Skocz do zawartości

Wymiana okien ...


Dembu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w mieszkaniu okna PCV z podwójną szybą. Nie mogę znieść hałasu przelatujących samolotów i jeżdżących samochodów. Czy jest możliwość wymiany samych okien, bez ram na jakieś 3-szybowe o podwyższonej izolacji akustycznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jest możliwość wymiany samych okien, bez ram na jakieś 3-szybowe o

> podwyższonej izolacji akustycznej ?

To potwierdzi lub nie producent konkretnego okna: jeśli tylko robią listwy przyszybowe w różnych rozmiarach do Twoich okien, to dasz "płytsze/węższe" listwy i nowe 3-szybowe wkłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To potwierdzi lub nie producent konkretnego okna: jeśli tylko robią listwy przyszybowe w różnych

> rozmiarach do Twoich okien, to dasz "płytsze/węższe" listwy i nowe 3-szybowe wkłady.

Czyli muszę się skontaktować z producentem tych okien które mam, czy są tacy którzy robią na wymiar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w mieszkaniu okna PCV z podwójną szybą. Nie mogę znieść hałasu przelatujących samolotów i

> jeżdżących samochodów. Czy jest możliwość wymiany samych okien, bez ram na jakieś 3-szybowe o

> podwyższonej izolacji akustycznej ?

Konieczna będzie wymiana szyby zespolonej. Standardowo 2 szybowe są zbudowane jako 24mm (4+16+4 mm).

Szkło dzwiękochłonne można zabudować na tym samym pakiecie lub w zależności od oczekiwań w tłumieniu na grubszym-szerszym

( patrz tu .. http://www.effectglass.net/szyby/dzwiekochlonne.html)

W pierwszym wypadku (pakiet 24mm) listwa przyszybowa pozostaje bez zmian (zrobi to niemal każdy szklarz )

w przypadku zmiany pakietu potrzebna będzie wspomniana listwa przyszybowa o innych wymiarach ,

( a tu już tylko producent okna lub producent, który pracuje na tym samym profilu okiennym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Konieczna będzie wymiana szyby zespolonej. Standardowo 2 szybowe są zbudowane jako 24mm (4+16+4

> mm).

> Szkło dzwiękochłonne można zabudować na tym samym pakiecie lub w zależności od oczekiwań w

> tłumieniu na grubszym-szerszym

> ( patrz tu .. http://www.effectglass.net/szyby/dzwiekochlonne.html)

> W pierwszym wypadku (pakiet 24mm) listwa przyszybowa pozostaje bez zmian (zrobi to niemal każdy

> szklarz )

> w przypadku zmiany pakietu potrzebna będzie wspomniana listwa przyszybowa o innych wymiarach ,

> ( a tu już tylko producent okna lub producent, który pracuje na tym samym profilu okiennym)

Dzięki za informację i za link do strony. Zadzwonię i zapytam co da się z tym zrobić ok.gifcool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uderzyl do kilku firm wstawiajacych/sprzedajacych okna, np te co masz najblizej .. podaj producenta okien i profil +ewentulanie zmierz glebokosc obecnych wkladow i listw, bez problem powinni cos dobrac. Zaznacz oczywiscie, ze chodzi Ci o wklady max wyciszajace.

Pamietaj tylko, ze im masz szerszy profil tym wieksze mozliwosci doboru wkladu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym uderzyl do kilku firm wstawiajacych/sprzedajacych okna, np te co masz najblizej .. podaj

> producenta okien i profil +ewentulanie zmierz glebokosc obecnych wkladow i listw, bez problem

> powinni cos dobrac. Zaznacz oczywiscie, ze chodzi Ci o wklady max wyciszajace.

> Pamietaj tylko, ze im masz szerszy profil tym wieksze mozliwosci doboru wkladu

ok, tak zrobie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w mieszkaniu okna PCV z podwójną szybą. Nie mogę znieść hałasu przelatujących samolotów i

> jeżdżących samochodów. Czy jest możliwość wymiany samych okien, bez ram na jakieś 3-szybowe o

> podwyższonej izolacji akustycznej ?

zmierz grubość wkłądu (wypnij jedną listwę przyszybową i zmierz)

najczęściej grubość wkłądu to 24 mm (czasem 22 mm bardzo rzadko 20 mm)

więc przy wkładzie 24 mm robisz u szklarza na wymiar pakiet 3 szybowy 4/6/4/6/4 i wymieniasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmierz grubość wkłądu (wypnij jedną listwę przyszybową i zmierz)

> najczęściej grubość wkłądu to 24 mm (czasem 22 mm bardzo rzadko 20 mm)

> więc przy wkładzie 24 mm robisz u szklarza na wymiar pakiet 3 szybowy 4/6/4/6/4 i wymieniasz

ok.gifDzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aczkolaiwek jak nie wymieniałeś szyb sam nigdy to weź niech szklarz wymieni i zamontouje nowe

> pakiety sam (łatwo przekosić skrzydło jak sie źle zamontuje)

No sam się za to brał nie będę zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No sam się za to brał nie będę

i weź pod uwagę, że dorabiając u szklarza na pewno nie bedziesz mieć gazów w środku (aczkolwiek ja do nich jestem sceptyczny, bo w fabrycznych oknach tez nie stwierdzisz czy gaz jeszcze jest czy uciekł biglaugh.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i weź pod uwagę, że dorabiając u szklarza na pewno nie bedziesz mieć gazów w środku (aczkolwiek ja

> do nich jestem sceptyczny, bo w fabrycznych oknach tez nie stwierdzisz czy gaz jeszcze jest

> czy uciekł )

Jak nie? Jest urządzenie które to sprawdza. Nie dalej jak tydzień temu z ciekawości sprawdzałem i po 6 latach nadal we wszystkich jest argon palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmierz grubość wkłądu (wypnij jedną listwę przyszybową i zmierz)

> najczęściej grubość wkłądu to 24 mm (czasem 22 mm bardzo rzadko 20 mm)

> więc przy wkładzie 24 mm robisz u szklarza na wymiar pakiet 3 szybowy 4/6/4/6/4 i wymieniasz

Lepsze właściwości jako izolator akustyczny maja nie trzy 4mm szyby , a dwie 6mm szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepsze właściwości jako izolator akustyczny maja nie trzy 4mm szyby , a dwie 6mm szyby

Nie zgodzę się.

Konstrukcja 4/16/4 ma tłumienie 31dB

Konstrukcja 6/12/6 ma tłumienie też 31dB

Konstrukcja 4/16/4/16/4 ma tłumienie 32dB (niestety innej ramki niż 16mm nie mogę przesymulować)

Wedle mojej wiedzy w kolegi przypadku należałoby zastosować szybę bardzo niesymetryczną lub z laminatem dźwiękochłonnym:

Konstrukcja 4/10/8 ma tłumienie 37dB

Konstrukcja 6/10/10 ma tłumienie 40dB

Konstrukcja 4/16/44.2phone ma tłumienie 39dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie? Jest urządzenie które to sprawdza. Nie dalej jak tydzień temu z ciekawości sprawdzałem i

> po 6 latach nadal we wszystkich jest argon

A jakim urządzeniem??

Jest tzn. ile go jest? W powietrzu też jest Argon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i weź pod uwagę, że dorabiając u szklarza na pewno nie bedziesz mieć gazów w środku (aczkolwiek ja

> do nich jestem sceptyczny, bo w fabrycznych oknach tez nie stwierdzisz czy gaz jeszcze jest

> czy uciekł )

w starym domu mam w jednym pokoju okno dwuszybowe bez gazu w środku (jedne z pierwszych plastikowych okien z lat 90tych), w drugim już nowocześniejsze z argonem. Róznica jest widoczna i odczuwalna gołym okiem. Podczas mrozów szyba w oknie bez gazu jest odczuwalnie dużo bardziej zimna, skrapla się więcej wilgoci od wewnątrz, a przy duzych mrozach na oknie bez gazu ta wilgoć potrafi nawet zamarazać i pojawia się lód na szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w starym domu mam w jednym pokoju okno dwuszybowe bez gazu w środku (jedne z pierwszych

> plastikowych okien z lat 90tych), w drugim już nowocześniejsze z argonem. Róznica jest

> widoczna i odczuwalna gołym okiem. Podczas mrozów szyba w oknie bez gazu jest odczuwalnie dużo

> bardziej zimna, skrapla się więcej wilgoci od wewnątrz, a przy duzych mrozach na oknie bez

> gazu ta wilgoć potrafi nawet zamarazać i pojawia się lód na szybie

a wiesz zę możesz mieć różne szyby w tych oknach? sam gaz jest dodatkiem - d zwykłych szyb mała opłacalność dawania gazu - zazwyczaj sę to robi przy niskoemisyjnych, a to z nich głównie jest różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i weź pod uwagę, że dorabiając u szklarza na pewno nie bedziesz mieć gazów w środku (aczkolwiek ja

> do nich jestem sceptyczny, bo w fabrycznych oknach tez nie stwierdzisz czy gaz jeszcze jest

> czy uciekł )

A szklo niskoemisyjne szklarze maja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czemu mają nie mieć?

Bo jest tego sporo roznych rodzajow i maja krotkie terminy waznosci.

Nie sadzilem, ze zwykli szklarze dysponuja szklem niskoemisyjnym.

> szybciej CI złożą pakiet z szybą niskoemisyjną niż z gazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo jest tego sporo roznych rodzajow i maja krotkie terminy waznosci.

> Nie sadzilem, ze zwykli szklarze dysponuja szklem niskoemisyjnym.

> > szybciej CI złożą pakiet z szybą niskoemisyjną niż z gazem

mają ... tylko w zalezności od prodyucenta szkła może mieć ono z deka inny odcień (tzn po zalożeniu do okna 1 pakietu, gdy 2 zostaje fabryczny może uwidocznić różnice w odcieniu, ale wymieniając 2 szyby no problem bo nie ma do czego porównać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mają ... tylko w zalezności od prodyucenta szkła może mieć ono z deka inny odcień (tzn po zalożeniu

> do okna 1 pakietu, gdy 2 zostaje fabryczny może uwidocznić różnice w odcieniu, ale

> wymieniając 2 szyby no problem bo nie ma do czego porównać

Racja... Jak idą obie szyby, to OK...

Osobiście wymieniając obie szyby zamówiłbym albo gotowe szyby zespolone u producenta albo nowe okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Racja... Jak idą obie szyby, to OK...

> Osobiście wymieniając obie szyby zamówiłbym albo gotowe szyby zespolone u producenta albo nowe

> okno.

ale i tak musisz brać ekipę do montażu , więc ja bym szukał jakiegoś lokalnego producenta okien lub lokalnego szklarza....

pakiety z szybą niskoemisyjną nie sa jakims wyczynem - robiłęm je już 16 lat temu (ręcznie nie na liniach tyle że bez gazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.