Skocz do zawartości

Wahania wskaźnika Temp wody !


crawen

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam , od paru dni widze że temp wody nie "stoi pionowo" tylko troszku przed .. dodam gazu i staje

> w pion , spodziewać sie juz padnietego termostatu czy raczej czujnik ?

termostat ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też potwierdzę - termostat

@Fred77 też wymieniał w idei z powodu w/w objawów i też to był termostat.

Zaraz przyjdzie @Wafer i powie, że brać tylko oryginalny, bo wymienił już 4 i tylko oryginał spełnił jego wymagania zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> hmm to nawet 2 lat nie wytrzymał :/

mój padł po 9 miesiącach i ok 11kkm sciana.gif a był wsadzony nowy behr w grudniu frown.gif

w obecnych zewnętrznych temperaturach (tj ok 15-18*C) i ustawionym grzaniu na 21* w środku, wskazówka lekko opada od pionu na zjazdach autostradowych po przejechaniu ok 80km sciana.gif

ciekawe czy trafiłem na jakiś gównolit czy komuś też tak szybko behr padł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaraz przyjdzie @Wafer i powie, że brać tylko oryginalny, bo wymienił już 4 i tylko oryginał

> spełnił jego wymagania

Ooo to to, żadnego verneta i innego dziadostwa, vernety to już w pudełku są popsute... zainwestuj raz w ori i się ciesz, padnie Ci vernet za rok czy dwa, nie dosc ze musisz kupic następny to jeszcze wymiana i ori się zwróci z zawiązką wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ooo to to, żadnego verneta i innego dziadostwa, vernety to już w pudełku są popsute... zainwestuj

> raz w ori i się ciesz, padnie Ci vernet za rok czy dwa, nie dosc ze musisz kupic następny to

> jeszcze wymiana i ori się zwróci z zawiązką

Zarówno Vernet jak i Behr są dostawcami termostatów dla koncernu Fiat, stwierdzam fakt, nie jestem w stanie zweryfikować jakości części na OE i aftermarket. Moim skromym zdaniem termostaty w JTD padają z powodu braku wymiany płynu chłodzącego co trzy lata, co powoduje krystalizowanie się różnych zanieczyszczeń i w konsekwencji uszkodzenie termostatu, który w JTD ma co robić na granicy zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zarówno Vernet jak i Behr są dostawcami termostatów dla koncernu Fiat, stwierdzam fakt, nie jestem

> w stanie zweryfikować jakości części na OE i aftermarket. Moim skromym zdaniem termostaty w

> JTD padają z powodu braku wymiany płynu chłodzącego co trzy lata, co powoduje krystalizowanie

> się różnych zanieczyszczeń i w konsekwencji uszkodzenie termostatu, który w JTD ma co robić na

> granicy zamknięcia.

płyn wymieniony razem z ostatnia wymianą termostatu czyli 9 miesięcy temu i już zaczyna padać ten nowy behr (kupowany w ASO) sciana.gif. Czy uszkodzenie to jest nieodwracalne i trzeba nowy termostat czy da rade go jakoś wyczyścić/przywrócić ewentualnie do życia? (jestem świadomy że teoretycznie te termostaty są nierozbieralne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ooo to to, żadnego verneta i innego dziadostwa, vernety to już w pudełku są popsute... zainwestuj

> raz w ori i się ciesz, padnie Ci vernet za rok czy dwa, nie dosc ze musisz kupic następny to

> jeszcze wymiana i ori się zwróci z zawiązką

aha akurat 270751858-jezyk.gif

raz behr padl po 2,5 roku kolejny po 9 miesiacach pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> płyn wymieniony razem z ostatnia wymianą termostatu czyli 9 miesięcy temu i już zaczyna padać ten

> nowy behr (kupowany w ASO) . Czy uszkodzenie to jest nieodwracalne i trzeba nowy termostat

> czy da rade go jakoś wyczyścić/przywrócić ewentualnie do życia? (jestem świadomy że

> teoretycznie te termostaty są nierozbieralne)

Pamiętam, jak jeszcze Staszka miałem, że wskazówka temp. też lubiła sobie opadać przy włączonym ogrzewaniu w temperaturach w okolicach ~10 i niżej C* przy małym obciążeniu silnika. Wymieniłem raz termostat na nowy, bo myślałem, że stary jest popsuty (był sprawny), bo wskazówka opadała, gdy grzałem w kabinie. Generalnie silnik JTD potwornie długo się grzeje, a jeszcze jak zabierzemy mu ciepło, aby grzać w kabinie to już w ogóle jest kiepsko. W Astrze nie mam wskazowki, wiec nie mam zmartwien o temperaturę mlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętam, jak jeszcze Staszka miałem, że wskazówka temp. też lubiła sobie opadać przy włączonym

> ogrzewaniu w temperaturach w okolicach ~10 i niżej C* przy małym obciążeniu silnika.

> Wymieniłem raz termostat na nowy, bo myślałem, że stary jest popsuty (był sprawny), bo

> wskazówka opadała, gdy grzałem w kabinie. Generalnie silnik JTD potwornie długo się grzeje, a

> jeszcze jak zabierzemy mu ciepło, aby grzać w kabinie to już w ogóle jest kiepsko. W Astrze

> nie mam wskazowki, wiec nie mam zmartwien o temperaturę

ale nie mówimy o warunkach zimowych tylko obecnych. Przeczytaj co napisałem pare postów wyżej smirk.gif

Quote:

w obecnych zewnętrznych temperaturach (tj ok 15-18*C) i ustawionym grzaniu na 21* w środku, wskazówka lekko opada od pionu na zjazdach autostradowych po przejechaniu ok 80km


dalej uważasz że to jest prawidłowe zachowanie i silnik nie dogrzał sie dostatecznie? cfaniaczek.gif

PS. po grudniowej wymianie termostatu nawet przy -10*C i grzaniu ustawionym na ok 20*C wskazówka nie opadała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stilo nigdy nie przestawało mnie zadziwiać, a swe spostrzeżenia odniosłem też do temperatury +10 C*, kiedy teoretycznie też wskazówka nie powinna opadać wink.gif Rzeczywiście u Ciebie należy się dokładniej przyjrzeć zjawisku "opadania" 20.GIF W temp. 15-18C* silnik powinien trzymać temperaturkę. Jeśli to wina termostatu, to ciekawym jest, czym faktycznie jest ten BEHR poza napisem? 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.