Skocz do zawartości

[KzAK] Jednoślad do 125 ccm


karax

Rekomendowane odpowiedzi

> postaw postaw- plastik fantastik w obu- to co wazne czyli serducho i reszta klocków czyms się

> róznia specjalnie?

> w obu przypadkach chłodzenie powietrzem, pewnie gaźniki.......?

> faktem jest, że różnica w cenie już niewielka-więc jeśli jakość bebchów/dostępnośc serwisu lepsza

> to ok mozna "dopłacić" - ale w moim odczuci i to i to chińczyk więc co za różnica....

> Agility rzeczywiście poza spasowaniem plastików i designem sie aż tak różni na plus w stosunku do

> rometa?

Na przykładzie 50tek

http://forum.autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=287684420&page=&vc=1

Od tego czasu Kymco przejechało 1300km czyli łącznie 1600km a Zipp łącznie około 400km.

W Kymco zepsuł się jakiś kranik paliwa i zamiast zatrzymywać paliwo to ono gdzieś tam było. Nawet o tym nie wiedziałem, w serwisie (ISM polecam wink.gif ) znaleźli przy pierwszym przeglądzie i wymienili przy kolejnym.

W Zipie wymieniono:

- pływak w zbiorniku co miało rozwiązać problem falującego wskazania poziomu paliwa (nie rozwiązało)

- zestaw wskaźników co miało rozwiązać problem falującego wskazania poziomu paliwa (nie rozwiązało)

- gaźnik co miało pomóc na problemy z mocą (gaźnika z pierwszego montażu nie potrafili wyregulować). Problemy zostały rozwiązane ale tylko częściowo, teraz potrafi zgasnąć

Zipp będzie wysyłany do naprawy do "producenta" do Przasnysza, bo serwis rozłożył ręce.

Ten Zipp to dokładnie to samo co Romet, jakbyś postawił obok siebie odpowiadające sobie modele i zasłonił napisy są nie do odróżnienia.

Kymco jest odblokowane, ma zmieniony moduł zapłonowy, wydech i ostatnio rolki wariatora więc przestało być uciążliwe jak na 50tkę a przy Zipie strach coś zrobić bo nawet fabryczny nie chce działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez sie zastanawialem , z bliska malutki ... soft choper od Rometa , chyba ciut wiekszy ...

> Ja kupilem wczoraj Divisiona , czekam na kuriera

Dosiadałem Junaka 902 (50tką), a wielkość jest chyba ta sama i mi pasowała.

BTW: Masz może porównanie wymiarów Junaka 121 i Rometa Divisiona, pod uwagę brałem oba te sprzęty.

Dasz się "carnąć" Divisionem? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dosiadałem Junaka 902 (50tką), a wielkość jest chyba ta sama i mi pasowała.

> BTW: Masz może porównanie wymiarów Junaka 121 i Rometa Divisiona, pod uwagę brałem oba te sprzęty.

> Dasz się "carnąć" Divisionem?

Jak ustawa wejdzie to dam wink.gif

121

1950/810/1120

Division

2060/710/1130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co powiecie na taki wynalazek jako pojazd na dojazdy do pracy - 12km w jedną stronę.

Dobry. Jeden gość u mnie na Służewiec takim sprzętem dojeżdżał. Ja z Radości mam 20 km w jedną stronę i moje Ferro 901 również daje radę hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> większa tarcza w mniejszym tylnym kole?? i róznica 1,5kzł? ki diabeł i jaki sens?

Cholera ich wie. Ja mam u siebie z tyłu bęben i przyznam się, że daje radę. Pewnie tarcza byłaby skuteczniejsza spineyes.gif

> Ciekawym tez skąd mniejsza masa skoro tarcze np większe....?

Pewnie wynika to z konstrukcji ramy, zastosowanych lżejszych materiałów/cholera ich tam wie? hehe.gif

> Wiesz - pół roku mieszkałem w Atenach-skuter w mieście rulez

> a moto to musze A wreszcie zrobić i raczej wtedy nie 125cm :-||

Jak tak to luz 20.GIF Myślałem, że w kierunku większych nie będziesz szedł wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez sie zastanawialem , z bliska malutki ... soft choper od Rometa , chyba ciut wiekszy ...

> Ja kupilem wczoraj Divisiona , czekam na kuriera

Gratuluję i czekam na fotki zlosnik.gif20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzialem divisiona po roku eksploatacji, jakies 4 kkm ........ wygladal gorzej niz 15 letni

> japoniec ..........

Mój, co prawda nie Division, ma 6,5kkm i jakoś wygląda tak jak wyglądał wcześniej cfaniaczek.gif Może wystarczy dbać? cfaniaczek.gifzlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> większa tarcza w mniejszym tylnym kole?? i róznica 1,5kzł? ki diabeł i jaki sens?

> Ciekawym tez skąd mniejsza masa skoro tarcze np większe....?

Niestety za nowym jest mniej plusów niż minusów

plusy:

- wygląd

- wieksze tarcze

- moze kanapa w koncu bedzie wygodniejsza

minusy

-cena

-wysokosc kanapy spadla z 840 na 760, czyli gorsza widocznosc w miescie

- 14 koło z tyłu zamiast 16

-zbiornik paliwa zmniejszony z 6 na 5

-tylko 2 kolory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedna z bardziej bezplciowych 125 ........

to mnie akurat zgrzewa

ma mnie wozic do roboty kawalek dojechac do miasta i potem przebic sie przez korki

jako ze ostatnio kupilem auto bez automatu i teraz w sumie żałuję to teraz nawet bardziej mnie ciagnie w kierunku jakiego sskutera zeby i tu nie musiec wachlowac

pytalem o ten egzemplarz konkretny a nie o wyglad cbfki w ogole bo z gustami to wiadomo jak jest-

sa tu koledzy prowadzacy szkołki jazdy-bać się moto po OSK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to mnie akurat zgrzewa

> ma mnie wozic do roboty kawalek dojechac do miasta i potem przebic sie przez korki

> jako ze ostatnio kupilem auto bez automatu to teraz nawet bardziej mnie ciagnie w kierunku jakiego

> sskutera zeby i tu nie musiec wachlowac

> pytalem o ten egzemplarz konkretny a nie o wyglad cbfki w ogole bo z gustami to wiadomo jak jest-

> sa tu koledzy prowadzacy szkołki jazdy-bać się moto po OSK?

ja bym sie bal, lekkiego zycia nie maja ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oglądam ogłoszenia, testy i czytam opinie i bardzo mi się spodobał.

> Przekonują mnie 2 cylindry i wygodna pozycja za kierownicą.

> Minusów w zasadzie nie zauważam

tam jest jeden garnek. drugi to atrapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz, poczytaj sobie i nie bluźnij w słoneczne popołudnie jakiś tekst

Padaka, dwie śruby trzymające zębatkę zgubił z_lol1.gif

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Padaka, dwie śruby trzymające zębatkę zgubił

Dobra ale weź pod uwagę, to, że on tam dojechał wpysk.gifzlosnik.gifgrinser006.gifcfaniaczek.gif W przyszłym roku też w Bieszczady się wybieram swoją przyszłą 125-tką food.gifoink.gifzlosnik.gifgrinser006.gifhehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oglądam ogłoszenia, testy i czytam opinie i bardzo mi się spodobał.

> Przekonują mnie 2 cylindry i wygodna pozycja za kierownicą.

> Minusów w zasadzie nie zauważam

na forum Rometa jeden miał toto i zmienił na Rometa. Rometa chwali, na tamto klnie - wnioski są oczywiste grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na forum Rometa jeden miał toto i zmienił na Rometa. Rometa chwali, na tamto klnie - wnioski są

> oczywiste

ja odwrotnie-posiadalem Rometa,potem mialem Varadero zlosnik.gif

co moge powiedziec po 3-letniej przygodzie-krol jest tylko jeden palacz.gif

na pewno najlepsza 125 jaka kiedykolwiek jezdzilem.bezawaryjna,cicha,stabilna,wzbudzajaca zaufanie do siebie.oczywiscie ma wady-ciezka,brak kontrolek cisnienia oleju i ladowania,dzwignia ssania w zlym miejscu[mialem wersje gaznikowa].ale wystarczylo odpalic V2 i ten bulgot yay.gif

niedawno bylem zmuszony sprzedac ze wzgledu na brak garazu.po jakims czasie kupilem SYM 125 [a niech rdzewieje na ulicy]-sprzedalem po miesiacu bo po wiaderku nie da sie czyms takim jezdzic.to tak jakby porownywac ogara do simsona.krol moze byc tylko jeden old.gif

mam nadzieje ze niedlugo znowu bede mial miejsce na 200-wybor moto bedzie oczywisty zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.