Skocz do zawartości

Samowola budowlana przy polskich drogach


mp79

Rekomendowane odpowiedzi

Miejsca tragicznych śmierci na drogach zazwyczaj są po niedługim czasie "okraszane" krzyżami, czy nawet pomnikami. Ot, taka świecka tradycja. Ale tradycja tradycją, a ja z dwojga złego wolałbym, jeśli - nie daj Panie - jakaś siła poniesie mnie razem z samochodem w pole, pojechać w owo pole niż w pomnik. Bo ten pomnik może się stać wtedy również moim pomnikiem.

Ułańska fantazja pogrążonych w żałobie ma jednak szerszy aspekt. Nieraz krzyż stoi tak blisko jezdni, że nie ma dokąd uciec przed wariatem, który leci z naprzeciwka na czołówkę.

Czy zarządy dróg zajmują się takimi przypadkami i nie marudzą, jeśli chodzi o usuwanie tych "miejsc pamięci"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miejsca tragicznych śmierci na drogach zazwyczaj są po niedługim czasie "okraszane" krzyżami, czy

> nawet pomnikami. Ot, taka świecka tradycja. Ale tradycja tradycją, a ja z dwojga złego

> wolałbym, jeśli - nie daj Panie - jakaś siła poniesie mnie razem z samochodem w pole, pojechać

> w owo pole niż w pomnik. Bo ten pomnik może się stać wtedy również moim pomnikiem.

> Ułańska fantazja pogrążonych w żałobie ma jednak szerszy aspekt. Nieraz krzyż stoi tak blisko

> jezdni, że nie ma dokąd uciec przed wariatem, który leci z naprzeciwka na czołówkę.

> Czy zarządy dróg zajmują się takimi przypadkami i nie marudzą, jeśli chodzi o usuwanie tych "miejsc

> pamięci"?

Taki zwykły krztżyk bez fundamentu skosisz autem bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki zwykły krztżyk bez fundamentu skosisz autem bez żadnego problemu.

No dobra, ale tu nie chodzi o to, żebym kosił jak leci, bo ktoś na forum napisał, że nie będzie problemu. Poza tym, nie wszystkie są zbutwiałe i niezakotwione. Za darmo mi zderzak wymienią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, ale tu nie chodzi o to, żebym kosił jak leci, bo ktoś na forum napisał, że nie będzie

> problemu. Poza tym, nie wszystkie są zbutwiałe i niezakotwione. Za darmo mi zderzak wymienią?

O, następny offroad-owiec... rotfl.gif Jak już tam polecisz, to ten krzyżyk będzie Twoim najmniejszym zmartwieniem, uwierz mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tam, gdzie rosną krzyżyki - wszak mogą się nadziać

Wystarczy że motocykl wpadnie w dziure/pośliźnie się na piachu czy oleju na zakręcie/będzie uciekać przed sarną, dzikiem, zającem/będzie uciekać przed autem które wyprzedza na trzeciego. I ma pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy że motocykl wpadnie w dziure/pośliźnie się na piachu czy oleju na zakręcie/będzie uciekać

> przed sarną, dzikiem, zającem/będzie uciekać przed autem które wyprzedza na trzeciego. I ma

> pozamiatane.

rotfl.gif Rozbawiłeś mnie do łez... Jeśli trafi w taki krzyżyk postawiony zapewne innemu 2oo, to powinien w totka grać z takim szczęściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozbawiłeś mnie do łez... Jeśli trafi w taki krzyżyk postawiony zapewne innemu 2oo, to powinien w

> totka grać z takim szczęściem.

i naprawdę podoba ci się ten festyn przy drogach ?

chyba mamy najbardziej "zaśmiecone" drogi w EU hmm.gif

różnego rodzaju reklamy, tysiące znaków, ekrany, grzybiarki, "ołtarzyki" ... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i naprawdę podoba ci się ten festyn przy drogach ?

> chyba mamy najbardziej "zaśmiecone" drogi w EU

> różnego rodzaju reklamy, tysiące znaków, ekrany, grzybiarki, "ołtarzyki" ...

Podobać mi się nie podoba, bo krzyż ma w tym kraju swoje miejsce i tam powinien być, ale na bezpieczeństwo ma toto wpływ zerowy - na środku drogi te krzyżyki nie rosną, krzywdy mi nie zrobią. A skoro ktoś lubi odwiedzać miejsce, gdzie zginął ktoś mu bliski - jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy drogach stoją też domy, drzewa, słupy telegraficzne, czasem ludzie...

> Jedź ostrożnie to w nic nie trafisz.

Zgodnie z tą "logiką" tylko piraci drogowi giną w wypadkach. Ależ porównaniami sypnąłeś... Słupy i drzewa (a nawet domy) w bliskim sąsiedztwie jezdni to, na szczęście dla kierowców, coraz większa rzadkość. Ludzie to inna sprawa - ich nie będziemy się przecież pozbywać. Ale te samozwańcze cmentarze to chyba jednak coś, z czym można się uporać, bo coraz ich więcej, a wpływ na bezpieczeństwo na drogach mają bynajmniej nie pozytywny. Ja tam może jakiś dziwny jestem, ale jak już muszę uciekać na pobocze, to wolę z tej okazji w nic nie przywalić niż spotkać się z pseudo-nagrobkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobać mi się nie podoba, bo krzyż ma w tym kraju swoje miejsce i tam powinien być, ale na

> bezpieczeństwo ma toto wpływ zerowy - na środku drogi te krzyżyki nie rosną, krzywdy mi nie

> zrobią. A skoro ktoś lubi odwiedzać miejsce, gdzie zginął ktoś mu bliski - jego sprawa.

nie jego o ile ma wpływ na nasze bezpieczeństwo hmm.gif

a jak przyjedzie w takie miejsce to pewnie auto na środku zaparkuje i następne nieszczęście gotowe hmm.gif

kierowcy też ślipą, zamiast patrzyć na drogę no.gif

IMO przy głównych drogach powinni likwidować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie jego o ile ma wpływ na nasze bezpieczeństwo

> a jak przyjedzie w takie miejsce to pewnie auto na środku zaparkuje i następne nieszczęście gotowe

> kierowcy też ślipą, zamiast patrzyć na drogę

> IMO przy głównych drogach powinni likwidować

Jak zaczną, to zaraz znajdą się Obrońcy Krzyży. Chciałbyś powtórkę tego, co się działo w Warszawie, tylko na drogach? Bo ja nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jest to kwestia padania na kolana za każdym razem, kiedy widzi się dwie przecinające się linie, to argumentacja może być czysto materialistyczna: Skoro inni płacą za pozwolenie na zajęcie pasa drogowego, a "ten tutaj włazi jakby nic i jeszcze nie na swojej działce, lecz na bezczela w samym pasie drogowym sobie coś buduje", to jak go potraktować?

Gdyby na mojej działce coś takiego powstało, to gwarantuję, że długo by nie postało, jeśli autor nie poszedłby na ustępstwa. A zarządca drogi też powinien bronić swego, bo co by było, gdyby każdy zaczął taką wolną amerykankę uprawiać.

Ciekawe, czy ten pomysł wypalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.