Skocz do zawartości

[KzAK] Jednoślad do 125 ccm


karax

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że skoro już wiadomo, że ustawa będzie pozwalała śmigać na prawku kategorii B,

warto by stworzyć wątek co kupić.

Powiedzmy do 3k, 6k, 10k i 15k pln

Co podpowiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaka moc ma apka RS125?

15/30+ KM Zależy czy zablokowana. NSR 125 też chodzi po głowie.

Tylko teraz to będzie meksyk by coś kupić bo się ludzie rzucą jak psy na szynkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prosze Cie ............ kazda inna propozycja bedzie lepsza

Kolega się uparł na hunde shadow lub intrudera....

Co mu w tym klimacie można polecić/odradzić?

Z jego obserwacji "rynku" w ostatnim czasie już widoczny jest wzrost cen. spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ile mnie kosztowało przejechanie tego dystansu? Uwzględniając spalanie i koszt części zamiennych

> wyjdą to takie grosze, że nic tego nie przebije

Ale masz na uwadze, że niektórzy kupują motocykl by nim jeździć, a nie spędzać z nim upojne(browarek w ręku) wieczory w garażu oddając się czynnościom regulacyjno naprawczym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale masz na uwadze, że niektórzy kupują motocykl by nim jeździć, a nie spędzać z nim

> upojne(browarek w ręku) wieczory w garażu oddając się czynnościom regulacyjno naprawczym?

Wypadłem trochę z obiegu, bo na forum Rometa nie ma takich ludzi rotfl.gif

Swoją drogą jutro lecę na zlot i już cały kufer narzędzi i części zapasowych spakowany grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ile mnie kosztowało przejechanie tego dystansu? Uwzględniając spalanie i koszt części zamiennych

> wyjdą to takie grosze, że nic tego nie przebije

A dlaczego sprzedałeś Tico, które było rewelacyjne pod tym względem i udowodniło to, w co mało kto by uwierzył? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że skoro już wiadomo, że ustawa będzie pozwalała śmigać na prawku kategorii B,

> warto by stworzyć wątek co kupić.

> Powiedzmy do 3k, 6k, 10k i 15k pln

> Co podpowiecie?

A może lepiej podzielić na kategorie a dopiero wśród nich wybierać ceną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie śledziłem sąsiedniego wątku - jest ograniczenie mocy w tej zmianie przepisów?

Tak. 125 cm3 i 11kW. Do tego dochodził współczynnik mocy do masy nieprzekraczający 0.1 czy jakoś tak. spineyes.gif20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może lepiej podzielić na kategorie a dopiero wśród nich wybierać ceną?

w sensie większy skuter, małe enduro

o to Ci chodzi?

daj przykłady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja myślę że dwiema ciekawymi propozycjami są hondy cbf i cbr i prawdopodobnie za takimi się będę

> rozglądał

mnie się podoba Duke 125 waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sensie większy skuter, małe enduro

> o to Ci chodzi?

> daj przykłady

Dokładnie. Zawsze jak ktoś pyta o motocykl to musi się określić jaki typ go interesuje to i tutaj dobrze byłoby nie polecać większego skutera jak ktoś szuka czegoś o klasycznym wyglądzie. No a później to już ceną wybiera się producenta i to co w zamian się dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dużo Ci ten K125 pali?

K125 palił mi 2,8, ale generalnie ludziom pali sporo mniej, teraz mam K150 i walczę ze spalaniem, które dochodzi do 3,6l, ale jak się postarałem to wyszło 2,75l, ale też będę walczyć, bo 150-tki ludziom nie wykraczają poza 3l generalnie, a niektórzy utrzymują koło 2,5 nawet, aczkolwiek mam dosyć dynamiczny styl jazdy i często z bagażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego sprzedałeś Tico, które było rewelacyjne pod tym względem i udowodniło to, w co mało kto

> by uwierzył?

Gdyby nie świadomość, że przy stłuczce parkingowej mogę wylądować na wózku do końca życia to by miało dożywocie, bo odpowiadało mi nawet komfortem, o ile w ogóle można takiego oksymoronu użyć w stosunku do tego toczydełka. Poza tym zbliżał się termin przeglądu, a butla właśnie wyszła, więc perspektywa włożenia 5 stówek dodatkowych przyspieszyła decyzję o sprzedaży, bo na dobrą sprawę niepotrzebny mi był wówczas jakikolwiek samochód, a miałem jeszcze 2 do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> K125 palił mi 2,8, ale generalnie ludziom pali sporo mniej, teraz mam K150 i walczę ze spalaniem,

> które dochodzi do 3,6l, ale jak się postarałem to wyszło 2,75l, ale też będę walczyć, bo

> 150-tki ludziom nie wykraczają poza 3l generalnie, a niektórzy utrzymują koło 2,5 nawet,

> aczkolwiek mam dosyć dynamiczny styl jazdy i często z bagażem

Acha, ok. No to już wiem co mnie czeka od sierpnia zlosnik.gif Miałeś jakieś może z nimi poważniejsze awarie w trasie? 20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wypadłem trochę z obiegu, bo na forum Rometa nie ma takich ludzi

> Swoją drogą jutro lecę na zlot i już cały kufer narzędzi i części zapasowych spakowany

Ten link co masz w podpisie przedstawia tego Twojego Rometa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Acha, ok. No to już wiem co mnie czeka od sierpnia Miałeś jakieś może z nimi poważniejsze awarie w

> trasie?

No to gratuluję wyboru grinser006.gif

Swego czasu było tak, że urządzałem nim sobie dużo wycieczek po kraju i nawet poza kraj i nie było ani jednej, żeby coś się nie zepsuło - ale to jest najlepszy klimat właśnie, w każdym razie nie miałem w historii awarii uniemożliwiającej dalszą jazdę, co jakiś czas coś odpada, sypie się elektryka itp. Ale moto jest tak skonstruowane, że odpalisz go bez akumulatora i pojedziesz nawet na kompletnym braku elektryki (tak kiedyś wracałem z Ustrzyk Górnych przez cały kraj). Najpoważniejsza awaria to wysypanie się 3 biegu po ponad 50kkm, silnik dalej działał, ale trzeba było omijać trójkę, w końcu kupiłem rozbitka na części i przełożyłem inny silnik. Koszty części są śmiesznie małe i jak się ma cień pojęcia to naprawdę fajna maszynka. Swego czasu robiła za służbówkę i dzień w dzień około 100km przejeżdżała przez ponad pół roku, przy kompletnym braku serwisu (mieszkałem wówczas ponad 200km od garażu i narzędzi poważniejszych), przy przeciąganiu wymian oleju (instrukcja zalecała co 1,5 czy 2kkm zmieniać, ja zmieniałem co 9) itp., poza tym zaliczona na nim czołówka przy wyprzedzaniu, zwiedzanie rowu i kilka innych gleb.

Jakby co to zapraszam na forum rometa www.romet125.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam budzet 5k , od 3 miesiecy ogladam skutery , ale od kiedy senat zaproponowal manualna skrzynie zmienilem typowanie ... Chcialem uzywke , ale sklaniam sie juz bardziej do naszej rodzimej "chinskiej" fabryki rometa ...

Division mi sie bardzo podoba i nowke mozna wyrwac ponizej 4k , zdrapie sie nalepki i bedzie prawie Duke ... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to gratuluję wyboru

Nie dziękuję by niezapeszyć zlosnik.gifhehe.gifok.gif

> Swego czasu było tak, że urządzałem nim sobie dużo wycieczek po kraju i nawet poza kraj i nie było

> ani jednej, żeby coś się nie zepsuło - ale to jest najlepszy klimat właśnie, w każdym razie

> nie miałem w historii awarii uniemożliwiającej dalszą jazdę, co jakiś czas coś odpada, sypie

> się elektryka itp. Ale moto jest tak skonstruowane, że odpalisz go bez akumulatora i

> pojedziesz nawet na kompletnym braku elektryki (tak kiedyś wracałem z Ustrzyk Górnych przez

> cały kraj). Najpoważniejsza awaria to wysypanie się 3 biegu po ponad 50kkm, silnik dalej

> działał, ale trzeba było omijać trójkę, w końcu kupiłem rozbitka na części i przełożyłem inny

> silnik. Koszty części są śmiesznie małe i jak się ma cień pojęcia to naprawdę fajna maszynka.

> Swego czasu robiła za służbówkę i dzień w dzień około 100km przejeżdżała przez ponad pół roku,

> przy kompletnym braku serwisu (mieszkałem wówczas ponad 200km od garażu i narzędzi

> poważniejszych), przy przeciąganiu wymian oleju (instrukcja zalecała co 1,5 czy 2kkm zmieniać,

> ja zmieniałem co 9) itp., poza tym zaliczona na nim czołówka przy wyprzedzaniu, zwiedzanie

> rowu i kilka innych gleb.

> Jakby co to zapraszam na forum rometa www.romet125.pl

Dzięki za link. Przyda się wink.gif20.GIF Miałem podobny problem z prądem u siebie w Ferro. Żarówki się przepalały a silnik bezproblemowo pracował hehe.gif Regulator napięcia kosztował mnie grosze i od tego czasu nie mam problemów ze sprzętem. Niby silnik starszej generacji (10* licencja Hondy 139 fmb, przerobiony na 147 fmb grinser006.gif) ale nawet 250 km dla niego nie stanowi problemu. 125tka będzie na pewno zrywniejsza i sprzęt już nie będzie stwarzał zagrożenia na drodze hehe.gifok.gif To do zobaczenia gdzieś w trasie 20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co powiecie?

> na początek...

Fajny food.gif Gdyby nie ograniczenia budżetowe to bym takiego kupił food.gif Jak masz $$ to bierz go. Silniki, z tego co czytałem są bardzo trwałe (powyżej 100 000 km przebiegu wytrzymują) a motocykle są właściwie bezawaryjne. O samym wyglądzie nawet nie będę wspominał food.gifzlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam budzet 5k , od 3 miesiecy ogladam skutery , ale od kiedy senat zaproponowal manualna

> skrzynie zmienilem typowanie ... Chcialem uzywke , ale sklaniam sie juz bardziej do naszej

> rodzimej "chinskiej" fabryki rometa ...

> Division mi sie bardzo podoba i nowke mozna wyrwac ponizej 4k , zdrapie sie nalepki i bedzie prawie

> Duke ...

Główna wada jaką widzę to mała moc w stosunku do jego wagi.

Ale jeśli można nowy kupić poniżej 4000zł to myślę że będzie to bardzo fajny wybór smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajny Gdyby nie ograniczenia budżetowe to bym takiego kupił Jak masz $$ to bierz go. Silniki, z

> tego co czytałem są bardzo trwałe (powyżej 100 000 km przebiegu wytrzymują) a motocykle są

> właściwie bezawaryjne. O samym wyglądzie nawet nie będę wspominał

no właśnie '99 i górna granica z rynku ceny... :-}}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bierz K ! Z jest ładniejszy

A Ferro jest jeszcze ładniejsze 893goodvibes.gif Szczególnie moje spy.gifold.gifzlosnik.gifhehe.gif Nie zrozumieliśmy się wpysk.gif Ja będę Ferro 901 poprawiał a nie szedł w kierunku innego motorka hehe.gifzlosnik.gif Idzie silnik 125 cm3 zamiast obecnych 72 cm3 + zębatka zdawcza 17z food.gifzlosnik.gifhehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj spokój - tyle kasy za 15 letnią 125kę?

> Dodatkowo - jak już napisano - armatura z takim motorem wygląda nieco karykaturalnie.

> W tej cenie, to "normalną" szadołkę można łyknąć.

Masz rację ale na B tylko na tej droższej pojeździsz zlosnik.gif Ewentualnie Varadero 125 food.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.