Skocz do zawartości

[KzAK] Jednoślad do 125 ccm


karax

Rekomendowane odpowiedzi

> Własnie się zastanawiam czy gaźnikowy czy z wtryskiem.

> Jak Ci się użytkowało Twojego gaźnikowca? Do przyzwyczajenia czy "upierdliwy"?

ZERO problemow.jedynie sieganie podczas jazdy do dzwigni ssania bylo irytujace zwlaszcza majac w pamieci poczciwego simsona ,majacego ta dzwignie na kierownicy.nie zdarzylo sie aby sie zalal-palil zawsze od kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ZERO problemow.jedynie sieganie podczas jazdy do dzwigni ssania bylo irytujace zwlaszcza majac w

> pamieci poczciwego simsona ,majacego ta dzwignie na kierownicy.nie zdarzylo sie aby sie

> zalal-palil zawsze od kopa.

Ustawienie gaźników i jazda? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ustawienie gaźników i jazda?

jak go kupilem to mial 20kkm przebiegu wiec z gaznikami nic nie trzeba bylo robic-to Honda zlosnik.gif jazda jest piekna-nie widze porownania do czegokolwiek 125ccm.jedynie przy manewrach parkingowych trzeba uwazac bo ciezar i wysoki srodek ciezkosci daja znac o sobie.ja tak polozylem go ze 2 razy sciana.gif fabryczna owiewka jest nieskuteczna powyzej 100km/h ale sa akcesoryjne wyzsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak go kupilem to mial 20kkm przebiegu wiec z gaznikami nic nie trzeba bylo robic-to Honda jazda

> jest piekna-nie widze porownania do czegokolwiek 125ccm.jedynie przy manewrach parkingowych

> trzeba uwazac bo ciezar i wysoki srodek ciezkosci daja znac o sobie.ja tak polozylem go ze 2

> razy fabryczna owiewka jest nieskuteczna powyzej 100km/h ale sa akcesoryjne wyzsze.

Ciężarem się nie martwię zbytnio - z kursowym Gladiusem sobie radziłem spokojnie to i tutaj dam radę (oby wink.gif )

A to o owiewce już czytałem. I światła podobno do niczego, ale poza tym jest to całkiem fajne moto smile.gif

Zastanawiam się cały czas czy konieczne kupować polift czy jeśli znajdę dobry egzemplarz przedliftowy to nie szaleć i w takim kierunku pójść hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciężarem się nie martwię zbytnio - z kursowym Gladiusem sobie radziłem spokojnie to i tutaj dam

> radę (oby )

> A to o owiewce już czytałem. I światła podobno do niczego, ale poza tym jest to całkiem fajne moto

> Zastanawiam się cały czas czy konieczne kupować polift czy jeśli znajdę dobry egzemplarz

> przedliftowy to nie szaleć i w takim kierunku pójść

tu ci nie podpowiem.ja kupilem swojego okazyjnie po malym szlifie zlosnik.gif sprzedalem go drozej niz kupilem ale tez troche wlozylem bo czesci owiewkowe sa bardzo drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat marzy mi się Yamaha Tw 125. Przyjemne, niby terenowe, urzeka mnie balonowa tylna opona smile.gif po prostu - bardzo mi się podoba. Drugi typ Romet Cafe 125. Rometa widziałem po raz pierwszy ze dwa tygodnie temu. Bardzo lubię Cafe racery nic więc dziwnego ze przykuł mój wzrok ok.gif

Ale... Yama to yama, niestety rocznik 99-03 wchodzi jedynie w rachubę. Romet poza wyglądem razie jednak chińszczyzn ą i mam obawy czy nie rozleci się po paru miesiącach.

Yama mocniejsza, Romet niby nowy, gwarancja itp.

No i co tu wybrać.... Ceny takie same, ok 4.500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od lat marzy mi się Yamaha Tw 125. Przyjemne, niby terenowe, urzeka mnie balonowa tylna opona po

> prostu - bardzo mi się podoba. Drugi typ Romet Cafe 125. Rometa widziałem po raz pierwszy ze

> dwa tygodnie temu. Bardzo lubię Cafe racery nic więc dziwnego ze przykuł mój wzrok

> Ale... Yama to yama, niestety rocznik 99-03 wchodzi jedynie w rachubę. Romet poza wyglądem razie

> jednak chińszczyzn ą i mam obawy czy nie rozleci się po paru miesiącach.

> Yama mocniejsza, Romet niby nowy, gwarancja itp.

> No i co tu wybrać.... Ceny takie same, ok 4.500.

Jeżeli zależy Ci na marce, to bierz Yamahę. Jeśli wolisz nowego, to bierz Rometa. Nie bój się, nie zawiedzie Ciebie wink.gif20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yama:

4412_0_1_2_tw%20125_Submitted%20by%20anonymous%20user..jpg

Romet:

M3938493_8.jpg

tu nie chodzi o kwestie $$$ ale pytanie - zrealizować marzenie czy iść za tym, że Cafe po prostu mi sie spodobał na zasadzie błysnęło sroce szkiełko hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Yama:

> Romet:

> tu nie chodzi o kwestie $$$ ale pytanie - zrealizować marzenie czy iść za tym, że Cafe po prostu mi

> sie spodobał na zasadzie błysnęło sroce szkiełko

Wiesz co? Kup tego, który Ci się bardziej podoba i który Ci bardziej odpowiada waytogo.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym wolał starszą Yamahę niż nowszego Rometa.

> Na zdjęciach, które wrzuciłeś - nie ma porównania Yamcia znacznie ładniejsza.

> Ale - nie wiem czy to sprzęty dla ludzi o Twoich gabarytach

No właśnie Romet taki jakiś eeee delikatny grinser006.gif

Na Yamie jeździłem - jest super smile.gif ideał dla mnie własnie - taki perszeron grinser006.gif co podemną sie nie złamie hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od lat marzy mi się Yamaha Tw 125. Przyjemne, niby terenowe, urzeka mnie balonowa tylna opona po

> prostu - bardzo mi się podoba. Drugi typ Romet Cafe 125. Rometa widziałem po raz pierwszy ze

> dwa tygodnie temu. Bardzo lubię Cafe racery nic więc dziwnego ze przykuł mój wzrok

> Ale... Yama to yama, niestety rocznik 99-03 wchodzi jedynie w rachubę. Romet poza wyglądem razie

> jednak chińszczyzn ą i mam obawy czy nie rozleci się po paru miesiącach.

> Yama mocniejsza, Romet niby nowy, gwarancja itp.

> No i co tu wybrać.... Ceny takie same, ok 4.500.

TW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli Yama - klikam "kup teraz"

Hehehe zlosnik.gifhehe.gif One tylko wydają się być delikatne hehe.gifzlosnik.gif W rzeczywistości są robione pod kątem eksploatacji w skrajnie odmiennych klimatach hehe.gifzlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej powinieneś porównywać takie...:

Yamaha

4412_0_1_2_tw%20125_Submitted%20by%20anonymous%20user..jpg

Romet CRS

s01.jpg

Swoją drogą sam się zastanawiam nad tym CRS, bo jest stosunkowo lekki i wygodny, oczywiście z kołami szprychowanymi i kostką na oponie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Juz jedzie , jutro u mnie

> A ze Chinski , a ze prawie Duke ...

> Wazne , ze ma te 11 kucy

Będzie Pan... umiarkowanie zadowolony...

Z oferty Rometa wybiera się tylko nieśmiertelnego klasyka, no ale zasadniczo zapraszam na forum www.romet125.pl, gdzie będziemy pocieszać, jak już się zepsuje, a oczekiwanie na części przedłuży się w nieskończoność grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że skoro już wiadomo, że ustawa będzie pozwalała śmigać na prawku kategorii B,

> warto by stworzyć wątek co kupić.

> Powiedzmy do 3k, 6k, 10k i 15k pln

> Co podpowiecie?

Maniana :-(

Zajechałem wczoraj do Pomirskiego do hondy obczaić PCX i CBFkę na żywo

Dramat Panie...

jako, ze mam blisko 190cm to PCX jeszcze jakoś leżał , ale CBRka malusia taka, że mam dylemat teraz.... - (CBFek nie mieli na stanie, co gorsza akurat najmniej to 250-tki były-wieć nawet ciut masywniejsze od 125-tek)....

Trzeba będzei sie chyba jednak przemóc i zrobić kat. A w końcu bo rozmiary nie moje :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. sym gts

> 2. js12 y?

> 3. ybr125 ale :-(

> jest jeszcze Honda PCX sensowna ale juz za 11kzł-bez sensu prawie cena nowki :-(... hmmmm nowka cbf

> (nowka =2012 rok) 9400 ?

znajomy w tym tygodniu kupił PCXa. wkurzył sie na peugeota 300tkę, bo mu sie 2 raz popsuł... poszedł i wziął leasing - jakies grosze co miesiąc płaci (chyba 300 PLN). i ma PCX. poza tym że jest ładna... jest genialna (brak rozrusznika konwencjonalnego - alternator robi robote, system start stop, pali 2,3 litra.... lekkie, zwinne, pakowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znajomy w tym tygodniu kupił PCXa. wkurzył sie na peugeota 300tkę, bo mu sie 2 raz popsuł...

> poszedł i wziął leasing - jakies grosze co miesiąc płaci (chyba 300 PLN). i ma PCX. poza tym

> że jest ładna... jest genialna (brak rozrusznika konwencjonalnego - alternator robi robote,

> system start stop, pali 2,3 litra.... lekkie, zwinne, pakowne.

no z ta pakownościa to nie przesadzaj... a z ciekawości ile znajomy ma wzrostu ile wazy i ile to mu jedzie na prostej (nie z górki) max??... yłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dojechal , kilka rundek po parkingu i juz mi sie podoba , papiery ida poczta , wiec moze sie jutro

> zarejestruje ...

Znajoma ulica grinser006.gifzlosnik.gif No to jeszcze tylko docieranko i możesz śmigać 20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie

> Troszkę się jednak różni, też się pośmieję

Zmienili kształt pokryw hehe.gifzlosnik.gif No ale co powiesz cfaniaczek.gif Mocno są te silniki awaryjne? Ludzie na nie narzekają jakoś specjalnie? Ja u siebie będę za miesiąc montował 154fmb i ponoć są to całkiem dobre silniki. 20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmienili kształt pokryw No ale co powiesz Mocno są te silniki awaryjne? Ludzie na nie

> narzekają jakoś specjalnie? Ja u siebie będę za miesiąc montował 154fmb i ponoć są to całkiem

> dobre silniki.

zobacz też gdzie jest rozrusznik itp. to tak jakby powiedziec, ze kazdy silnik 4cyl jest taki sam, bo ma dohc na przyklad, owszem podobny OHV ale jednak inny

Generalnie zapadlo mi w pamiec, ze awarie nastepowaly po krotkim bardzo czasie i albo ktos nie mial gwarancji, bo olal i plakal, albo mial gwarancje i czekal miesiacami na naprawe gwarancyjna, bo czesci nie bylo i tez plakal + duzo ogloszen typu sprzedam, przebieg 1-3kkm max, super moto, ale jednak sprzedaje, bo costam...

Dlatego tez uwazam, ze jest tylko jeden sluszny wybor - linia K lub Z, dlaczego?

Bo jest toto już parę lat na rynku, co za tym idzie, są części i są dostępne nowe oraz używane i tak samo same motocykle, są dostępne nowe i co lepsze - używane za śmieszne pieniądze i jest grono osób (w tym ja się do tego zaszczytnego grona zaliczam), co przetestowało ostro te sprzęty i mają opinię nie do zajechania, nowsze modele oparte na silnikach OHC to juz nie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eee tam, mój po 50 paru kkm, ale nadal jeździ koszt remontu/zakupu rozbitka/silnika/czesci jest

> symboliczny w sumie

Jak sam robisz to tak, w sumie nowy tez symbolicznie kosztowal wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To milo ... Te docieranko mnie wkurza , jak poczytalem manuala , to do wiosny go nie dotre ...

> Chyba , ze na jakies rolki go postawie i niech jedzie w miejscu

A ile masz km zrobic? W kymco 1000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez 1000 w 3 okresach : 1/4 manetki do 150 , 1/2 manetki do 500 , 3/4 do 1000 ...

olać takie docieranie, docieraj na ostro - wszyscy co tak tarli romki są zadowoleni, łącznie ze mną

dowód - mój cylek po kilkunastu kkm i w dodatku po przełozeniu do innego silnika (niezgodnie ze sztuka, bo pierscienie sie inaczej uloza i bedzie armagiedon) trzyma ciagle 13 barow, inni co rozbierali cylki po takim docieraniu rowniez polecaja, negatywnych skutkow brak, a romki dotarte na ostro sa szybsze od innych zamulonych (porownywane na zlotach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To milo ... Te docieranko mnie wkurza , jak poczytalem manuala , to do wiosny go nie dotre ...

Dotrzesz, spokojna głowa. Masz gdzie się turlać wink.gif W razie czego poboczem do Kołbieli w tę i nazad i już masz z 70 km w obie strony 20.GIF

> Chyba , ze na jakies rolki go postawie i niech jedzie w miejscu

Nie przesadzaj. Ja swojego docierałem przez miesiąc. Tyle mi zajęło wyjeżdżenie pierwszych 400 km zlosnik.gif Na 1/4 manetki pewnie będziesz miał z 50/60 km/h więc spokojnie dasz radę waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dotrzesz, spokojna głowa. Masz gdzie się turlać W razie czego poboczem do Kołbieli w tę i nazad i

> już masz z 70 km w obie strony

> Nie przesadzaj. Ja swojego docierałem przez miesiąc. Tyle mi zajęło wyjeżdżenie pierwszych 400 km

> Na 1/4 manetki pewnie będziesz miał z 50/60 km/h więc spokojnie dasz radę

Taaaa , lejce beda wazne od wrzesnia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pare dni temu 125 zagoscila w moim garazu Jak narazie wrazenia pozytywne tylko czemu prezydent

> tyle zwleka z podpisaniem ustawy......ponoc do 17 lipca ma czas

A potem jeszcze 30 dni 893goodvibes.gifhehe.gifzlosnik.gifgrinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam takie same odczucia. Te wszyskie 125-ki udające ścigacze to moga co najwyżej uśmiech politowana wywołać jak spotkasz jakiegoś "pełnoprawnego" motocyklistę na światłach. Dlatego celuje w skuter, wtedy sprawa jest jasna - jest podgatunkiem zlosnik.gif i nie udaje innego niż jestem ok.gif Ostatecznie co do wymiarów jesli chodzi o motocykle 125ccm - Romet najbardziej mi podchodzi - wygląda naprawdę solidnie, i ma fajne, klasyczne linie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie mam takie same odczucia. Te wszyskie 125-ki udające ścigacze to moga co najwyżej uśmiech

> politowana wywołać jak spotkasz jakiegoś "pełnoprawnego" motocyklistę na światłach. Dlatego

> celuje w skuter, wtedy sprawa jest jasna - jest podgatunkiem i nie udaje innego niż jestem

> Ostatecznie co do wymiarów jesli chodzi o motocykle 125ccm - Romet najbardziej mi podchodzi -

> wygląda naprawdę solidnie, i ma fajne, klasyczne linie.

To co powiesz na 50-tkę udającą ścigacz? hahaha.gifwpysk.gifhehe.gifzlosnik.gifgrinser006.gif270635636-JUMP2.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.