dali po negocjacjach 45. IMO cena nie do pobicia.

> Masz może jeszcze jakieś spostrzeżenia dot. tego auta?

> Ile rodzice już zrobili km? Zadowoleni?

Nie wiem ile kilometrów bo dużo nie jeżdżą. Może kilka tysięcy będzie w najlepszym wypadku. Zadowoleni są bardzo. A ja gdy się przejechałem to doszedłem do wniosku, że sam bym takie mógł kupić jako auto dla rodziny gdybym szukał czegoś w tej cenie. To ma zaskakująco dużo miejsca z tyłu. Do tego duży bagażnik i bez zmęczenia można rodzinę na wakacje tym zabrać.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moi z silnikiem 1.2 ale z dodatkowym pakietem zimowym (grzane siedzenia i kawałek przedniej szyby)

> oraz oponami zimowymi dali po negocjacjach 45. IMO cena nie do pobicia.

> Nie wiem ile kilometrów bo dużo nie jeżdżą. Może kilka tysięcy będzie w najlepszym wypadku.

> Zadowoleni są bardzo. A ja gdy się przejechałem to doszedłem do wniosku, że sam bym takie mógł

> kupić jako auto dla rodziny gdybym szukał czegoś w tej cenie. To ma zaskakująco dużo miejsca z

> tyłu. Do tego duży bagażnik i bez zmęczenia można rodzinę na wakacje tym zabrać.

Chwała Peugeotowi za ten model, bo konkurencja wcale więcej nie oferuje, a taki Rapid droższy o jakieś 15 tysi ...

Przejrzałem teraz ofertę wszystkich producentów, dla rodziców, i jestem w szoku z tymi cenami. Civic 80 tysi, Foka 80 tysi za jakieś sensowne wersje. Masakra.

Dobrze, że ja lubię stare auta i wolę jeździć błyszczącym 25 letnim Polonezem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 33,9kPLN poraża i jest to dobra oferta jak za nowy samochód.

Ogromny minus za brak klimy w standardzie - wiem, że to kwestia kosztów, ale myślałem, że era aut bez klimy dostępnych w salonie jest już dawno za nami...

A piszę tutaj, bo się nie znam grinser006.gif , ale 301 wygląda o wiele lepiej niż Logan ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam we flocie z 50 takich aut... nie przypominam sobie o takiej "wadzie"

te wypadanie zapłonu to sprawa tylko tego naszego egzemplarza demo

co do porównywania niskobudżetowego samochodu PSA nie można go porównywać ani z Foką a tym bardziej z Rapidem to zupełnie inna klasa samochodu.

To jak by porównywać Seja do trojaczków PSA i Toyoty. łączy je to że są małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki za cenną opinie, czy oprócz zawiasów wnikających do bagażnika i zintegrowanych zagłówków na

> tylnej kanapie jest coś rażącego w tym aucie?

Jak dla mnie tylne zawieszenie jest mega kiepskie. Na każdej nierówności, przy trochę większej prędkości tył chce przeskoczyć przód. Ogólnie moim zdaniem zawias zestrojony trochę za miękko i auto prowadzi się jak ponton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> te wypadanie zapłonu to sprawa tylko tego naszego egzemplarza demo

> co do porównywania niskobudżetowego samochodu PSA nie można go porównywać ani z Foką a tym bardziej

> z Rapidem to zupełnie inna klasa samochodu.

> To jak by porównywać Seja do trojaczków PSA i Toyoty. łączy je to że są małe.

Siedzialem i w Rapidze wersja golas i w Citroenie wersja golas. Po wyjsciu z Rapida mialem odruch wymiotny za sprawa wnetrza i ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> te wypadanie zapłonu to sprawa tylko tego naszego egzemplarza demo

> co do porównywania niskobudżetowego samochodu PSA nie można go porównywać ani z Foką a tym bardziej

> z Rapidem to zupełnie inna klasa samochodu.

> To jak by porównywać Seja do trojaczków PSA i Toyoty. łączy je to że są małe.

Z Focusem na pewno nie. Ale z Rapidem? To ta sama klasa i jak najbardziej są porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> te wypadanie zapłonu to sprawa tylko tego naszego egzemplarza demo

> co do porównywania niskobudżetowego samochodu PSA nie można go porównywać ani z Foką a tym bardziej

> z Rapidem to zupełnie inna klasa samochodu.

> To jak by porównywać Seja do trojaczków PSA i Toyoty. łączy je to że są małe.

Oczywiście, że nie. Ale można porównać z Fabią Sedan.

Edit. Jednak nie - 301 to segment C. Przepraszam, źle skojarzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie tylne zawieszenie jest mega kiepskie. Na każdej nierówności, przy trochę większej

> prędkości tył chce przeskoczyć przód. Ogólnie moim zdaniem zawias zestrojony trochę za miękko

> i auto prowadzi się jak ponton.

może to kwestia też jakiś kiepskich opon? chociaż chyba nikt nie założył tam Kormoranów co? zlosnik.gif to trochę mnie zmartwiłeś, że auto kiepsko się prowadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może to kwestia też jakiś kiepskich opon? chociaż chyba nikt nie założył tam Kormoranów co? to

> trochę mnie zmartwiłeś, że auto kiepsko się prowadzi

Zawieszenie jest bardzo miękkie i ciche. IMO odpowiednie do charakteru auta. To nie jest pożeracz zakrętów, trudno oczekiwać sportowego prowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawieszenie jest bardzo miękkie i ciche. IMO odpowiednie do charakteru auta. To nie jest pożeracz

> zakrętów, trudno oczekiwać sportowego prowadzenia.

Nie pamiętam jakie tam były opony. Auto miałem z wypożyczalni Exspress.

Dokładnie tak jak napisałeś, nie jest to pożeracz zakrętów, tylko raczej dupowóz dla spokojnego kierowcy, ale mimo wszystko tył mógł by się trochę mniej odbijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie, nie dotykalem rapida, ale czy prawidlowe jest skojarzenie, ze traci badziewiem jak

> dacia, czy thalia? (W przeciwienstwie do reszty skody)

Rapid liftback w taniej wersji to... no nie wiem kto by to kupił, chyba miłośnik chińskich trampek z ryneczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rapid liftback w taniej wersji to... no nie wiem kto by to kupił, chyba miłośnik chińskich trampek

> z ryneczku.

Ale z zewnątrz prezentuje się doskonale, a "jak cię widzą, tak cię piszą" grinser006.gif. Auto jak nie jest białe, robi doskonałe wrażenie. Z silnikiem 105 koni nawet jedzie, aż dziwne że ludzie tego masowo nie wykupują hehe.gif. Zna tutaj ktoś kogoś, kto kupił sobie jakąkolwiek Skodę na prywatne auto dla domu? hehe.giffacepalm%5B1%5D.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zna tutaj ktoś kogoś, kto kupił sobie jakąkolwiek Skodę na prywatne

> auto dla domu? .

Znam, mój Tata.

W 2011 kupił w salonie Fabię II 1,2TSI 105KM, w wersji (nie pamiętam, najwyższej przed Monte Carlo i RS) nazywa się Comfort albo Family. Dość bogato skonfigurowana, cena początkowa 61, po rabacie 54. Kupił nowe, bo "wystarczy mu do śmierci". Kupił małe "bo większe niepotrzebne". Kupił Skodę "bo nie potrzebuje prestiżu". Ot, typowy emeryt ok.gifhehe.gif

Ciekawe jak 1,2TSI z trwałością... Mamy też Fabię I 1,2 HTP z przebiegiem ponad 260kkm smile.gif

PS Fabia Ojca robi niezłe wrażenie. Ale. Te nowe Skody (szczególnie Rapid i nowa Octavia) mimo, że "świeże" wydają się lekko tandetne.

Poza konkursem dodam, iż nie rozumiem decyzji o zmianie tylnych emblematów (napisów) - wyglądają jak strugane scyzorykiem... but.gifno.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawieszenie jest bardzo miękkie i ciche. IMO odpowiednie do charakteru auta. To nie jest pożeracz

> zakrętów, trudno oczekiwać sportowego prowadzenia.

to akurat dobrze, chyba gorzej niż w Thalii nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chwała Peugeotowi za ten model, bo konkurencja wcale więcej nie oferuje, a taki Rapid droższy o

> jakieś 15 tysi ...

> Przejrzałem teraz ofertę wszystkich producentów, dla rodziców, i jestem w szoku z tymi cenami.

> Civic 80 tysi, Foka 80 tysi za jakieś sensowne wersje. Masakra.

> Dobrze, że ja lubię stare auta i wolę jeździć błyszczącym 25 letnim Polonezem

rapid 1.2 ambition komfort za 105hp 55kzl mozna kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rapid 1.2 ambition komfort za 105hp 55kzl mozna kupic

mi chodzi o podstawowe wersje, Pug-a można trafić w okolicach 33 tysi tylko ten silnik, czemu nie można było włożyć zwykłego 8v dajmy na to 1.3 czy 1.4 niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co nie tak z silnikiem?? mamy w domu 208 z tym motorem i nie narzekamy, nawet bym rzekl ze dosc

> zrywny jest a zarazem pali fajne ilosci paliwa w miescie

właśnie przeglądałem Twój wątek sprzed pewnego czasu o zakupie 208, co do silnika z tego co widziałem na YT to nawet w 301 od 0 do 100 ładnie się to zbierało, a jak z elstycznością? bo tutaj może być niewesoło, Thalia zostaje w rodzinie ale przechodzi w inne łapy - ja też będę korzystał pewnie z tego nowego auta więc w lekkiej thalii jest tak, że po naciśnięciu gazu nawet przy wbitej 4-ce przy 60km/h auto jedzie, niska masa oraz krótka skrzynia, bardzo jestem ciekaw jak wypada elastczność właśnie w tym 1.2 może być oczywiście opinia o 208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porównywałeś te auta pod względem bezpieczeństwa?

szczerze mówiąc nie aczkolwiek nie sądzę aby Logan odstawał na niekorzyść Pug-a chociaż decyzja jest już dużo bliżej Pug-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie, nie dotykalem rapida, ale czy prawidlowe jest skojarzenie, ze traci badziewiem jak

> dacia, czy thalia? (W przeciwienstwie do reszty skody)

nie, w sensie nie trąci bardziej niz reszta skody grinser006.gif

w rapidzie nawet drogiej wersji widac ten sam badziew co w najtanszej i najdrozszej wersji fabii/octavi

jest po prostu tanio alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki za cenną opinie, czy oprócz zawiasów wnikających do bagażnika i zintegrowanych zagłówków na

> tylnej kanapie jest coś rażącego w tym aucie?

szwagier elisesse ma, przyjechał nawet nad morze "z rodzinką)-tzn sa juz w takim wieku, że z dziećmi nie jeżdżą

silniczek 3cylindrowy to juz nie te same 3cylindry co kiedys w matizie-jedyne co zostało to, że trzeba go deptać żeby nie zgasł/nie zatelepał przy starcie spod świateł-człowiek nabiera odruchu po drugim dniu używania; stosunkoo mało pali w trasach (ale raczej nie przy prędkościach autostradowych)-w mieście tez szwagier nie narzeka na spalanie

bardzo przyjemne autko, dla spokojnego kierowcy za tę cenę

poza tym co napisałeś (tj: zawiasy, zagłówki) mi nie pasował brak możliwości regulacji punktu mocowania pasów na słupku

a'propo zakupu-jakaś akcja była i niezależnie od tego czym przyjechałeś dawali w odkupie 6 czy 8 kzł za stare auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.