Skocz do zawartości

Pompa wody SKF


przemty

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem.

Niecały 1000 km temu wymieniłem rozrząd (INA, Contitech, DOLZ). Po trzech tygodniach zaczął wydobywać się od rozrządu dziwny dźwięk (buczenie [?]) tak jakby drgający pasek uderzał o obudowę.

Rozebrano osłony najpierw częściowo , potem całkowicie i oczywiście nic takiego nie miało miejsca, znacznik napiecia paska na napinaczu był we własciwym miejscu a po odpaleniu wskazówka napinacza nie wykazywała zbyt dużych wychyleń.

Pierwsze diagnozy padały na napinacz, że ma luz itd. Ale został wyeliminowany.

Ostateczna diagnoza to pompa DOLZ.

Sugestia zakładu mechanicznego aby wymienić na SKF - same superlatywy o marce SKF wysłuchałem wink.gif

Ale tak czytam na temat pomp SKF i ostatnimi czasy ludzie coraz mniej je chwalą.

Jakie jest Wasze zdanie na temat tych pomp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taki problem.

> Niecały 1000 km temu wymieniłem rozrząd (INA, Contitech, DOLZ). Po trzech tygodniach zaczął

> wydobywać się od rozrządu dziwny dźwięk (buczenie [?]) tak jakby drgający pasek uderzał o

> obudowę.

> Rozebrano osłony najpierw częściowo , potem całkowicie i oczywiście nic takiego nie miało miejsca,

> znacznik napiecia paska na napinaczu był we własciwym miejscu a po odpaleniu wskazówka

> napinacza nie wykazywała zbyt dużych wychyleń.

> Pierwsze diagnozy padały na napinacz, że ma luz itd. Ale został wyeliminowany.

> Ostateczna diagnoza to pompa DOLZ.

> Sugestia zakładu mechanicznego aby wymienić na SKF - same superlatywy o marce SKF wysłuchałem

> Ale tak czytam na temat pomp SKF i ostatnimi czasy ludzie coraz mniej je chwalą.

> Jakie jest Wasze zdanie na temat tych pomp ?

Pytanie za ile chcą Ci ją sprzedać zlosnik.gifBo czasem superlatywy mogą z tego wynikać.Na Dolz nigdy nie miałem reklamacji choć nie jest to nie wiadomo co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie co kupić?

Nie wiem co Ci polecic. Jak zmienialem u siebie to podjechalem do ASO po "ori". Mysle, ze nawet jesli to w efekcie taka sama czesc jak w zwyklem sklepie tylko w innym pudelku, to pewnie mniejsza szansa na trafienie podrobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam ich pompę, ale zanim ją kupiłem to poczytałem trochę i suma sumarum więcej było pozytywnych

> opinii.

> O Hepu też jest dużo pochlebnych opinii. Mój brat w swojej eFce ma i jak na razie działa bardzo

> dobrze.

DOLZ też miałem w F-ce i też do końca jej życia działała idealnie a tu jakoś nie chce grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też byłem sceptycznie nastawiony do pompy DOLZ z wirnikiem z tworzywa.

> Jakież było moje zdziwienie, gdy po zdemontowaniu fabrycznej pompy moim oczom ukazał się wirnik z

> tworzywa...

bo problemem jest jakość wykonania - jak zawsze

niestety łatwiej, tnąc koszty, spartolić element z tworzywa niż metalowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.