Skocz do zawartości

sens płacenia AC na 15 letni samochód


todamian

Rekomendowane odpowiedzi

> witam

> Może mi ktoś podpowie w jedną lub drugą strone.

> Czy jest sens płacenia AC na 15 letnia a4 warte +-10 000zł (w zeszłym roku tak wartość wpisana)?

> zeszłym roku składka przy pakiecie OC+NW+AC 920zł. AC w tym 500zł.

> Czy jest sens dalej opłacać AC?? Mowa o PZU

Tak, bo jak nie opłacisz, to stracisz ciągłość i będziesz płacił pełną składkę przy nowym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może mi ktoś podpowie w jedną lub drugą strone.

To chyba jak felgi ukradną, to już się ubezpieczenie zwróci?

Z wiekiem rośnie też szansa, że coś wysiądzie skutkując wypadkiem z własnej winy.

Kolejny argument "za", gdyby powyższe się nie zdarzyło - to dalsze wykręcanie zniżek.

No i w przypadku samochodu na firmę brak AC powoduje nie tylko brak odszkodowania, ale też brak prawa do zaliczenia kosztów naprawy powypadkowej do KUP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> Może mi ktoś podpowie w jedną lub drugą strone.

> Czy jest sens płacenia AC na 15 letnia a4 warte +-10 000zł (w zeszłym roku tak wartość wpisana)?

> zeszłym roku składka przy pakiecie OC+NW+AC 920zł. AC w tym 500zł.

> Czy jest sens dalej opłacać AC?? Mowa o PZU

Co jest w polisie, jaki udział własny, jaka amortyzacja, jaki wariant naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> Może mi ktoś podpowie w jedną lub drugą strone.

> Czy jest sens płacenia AC na 15 letnia a4 warte +-10 000zł (w zeszłym roku tak wartość wpisana)?

> zeszłym roku składka przy pakiecie OC+NW+AC 920zł. AC w tym 500zł.

> Czy jest sens dalej opłacać AC?? Mowa o PZU

Tak. Ja wychodzę z założenia, że ważny jest mój święty spokój.

BTW Z dużymi zniżkami za samo OC 13-14 latka zapłaciłem +- tyle co ty masz za pakiet. Cóż, pojemność swoje robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak myślisz, na ile wycenią 15to letnie felgi? 20, 30 zeta za sztukę?

A kto powiedział, że felgi są 15to letnie?

Ale jeżeli jesteś skłonny za tyle sprzedać aluski nadające się do jeżdżenia, nawet 15to letnie, to poproszę. Nawet bez wnikania, do jakiego auta 270751858-jezyk.gif

Zresztą, to trzeba dokładnie się wczytać co jest w polisie i na jakiej zasadzie wyceniane. Ale to niezależnie od wieku auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kto powiedział, że felgi są 15to letnie?

> Ale jeżeli jesteś skłonny za tyle sprzedać aluski nadające się do jeżdżenia, nawet 15to letnie, to

> poproszę. Nawet bez wnikania, do jakiego auta

Ja nie jestem ubezpieczycielem, a to on ma decydujące zdanie na temat wyceny szkody. Zwykle dolicza amortyzację i wychodzi, ze połamany zderzak wart jest 20zł.

> Zresztą, to trzeba dokładnie się wczytać co jest w polisie i na jakiej zasadzie wyceniane. Ale to

> niezależnie od wieku auta.

Na początku zapytałem co obejmuje ta polisa i jakie są warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może mi ktoś podpowie w jedną lub drugą strone.

> Czy jest sens płacenia AC na 15 letnia a4 warte +-10 000zł (w zeszłym roku tak wartość wpisana)?

nie da się odpowiedzieć na to pytanie, bo są różne gusta w tym względzie.

na przykład ja bym nie kupował AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile trzeba dopłacić?

Nie wiem ile trzeba dopłacić ale pakiet takiego ubezpieczenia w PZU wyszedł około 18% wartości auta..

W Hestii natomiast są trzy warianty: Serwisowy, warsztatowy i wg wyceny. Wariant serwisowy jest dla aut max 9-cio letnich, warsztatowy (warsztat Hestii) dla wszystkich. W tym wariancie pełen pakiet to ok. 10% wartości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> Może mi ktoś podpowie w jedną lub drugą strone.

> Czy jest sens płacenia AC na 15 letnia a4 warte +-10 000zł (w zeszłym roku tak wartość wpisana)?

> zeszłym roku składka przy pakiecie OC+NW+AC 920zł. AC w tym 500zł.

> Czy jest sens dalej opłacać AC?? Mowa o PZU

jest sens poki wartosc auta nie spadnie do ok 4-5 tys pozniej skladka AC ma duzy udział, a bylejaka szkoda to calka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem ile trzeba dopłacić ale pakiet takiego ubezpieczenia w PZU wyszedł około 18% wartości

> auta..

Za auto wartości 10 tys wychodzi 1800zł, drogo.

Normalnie w PZU wariant serwis jest dla aut do 3 lat, za starsze trzeba dopłacać. Sprawa wymaga przemyślenia i przeliczenia. Możliwe, ze korzystniejsze wyjdzie minicasco jedynie od kradzieży i zniszczenia.

> W Hestii natomiast są trzy warianty: Serwisowy, warsztatowy i wg wyceny. Wariant serwisowy jest dla

> aut max 9-cio letnich, warsztatowy (warsztat Hestii) dla wszystkich. W tym wariancie pełen

> pakiet to ok. 10% wartości...

jw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> Może mi ktoś podpowie w jedną lub drugą strone.

> Czy jest sens płacenia AC na 15 letnia a4 warte +-10 000zł (w zeszłym roku tak wartość wpisana)?

> zeszłym roku składka przy pakiecie OC+NW+AC 920zł. AC w tym 500zł.

> Czy jest sens dalej opłacać AC?? Mowa o PZU

Ja opłacam dla świętego spokoju. Ca 500 zł na rok, a auto spokojnie mogę zostawić gdziekolwiek i kiedykolwiek bez zastanawiania się czy nie ukradną.

Przecież A4 to jedno z najbardziej chodliwych aut. Co prawda nie wiem jak to się ma z B5, czy to jeszcze warto kraść, ale święty spokój wart jest wg mnie tych 5 stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja opłacam dla świętego spokoju. Ca 500 zł na rok, a auto spokojnie mogę zostawić gdziekolwiek i

> kiedykolwiek bez zastanawiania się czy nie ukradną.

> Przecież A4 to jedno z najbardziej chodliwych aut. Co prawda nie wiem jak to się ma z B5, czy to

> jeszcze warto kraść, ale święty spokój wart jest wg mnie tych 5 stówek.

Podpisuję się pod tym tą samą dłonią, którą podpisałem polisę AC na 15-letniego Golfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na granicy sensu. Z jednej strony masz ciągłość zniżek na przyszłość. Z drugiej przy szkodzie całkowitej to i tak marne odszkodowanie a z 500 zł / rok to sobie można samem odkładać na ewentualne bum ze swojej winy.

Są tanie ubezpieczenia kradzieżowe - widocznie ryzyko kradzieży ogólnie jest niskie. Chociaż pamiętam czasy jak stare Audi 80 były celem, nawet znajomy tak je stracił.

Pewnie jeszcze bym ubezpieczył ale w następnym roku mocno zastanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rowerzysta to przeżył?

> Zeby roznica miedzy wartoscią przed szkodą a wartością wraku wyszla 3 tys dla nastoletniego punto

> to musiało być niezle bum.

Rowerzysta wstał z jezdni i po oględzinach w karetce został wypuszczony do domu- nic mu się nie stało.

Zniszczenia w Punto to szyba przednia, reflektory, zderzak, jeden błotnik. Poza tym wgięcia do wyprostowania na masce i dachu. Na całkę wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rowerzysta wstał z jezdni i po oględzinach w karetce został wypuszczony do domu- nic mu się nie

> stało.

> Zniszczenia w Punto to szyba przednia, reflektory, zderzak, jeden błotnik. Poza tym wgięcia do

> wyprostowania na masce i dachu. Na całkę wystarczyło.

I za to wypłacili Ci 3 tysie? Na ile wycenili pozostałości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I za to wypłacili Ci 3 tysie? Na ile wycenili pozostałości?

Nie pamiętam bo minęło już 5 lat. Wiem, że wycena była wg kosztów ASO. Punto miało wtedy wartość przed szkodą 4,5 tys zł. Towarzystwo Generalli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pamiętam bo minęło już 5 lat. Wiem, że wycena była wg kosztów ASO. Punto miało wtedy wartość

> przed szkodą 4,5 tys zł. Towarzystwo Generalli.

To jest możliwe. Wartość przed szkoda 4.5 tyś, wartość wraku 1.5tyś, czyli 3 tyś do ręki i wrak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.