Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na tylną klapę...


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

> Do sedana Thule jak najbardziej. Poszukaj na ich stronie.

A nie-Thule? Bo za Thule sobie dużo życzą. Ale mniejsza o firmę - czy to w ogóle wygodne jest?

hmm.gif

hibike1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się czy haka nie założyć, ale właściwie tylko pod rowery to raczej bez sensu pomysł na

> wydanie kasy.

Hak w sedanie głupio IMO wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież jest wypinany.

Koszt haka + koszt bagażnika czyni zabawę nieopłacalną. To już wolę kupić rynienki do belek i z głowy. Myślałem tylko że taki na klapę może mieć zalety w stosunku do dachowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasiałeś ziarno niepewności. Teraz będę się bał że mi narty odfruną.

Nie chodzi o to. Ten co miałem to były najdroższe belki Alu, solidny, ale sposób mocowania upierdliwy, do tego łapy zrobiły wgnioty w karoserii no.gif

Narty woze w bagażniku. old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chodzi o to. Ten co miałem to były najdroższe belki Alu, solidny, ale sposób mocowania

> upierdliwy, do tego łapy zrobiły wgnioty w karoserii

Na moim mocuje się w miarę łatwo i jak na razie bez szkód. ok.gif

> Narty woze w bagażniku.

Ja wolę na dachu. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...ale do sedana. Ma to sens? Używał ktoś? Jakie wrażenia?

> Czy może lepiej normalnie dać rowery na dach?

A haka nie masz?

Pytam, bo w zeszłym roku wiozłem na takim bagażniku 3 rowery i zastanawiałem się długo, dlaczego tak późno zacząłem korzystać z takich wynalazków.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej na dach.

Przyjmuję do wiadomości ale jeśli masz jakieś argumenty to chętnie posłucham. I pytanie dodatkowe: czy taki dziecięcy rowerek jak na foto poniżej (koła 16') da się bez problemu umieścić w zwykłych uchwytach dachowycz czy trzeba kombinować?

540x405_rowerek-btwin-pirabike-z-roku-de-1927300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A haka nie masz?

> Pytam, bo w zeszłym roku wiozłem na takim bagażniku 3 rowery i zastanawiałem się długo, dlaczego

> tak późno zacząłem korzystać z takich wynalazków.

> Pozdrawiam

> Bartek

Nie mam i nie będę miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyjmuję do wiadomości ale jeśli masz jakieś argumenty to chętnie posłucham. I pytanie dodatkowe:

> czy taki dziecięcy rowerek jak na foto poniżej (koła 16') da się bez problemu umieścić w

> zwykłych uchwytach dachowycz czy trzeba kombinować?

Woziłem tak rower syna i nie miałem problemu z mocowaniem do bagażnika dachowego. Uchwyty miałem takie typowe, żadnych wydziwasów.

Jeżeli masz tylko jeden rower do przewiezienia na dachu, to może spróbuj go położyć.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Woziłem tak rower syna i nie miałem problemu z mocowaniem do bagażnika dachowego. Uchwyty miałem

> takie typowe, żadnych wydziwasów.

> Jeżeli masz tylko jeden rower do przewiezienia na dachu, to może spróbuj go położyć.

> Pozdro

> Bartek

Nie, rowery będą trzy, tyle że pozostałe "dorosłe". A duże już woziłem więc wątpliwości mam tylko co do tego małego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koszt haka + koszt bagażnika czyni zabawę nieopłacalną. To już wolę kupić rynienki do belek i z

> głowy. Myślałem tylko że taki na klapę może mieć zalety w stosunku do dachowego.

Zaletą jest to, że wygodniej się zakłada/zdejmuje rowery.

Ja natomiast obawiałbym się możliwości zniszczenia lakieru w miejscach, gdzie ten klapowy bagażnik będzie się opierał o karoserię.

Jesli nie masz haka i jest to jakiś spory wydatek w przypadku Twojego auta, to rzeczywiście nie warto się w to pchać.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaletą jest to, że wygodniej się zakłada/zdejmuje rowery.

> Ja natomiast obawiałbym się możliwości zniszczenia lakieru w miejscach, gdzie ten klapowy bagażnik

> będzie się opierał o karoserię.

> Jesli nie masz haka i jest to jakiś spory wydatek w przypadku Twojego auta, to rzeczywiście nie

> warto się w to pchać.

> Pozdro

> Bartek

Nie opłaca mi się zakładać haka tylko z powodu rowerów - nic innego ciągnął nie będę. Zresztą nie widzi mi się sedan z hakiem.

A że mam belki dachowe to chyba rzeczywiście dokupię tylko rynienki na rowery i problem z głowy.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy taki dziecięcy rowerek jak na foto poniżej (koła 16') da się bez problemu umieścić w zwykłych uchwytach dachowycz czy trzeba kombinować?

Nie wiem, co masz na myśli pisząc "zwykły uchwyt dachowy", ale ja mam Thule Proride 591 i bez problemu przewoziłem rower dziecięcy 16", później 20", teraz zapinam 24". Dwa pozostałe uchwyty tego samego typu obsługują rowery 28" także bezproblemowo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo woziłem rowery na dachu.

woziłem też na haku.

kupiłem za 130 zł bagażnik na klapę i to był trafiony zakup.

woziłem na corsie, teraz astrze.

dużo wygodniej niż na dachu.

mniej szumi i mogę wjechać do garażu podziemnego :-)

jak ogarnąłem zakładanie bagażnika zajmuje mi to 3 minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koszt haka + koszt bagażnika czyni zabawę nieopłacalną. To już wolę kupić rynienki do belek i z

> głowy. Myślałem tylko że taki na klapę może mieć zalety w stosunku do dachowego.

Na rynienkach wożę od zawsze rowery ok.gif

Z tym, że ja mam rynienki na stałe przymocowane do belek i całość w razie potrzeby montuję na samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam bagażnik dachowy na narty firmy LaPrealpina czy jakoś tak i jestem bardzo zadowolony.

powiem tak bagażnik dachowy nadaje się na przewoź rowerów max 200km powyżej 200 kilometrów jest to nieopłacalne , już tłumaczę opór powietrza jest tak duży że jeśli chcesz rozpędzić auto powyżej 110km i utrzymać ta prędkość to musisz na niskich obrotach kręcić auto minimum do 4 tysięcy i praktycznie utrzymywać te 4 tys przez cała drogę co powoduje większe spalanie, wiem z własnego doświadczenia jechałem z rowerami do Niemiec 1000km wiec wiem co piszę drugi raz tego nie powtórzę albo kupuje się hak który jest demontowany i na co dzień się go nie używa a jak trzeba to zakładam na hak bagażnik na rowerki i ciesze się spokojna ekonomiczną i bezstresowa jazda zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ekonomia to faktycznie czuć różnice, ale nie popadajmy w histerię, szczególnie co do pilowania na wysokich obrotach. Chyba, że jeździsz ciężkim wozem o mocy 50 KM.

Druga sprawa takiego Thule ClipOn kupujesz za 450 zł. Hak + bagażnik to zależnie od wersji koszt od 1500 zł w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tą ekonomia to faktycznie czuć różnice, ale nie popadajmy w histerię, szczególnie co do pilowania

> na wysokich obrotach. Chyba, że jeździsz ciężkim wozem o mocy 50 KM.

> Druga sprawa takiego Thule ClipOn kupujesz za 450 zł. Hak + bagażnik to zależnie od wersji koszt od

> 1500 zł w górę.

Hak kupiłem za 260 zł. Zamontowałem sam. Do tego bagażnik na hak na 3 rowery za 280 zł. Także 1/3 podanej powyżej kwoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hak kupiłem za 260 zł. Zamontowałem sam. Do tego bagażnik na hak na 3 rowery za 280 zł. Także 1/3

> podanej powyżej kwoty...

To ja źle szukałem, gdzie kupiłeś odlaczany hak w tej cenie i z ori wiązka? icon_eek.gif. Daj mi namiar i swój adres to wysyłam w poniedziałek dobrą flaszkę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyjmuję do wiadomości ale jeśli masz jakieś argumenty to chętnie posłucham. I pytanie dodatkowe:

> czy taki dziecięcy rowerek jak na foto poniżej (koła 16') da się bez problemu umieścić w

> zwykłych uchwytach dachowycz czy trzeba kombinować?

Co do rowerka dziecięcego to spokojnie go przewieziesz, nie ma z tym problemu. Co do argumentów za dachowym to:

1. Nie na każdej klapie można przewozić rowery. Znajomy miał Merca i tam była z tworzywa czy czegoś takiego i bagażnik na klapę odpadał.

2. Łatwo o porysowanie klapy.

3. Bagażnik jest na paskach, więc poprawianie, regulacja w trakcie, etc.

4. Ryzyko uszkodzenia rowerów przy kolizji z tyłu, nawet zwykłej sztuczki.

5. Duża część bagażników na klapę, szczególnie do sedanów ma takie umiejscowienie rowerów, że wystają one ponad linie dachu i stwarzają większy opór niż rowery na dachu.

6. Fajny bagażnik na dach, np. thule ma zacisk na ramę zamykany kluczem, więc możesz spokojnie zostawić rower na dachu i sobie pójść. W przypadku klapowych musisz spinać zapięciami. Zatem ryzyko kradzieży roweru z klapy jest zdecydowanie większe.

7. Znani producenci nie zalecają jeździć z bagażnikiem na klapie i rowerami na nierównych drogach.

8. Jak nie używasz bagażnika to ten na dachu w ogóle nie przeszkadza na co dzień. Na klapie jednak będzie dokuczał bo te paski lubią się luzować, etc.

9. Ryzyko zasłonięcia tablicy lub świateł, więc podpadasz pod mandat jak trafisz na czepialskiego policial.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j> Z tą ekonomia to faktycznie czuć różnice, ale nie popadajmy w histerię, szczególnie co do pilowania

> na wysokich obrotach. Chyba, że jeździsz ciężkim wozem o mocy 50 KM.

> Druga sprawa takiego Thule ClipOn kupujesz za 450 zł. Hak + bagażnik to zależnie od wersji koszt od

> 1500 zł w górę.

jeżdżę autem o mocy 150 km wiec czuć mi różnice bez rowerów a z rowerami i na spalaniu też czuć zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...ale do sedana. Ma to sens? Używał ktoś? Jakie wrażenia?

> Czy może lepiej normalnie dać rowery na dach?

Kolega używał takiego ustrojstwa w HB. Po dwóch wycieczkach zrezygnował i zaczął montować rowery na dach. Lakier porysował a i chyba z komfortem jazdy najlepiej nie było ... szczególnie, że rowery są dłuższe niż szerokość samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem na klapie Citroena C5 liftbeck i moje wrażenia:

1. Niszczy lakier w miejscu zaczepu haczyków oraz stopek

2. Montaż wcale taki ekspresowy nie jest

3. 3 rowery mają tam bardzo ciasno i w zasadzie leżą na sobie i się obijają, warto je dobrze spiąć razem

4. mały rower jest ciężko zamontować - nadziać na te poprzeczki i wiąże się to za siodełko itp

5. Całość na klapie waży dużo i na zakrętach to wszystko delikatnie pracuje luzując paski

6. Dostęp do bagażnika przez kanapę

Wolę męczyć się z bagażnikiem dachowym jak takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> j

> jeżdżę autem o mocy 150 km wiec czuć mi różnice bez rowerów a z rowerami i na spalaniu też czuć

Ile waży to auto? Jeździłem z rowerami kompaktem o tej mocy i nie zauważyłem jakiegoś spadku osiągów. Spalanie fakt jakiś 1l więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spad, ale weź pod uwagę, że są bagażniki bez pasków.

Tak, są, ale wtedy i ceny tych bagażników stają się nieopłacalne w stosunku do najtańszych platform na hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja źle szukałem, gdzie kupiłeś odlaczany hak w tej cenie i z ori wiązka? . Daj mi namiar i

> swój adres to wysyłam w poniedziałek dobrą flaszkę

Hak nie jest automatycznie odłączany. Można go zdjąć odkręcając 2 śruby. Hak miał wiązkę z gniazdem 7-pin, ja zrobiłem sobie gniazdo 13-pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hak nie jest automatycznie odłączany. Można go zdjąć odkręcając 2 śruby. Hak miał wiązkę z gniazdem

> 7-pin, ja zrobiłem sobie gniazdo 13-pin.

Patrzyłem na haki rozłączalne, ori wiązka jednak za 950 można dostać. Można taniej hak na śruby, wyjdzie 200 taniej. Nie mniej musze wiązkę aktywować w kompie czyli ASO, autoryzowany montaż wiązki również. Później stacja diagnostyczna i wpis w dowód. Suma subaru tak nie jest to tania opcja i do tego czasochłonna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.