Skocz do zawartości

Szpachla w nowym samochodzie


gorex

Rekomendowane odpowiedzi

.......ale nie takim co spadł z lawetyzlosnik.gif.

Zauważyłem nowy trend jeśli chodzi o nowe samochody.

Szpachla na połączeniach elementów nadwozia jest nakładana coraz bardziej "na odwal się". Widziałem (nawet w Mercedesie) polakierowane zacieki z tego kitu. Coprawda w niewidocznych miejscach, ale jednak. W moim samochodzie krawędzie szpachlówki wyglądają jakby je wygładzało dziecko łopatką. Nawet podjechałem do salonu obejrzeć inne egzemplarze, ale okazało się, że mój jest wręcz ładniejszy pod tym względem.

Dziwi mnie to bo z jednej strony myślałem, że połączenia czy zagięcia blach są szpachlowane przez roboty (widać nawet roboty się teraz zatrudnia bez przeszkoleniazlosnik.gif), a z drugiej.......i tu właśnie mam pytanie do znających się na prostowaniu blach - czy jakość nałożenia tego kitu ma znaczenie w dłuższym okresie eksploatacji czy tylko estetyczne??

Swoją drogą - szpachla to tylko uszczelnienie czy ma też inne znaczenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> .......ale nie takim co spadł z lawety.

> Zauważyłem nowy trend jeśli chodzi o nowe samochody.

> Szpachla na połączeniach elementów nadwozia jest nakładana coraz bardziej "na odwal się". Widziałem

> (nawet w Mercedesie) polakierowane zacieki z tego kitu. Coprawda w niewidocznych miejscach,

> ale jednak. W moim samochodzie krawędzie szpachlówki wyglądają jakby je wygładzało dziecko

> łopatką. Nawet podjechałem do salonu obejrzeć inne egzemplarze, ale okazało się, że mój jest

> wręcz ładniejszy pod tym względem.

> Dziwi mnie to bo z jednej strony myślałem, że połączenia czy zagięcia blach są szpachlowane przez

> roboty (widać nawet roboty się teraz zatrudnia bez przeszkolenia), a z drugiej.......i tu

> właśnie mam pytanie do znających się na prostowaniu blach - czy jakość nałożenia tego kitu ma

> znaczenie w dłuższym okresie eksploatacji czy tylko estetyczne??

> Swoją drogą - szpachla to tylko uszczelnienie czy ma też inne znaczenie??

Szpachlówka absolutnie nie uszczelnia, szpachlówka pije wodę. CHodzi Ci zapewne o mase uszczelniającą łączenia elementów, to coś zupełnie innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szpachlówka absolutnie nie uszczelnia, szpachlówka pije wodę. CHodzi Ci zapewne o mase

> uszczelniającą łączenia elementów, to coś zupełnie innego.

Nie znam się na tym. Nazwałem szpachlówką ten kit na łączeniach elementów.

Pytanie pozostaje aktualne, chyba że skupimy się na mojej niekompetencji w temacie karoserii samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie jest szpachla

Nie znam się na tym. Nazwałem tak jak mi się wydawało słusznie.

Niech będzie - ten kit.

Pytanie pozostaje aktualne, chyba że skupimy się na mojej niekompetencji w temacie karoserii samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na łączeniach blach nie stosuje się przypadkiem masy uszczelniającej (nie szpachli)?

Nie znam się na tym. Użyłem nazwy "szpachla" bo tak mi się wydawało.

Nazwijmy to kitem.

Pytanie pozostaje aktualne, chyba że skupimy się na mojej niekompetencji w temacie karoserii samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnia się tym styki blach, w miejscach gdzie nie ma możliwości położenia warstwy lakierniczej, w celu zablokowania dojścia powietrza, wilgoci, wody...Jeśli jest tam zachowana jakaś minimalna ilość masy uszczelniającej to nic się nie powinno dziać, ma być szczelne i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Mercedesy to potwierdzam. Kiedyś bezproblemowo demontowało się elementy wnętrza a blachy, łączenia i lakier pod spodem były praktycznie idealne. Elementy były tak wykonane że można je było demontować dziesiątki razy bez uszkodzenia. Obecnie wszystko to jednorazowe plastiki a zdjęcie ich odsłania obraz nędzy i rozpaczy - uszkodzenia powierzchni lakieru, miejsca z goła blachą na krawędziach w których po 4-5 latach są już początki korozji itd. frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie znam się na tym. Nazwałem szpachlówką ten kit na łączeniach elementów.

> Pytanie pozostaje aktualne, chyba że skupimy się na mojej niekompetencji w temacie karoserii

> samochodowych.

To Ci nie odpowiem, w autach które widziałem uszczelnienie było ładnie wykonane ale ja żyję w świecie aut starszych, minimum kilkuletnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.