Skocz do zawartości

Który model, który silnik ?


harnas81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym poprosić Was o doradzenie w sprawie wyboru autka (pacjentem jest rodzina 2+2). Założenia:

- budżet ok 50-56kzł (preferowany leasing)

- autko max 3-4 letnie

- silnik - min. 150-160km

- możliwość instalacji LPG (ekonomika jazdy)

- ciche wnętrze

Pod uwagę na chwilę obecną brany jest Saab 9-3 (2.0T), Mondeo 2.5, S80 2.5 .... ale co jeszcze wchodziło by pod uwagę? Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> chciałbym poprosić Was o doradzenie w sprawie wyboru autka (pacjentem jest rodzina 2+2). Założenia:

> - budżet ok 50-56kzł (preferowany leasing)

> Pod uwagę na chwilę obecną brany jest Saab 9-3 (2.0T), Mondeo 2.5, S80 2.5 .... ale co jeszcze

> wchodziło by pod uwagę? Macie jakieś pomysły?

W jaki sposób chcesz brać leasing na auto używane? A sądzę że w tym budżecie takie Volvo będzie miało z 5 lat, jak nie więcej.

Pytam z ciekawości, nie żeby się przypieprzyć wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jaki sposób chcesz brać leasing na auto używane? A sądzę że w tym budżecie takie Volvo będzie

> miało z 5 lat, jak nie więcej.

> Pytam z ciekawości, nie żeby się przypieprzyć

Przecież taki ing leasing i inni bez problemu leasingują auta ... aby na koniec umowy leasingowej auto nie miało więcej niż 7 lat smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież taki ing leasing i inni bez problemu leasingują auta ... aby na koniec umowy leasingowej

> auto nie miało więcej niż 7 lat

No to właśnie się pytam.

Ile te auta mają mieć lat w chwili zakupu? Wyjdzie leasing na 1-2 lata? smile.gif

Auta rozumiem musisz brać od firm, bo od prywatnej osoby doliczy Ci leasingodawca VAT, co się zupełnie nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to właśnie się pytam.

> Ile te auta mają mieć lat w chwili zakupu? Wyjdzie leasing na 1-2 lata?

> Auta rozumiem musisz brać od firm, bo od prywatnej osoby doliczy Ci leasingodawca VAT, co się

> zupełnie nie opłaca.

Tak, warunek jest taki, ze zakup musi być od firmy. Autko może mieć 2-3 lata - leasing na 3 lub 4 lata max smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, warunek jest taki, ze zakup musi być od firmy. Autko może mieć 2-3 lata - leasing na 3 lub 4

> lata max

2-3 letnich samochodów które podałeś nie kupisz w tym budżecie ... za 50-56kPLN kupisz 2-3 letnei samochody klasy D ze słabymi silnikami i dużymi przebiegami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2-3 letnich samochodów które podałeś nie kupisz w tym budżecie ... za 50-56kPLN kupisz 2-3 letnei

> samochody klasy D ze słabymi silnikami i dużymi przebiegami.

Sąsiad szuka takiego autka, może mieć 4 lata ... leasing nie jest ostateczny wiec sa inne możliwości zakupu to opcja smile.gif bardziej zależy mu na informacji co warto kupić i jakie modele spełniają wymagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jaki sposób chcesz brać leasing na auto używane?

Ja np. brałem 3-letnie auto poleasingowe, w leasing na 3 lata.

Dokładnie woltyżerka wyglądała tak: klient zostawił Nubirę w salonie Forda, w rozliczeniu za nowego Forda. Firma leasingowa współpracująca z tym salonem nie chciała już jej leasingować, więc znalazłem EFL, który to przestawił bryczkę do salonu Chryslera i mi ją dał w leasing smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jaki sposób chcesz brać leasing na auto używane? A sądzę że w tym budżecie takie Volvo będzie

> miało z 5 lat, jak nie więcej.

> Pytam z ciekawości, nie żeby się przypieprzyć

Np. Raiffeisen Leasing pozwala na zawarcie umowy, której przedmiotem jest samochód do 5 lat, natomiast w momencie zakończenia spłaty nie może być starszy niż 8. Wydaje mi się, że GETIN LEASING leasinguje auta starsze. Konieczne w takim przypadku jest sporządzenie ekspertyzy niezależnego rzeczoznawcy (np. DEKRA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np. Raiffeisen Leasing pozwala na zawarcie umowy, której przedmiotem jest samochód do 5 lat,

> natomiast w momencie zakończenia spłaty nie może być starszy niż 8. Wydaje mi się, że GETIN

> LEASING leasinguje auta starsze. Konieczne w takim przypadku jest sporządzenie ekspertyzy

ok, ale moje (sąsiada) pytanie dotyczyło modeli aut i silników, które warto kupić smile.gif

> niezależnego rzeczoznawcy (np. DEKRA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.