Skocz do zawartości

Auto do 20-25kpln klasa A-B


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

> zostaniemy przy standardowym silniku, wystarczy im napewno. Swoja droga ile pali takie 1.0? w

> trybie mieszanym bedzie kolo 6l/100km? Teraz pozostaje znalesc takie auto tylko zeby nie było

> koloru białego i czerwonego zrobiłem rekonesans wśród salnów Chevroleta, znikają w szybkim

> tempie. Teraz takie pytanie, jaka bedzie utrata wartości Chevroletów po tym jak GM sie wycofa

> całkiem. Auto które szukamy napewno bedzie słuzyło z 5lat.

GM juz sie wycofal. Takze bierz co jest ok.gif bo wykupia. Po 5 latach sprzedasz za 10k IMO nie tak zle. Na takie auta beda chetni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> GM juz sie wycofal. Takze bierz co jest bo wykupia. Po 5 latach sprzedasz za 10k IMO nie tak zle.

> Na takie auta beda chetni.

przegadaj babie grinser006.gif rozmawiałem z konsultantem Chevroleta i wymienił mi wszystkie dostepne auta. Pozostało tylko kilka sztuk w kolorze czerwonym w Krk, czyli o tym juz wiemy smirk.gif dostałem też dosyc ciekawa propozycje od jednego z salonu z śląska na używkę, co sądzicie o tym?: Spark 1.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przegadaj babie rozmawiałem z konsultantem Chevroleta i wymienił mi wszystkie dostepne auta.

> Pozostało tylko kilka sztuk w kolorze czerwonym w Krk, czyli o tym juz wiemy dostałem też

> dosyc ciekawa propozycje od jednego z salonu z śląska na używkę, co sądzicie o tym?: Spark

> 1.0

Sorry ale szalu nie ma. Roczne auto nowke pande masz za 3k drozej. Wiec z czym do ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://otomoto.pl/fiat-panda-dynamic-klima-instalacja-lpg-C31201515.html

> Może szukać najdroższych i najświeższych Pand II?

Te bym odpuścił są po chwilówkach i są zniszczone oglądałem z 10 sztuk tych czerwonych i dno z mułem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> salon z BB odpisał mi że maja Sparka z 2013 wersja demo, przejechane 950km, wersja Full niebieski

> metalik silnik 1,2, cena po rabacie 21% 33500zł brutto

Bardzo słabo.

Za 32.5 można było kupić nówkę 1.2 LT z wyprzedaży.

Chyba, że ta demówka to LTZ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> salon z BB odpisał mi że maja Sparka z 2013 wersja demo, przejechane 950km, wersja Full niebieski

> metalik silnik 1,2, cena po rabacie 21% 33500zł brutto

Dolicz drozsze ubezpieczenie (bo nie bedzie pakietu) pewnie gorsze warunki finansowania i dopiero decyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do miasta to polecam Mazdę 2 (generacja DE produkowana od 2007) - bardzo dobry, ładnie wyglądający samochód do miasta, bardzo cicha, bardzo zwrotna, dobrze się prowadzi. Prędzej się znudzi niż zepsuje. Jest też spora szansa, że kierowniczce się spodoba. W tym modelu nie warto szukać diesla, bo:

- po pierwsze nie jest tak pewny jak benzynowy (to jest 1.4 HDI z Peugeota)

- po drugie diesle mają z reguły większe przebiegi,

- po trzecie krajowych diesli prawie nie ma (sprowadzane z zachodu często po handlowcach)

- benzynowy 1.3 pali znośnie nawet w zakorkowanym mieście i z włączoną klimą. Egzemplarze pięciodrzwiowe przeważają na rynku i wsród pięcziodrzwiowych jest większa szansa na trafienie samochodu z polskiego salonu. Minusy modelu: 1. ceny przeglądów w ASO 2. Znalezienie bezwypadkowego egzemplarza nie jest łatwe (dominują importowane powypadkowe), ale moim zdaniem wato szukać. Jeździłem też Swiftem mk6, Yarisem II (oba mają tandetne wnętrza, są ogólnie brzydsze i gorzej się prowadzą) i Fiestą mk7 (pali więcej, mniej zwrotna, głośniejsza) i uważam że jeśli chodzi o jazdę tylko po mieście Mazda była najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego piszesz że 1.4 HDI nie jest pewnym silnikiem?Toż to prosta konstrukcja bez wodotrysków z

> pancernymi wtryskiwaczami i zwykłym turbo, bez dwumasy, więc ciężko o lepszego diesla obecnie.

Też słyszałem, że to jeden z lepszych ale niestety to diesel, więc bardziej skomplikowany i ryzyko że coś padnie jest większe niż w wolnossącym benzynowym 1.3. Po drugie - jakby nie było diesle są bardziej wrażliwe na jakość paliwa. A - i gwoli ścisłości nie napisałem że jest niepewny, tylko że mniej pewny niż benzynowe wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat Chevroleta opadł, boją się dużej utraty wartości w związku w wycofaniem się marki. Teraz celuja w Fieste,Corse roczniki >2010r, czyli auto x-letnie klasa B. Niechce sie wtracac, nie moje pieniądze. Ale dla kobitki która może niebawem dojezdzac x km do pracy celowałbym tylko w klase A, tymbardziej ze juz 1 auto w domu jest gabarytowo większ od klasy B. Ta Mazda 2 rdzewieje? Podsunę im temat. Podajcie coś ciekawego jak macie coś na myśli, spełniając nowe kryteria wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostaja Ci odpicowane auto po PH. Musisz je wylowic i odrzucic. Od diesela jak najdalej. Zostaja auta poleasingowe. Szukac w komisach po ASO.

Jednak te auta to cene trzyma za 25k to szalu nie bedzie. Na dodatek trzeba uwazac zeby nie byl po nauce jazdy. Dodatkowo pakiet startowy i juz jest kupa.

Wracajac do tematu namow ich na NOWA PANDE, NOWA KA albo brac Sparka i nie wydziwiac. Po 5 latach jak dostana mniej 3k to tyle co nic. A i tak bedzie poobinay i poobcierany bo to pierwszy samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale dla kobitki która może niebawem dojezdzac x km do pracy celowałbym tylko w

> klase A, tymbardziej ze juz 1 auto w domu jest gabarytowo większ od klasy B.

Kwestia preferencji i co się komu podoba - w sumie taki samochód klasy B lepiej się prowadzi niż pudełkowata klasa A.

> Ta Mazda 2

> rdzewieje?

Niedawno w którejś gazecie był opis w dziale używane i pisali że najstarsze egzemplarze tej generacji "dwójki" (2007 r.) problemu z korozją nie mają, co jest pozytywną niespodzianką, bo większe modele Mazdy po kilku latach mają ślady rudej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niewiele tych Mazd 2 jest, oni raczej chca celowac w cos bardziej popularnego no i "starsi"

> widzieliby "diesla" pod maska

W takim razie temat do zamkniecia bo i tak kupia ulepa jak ma byc mlody diesel to nie bedzie ani mlody ani z malym przebiegiem facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> temat Chevroleta opadł, boją się dużej utraty wartości w związku w wycofaniem się marki. Teraz

> celuja w Fieste,Corse roczniki >2010r, czyli auto x-letnie klasa B. Niechce sie wtracac, nie

> moje pieniądze. Ale dla kobitki która może niebawem dojezdzac x km do pracy celowałbym tylko w

> klase A, tymbardziej ze juz 1 auto w domu jest gabarytowo większ od klasy B. Ta Mazda 2

> rdzewieje? Podsunę im temat. Podajcie coś ciekawego jak macie coś na myśli, spełniając nowe

> kryteria

no i prawidłowo myślą ok.gif Trzeba znaleźć porządne i zadbane auto: Corsa, Fiesta, 207 albo Polo. Wybrać coś porządnego i cieszyć się jazdą. Z Mazdą daj spokój, po co się pchać w egzotyki w takich segmentach, skoro można kupić normalne auto.

Co do klasy też nie masz racji. Segment B jest optymalny. Między A a B jest dużo większa przepaść niż pomiędzy B a C. B to już jest fajne auto ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i prawidłowo myślą Trzeba znaleźć porządne i zadbane auto: Corsa, Fiesta, 207 albo Polo. Wybrać

> coś porządnego i cieszyć się jazdą. Z Mazdą daj spokój, po co się pchać w egzotyki w takich

> segmentach, skoro można kupić normalne auto.

> Co do klasy też nie masz racji. Segment B jest optymalny. Między A a B jest dużo większa przepaść

> niż pomiędzy B a C. B to już jest fajne auto

głównie mi chodziło o ekonomie, jak mi to ostatnio mulher.gif powiedziała, dla niej najgorsze jest wydac $ na paliwo, bo tego "nie widac" w postaci fizycznej 270751858-jezyk.gif przegladałem allegro i w tym segmencie 3-4latków 80% to auta w komisach poflotowe i itp, wiec bedzie sie trzeba bujac z znalezieniem dobrego egzemplarza wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> głównie mi chodziło o ekonomie, jak mi to ostatnio powiedziała, dla niej najgorsze jest wydac $

> na paliwo, bo tego "nie widac" w postaci fizycznej przegladałem allegro i w tym segmencie

> 3-4latków 80% to auta w komisach poflotowe i itp, wiec bedzie sie trzeba bujac z znalezieniem

> dobrego egzemplarza

Jak włoży w jakąś padakę parę kPLN, to wydawanie kasy na paliwo nie będzie dla Niej takie najgorsze. hehe.gif

Przykładowy maluch - wytargować parę PLN na ubezpieczenie i przedłużenie gwarancji i jeździć 4 lata lejąc paliwo i robiąc przeglądy. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak włoży w jakąś padakę parę kPLN, to wydawanie kasy na paliwo nie będzie dla Niej takie

> najgorsze.

> Przykładowy maluch - wytargować parę PLN na ubezpieczenie i przedłużenie gwarancji i jeździć 4

> lata lejąc paliwo i robiąc przeglądy.

ale za to można mieć trzylatka polo ftedeiku z małym nalotem prawie nówkę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> głównie mi chodziło o ekonomie, jak mi to ostatnio powiedziała, dla niej najgorsze jest wydac $

> na paliwo, bo tego "nie widac" w postaci fizycznej przegladałem allegro i w tym segmencie

> 3-4latków 80% to auta w komisach poflotowe i itp, wiec bedzie sie trzeba bujac z znalezieniem

> dobrego egzemplarza

Ojjj tak chodź nam się udało kupić w pierwszym dniu szukania auta można powiedzieć perełkę - zobaczymy jak dalej będzie ok.gif

Citroena C1 z 2006r z nalotem 58kkm - pachniał fabryką, wczoraj sprawdzałem go miernikiem (zakup w niedzielę był czyli w ciemno) lakier fabryczny nigdzie nie malowany, nic nie pukało w zawieszeniu, wszystko póki co idealne ok.gif Silnik suchy wink.gif

A założenia przy kupnie były całkiem inne hehe.gif, miało być auto od 1 właściciela nie od handlarza, a kupiony od handlarza który to auto kupił 3 tygodnie wcześniej, nie francuz bo się psują hehe.gif nie czerwony bo czerwone były wszystkie auta w rodzinie itd...

Póki co kierowca zadowolony ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niewiele tych Mazd 2 jest, oni raczej chca celowac w cos bardziej popularnego

Owszem - nigdy nie był i pewno nigdy nie będzie to w Europie popularny samochód, bo Mazda jako nowa była droższa od rywali (nawet od Polo)

> no i "starsi"

> widzieliby "diesla" pod maska

No to znaleźć egzemplarz który spełni naraz przesłanki:

- bezwypadkowy

- z niskim przebiegiem

- krajowy

graniczy z cudem. Młodego kopciucha nikt rozsądny nie sprzeda jeśli nie można mu nic zarzucić. No ale - co kto woli.

287688064-cozrobisz.jpg

post-68181-14352524033608_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat, teraz na tacy jest Opel Agila i Toyota Aygo. Co powiecie o tych salonach Car Outlet? osobiście te Aygo do mnie nie przemawia. Goscia sprzedajacego Agile znam, sprowadza auta na czesci od lat wink.gif sprawdze po Vin-ie oba auta? Nie mam znajomości i pewnie jesli sie nie stawie z właścicielem/ką auta po historie auta w ASO to nic pewnie nie wskóram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odświeżam temat, teraz na tacy jest Opel Agila i Toyota Aygo.

> Co powiecie o tych salonach Car

> Outlet? osobiście te Aygo do mnie nie przemawia.

Aygo trudno żeby do kogoś przemawiało - wygląda.. a lepiej nie mówić. Aygo niestety zdarzyło mi się jechać (trochę kilometrów przez miasto i około 100 km na drogach podmiejskich) i to wystarczyło mi do wyrobienia sobie zdania o tym samochodzie. Uważam, że to tragedia na kołach. Tandetny i nieergonomiczny kokpit, samochód tragicznie wyciszony, niewygodne fotele. W porównaniu z Aygo, to nawet Panda jest bardziej "dojrzałym" smaochodem.

> sprawdze po Vin-ie oba auta? Nie mam znajomości i pewnie jesli sie nie

> stawie z właścicielem/ką auta po historie auta w ASO to nic pewnie nie wskóram?

Zależy od procedur jakie stosuje dana marka - niektórzy powiedzą co wiedzą, każdemu, inni tylko właścicielowi, a jeszcze inni wiedzą ale nic nie powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może honda jazz ? Nie wiem czy takie najmłodsze ale napewno najbardziej praktyczne i bezawaryjne z

> małych miejskich aut

Jazz to auto niszowe, mało tego jeździ poza tym w tych pieniadzach to beda juz starsze o 1-2lata egzemplarze w stosunku do Corsy D/ Fiesty wink.gif póki co nie ma nic ciekawego, a trafic na ogłoszenie sprzedaży od osoby prywatnej w tej kategorii auta to nie lada wyczyn tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.