Skocz do zawartości

Kwarcowa powłoka


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

cz istnieje powłoka kwarcowa którą można samemu nałożyć? czy ktoś się w to bawił?

w sobotę odbieram w końcu GAZ 21 po lakierowaniu i chciałbym jeszcze przed skręceniem w całość potraktowac ją czymś takim. Da radę samemu? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cz istnieje powłoka kwarcowa którą można samemu nałożyć? czy ktoś się w to bawił?

> w sobotę odbieram w końcu GAZ 21 po lakierowaniu i chciałbym jeszcze przed skręceniem w całość

> potraktowac ją czymś takim. Da radę samemu?

Oczywiscie. Pierwszy z brzegu sklep w guglu: jakiś tekst

Niestety zeby to nalozyc to trzeba najpierw solidnie przygotowac lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiscie. Pierwszy z brzegu sklep w guglu: jakiś tekst

> Niestety zeby to nalozyc to trzeba najpierw solidnie przygotowac lakier.

no ale jak będę miał absolutnie nowy lakier to co mam z nim robić? spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale jak będę miał absolutnie nowy lakier to co mam z nim robić?

Jeśli ten lakier jest nowy i porządnie wypolerowany - tj nie ma rysek i hologramów to możesz odtłuścić IPA- i od razu nakładać kwarc. warunki dla kwarcu podał ci doktorek, co do sposobu aplikacji musisz uwzględniać wymogi konkretnych producentów powłoki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pomijając przygotowanie, ale jak odbudowuje się uszkodzoną powłokę??

nakłada nową warstwę ok.gif

miejsca gdzie powłoka jest a gdzie jej nie ma nie odróżnisz na pewno- z czasem będzie w tym miejscu gdzie jej nie ma będzie bardziej porysowany lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wariaci z kosmetyka aut nie uznaja takiego pojecia jak absolutnie nowy lakier Kazdy mozna

> poprawic

ja nie jestem wariatem ani detailerem, po prostu nie znoszę woskowac auta i chcę miec spokój raz na dłuższy czas zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi sie, ze dokladnie odtluscic tak jak kaza w instrukcji i powinno wydac

> Wariaci z kosmetyka aut nie uznaja takiego pojecia jak absolutnie nowy lakier Kazdy mozna

> poprawic

Nie wariaci tylko praktycznie każdy nowy samochód wymaga poprawek- wystarczy że dealer nie umie rozkonserować samochodu po przyjeździe z fabryki i masz masę hologramów.

Ostatnio robione przeze mnie nowe RS7 wymagało polerowania pastą wykańczającą w 2/3 smirk.gif

Musisz wiedzieć że powłoki kwarcowe/ceramiczne nie mają właściwości maskujących wady lakieru a wręcz przeciwnie. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale jak będę miał absolutnie nowy lakier to co mam z nim robić?

Od biedy powinno wystarczyć porządne odtłuszczenie zmywacz silikonowy+IPA.

Chociaż z doświadczenia wiem, że czasami lakiernicy polerują jakimiś "cudownymi" pastami nowy lakier, i do tego odtłuszczenia bym się przyłożył smile.gif

Warunki jak koledzy wyżej wspomnieli do nałożenia powłoki kwarcowej nie są skomplikowane... Co innego powłoka ceramiczna, w niektórych trzeba mieć cały czas 20-25 stopni.

Dodam jeszcze, pooglądaj sobie na YT filmiki jak to się nakłada. Kwarc z reguły występuje w małych opakowaniach (ok 30-40ml) i bez doświadczenia może zabraknąć jak będziesz nakładał "na bogato" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cz istnieje powłoka kwarcowa którą można samemu nałożyć? czy ktoś się w to bawił?

> w sobotę odbieram w końcu GAZ 21 po lakierowaniu i chciałbym jeszcze przed skręceniem w całość

> potraktowac ją czymś takim. Da radę samemu?

uzyj lepiej tego jakiś tekst

10 min i reszte dnia masz na browary zlosnik.gif

efekt /praca rozwalil mnie na lopatki alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uzyj lepiej tego jakiś tekst

> 10 min i reszte dnia masz na browary

> efekt /praca rozwalil mnie na lopatki

ale ile wytrzyma? ja nie znoszę tego robić, jak oddałem 3 lata temu W108 na Zymola "Glazurę" to miałem 3 lata spokój z woskowaniem zlosnik.gif

DSCF3023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to pomyśl o powłokach ceramicznych, dwa razy dłużej od kwarcu sie trzymają

a ile razy droższe? kwarc z tego co piszą to 2 lata trzyma, raz na 2 lata można oddać komuś, to nie jest w sumie jakiś problem. Poza tym auto będzie 95% czasu stało w ciemnym garażu więc może dłużej się utrzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ile razy droższe? kwarc z tego co piszą to 2 lata trzyma, raz na 2 lata można oddać komuś, to nie

> jest w sumie jakiś problem. Poza tym auto będzie 95% czasu stało w ciemnym garażu więc może

> dłużej się utrzyma?

kwarc przy moim często mytym aucie wytrzymał koło roku.

ceramika trzyma dwa razy dłużej - jak szukasz kogoś kto naprawdę zna sie na rzeczy to pogadaj z kol. Voodoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cz istnieje powłoka kwarcowa którą można samemu nałożyć? czy ktoś się w to bawił?

> w sobotę odbieram w końcu GAZ 21 po lakierowaniu i chciałbym jeszcze przed skręceniem w całość

> potraktowac ją czymś takim. Da radę samemu?

Zadzwoń do gości http://www.autoklinika-krakow.pl/nowe.html lub http://www.a-s-t.pl/ z Tarnowa-widziałem u nich kilka drogich ,nowych wózków na zabezpieczenie lakieru i efekt tych zabiegów. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie ten polecany przez Ciebie środek. Kilka lat temu podobną rewelacją był tutaj wosk Turtle Wax Ice, który oczywiście kupiłem i mam do teraz (mega wydajny). Niestety po 2-4tygodniach nie ma śladu po hydrofobowej powierzchni (kropelki po deszczu) mimo, że auto nie odwiedza myjni.

Na myjniach bezdotykowych też jest program "wosk" i po zlaniu tym auta woda ucieka podobnie jak po tym gyeonie, ale po tygodniu tej warstwy hydrofobowej już nie ma...

Serio mówisz, że przez 4-5 miesięcy po deszczu ciągle masz kropelki po tym preparacie??!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest turtle wax, ktory zapewnia 12 miesieczna ochrone. U mnie nie 12 ale 6-8 spokojnie wystarcza

> ale ja rzadko myje.

Osobiście miałem na myśli jakieś środki do łatwej aplikacji czyli coś w płynie. Tobie pewnie chodzi o taki bardziej typowy wosk, gdzie trzeba się porządnie namachać przez kilka godzin polerując i do tego najczęściej trzeba uważać na elementy plastikowe.

Dlatego zaciekawił mnie ten Gyeon WetCoat, bo może daje podobne efekty, ale bez najmniejszego wkładu pracy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osobiście miałem na myśli jakieś środki do łatwej aplikacji czyli coś w płynie. Tobie pewnie chodzi

> o taki bardziej typowy wosk, gdzie trzeba się porządnie namachać przez kilka godzin polerując

> i do tego najczęściej trzeba uważać na elementy plastikowe.

> Dlatego zaciekawił mnie ten Gyeon WetCoat, bo może daje podobne efekty, ale bez najmniejszego

> wkładu pracy

Tak to typowy wosk w plynie. Trzeba sie porzadnie napracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zawsze lepiej niż 4-5 dni deszczowych zlosnik.gif jak w przypadku Turtle Ice. 4-5 myć to dla mnie dobry wynik, bo ja myję średnio raz na miesiąc zlosnik.gif Producent zapewnia iż powłoka utrzymuje się 3miesiące, więc chyba jednak kupię i przetestuję. Dzięki 20.GIF

Tak przy okazji efekty są tylko w kierunku budowania powłoki hydrofobowej czy też daje dodatkowo efekt wybłyszczenia lakieru? Wolę zapytać kogoś kto stosował, bo na tych filmikach reklamowych to wszystkie auta się świecą jak psu kara.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak przy okazji efekty są tylko w kierunku budowania powłoki hydrofobowej czy też daje dodatkowo

> efekt wybłyszczenia lakieru? Wolę zapytać kogoś kto stosował, bo na tych filmikach reklamowych

> to wszystkie auta się świecą jak psu

Zdecydowanie poprawia też wygląd lakieru, ale co najlepsze, tworzy powłokę hydrofobową nie tylko na lakierze, ale też na szybach, plastikach zewnętrznych i felgach ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie poprawia też wygląd lakieru, ale co najlepsze, tworzy powłokę hydrofobową nie tylko na

> lakierze, ale też na szybach, plastikach zewnętrznych i felgach

Tylko ta powłoka powoduje że po każdym deszczu auto po wyschnięciu jest całe w kropki i wygląda gorzej niż bez wosku. Gdzie jest bonus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko ta powłoka powoduje że po każdym deszczu auto po wyschnięciu jest całe w kropki i wygląda

> gorzej niż bez wosku. Gdzie jest bonus ?

no to fakt, ale jest to minus wszystkich produktów zabezpieczjących lakier od wosków naturalnych po powłoki permanentne

jednak jest to minus który pozostałe plusy zabezpieczania lakieru biją na głowę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.