Skocz do zawartości

Alfy 147 / GT / 159 - automatyczne skrzynie biegów


Roswell

Rekomendowane odpowiedzi

> Ciekawi mnie jakie skrzynie automatyczne były w 147 / GT / 159 ?

> To wszystko to były zautomatyzowane jak selespeed czy było też coś innego, czy którakolwiek z nich

> jest warta uwagi pod względem awaryjności ?

W 147 i GT to były jakieś selespeedy. Zła renoma.

W 159 była Aisin AF 40, to na pewno nie jest selespeed, chyba to jest zwykły "hydraulik". Zarówno w 1.9 jak i 2.4 ta sama skrzynia. Info z alfaholików icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale selespeeda często da się naprawić za ułamek ceny naprawy klasycznego automatu

do tego dodajmy ze selespeed to nie skrzynia tylko sterowanie skrzyni grinser006.gif Skrzynia bioegów w tych autach to klasyczna mechaniczna przekładnia grinser006.gif

W 147 i 156 "normalnych" benzynach była to skrzyna c510 a w GTA c530 grinser006.gif Te skrzynie się nie psują a ich sterowanie selelspeed pod warunkiem prawidłowej obsługi i serwisów też będzie działać długo i przyjemnie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ich sterowanie selelspeed pod warunkiem prawidłowej obsługi i serwisów też będzie działać

> długo i przyjemnie

Tylko znajdź te odpowiednio serwisowane. Ja już widziałem zalewane ATFem, płynem hamulcowym lub breją o nieustalonym pochodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 147 i GT to były jakieś selespeedy. Zła renoma.

> W 159 była Aisin AF 40, to na pewno nie jest selespeed, chyba to jest zwykły "hydraulik". Zarówno w

> 1.9 jak i 2.4 ta sama skrzynia. Info z alfaholików

Wikipedia podaje coś takiego:

Quote:

The following Fiat and Alfa Romeos were or are available with Selespeed:

156 2.0 TS

156 GTA 3.2 GTA

156 2.0 JTS

147 2.0 TS

147 GTA 3.2 GTA

GT 2.0 JTS

159 2.2 JTS

Brera 2.2 JTS

Spider 2.2 JTS

Fiat Stilo Abarth 2.4 20V


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawi mnie jakie skrzynie automatyczne były w 147 / GT / 159 ?

> To wszystko to były zautomatyzowane jak selespeed czy było też coś innego, czy którakolwiek z nich

> jest warta uwagi pod względem awaryjności ?

Z doświadczeń kilku ładnych lat pracy w ASO Fiata i Alfy wynalazki pod tytułem Selespeed należy omijać szerokim łukiem w trosce o własne zdrowie psychiczne i kondycję finansową ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.