Skocz do zawartości

Citroën C3 Pluriel co powiecie o nim ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

> Szukam auta dla żony małego , jak na razie wybraliśmy Twingo ale żonie podoba się jeszcze Citroën

> C3 Pluriel.

> Jakie silniki są warte uwagi ? jak się sprawuje w tych autach automat ?

Skrzynia Sensodrive - ta skrzynia to zło, bo bardzo pogarsza osiągi - powolnie zmienia biegi, podnosi spalanie, a np. do przyspieszenia 0-100 dodaje jakieś 2-3 s względem wersji z manualem. Poza tym uchodzi za awaryjną - masowo sypią się sterowniki, które są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam auta dla żony małego , jak na razie wybraliśmy Twingo ale żonie podoba się jeszcze Citroën

> C3 Pluriel.

> Jakie silniki są warte uwagi ? jak się sprawuje w tych autach automat ?

Pluriel to kłopoty z dachem? Sama jego koncepcja to raczej kuriozum. Ja mam zwykle C3. Silniki do polecena to 1.4 lub 1.6. Automat to elektryczne sprzęgło. Takie sobie. Mojej żonie pasuje jego charakterystyka, ale ona jeździ kapeluszniczo, wiec to kwestia osobnicza. W porównaniu do klasycznego automatu jest gorzej, ale da się przeżyć. Ja lubię to autko. Co do awaryjnosci tego urządzenia, to faktycznie podobno sterowniki lubią padać i są drogie. Nam na razie zostało to oszczędzone, chociaż dwa razy zatrzymało się auto i nie chciało odpalić, bo skrzynia się "zawiesiła" i i nie potrafiła zmienić biegu. Dopiero po wielokrotnym przełączaniu zapłonu (lub odłączeniu aku) potrafiła się zresetować.

Ogólnie autko fajne i przyjemne "w dotyku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam auta dla żony małego , jak na razie wybraliśmy Twingo ale żonie podoba się jeszcze Citroën

> C3 Pluriel.

> Jakie silniki są warte uwagi ? jak się sprawuje w tych autach automat ?

automaty w C3 są dwa

skrzynia zautomatyzowana i tej unikaj

skrzynia automatyczna klasyczna i tą możesz rozważyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam auta dla żony małego , jak na razie wybraliśmy Twingo ale żonie podoba się jeszcze Citroën

> C3 Pluriel.

> Jakie silniki są warte uwagi ? jak się sprawuje w tych autach automat ?

jak wygląda jak reszta tego auta to już bym sobie odpuścił zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu na dach bym sobie odpuscil, a konstruktora tego czegos wyslal do pracy w kamieniolomach to moze nastepnym razem by sie lepiej zastanowil zlosnik.gif.

Jego rozlozenie to chyba z 30 min zabawy, a do tego nie ma co z nim zrobic i trzeba go zostawic. Czyli jedziesz fizycznie bez dachu, bo ten np: zostal w domu. Lapie Cie deszcz i Houston mamy problem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> automaty w C3 są dwa

> skrzynia zautomatyzowana i tej unikaj

> skrzynia automatyczna klasyczna i tą możesz rozważyć

Jeśli "zwykły" automat to DP0, to ja już bym wolał robota.

Niedawno znajomy kupił SCENICA z DP0 na pokładzie. Wg. ASO i niezależnego mechanika skrzynia chodzi OK i taka jej specyfika.

Jakby mi tak chodził automat, to bym szukał warsztatu, żeby to naprawić a tam podobno to normalne, że skrzynia przy ruszaniu się ślizga i dopiero od 3-go biegu jest OK.

Jeździłem różnymi automatami, ale ten jest dla mnie nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze wzgledu na dach bym sobie odpuscil, a konstruktora tego czegos wyslal do pracy w kamieniolomach

> to moze nastepnym razem by sie lepiej zastanowil .

> Jego rozlozenie to chyba z 30 min zabawy, a do tego nie ma co z nim zrobic i trzeba go zostawic.

> Czyli jedziesz fizycznie bez dachu, bo ten np: zostal w domu. Lapie Cie deszcz i Houston mamy

> problem

Ale wiesz, że tam dach się rozkłada na dwie możliwości? Pałąki możesz zostawić... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli "zwykły" automat to DP0, to ja już bym wolał robota.

> Niedawno znajomy kupił SCENICA z DP0 na pokładzie. Wg. ASO i niezależnego mechanika skrzynia chodzi

> OK i taka jej specyfika.

> Jakby mi tak chodził automat, to bym szukał warsztatu, żeby to naprawić a tam podobno to normalne,

> że skrzynia przy ruszaniu się ślizga i dopiero od 3-go biegu jest OK.

> Jeździłem różnymi automatami, ale ten jest dla mnie nie do przyjęcia.

Ooo widzisz mam takiego Scenica i faktycznie czuć na drugim biegu dziwną zmianę ale dramatu nie ma... może coś ma zepsute hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze wzgledu na dach bym sobie odpuscil, a konstruktora tego czegos wyslal do pracy w kamieniolomach

mnie interesuje inżynier który to wymyślił , a dokładnie stopień zaawansowania jego choroby umysłowej hehe.gif

Clarkson dobrze to podsumował - lepiej kupić mazdę mx5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli "zwykły" automat to DP0, to ja już bym wolał robota.

> Niedawno znajomy kupił SCENICA z DP0 na pokładzie. Wg. ASO i niezależnego mechanika skrzynia chodzi

> OK i taka jej specyfika.

> Jakby mi tak chodził automat, to bym szukał warsztatu, żeby to naprawić a tam podobno to normalne,

> że skrzynia przy ruszaniu się ślizga i dopiero od 3-go biegu jest OK.

> Jeździłem różnymi automatami, ale ten jest dla mnie nie do przyjęcia.

Bzdura. Na 1 biegu i początku 2 idzie bez lock-up. Potem na 2, 3 i 4 załącza się lock-up. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ooo widzisz mam takiego Scenica i faktycznie czuć na drugim biegu dziwną zmianę ale dramatu nie

> ma... może coś ma zepsute

Na 1 biegu i początku 2 idzie bez lock-up. Potem na 2, 3 i 4 załącza się lock-up. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co to jest ?

Spięcie na sztywno sprzęgła hydrokinetycznego. Na 1 i początku 2 idzie bez spięcia, czyli wirnik pompy hydrokinetycznej połączony z wałem korbowym silnika pompując płyn hydrauliczny obraca się nieco szybciej niż napędzany przez ten płyn wirnik turbiny, połączony z dalszymi elementami przeniesienia napędu - tzw. poślizg sprzęgła hydraulicznego. Potem to sprzęgło zostaje spięte i poślizg zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak działa hydrokinetyk.

Tylko, że w tym konkretnym przypadku nie działa to tak, jak się tego oczekuje.

Jeździłem wieloma automatami i działanie tego jest "specyficzne".

A wracając do wątku-skoro to ma kiepski automat, buda się gnie na krawężnikach, to ja bym odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem jak działa hydrokinetyk.

> Tylko, że w tym konkretnym przypadku nie działa to tak, jak się tego oczekuje.

> Jeździłem wieloma automatami i działanie tego jest "specyficzne".

> A wracając do wątku-skoro to ma kiepski automat, buda się gnie na krawężnikach, to ja bym odpuścił.

Ale to Twoja opinia, że kiepski. Mi pasuje. Koledze Łysemu chyba też. Także niech kupujący się przejedzie i oceni, czy mu pasuje czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.