Skocz do zawartości

Czy tylko wlasciciel moze ubezpieczyc auto?


Cinos

Rekomendowane odpowiedzi

> Jest osoba A w dowodzie rejestracyjny, jest wspolwlasciciel osoba B. Osoba C chce pojeździć z rok

> tym autem, ale osoba A i B boją się o swoje znizki.

> Czy jest mozliwe, aby osoba C kupiła ubezpieczenie na siebie na to auto ?

A nie lepiej ustalić, ze w razie czego osoba C odda im kase za utracone zniżki w razie czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest osoba A w dowodzie rejestracyjny, jest wspolwlasciciel osoba B. Osoba C chce pojeździć z rok

> tym autem, ale osoba A i B boją się o swoje znizki.

> Czy jest mozliwe, aby osoba C kupiła ubezpieczenie na siebie na to auto ?

Tak - umowa użyczenia + ubezpieczenie ze wskazaniem nowego użytkownika. Rozgarnięty agent ubezpieczeniowy to załatwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest osoba A w dowodzie rejestracyjny, jest wspolwlasciciel osoba B. Osoba C chce pojeździć z rok

> tym autem, ale osoba A i B boją się o swoje znizki.

> Czy jest mozliwe, aby osoba C kupiła ubezpieczenie na siebie na to auto ?

Mam tak ubezpieczone jedno auto. Właścicielem jestem ja, współwłaścicielem siostra (która użytkuje ten samochód na co dzień) a ubezpiecza moja mama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam tak ubezpieczone jedno auto. Właścicielem jestem ja, współwłaścicielem siostra (która użytkuje

> ten samochód na co dzień) a ubezpiecza moja mama.

który ubezpieczyciel? hmm.gif

teraz spytalem sie na chat pzu to mowi gosc, ze osoba musi byc w DR no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> który ubezpieczyciel?

> teraz spytalem sie na chat pzu to mowi gosc, ze osoba musi byc w DR

w malzonki pojezdzie nie jestem nigdzie wpisany a mimo to bez problemu w PZU kupuje ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> który ubezpieczyciel?

> teraz spytalem sie na chat pzu to mowi gosc, ze osoba musi byc w DR

MTU.

Osoba ubezpieczająca dawniej była właścicielem. Teraz w dowodzie nie ma o Niej mowy a mimo to ubezpiecza. Na kwitku z ubezpieczalni widnieją wyłącznie dane mojej mamy no i samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli musze tak dlugo szukac agenta, albo PZU, aby sie udalo

No w każdej polisie jaką widziałem (PZU, Warta, Link, HDI i Benefia) masz osobne pola 'ubezpieczający' i 'właściciel'. I nie ma problemu, żeby to były różne podmioty/osoby.

Właśnie jak już wyżej wspomniano leasing jest jednym z takich przykładów. Właścicielem jest EFL (w DR i na polisie), ubezpieczającym jestem ja (osoba fizyczna).

Tylko, że mamy ze sobą spisaną umowę i użytkownikiem samochodu jestem ja. Współmałżonek jest chyba z ustawy (o ile nie ma intercyzy) współwłaścicielem. Jakbyś chciał na kogoś zupełnie obcego ubezpieczyć to nie wiem. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak? A ciekawe, jak ubezpieczają auta w leasingu

> Myśl samodzielnie!

No staram się, ale jednej rzeczy nie rozumiem: czy sytuacja autora wątku będzie skutkowała nową polisą czy jak? niewiem.gif

Wóz jest w tej chwili ubezpieczony. Czy ew. szkoda - mimo oddzielnej/drugiej polisy - nie "będzie widoczna w systemie" który skojarzy pojazd i wystawione na niego polisy np. po numerze VIN? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wystąpienia szkody w bazie ufg będą dane zarówno właściciela jak i ubezpieczającego, a także kierowcy. W skrajnym przypadku (tutaj to zależy od konkretnego TU) może się okazać, że za 1 dzwon "zniżki polecą" wszystkim ww. osobom.

Ochrona zniżek to czasami ściema - działa tylko w ramach 1 TU - raport do UFG może i tak zawierać dane osoby objętej ochrona zniżek i dla każdego innego TU taki delikwent będzie miał szkodę na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak - umowa użyczenia + ubezpieczenie ze wskazaniem nowego użytkownika. Rozgarnięty agent

> ubezpieczeniowy to załatwi.

Kolega widać, że albo z branży albo z szeroką wiedzą. waytogo.gif

Wszyscy pozostali myślą, że Cinosowi chodzi o "ubezpieczającego", a tu chodzi o zniżki osoby trzeciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega widać, że albo z branży albo z szeroką wiedzą.

> Wszyscy pozostali myślą, że Cinosowi chodzi o "ubezpieczającego", a tu chodzi o zniżki osoby

> trzeciej.

dokładnie chodzi mi to to ze osoba C wlasnie nie ma zniżek i dopiero uczy się jeździć i chce wziac auto od rodziny, ale tamci nie chca przerejestrowywac ani kombinowac, bo auto ma taka wartosc ze wymiana dowodu to % wartosci auta i chce po prostu ubezpieczyc auto na siebie, by w razie czego tamci nie potracili znizek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie chodzi mi to to ze osoba C wlasnie nie ma zniżek i dopiero uczy się jeździć i chce wziac

> auto od rodziny, ale tamci nie chca przerejestrowywac ani kombinowac, bo auto ma taka wartosc

> ze wymiana dowodu to % wartosci auta i chce po prostu ubezpieczyc auto na siebie, by w razie

> czego tamci nie potracili znizek

Ja wiem o co Ci chodzi, że użytkownik auta chce żeby zniżki były jego, a użytkownika nie ma wpisanego w dowodzie.

Pozostaje ta opcja wskazana przez kolegę powyżej z użyczeniem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.