Skocz do zawartości

Kosa z Biedronki


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Szwagier próbował czymś podobnym (silnik o mocy około 1 KM) kosić wysoką trawę na mojej działce (zaraz po zakupie) i kosa się poddała. Kupiłem na drugi dzień NAC-a z silnikiem 2,7 KM (chyba to ten model ) i wykosiłem te zarośla bez problemu. Kosę usprawniłem trochę (częściowo ze względu na to, że kosiłem trochę "na ślepo" i przy okazji odkryłem kilka mniejszych lub większych przeszkód) wymieniając głowicę tnącą na taką ciut bardziej "cywilizowaną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem dziś w Biedronce taka oto kosę.

> Warte to coś?

> Wprawdzie silnik ma tylko 1KM, ale do trawy, mleczy i innego zielska chyba wystarczy.

W zeszłym tygodniu kupiłem podobną w Leroy Merlin za dużo niższą cenę. Do podkaszania trudno dostępnych miejsc, skarp wystarczy. Co nie da rady żyłką, wytępisz tarczą. Pilnować mieszanki, zmienić świecę na markową, przesmarować przekładnię dobrym smarem i będzie śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpuść sobie. Taka kosa musi mieć min. 2KM. Osobiście polecam NAC poradziła sobie z krzakami u

> mnie. A i z serwisem nie ma problemu o np.

> http://allegro.pl/kosa-spalinowa-kosiarka-podkaszarka-nac-2km-gw24-i4184234440.html

Do tego, o czym pisze kolega, bez problemów starcza mi Nac WLBC260 z silnikiem 1KM. Już drugi rok nią tnę aż furczy, a przedtem miałem bezprzekładniową Nac chyba z jeszcze słabszym silnikiem i całą łąkę nią kosiłem, zanim ją zaorałem i wyrównałem tak, że teraz to robię traktorkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tego, o czym pisze kolega, bez problemów starcza mi Nac WLBC260 z silnikiem 1KM. Już drugi rok

> nią tnę aż furczy, a przedtem miałem bezprzekładniową Nac chyba z jeszcze słabszym silnikiem i

> całą łąkę nią kosiłem, zanim ją zaorałem i wyrównałem tak, że teraz to robię traktorkiem.

trawkę o wys. 10 cm zetnie ale czy taka po kolana to wątpię cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tego, o czym pisze kolega, bez problemów starcza mi Nac WLBC260 z silnikiem 1KM. Już drugi rok

> nią tnę aż furczy, a przedtem miałem bezprzekładniową Nac chyba z jeszcze słabszym silnikiem i

> całą łąkę nią kosiłem, zanim ją zaorałem i wyrównałem tak, że teraz to robię traktorkiem.

Mam Sthila FS480 i jak trawa na rowie urosnie za kolano to z głowica 4 zylkowa silnik ma co robic. Uwazam ze w takiej kosie te 2 KM to minimum, jesli chce sie nia pracowac a nie meczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem dziś w Biedronce taka oto kosę.

> Warte to coś?

> Wprawdzie silnik ma tylko 1KM, ale do trawy, mleczy i innego zielska chyba wystarczy.

mam 1.9KM i takie chaszcze 30cm już dają kosiarce popalić, myślę że to minimum jak coś chcesz ugryźć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zeszłym tygodniu kupiłem podobną w Leroy Merlin za dużo niższą cenę. Do podkaszania trudno

> dostępnych miejsc, skarp wystarczy. Co nie da rady żyłką, wytępisz tarczą. Pilnować mieszanki,

> zmienić świecę na markową, przesmarować przekładnię dobrym smarem i będzie śmigać.

mam taką samą kosę, idzie jak brzytwa, aczkolwiek mocy jej brakuje przy wysokiej trawie - tyle że ja takiej trawy nie mam smile.gif służy mi ona w zamian za podkaszarkę w której wkurzało mnie ciąganie kabla za sobą.....

a ta....kosi rowy, skarpy, wokół drzewek, ogrodzeń.....czego więcej trzeba żeby raz na miesiąc ją odpalić i godzinkę pobiegać w te i wewte ?.....

wszystko zależy do czego się potrzebuje - jeśli na wykaszanie hektarów łąk z trawą 0,5m to owszem jest za słaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> W zeszłym tygodniu kupiłem podobną w Leroy Merlin za dużo niższą cenę. Do podkaszania trudno

> dostępnych miejsc, skarp wystarczy. Co nie da rady żyłką, wytępisz tarczą. Pilnować mieszanki,

> zmienić świecę na markową, przesmarować przekładnię dobrym smarem i będzie śmigać.

Odkurzę nieco temat, bo opiniowana przeze mnie BC260 z Leroy wczoraj nawaliła, a konkretnie starter.

W sklepie bez problemu przyjęli reklamację, oddali kasę i znów jestem bez kosy crazy.gif

Czy firma NAC reprezentuje choć trochę lepszy poziom wykonania ? W OBI widziałem taką za 329zł i się zastanawiam. Zastosowanie tylko jako podkaszarka do skarp, ogrodzeń i drzewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odkurzę nieco temat, bo opiniowana przeze mnie BC260 z Leroy wczoraj nawaliła, a konkretnie

> starter.

> W sklepie bez problemu przyjęli reklamację, oddali kasę i znów jestem bez kosy

> Czy firma NAC reprezentuje choć trochę lepszy poziom wykonania ? W OBI widziałem taką za 329zł i

> się zastanawiam. Zastosowanie tylko jako podkaszarka do skarp, ogrodzeń i drzewek.

Jaki tam byl starter? Na linke?

NAC uzytkuje trzeci sezon i jak na razie ok. Szwagier ma tez jakas marketowke (ale chyba nie NAC) chyba z 7 lat i cos tam w starterze poszlo, ale jeszcze nie zagladal do srodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki tam byl starter? Na linke?

Tak, na linkę. Wypaliłem paliwo i nalałem nowego. Linka przy pociągnięciu nie sprzęgała już z silnikiem i za chwilę jeszcze się poplątała i to był koniec.

> NAC uzytkuje trzeci sezon i jak na razie ok. Szwagier ma tez jakas marketowke (ale chyba nie NAC)

> chyba z 7 lat i cos tam w starterze poszlo, ale jeszcze nie zagladal do srodka.

OBI mam najbliżej a tam prawie same NAC, więc chyba taką wezmę. W razie problemów nie będę miał kłopotów z wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam kosę NAC 5 lub 6 rok działa, jedyny problem powtarzający się co roku, to odpalenie kosy po

> zimie przed pierwszym koszeniem po leżakowaniu w piwnicy.

Nową też musiałem kilka razy szarpać.

Piszą, aby najpierw podpompować 5 razy i na pełnym ssaniu próbować odpalić, ale od razu zakładają, że zgaśnie i każą ssanie zmniejszyć do połowy i spróbować ponownie. Jeśli nie uda się po kilku razach, zalecają wykręcenie świecy i przewietrzenie cylindra z niespalonej benzyny - taki urok dwusuwa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nową też musiałem kilka razy szarpać.

> Piszą, aby najpierw podpompować 5 razy i na pełnym ssaniu próbować odpalić, ale od razu zakładają,

> że zgaśnie i każą ssanie zmniejszyć do połowy i spróbować ponownie. Jeśli nie uda się po kilku

> razach, zalecają wykręcenie świecy i przewietrzenie cylindra z niespalonej benzyny - taki urok

> dwusuwa

Bo tak przewaznie jest - podpompowac, poki nie bedzie babelkow powietrza w wezu paliwowym, a potem na ssaniu ciagnac, poki choc na sekunde nie zlapie. Wowczas wylaczyc ssanie calkowicie i odpalic normalnie - powinno zlapac od razu. Jesli tego sie nie zrobi, tylko caly czas bedzie probowalo sie na ssaniu, to sie zaleje swiece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NAC-a użytkuje 4 rok głownie użytkowany w ciężkim terenie i jak narazie wszystko ok.

Odnośnie NACa...

Pilarka-jak działa to działa całkiem sprawnie, z łańcuchem Sthila nawet bdb sobie radzi, kilka metrów sześciennych grubych drzew już pocięła, ale w tym czasie 2x na gwarancji:

1. Zaczęła świrować, nie chciała zapalać, albo ciężko, albo wcale, gubiła obroty (naprawa-zmieniony cylinder, pierścienie, gaźnik, świeca)

2. Urwał się (kiepski) sznurek odpalarki oraz stopiła obudowa sprzęgła

Generalnie za tą kasę zły sprzęt nie jest

Kosa spalinowa-raz na gwarancji bo ciężko odpalała, teraz muszę chyba znowu oddać, bo uszczelką wężyka tego co do pompki idzie zapitala paliwo jak się przechyli kosę.

Radzi sobie w koszeniu dobrze, grubsze trawska czy gałązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OBI mam najbliżej a tam prawie same NAC, więc chyba taką wezmę. W razie problemów nie będę miał

> kłopotów z wymianą.

No i wczoraj odwiedziłem pobliską Mrówkę a tam w promocji kosa NAC WLBC 580B 3KM za 369zł.

Może trochę przerost mocy do zaplanowanych zadań, ale wziąłem. W domu zaraz złożyłem i wypróbowałem, póki co na sucho. Powiem tyle: zupełnie inna jakość niż tej BC360 z Leroy. Aluminium z połyskiem, plastiki nieco lepszej jakości, uprząż dużo lepsza, przekładnia masywniejsza, silnik odpalił bez problemów a jego praca delikatniejsza. Test roboczy pod koniec tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.

Zaistniała potrzeba kupna kosy spalinowej żeby kosić działkę, niestety nie mogę robić tego zbyt często i trawa itp. osiągają dosyć spore rozmiary.

Czy taka kosiarka sobie poradzi z wysoką trawą:

http://allegro.pl/kosa-spalinowa-agroma-bizon-2-3km-polska-marka-i4309764897.html

sprzedawca jest blisko mnie więc w razie czego mógłbym ją odwieźć na naprawę a nie musiał się bawić w wysyłkę.

Jeszcze ta mnie zaciekawiła:

http://allegro.pl/kosa-spalinowa-6-0km-demon-rq580-podkaszarka-3olej-i4309649277.html

sporo osób ją kupiło i ma sporo dodatków.

Niestety minusem jest że w razie czego musiał bym ją odsyłać, ale w sumie najważniejsze żeby po prostu dawała radę przy wysokich chaszczach

Ratujcie, bo nigdy nie korzystałem z takiej kosy i moje pojęcie jest zerowe biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To na zdjęciach wygląda identycznie jak NAC

Na aukcji innego modelu też dali te same zdjęcia sciana.gif

http://allegro.pl/kosa-spalinowa-german-bc520b-5-2-km-mega-pakiet-i4317662361.html

Ale tutaj można popatrzeć na prawdziwe zdjęcia:

http://www.narzedzia.pl/kosa-spalinowa-agroma-bizon-2-3-hp,39276.html

Chyba nie wygląda najgorzej(tylko ten pasek raczej będzie do niczego), szczególnie biorąc pod uwagę cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinna

> To na zdjęciach wygląda identycznie jak NAC

Bo to wszystko jest klepane przez male zolte raczki z tych samych czesci - ta mniejsza tak samo, tylko pomalowana na pomaranczowo dla niepoznaki. Jesli ta druga ma 6KM, to ja mojej dam bez kozery pincset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.