Skocz do zawartości

F,ef, ef - Citroen - 6 lat gwarancji od zderzka do zderzaka


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec niche marka Citroen od 1-Mar-2014 zacznie (u mnie)lizak.gif dawac 6 lat gwarancji bez limitu km od zderzaka do zderzakahmm.gif[...]

Citroen-6-year.jpg

I teraz -- ciekawi mnie jak to ma sie w EU - jak awaryjne sa te F, ef, ef?zlosnik.gif[...]

Bo - 6 lat, no limit jest tylko na DSzlosnik.gif 3, 4 & 5 + C4 Picasso, reszta tu co mamy C3, C4, C5 & C4 AirCross (cokolwiek to jestniewiem.gif[...] ma dalej tylko 5 lat ograniczone kmhmm.gif[...]

Dodatkowo DS dostal 6 lat ROadside assistance w ceniehmm.gif[...]

I terazziew.gif czytam PR Citroen i mowia, "wiemy, ze w przeszlosci mielismy ogromne klopoty z Qzlosnik.gif, i nasze badania wykazaly, ze zeby klient nas wzial pod uwage potrzebujemy min 5 lat gwarancji ... inaczej nikt nas nie kupizlosnik.gif... 6 lat i bez limitu km, ma zapewnic to dodatkowe bezpieczenstwo.,,"

Ale jak go pismaki przyparly to ... C3, C4, C5 nie zostana objete dodatkowym rokiemzlosnik.gif[...]

Wiecold.gif czy w DS sie poprawilaniewiem.gif i czy rzeczywiscie te wszelkie C4, C5 ... sa takie kiepskiezlosnik.gif?

Citroen-C4-GP.Still002.jpg

Niesity u mnie w zadnych stats Citroen nie jest brany pod uwage001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chińczyki trzymają się mocno widać, dopiero co kupili PSA

> I teraz -- ciekawi mnie jak to ma sie w EU - jak awaryjne sa te F, ef, ef?[...]

niektórzy mówią, że a`fe, to wtedy reszta się oburza, a to będzie pewnie produkcja PRC, a DSy ładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL gwarancja jest standardowo na 2 lata lakier 3 (i dobrze bo w C4 gniją maski aluminiowe tzn się utleniają - wymieniliśmy taką maskę na gwarancji u mojej teściowej)

można rozszerzyć przedłużyć gwarancję za $$$ ale nie wiem ile to teraz kosztuje. ale gwarancja taka to w sumie nie gwarancja tylko kontrakt serwisowy i nie obejmuje wszystkiego.

a zawieszenie czyli łączniki końcówki itp w teorii obięte są gwarancją roczną lub 60kkm co nastąpi wcześniej po tym czasie nie ma szans zeby uwzględnili ze to wada fabryczna.

A nowe C4 Picasso jest genialne szkoda że mniejsze od poprzednika frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Służbowo jeżdżę Citroenem Berlingo. Tuż po zakończeniu 3 letniej gwarancji pojawiło się kilka

> kosztownych i niespodziewanych wydatków

tzn co ?

bo moje berlingo w listopadzie skończyło 3lata, na liczniku 100kkm i na razie jeździ

wymienione były łączniki stabilizatora i tyle hmm.gif

a lekko nie ma bo auto jeździ po budowie

brat ma 406 (300kkm), mama C1 (60kkm) i ja tam tragedii nie widzę icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 65kkm rozpadło się sprzęgło (wysprzęglik/łożysko), rolka i napinacz alternatora, a teraz terkocze rozrząd (zapewne jakaś rolka i/lub napinacz), do tego zawieszenie stuka jakby wszystko się rozpadało, a na szarpakach nie odnajdują luzów. Łączniki wymienione, zatem pewnie amorki albo ich górne mocowania się kończą. Wszystko trochę za szybko nawet w porównaniu do Daewoo zlosnik.gif Auto od nowości w firmie, ma 4 lata, jeździ po normalnych drogach - zwykle 1osoba na pokładzie + max 100kg ładunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po 65kkm rozpadło się sprzęgło (wysprzęglik/łożysko), rolka i napinacz alternatora, a teraz

> terkocze rozrząd (zapewne jakaś rolka i/lub napinacz), do tego zawieszenie stuka jakby

> wszystko się rozpadało, a na szarpakach nie odnajdują luzów. Łączniki wymienione, zatem pewnie

> amorki albo ich górne mocowania się kończą. Wszystko trochę za szybko nawet w porównaniu do

> Daewoo Auto od nowości w firmie, ma 4 lata, jeździ po normalnych drogach - zwykle 1osoba na

> pokładzie + max 100kg ładunku.

jak rozrząd hałasuje to powiem tak auto dostaje nieźle w palnik bo terkocze łańcuszek spinający wałki. bo rozumie ze jak berlingo to 1,6hdi.

Mój Peugeot też to miał wymieniane przy 120kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedys byla opinia, ze psuja sie, ze hoho. Teraz jakos nie widze popsutych citroenow na poboczu. U

> nas jest krotsza gwaranjca. DS w PL jest malo popularny bo drogi.

ds5 jest tylko z 10 tyś droższy od C5 której jest na pęczki.

oczywiście mówimy o podobnym wyposażeniu i silniku. Czyli róznica cenowa to nawet nie 10% czyli jakoś masakrycznie dużo to nie jest z ważywszy na wydatek ponad 100 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> C4 AirCross (cokolwiek to jest[...]

C4 Aircross to Mitsubishi ASX sprzedawane przez Citroena.

Choć Citroeny (w większości przypadków) są teraz łądne, to ja bym Citroena ani Peugeota nie kupił - za dużo tam elektroniki nad którą chyba francuzi nie panują. Poza tym jakościowo IMHO słabe. Kilka lat temu przez kilka tygodni jeździłem służbowym Peugeotem 207 (ten sam koncern, ta sama technika co Citroen C3) i to jeden z najgorszych samochodów jakim jeździłem. Miał chyba ze 3 lata i circa 50 000 km. Jak przyszedł mróz to nie zapalił sam, po takim okresie miał już wydech burczący jakby gdzieś była dziura, coś pukało w zawieszeniu, plastiki trzeszczały przy jeździe po nierównościach, a silnik był w środku bardoz słyszalny i miał nieprzyjemny dźwięk. Jeszcze jeden dziwny feature - jak się otwierało drzwi i zapalało się światełko oświetlenia wnętrza, to drgały wskazówki na obrotomierzu i prędkościomierzu. Bo doświadczeniach z tym złomem bałbym się kupić cokolwiek produckji PSA no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po 65kkm rozpadło się sprzęgło (wysprzęglik/łożysko), rolka i napinacz alternatora, a teraz

> terkocze rozrząd (zapewne jakaś rolka i/lub napinacz), do tego zawieszenie stuka jakby

> wszystko się rozpadało, a na szarpakach nie odnajdują luzów. Łączniki wymienione, zatem pewnie

> amorki albo ich górne mocowania się kończą. Wszystko trochę za szybko nawet w porównaniu do

> Daewoo Auto od nowości w firmie, ma 4 lata, jeździ po normalnych drogach - zwykle 1osoba na

> pokładzie + max 100kg ładunku.

dziwna sprawa icon_rolleyes.gif zwłaszcza problemy z silnikiem który uważany jest za dość udany

u nas jest kilkanaście partnerów/berlingo IMO tragedii nie ma, auta się sypią bo jeżdżą po klamki w błocie

ale tak samo sypią się inne, np kaszkaje, skody czy dustery

(wentylatory chłodnicy, rozruszniki, paski itd)

mój stosunkowo mało jeździł po błocie, więc i awarii nie było smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nim jeżdżę od roku i zwykle trzymam obroty na poziomie 1,5-2,5k - wciąga wtedy średnio 6,5l/100km po Warszawie. Raz w miesiącu zasiada szefu i robi nim jakieś 50-100km w tarsie, ale wtedy spalanie skacze pod 8l/100km, więc pewnie ciśnie ostro. Jednak robi to tak rzadko, że można to zaliczyć do "przedmuchania raz na jakiś czas". Wcześniej jeździła też kobitka jakiś czas, która wg mnie obierała trochę za niski zakres obrotów (jakieś 1100-1700) i przypuszczam, że to mogło się przyczynić do szybszego zgona sprzęgła hmm.gif ale czy rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> C4 Aircross to Mitsubishi ASX sprzedawane przez Citroena.

> Choć Citroeny (w większości przypadków) są teraz łądne, to ja bym Citroena ani Peugeota nie kupił -

> za dużo tam elektroniki nad którą chyba francuzi nie panują. Poza tym jakościowo IMHO słabe.

> Kilka lat temu przez kilka tygodni jeździłem służbowym Peugeotem 207 (ten sam koncern, ta sama

> technika co Citroen C3) i to jeden z najgorszych samochodów jakim jeździłem. Miał chyba ze 3

> lata i circa 50 000 km. Jak przyszedł mróz to nie zapalił sam, po takim okresie miał

> już wydech burczący jakby gdzieś była dziura, coś pukało w zawieszeniu, plastiki trzeszczały

> przy jeździe po nierównościach, a silnik był w środku bardoz słyszalny i miał nieprzyjemny

> dźwięk. Jeszcze jeden dziwny feature - jak się otwierało drzwi i zapalało się światełko

> oświetlenia wnętrza, to drgały wskazówki na obrotomierzu i prędkościomierzu. Bo

> doświadczeniach z tym złomem bałbym się kupić cokolwiek produckji PSA

jezdze czasem 207 1.6HDI ma AFAIR 80kkm, nie zauwazylem nic podobnego, jedyne awarie to rozszczelnienie A/C i parokrotne problemy ze stykami w kostkach zarowek od mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo - 6 lat, no limit jest tylko na DS 3, 4 & 5 + C4 Picasso, reszta tu co mamy C3, C4, C5 &

> C4 AirCross (cokolwiek to jest[...] ma dalej tylko 5 lat ograniczone km[...]

DS4 to mechanicznie C4, także jak zwykle marketing górą - niby DS4 będzie bardziej niezawodny choć pod maską i w kabinie jest to samo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.