Skocz do zawartości

Zapach gazu w kabinie


michalek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

2 tygodnie temu zaczęło mi śmierdzieć gazem w kabinie, a że dawno nie byłemu gazownika to pojechałem wymienić filtry i poprosiłem go o diagnozę źródła zapachu. Gazownik wymienił filtry i stwierdził, że była nieszczelność obok jednego z filtrów. Niestety gazem nadal śmierdzi w kabinie i nie wiem co może być powodem?. Czasami przez 10-20 min. nic nie czuć a czasami trzeba okno otwierać bo stężenie jest tak duże. Doradźcie coś prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie rzeczy to się naprawia a nie maskuje

To powiedz od czego tak kabani smile.gif Jak byłem na wymianie filtrów to gość powiedział, że przy niskich temp. tak może być że wali bo...na zimno się przełącza ( u mnie ustawione na 25st.) większe ciśnienie....nie wiem czy dobrze zapamiętałem zlosnik.gif Fakt, że zaczęło się chyba po przestawieniu z 35 st. Nalot instalki to ~50kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To powiedz od czego tak kabani Jak byłem na wymianie filtrów to gość powiedział, że przy niskich

> temp. tak może być że wali bo...na zimno się przełącza ( u mnie ustawione na 25st.) większe

> ciśnienie....nie wiem czy dobrze zapamiętałem Fakt, że zaczęło się chyba po przestawieniu z

> 35 st. Nalot instalki to ~50kkm

wali, bo spiernicz ci gaz. Skąd to nie mam pojęcia, może parownik, może przewody. Bez szklanej kuli nie dojdziesz spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie tak jest przy niskich temperaturach, dlatego włączam od razu obieg wewnętrzny w aucie

NO ja mam instalacje 3 lata , nakulane 90 kkm i od 2-3 tygodni coś śmierdzi, jak dojść do tego co jest nie tak? jeden gazownik stwierdził że uciekało i że naprawił ale jak sie okazało g...o naprawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To powiedz od czego tak kabani Jak byłem na wymianie filtrów to gość powiedział, że przy niskich

> temp. tak może być że wali bo...na zimno się przełącza

Odpalam na gazie na mrozie -20* i nic nie śmierdziało nigdy. Co za logika? Niby co wtedy się dzieje? Zamiast do cylindrów gaz trafia do nawiewu?

Jak w środku, to dokładnie obadaj butlę i jej okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpalam na gazie na mrozie -20* i nic nie śmierdziało nigdy. Co za logika? Niby co wtedy się

> dzieje? Zamiast do cylindrów gaz trafia do nawiewu?

> Jak w środku, to dokładnie obadaj butlę i jej okolice.

Jak by było coś z butlą to by cały czas waniajet i obieg wewn. nic by nie dał imho skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi coś pachniało gazem. OKazało się że bardziej na jesieni i w zimę. Druga sprawa to parownik. Przy przebiegu koło 90 kkm to może już delikatnie przepuszczać membrana. U mnie właśnie tak zmierzyli ale powiedzieli żeby przyjechać dopóki nie będzie mułowaty. Wymiana parownika to jakieś 600 PLN :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> 2 tygodnie temu zaczęło mi śmierdzieć gazem w kabinie,

u nie też jakiś czas temu pośmiardywało gazem, nie było reguły. nieszczelność była na przewodzie parownik - filtr fazy lotnej . przepuszczało pod opaską , przewód był nacięty opaską. ruszyłem przewodem to syczało , puściłem przewód to nie syczało . obciąłem końcówkę przewodu, załozyłem filtr i nową opaskę - smrodu gazu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.