Skocz do zawartości

Megane III 1.6 co radzicie ....


komor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was!

Jestem na etapie szukania autka dla żony i po części dla siebie.

Dziś wpadła oferta na Megane III 3d 1.6 110 KM z 2010 roku.

Czy warto się tym zainteresować? W szukajce coś tam napisane jest, ale bez szczegółów. Czy te autka mają trwałe zawieszenie? Jakieś typowe bolączki? Wiem już że zagazowanie dziada nie będzie mocno problematyczne grinser006.gif

Czekam na wsparcie zakupowe waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Was!

> Jestem na etapie szukania autka dla żony i po części dla siebie.

> Dziś wpadła oferta na Megane III 3d 1.6 110 KM z 2010 roku.

> Czy warto się tym zainteresować? W szukajce coś tam napisane jest, ale bez szczegółów. Czy te autka

> mają trwałe zawieszenie? Jakieś typowe bolączki? Wiem już że zagazowanie dziada nie będzie

> mocno problematyczne

> Czekam na wsparcie zakupowe

Kupił bym 5d smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ALe 3d jest sporo ladniejsze w tej budzie

Zdecydowanie, 5d to brzydal wg mnie zlosnik.gif

Mam opcję Exception 1.6 110 KM i zastanawiam się dość mocno. Cena jak na 4 latka jest całkiem ok ... one nowe chyba mniej niż te 62-64 k PLN nie kosztowały, a tej wersji pewnie i więcej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie, 5d to brzydal wg mnie

> Mam opcję Exception 1.6 110 KM i zastanawiam się dość mocno. Cena jak na 4 latka jest całkiem ok

> ... one nowe chyba mniej niż te 62-64 k PLN nie kosztowały, a tej wersji pewnie i więcej

Ja bym szukal 2.0T grinser006.gif

Ale jak dla zony to pewnie i 1,6 spokojnie starczy wink.gif

Ogolnie chyba ten model nie ma wiekszych bolaczek, ale to moze jeszcze inni potwierdza ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym szukal 2.0T

> Ale jak dla zony to pewnie i 1,6 spokojnie starczy

Ja bym szukał 1.4Tce. Delikatnie traktowany spali mniej niż 1.6, więc dla żony OK. A czasem można go będzie jej podkraść, a wtedy, pokręcony ciut wyżej... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym szukał 1.4Tce. Delikatnie traktowany spali mniej niż 1.6, więc dla żony OK. A czasem można

> go będzie jej podkraść, a wtedy, pokręcony ciut wyżej...

Ale .... pad.gif

Ja nie szukam nic innego poza 1.6 blah.gif

Trafił się akurat taki, do gazu jak znalazł więc czemu każdy mi proponuje coś innego hehe.gif

5d jest brzydki

1.4 T jest nie do gazu (może i jest, ale lepszy n/a)

Jest opcja od pierwszego wł. z salonu z max wypasem .... i się podoba zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzić i brać!

co dokładnie przetrzepać? Podejrzewam, że nic mu nie dolega bo jeżdżone dokładnie 4 lata i wymiana na nowy więc pewnie mogę go sprawdzić na stacji diagnostycznej na trzepakach i coś jeszcze? Silnik pracuje ok, przepisza dobrze. Zawias nie wali a miernik poproszę od serwisu żeby mi pokazali że jest gicio grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy warto się tym zainteresować? W szukajce coś tam napisane jest, ale bez szczegółów. Czy te autka

> mają trwałe zawieszenie?

> Jakieś typowe bolączki? Wiem już że zagazowanie dziada nie będzie

> mocno problematyczne

Ja jeszcze nie stwierdziłem. Podobno KZFR i cewki są jedynymi potencjalnymi problemami tego silnika. U mnie jest 45kkm i jeszcze działa zlosnik.gif

Jedyna bolączka to dosyć krótkie (chyba typowo miejskie) przełożenia biegów. Do jazdy autostradowej powyżej 120-130km/h nie bardzo się nadaje. Ja mam akurat we Fluence 5b ale z 6b w Megane nie jest podobno lepiej. Z tym wiąże się podwyższony hałas i wyższe spalanie.

Ten silnik w takim aucie nie jest demonem prędkości, przyspieszenia ani nie jest też bardzo ekonomiczny (sam się zastanawiam nad zagazowaniem swojego) ale dla kobiety akurat zlosnik.gif

> Czekam na wsparcie zakupowe

Kupuj zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Do jazdy autostradowej

> powyżej 120-130km/h nie bardzo się nadaje. Ja mam akurat we Fluence 5b ale z 6b w Megane nie

> jest podobno lepiej.

To ile taki Flu pali przy 140 km/h? 8L? 9L?

No i ile kosztuje wymiana koła jak i cewek? Myślę, że nie przekroczy to ceny koła dwumasowego w moim focusie, nie wspominając o wtryskiwaczach TDCi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ile taki Flu pali przy 140 km/h? 8L? 9L?

Myślę, że 9-10. Kiedyś sprawdzałem ale nie pamiętam.

Trasa 400km z pustym boxem na dachu, średnia prędkość 91.6km/h (maksymalna koło 120-130), średnie spalanie 7.5/100.

> No i ile kosztuje wymiana koła jak i cewek? Myślę, że nie przekroczy to ceny koła dwumasowego w

> moim focusie, nie wspominając o wtryskiwaczach TDCi

A to musi ktoś inny napisać bo ja nie wymieniałem. W tym roczniku podobno jest szansa, że cewki będą już poprawione.

Jeżeli nie poprawione i będzie gaz to pewnie jednak padną ale wtedy wymienia się na te poprawione wersje (nie Sagemy).

KZFR - znowu podobno - jak się częściej wymienia olej to nie jest regułą że pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ile taki Flu pali przy 140 km/h? 8L? 9L?

> No i ile kosztuje wymiana koła jak i cewek? Myślę, że nie przekroczy to ceny koła dwumasowego w

> moim focusie, nie wspominając o wtryskiwaczach TDCi

ok 400 PLN zs 4 cewki

ok 380 PLN za samo koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cewki(80) w III nie padają

> Koło faz 300

Tanioszka grinser006.gif

U mnie koło 2 masowe z wymianą podchodzi pod 1500 zł hehe.gif

Rozumiem, że koło padające objawia się stukaniem??

Jutro sprawdze i jak będzie gicio to biore ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tanioszka

> U mnie koło 2 masowe z wymianą podchodzi pod 1500 zł

> Rozumiem, że koło padające objawia się stukaniem??

najczęściej przy pierwszym odpalaniu na zimno stuka/puka/rzęzi czasem gaśnie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest dobrze cool.gif

Odpala jak trzeba z przycisku.

Części typu klocki itp. są równie tanie jak w fordzie z podobnych roczników?

Czyt. Klocki przód org. 150 zł grinser006.gif

Sory że tak męcze, ale zostanie dla potomnych waytogo.gif

Ps. Wymiana rozrządu po jakim przebiegu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to jest dobrze

> Odpala jak trzeba z przycisku.

> Części typu klocki itp. są równie tanie jak w fordzie z podobnych roczników?

> Czyt. Klocki przód org. 150 zł

> Sory że tak męcze, ale zostanie dla potomnych

> Ps. Wymiana rozrządu po jakim przebiegu???

mam MII ale sporo części jest takich samych, albo ceny będą porównywalne.

Myślę, że ceny są porównywalne do forda, ale o konkrety pytaj kolegi muzyka

Klocki do mojego TRW ok 130pln

Tarcze tył z łożyskami, pierścieniem ABS i klockami ok 600PLN

Silnik chyba jest identyczny, pasek co 120kkm/5lat, KZFR już wiesz. Reszta się raczej nie psuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko super, obadałem historię, przeraził mnie olej co 30 kkm icon_rolleyes.gif

Teraz już ponoć znowu Reno wrócił do norm wcześniejszych i wymian co 15 kkm, z jakiegoś powodu to musiało się pewnie stać wink.gif

Waham się jeszcze, zobaczymy na dniach czy ktoś mi to sprzątnie i będę szukać dalej czy jednak to weźmiemy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Autko super, obadałem historię, przeraził mnie olej co 30 kkm

> Teraz już ponoć znowu Reno wrócił do norm wcześniejszych i wymian co 15 kkm, z jakiegoś powodu to

> musiało się pewnie stać

> Waham się jeszcze, zobaczymy na dniach czy ktoś mi to sprzątnie i będę szukać dalej czy jednak to

> weźmiemy

Ty się nie wahaj tylko zaliczkuj. Kupić pewne auto w sensownej cenie, to dziś jak co najmniej 5-tkę w lotto trafić. Pośród całego, cholernego zalewu szrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty się nie wahaj tylko zaliczkuj. Kupić pewne auto w sensownej cenie, to dziś jak co najmniej 5-tkę

> w lotto trafić. Pośród całego, cholernego zalewu szrotów.

Święte słowa Panie Święte ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty się nie wahaj tylko zaliczkuj. Kupić pewne auto w sensownej cenie, to dziś jak co najmniej 5-tkę

> w lotto trafić. Pośród całego, cholernego zalewu szrotów.

Waham się przez to, że moja żona nie jest wyjątkowo wysoka i będzie jej dość ciężko wsiadać przy tych ogromnych drzwiach i zapinać pasy, to jest główny argument w tej chwili.Poza tym de facto szukamy czegoś do ok. 20 k PLN a tu mamy już dość podwyższony budżet grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.