Skocz do zawartości

Myjka ciśnieniowa z Lidla?


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

> KLIK

> Warto?

> Przydałaby się do zmycia kostki betonowej, do opłukania motocykla, elewacji domu....takie normalne

> zastosowanie, ale raczej rzadziej niż częściej

> Cena mi odpowiada

Takie coś za 200zł kupiłem kiedyś - warte jest tyle, ile kosztuje albo mniej.

Brudu z samochodu nie zmywa - za słaba zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podepne się pod temat bo sam jestem zainteresowany do opłukania samochodu i domowego zastosowania.

> Ktoś poradzi?

Właśnie...zacząłem grzebać po sieci na temat myjek ciśnieniowych. Ta z Lidla ma 1400W i 100bar, a taka TUTAJ ma 1850W i 135bar....to chyba lepiej a cena taka sama (z przesyłką) hmm.gif

Czy te 1400W i 100bar wystarcza do zastosowania domowego? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie coś za 200zł kupiłem kiedyś - warte jest tyle, ile kosztuje albo mniej.

> Brudu z samochodu nie zmywa - za słaba

Samochodu myć i tak nie będę na posesji, ale elewację (biała) po 1,5 miesiącu mieszkania już mam brudną - a to piłka "się odbiła" a to ekipa od ogrodzenia albo od kostki ubrudziła....myjka jest mi potrzebna, ale nie wiem czy ta z Lidla zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie bez różnicy na firmę te tanie myjki są słabe.

Owszem do opłukania auta, domu czy kostki styknie tylko nie licz na cud jeżeli chodzi o mycie auta.

Osobiście twierdzę że lepiej wydać ciut więcej i kupić coś markowego gdzie potem będziesz miał serwis i możliwość dokupienia akcesorii, więc jak bym celował z Karchera lub Nilfiska ok.gif (był ostatnio wątek o Nilfisku)

Natomiast jak się jednak zdecydujesz na te tanie to zwróć uwagę żeby lanca miała na końcu dyszę a nie blaszki lub plastik i zobacz czy przyłącza będą pasowały od innych sprzętów bo gwarantuję Ci że będziesz potem klął że nie posłuchałeś biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ogólnie bez różnicy na firmę te tanie myjki są słabe.

> Owszem do opłukania auta, domu czy kostki styknie tylko nie licz na cud jeżeli chodzi o mycie auta.

> Osobiście twierdzę że lepiej wydać ciut więcej i kupić coś markowego gdzie potem będziesz miał

> serwis i możliwość dokupienia akcesorii, więc jak bym celował z Karchera lub Nilfiska (był

> ostatnio wątek o Nilfisku)

> Natomiast jak się jednak zdecydujesz na te tanie to zwróć uwagę żeby lanca miała na końcu dyszę a

> nie blaszki lub plastik i zobacz czy przyłącza będą pasowały od innych sprzętów bo gwarantuję

> Ci że będziesz potem klął że nie posłuchałeś

ok.gif Czyli z tego co piszesz, wystarczy mi myjka za ok. 200zł ale niekoniecznie ta z Lidla - za ok. 200zł można kupić Karcher'a - najmniejszy, najtańszy model i to chyba będzie lepsze rozwiązanie. Samochodu nie mam zamiaru myć na posesji - za 10zł myję auto na myjni, więc nie mam zamiaru rozkładać sprzętu i robić syf na podjeździe. Ale już motocykl chętnie bym opłukiwał u sibie, bo jak pojadę nim do myjni, to potem czekam aż siodło mi wyschnie zlosnik.gif

OK - Lidla odpuszczam i rozglądam się za Karcherem - ze względu na akcesoria. Dzięki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK - Lidla odpuszczam i rozglądam się za Karcherem - ze względu na akcesoria. Dzięki

Zwróć uwagę na pompę, czy jest aluminiowa czy plastik (zwany przez marketingowców Karchera kompozytem). W tych najtańszych modelach raczej będzie to drugie.

Ciśn. 120-130bar i wydajność 430-450l/h do domu wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zwróć uwagę na pompę, czy jest aluminiowa czy plastik (zwany przez marketingowców Karchera

> kompozytem). W tych najtańszych modelach raczej będzie to drugie.

> Ciśn. 120-130bar i wydajność 430-450l/h do domu wystarczy.

Karcher z allegro - ale nigdzie nie mogę znaleźć info na temat pompy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj, czekaj.....

Nie polecam najtańszych Karcherów bo te mają plastikowe pompy i po pierwszym użyciu potrafią już przeciekać no.gif zresztą wywołaj kolegę który handluje Karcherem a On Ci powie na które model patrzeć a od których odwracać wzrok zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czekaj, czekaj.....

> Nie polecam najtańszych Karcherów bo te mają plastikowe pompy i po pierwszym użyciu potrafią już

> przeciekać zresztą wywołaj kolegę który handluje Karcherem a On Ci powie na które model

> patrzeć a od których odwracać wzrok

facepalm%5B1%5D.gifznów problem zlosnik.gif - dobra, na razie nie muszę kupić - myślałem, że ta z Lidla jest w miarę, to bym wziął, a jak nie warto tej, to lepszej poszukam sobie na spokojnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znów problem - dobra, na razie nie muszę kupić - myślałem, że ta z Lidla jest w miarę, to bym

> wziął, a jak nie warto tej, to lepszej poszukam sobie na spokojnie

ja bym jej nie kupił ze względu na samą lancę no.gif

mam w domu 2 jakieś noname jedną dostałem od brata drugą kupiłem za grosze, obydwie się czasami przydają do różnych rzeczy ale tak jak napisałem szału nie ma, jest problem z dokupieniem innych akcesorii, lance mają niby to samo przyłącze ale jednak inne i nie pasują, trzeba rzeźbić no.gif lance z blaszkami czy plastikiem porażka no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znów problem - dobra, na razie nie muszę kupić - myślałem, że ta z Lidla jest w miarę, to bym

> wziął, a jak nie warto tej, to lepszej poszukam sobie na spokojnie

Tej z Lidla używam już ze dwa lata.

Kostkę potrafi umyć, dywany tym piorę.

Samochód można spłukać. Ale do mycia nie nadaje się - zostają smugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tej z Lidla używam już ze dwa lata.

> Kostkę potrafi umyć, dywany tym piorę.

> Samochód można spłukać. Ale do mycia nie nadaje się - zostają smugi.

Ale masz taką jak w aktualnej ofercie od 12.07 - podlinkowałem w pierwszym poście. Bo wcześniej były inne myjki w Lidlu...teraz jest Parkside

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale masz taką jak w aktualnej ofercie od 12.07 - podlinkowałem w pierwszym poście. Bo wcześniej

> były inne myjki w Lidlu...teraz jest Parkside

Mam Parkside.

Czy dokładnie taka, to nie wiem. Musiałbym sprawdzić.

Wygląda na mocno podobną zlosnik.gif

Tez kosztowała 199 zł smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znów problem - dobra, na razie nie muszę kupić - myślałem, że ta z Lidla jest w miarę, to bym

> wziął, a jak nie warto tej, to lepszej poszukam sobie na spokojnie

kup nifiska 120.6 są w Castoramie za ok 450 zł na alle pewnie troche taniej masz dużo akcesoriów np. 2 szczotki obrotowe jedna z nich do tarasów kostki , dwie końcówki dysz w tym tanim karcherze za te wszystkie graty musisz dodatkowo zapłacić . D tego nifisk ma alu pompe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup nifiska 120.6 są w Castoramie za ok 450 zł na alle pewnie troche taniej masz dużo akcesoriów

> np. 2 szczotki obrotowe jedna z nich do tarasów kostki , dwie końcówki dysz w tym tanim

> karcherze za te wszystkie graty musisz dodatkowo zapłacić . D tego nifisk ma alu pompe.

Widziałem także w Casto wyprzedaż C110 za 300PLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup nifiska 120.6 są w Castoramie za ok 450 zł na alle pewnie troche taniej masz dużo akcesoriów

> np. 2 szczotki obrotowe jedna z nich do tarasów kostki , dwie końcówki dysz w tym tanim

> karcherze za te wszystkie graty musisz dodatkowo zapłacić . D tego nifisk ma alu pompe.

Dobre toto bedzie, bo bym kupil, a sie zupelnie nie znam?

Opinie w necie jak to w necie, deko odstraszaja (pisza, ze 120 bar to malo).

Ogolnie uzywalbym pewnie max 3-4x w roku, a chcialbym od czasu do czasu umyc polbruk, elewacje i oplukac samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czekaj, czekaj.....

> Nie polecam najtańszych Karcherów bo te mają plastikowe pompy i po pierwszym użyciu potrafią już

> przeciekać zresztą wywołaj kolegę który handluje Karcherem a On Ci powie na które model

> patrzeć a od których odwracać wzrok

Jestem jestem .odwracac wzrok raczej od wiekszosci modeli karchera ponizej modelu k7 stosunek cena/jakosc jest straszna jedynym plusem jest to ze sa jakies czesci zamienne. A ptopos kompozytu to robia alu z zewnatrz a plastik w srodku hihi. Dobrym stosunkiem cena jakosc i dosc tanie czesci jest nilfisk z 5letnia gwarancja z casto nie do pobicia. Ogolnie polecam nilfiska lub najtansze z marketu/allegro ale ze swiadomoscia jednorazowosci sprzetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czekaj, czekaj.....

> Nie polecam najtańszych Karcherów bo te mają plastikowe pompy i po pierwszym użyciu potrafią już

> przeciekać zresztą wywołaj kolegę który handluje Karcherem a On Ci powie na które model

> patrzeć a od których odwracać wzrok

Masz rację, nowy Karcher to shit jakich mało

Mam od 10lat myjkę taką jak TA

do ogarnięcia 3 samochody co tydzień i działa, nie cieknie, problemów od 10 lat nie ma totalnie żadnych - ale wiadomo nie nadaje się do wszystkiego i trzeba uważać na czas pracy

za to nowa seria K2, K3 to totalna porażka, ceny wyssane z palca, jakość na dnie, multum zgłoszeń o cieknących myjkach lub braku ciśnienia

Seria K4 Premium- godna polecenia ale za połowę tej kasy co wołają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę pod temat zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Kupiłem podobną myjkę w Lidlu kilka lat temu. Parametry chyba takie same tylko cena była nieco niższa bo 170 albo 180zł. Ogólnie do mycia auta dla mnie była wystarczająca.

Problem w tym, że po pewnym czasie użytkowania pękło chyba coś w lancy, bo zaczęła przeciekać. I teraz od dłuższego czasu sprzęt stoi i się kurzy w garażu... sciana.gif

I teraz pytanie czy do tego parksaida można kupić jakiekolwiek części zamienne? hmm.gif sprzęt jest dawno po gwarancji, a i awaria przyszła już chyba po terminie... icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.