Skocz do zawartości

Konwerter - gdzie regenerować?


CrimsonKing

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka pytań do automatycznej skrzyni biegów.

Gdzie powinienem oddać konwerter do regeneracji?

Ile to powinno kosztować z założeniem, że nie robimy do sprzedaży a dla siebie?

Czy ktoś ma doświadczenia z firmą http://www.samko.pl/ ?

Koszt regeneracji u nich 600 zł (Honda). Spotkałem się również z cenami 2600 zł. Skąd rozbieżność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najgorszy przypadek jaki znam: Midparts robił konwerter 5 razy i ciągle było źle. Samko zrobiło za

> 1 razem dobrze. Przypadek a może i nie. Skrzynia bardzo typowa 722.6 Mercedesa.

Heh no widzisz a moim w audi poprawiali po samko (3 reklamacje) i zrobili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo tez zalezy od samej skrzynki, bo np do ZFów kompletnie nowe, oryginalne konwertery mozna kupic za 1800zł. W zasadzie ta regeneracja to dosc prosty zabieg, wymieniaja lozyska, i okladzine cierną lockup'a. Oczywiscie najpierw muszą to rozpołowic na tokarce i potem pospawać (ciekawe co z wywazeniem...). Kwestia jakości pospawania, łożysk i zastosowanej okładziny ciernej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie obudowa a w środku może siedzieć aisin, jatco, warner sam czort wie co jeszcze.

> Podanie modelu hondy i rocznika znacznie ułatwiłoby sprawę

HONDA raczej pakuje swoje autorskie konstrukcje.

Nawet olej zalecaja tylko swój. Od niedawna sa dopiero dobre zamienniki, bo ich olej to 100zł/litr yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie obudowa a w środku może siedzieć aisin, jatco, warner sam czort wie co jeszcze.

> Podanie modelu hondy i rocznika znacznie ułatwiłoby sprawę

CRV III 2.0 2007.

Rozważam zakup skrzyni używanej. Gdzie mogę ustalić czy wszystkie są takie same, czy były modyfikowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Gdzie mogę ustalić czy wszystkie są takie same, czy były modyfikowane?

Po obudowie?

Nie jestem pewien, czy crv miał wlepkę serwisową w bagażniku z serialem skrzyni.

Generalnie jedna z trzech: MZJA, MZHA lub GP. Jak honda z NL to tam były GP chyba do 2010.

Ogarnięty warsztat to ustali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CRV III 2.0 2007.

> Rozważam zakup skrzyni używanej. Gdzie mogę ustalić czy wszystkie są takie same, czy były

> modyfikowane?

Wg mnie niezbyt dobry pomysł, będziesz potem jeździł jak na szpilkach, już lepiej naprawić obecną i zrobić jej przegląd porządny i mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie niezbyt dobry pomysł, będziesz potem jeździł jak na szpilkach, już lepiej naprawić obecną i

> zrobić jej przegląd porządny i mieć spokój.

Niektóre firmy (samko) nie chcą dać gwarancji na konwerter,

jeśli obudowa starego jest fioletowa od przegrzania oleju.

Twierdzą, że wymiana konwertera to leczenie objawów a nie przyczyn.

Sugerują, że wysoka temperatura (oleju?) mogła uszkodzić pozostałe elementy (gumowe) w skrzyni.

W takim wypadku używana nie jest może takim głupim pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niektóre firmy (samko) nie chcą dać gwarancji na konwerter,

> jeśli obudowa starego jest fioletowa od przegrzania oleju.

> Twierdzą, że wymiana konwertera to leczenie objawów a nie przyczyn.

> Sugerują, że wysoka temperatura (oleju?) mogła uszkodzić pozostałe elementy (gumowe) w skrzyni.

> W takim wypadku używana nie jest może takim głupim pomysłem.

przy regeneracji konwertera, warto by było rozebrać skrzynię, sprawdzić i ew wymienić uszczelnienia i tarczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.