Skocz do zawartości

Naprawa lakiernicza w ASO - czy reklamować?


elciapek

Rekomendowane odpowiedzi

> Za kazdym razem jak mialem samochod malowany nie widze roznicy. Po prostu spartolone albo taki

> lakier.

Pierwsze tłumaczenie było, że to przez lakier typu perła.

Ale drugi element im się udał (chyba), bo tak się w oczy nie rzuca. Twierdzą,że oba elementy malowane tym samym lakierem, a to co widzę to złudzenie optyczne oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzą,że oba elementy

> malowane tym samym lakierem, a to co widzę to złudzenie optyczne

kiepska wymówka - też mam perłę i nie ma różnicy na zderzaku, na błotniku (plastik) i na reszcie (blacha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze tłumaczenie było, że to przez lakier typu perła.

> Ale drugi element im się udał (chyba), bo tak się w oczy nie rzuca. Twierdzą,że oba elementy

> malowane tym samym lakierem, a to co widzę to złudzenie optyczne

Przyjrzyj sie Astrze za twoim samochodem, roznica tez jest. Szczegolnie na ostatnim zdjeciu.

To jest niestety czesty efekt lakierowania perla, wazne aby gramatura lakieru była taka sama (wilekosc ziarna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze tłumaczenie było, że to przez lakier typu perła.

> Ale drugi element im się udał (chyba), bo tak się w oczy nie rzuca. Twierdzą,że oba elementy

> malowane tym samym lakierem, a to co widzę to złudzenie optyczne

Dobry lakiernik powie że zrobi tak żeby kolor pasował. Jak jest lakier w kolorze "łatwiejszym" to wystarczy polakierować elementy i zamontować a jak w "trudniejszym" to cieniowanie sąsiednich elementów trzeba zrobić, ale oczywiście najważniejszy jest właściwy dobór lakieru i ciśnienia na pistolecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze tłumaczenie było, że to przez lakier typu perła.

> Ale drugi element im się udał (chyba), bo tak się w oczy nie rzuca. Twierdzą,że oba elementy

> malowane tym samym lakierem, a to co widzę to złudzenie optyczne

Nie wiem gdzie robiles ale ja za kazdym razem do Carservice jezdzilem. Zeby dobrze polozyc lakier trzeba sie znac. Nawet ASO potrafi spartolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem gdzie robiles ale ja za kazdym razem do Carservice jezdzilem. Zeby dobrze polozyc lakier

> trzeba sie znac. Nawet ASO potrafi spartolic.

Jak robione na ubezpieczalnie to technologia nie uwzglednia, jak chcesz zeby klient był zadowolony to cieniowanie jest wskazane dla oszukania oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Malowane były 2 elementy.

> Czy jest podstawa do reklamacji?

> Jak się dobrze ustawić to nie widać - jak niżej

Malowane do kreski to tak wychodzi, a jak lakier perła to tym bardziej bedzie roznie widac z roznego kąta.

Na kosztorysie pewnie było malowanie + cieniowanie na sasiednie elementy, ale już cieniowania się nie robiło bo po co malować jak nowe auto i tak wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zderzak sie prawie zawsze różni kolorem po malowaniu.

No OK. To jaką cudowną technologię malowania stosuje fabryka, że tylny zderzak ma taki odcień, jak blacha? niewiem.gif

To chyba nie jest jakieś stare auto, żeby się zasłaniać wyblaknięciem fabrycznego lakieru? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzaki ?

Ja olałem.

Żony spark w kolorze ogórkowym zielonym ( lakier "opalizujący") miał malowane zderzaki po przygodach.

Zależnie od kąta natarcia zlosnik.gif operatora czy oświetlenia widać różnicę, bądź nie.

Tłumaczenie to samo - lakier z domieszką perły.

Ale u mnie pan rozwinął - składniki dozuje i miesza komputer, nic na "oko", takie procedury i inaczej nie robią (ASO GM)

Mnie z początku przeszkadzało, ale się przyzwyczaiłem, baba do tej pory nie widzi różnicy i kazała się odstosunkować od jej samochodu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No OK. To jaką cudowną technologię malowania stosuje fabryka, że tylny zderzak ma taki odcień, jak

> blacha?

zależy jaka fabryka - fordy w jaśniejszych odcieniach zawsze się różnią kolorem zlosnik.gif

> To chyba nie jest jakieś stare auto, żeby się zasłaniać wyblaknięciem fabrycznego lakieru?

zależy - nie wiem jakimi lakierami lakieruje hyundai ale po 2 latach niektóre marki potrafią mieć juz troche inny odcień lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak robione na ubezpieczalnie to technologia nie uwzglednia, jak chcesz zeby klient był zadowolony

> to cieniowanie jest wskazane dla oszukania oka.

Dlaczego skoro policzyli za wymiane i lakierowanie 2 elementow 7k swoja droga cena chora ale sladu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę widać, ale na ostatnim zdjęciu nie widać wcale. Jak masz czas się bawić w reklamacje to reklamuj, niech poprawiają. Aczkolwiek u mojej mamy w Astrze H od momentu wyjechania z salonu, zderzak przedni był delikatnie ciemniejszy - auto ma srebrny lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Skoro robione w ASO za kupę worków złota, to nie ma prawa widać.

W Punto mam czarny metalic, i jakoś dało się pomalować, że różnicy nie widać, malowane zderzak, drzwi, nadkola. Nie ma różnic.

W I10 malowali cały bok, od zderzaka do zderzaka, różnic nie widać prawa/lewa strona.

Aczkolwiek, w nowych (trzyletnie) Audi A6/A5 widać odcięcie w "szarym metalicu", a na 100% malowane nie były niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aczkolwiek u mojej mamy w Astrze H od momentu wyjechania z salonu,

> zderzak przedni był delikatnie ciemniejszy - auto ma srebrny lakier.

ale wiesz, że te w salonie tez mogły spaść z lawety smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zderzaku zawsze bedzie widac, ale nie az tak.... tu ewidentnie widac ze cos bylo kombinowane... mi kiedys tak zrobili identycznie i nie dalo sie tego reklamowac bo aso zrobilo swoje bo likwidator nie wpisal cieniowania i tyle, dlatego przy nastepnej akcji pilnowalem sobei i kazalem dopisac cieniowanie i byllo zrobione miodzio smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobrze jest - ci nawalą warstw na zderzaku, to za 2 lata będzie ci płatami schodził.

> zderzak sie prawie zawsze różni kolorem po malowaniu. nie kombinuj

Przed - Po

287831325-compar.jpg

Nawet na płaskim rancie widać różnicę w odcieniu

Dlaczego fabryka potrafi pomalować, a ASO już nie?

Czy w fabryce stosuje się kosmiczną technologię?

post-77038-14352525022149_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na zderzaku zawsze bedzie widac, ale nie az tak.... tu ewidentnie widac ze cos bylo kombinowane...

> mi kiedys tak zrobili identycznie i nie dalo sie tego reklamowac bo aso zrobilo swoje bo

> likwidator nie wpisal cieniowania i tyle, dlatego przy nastepnej akcji pilnowalem sobei i

> kazalem dopisac cieniowanie i byllo zrobione miodzio

Tylny zderzak robiony z AC. W miarę jest ok. Z trego co wiem koszt ~ 2kPLN.

Przedni zderzak robiony na gwarancji - lakier się zaczął łuszczyć

287831333-20140614_103416.jpg

post-77038-1435252502303_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylny zderzak robiony z AC. W miarę jest ok. Z trego co wiem koszt ~ 2kPLN.

> Przedni zderzak robiony na gwarancji - lakier się zaczął łuszczyć

Quote:

Dlaczego fabryka potrafi pomalować, a ASO już nie?


Przeczysz sam sobie zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Malowane były 2 elementy.

> Czy jest podstawa do reklamacji?

> Jak się dobrze ustawić to nie widać - jak niżej

Nie ma sie czego czepiac, jesli chodzi o zderzak to wiele nowych aut ma inna barwe plastiku co widac czasami.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma sie czego czepiac, jesli chodzi o zderzak to wiele nowych aut ma inna barwe plastiku co

> widac czasami.....

Jak go odbierałem to tak nie miał.

Jak go zostawiałem do robienia to tak nie miał.

Dlaczego teraz mam się godzić na to, żeby miał? Bo inni tak"majom"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę ja ciebie.... widziałem wczoraj identyczne auto w identycznym kolorze i traf chciał że z rana czytałem twój wątek i postanowiłem że się przyjrzę i pochwale

nie było widać ŻADNEJ różnicy na zderzakach przód/tył, także jak masz chęć i jesteś detalistą to reklamuj tylko licz się z tym że przy sprzedaży będą cię mendy kupujące molestować żeś drzewo zaliczył i składany z piętnastu, a gdy cie to nie rusza to : wzieli kase i niech robią, z takich jak ty aso żyje i się cieszą jak robota "odwalona" pójdzie a tak to im obniżysz koszty zarobku na ubezpieczalni smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale odcien jak odcien, to luszczenie jest podstawa do reklamacji. Wiec nie pomaluja raz jeszcze a

> przy okazji niech zrobia porzadne cieniowanie

No właśnie boję się tego cieniowania. Póki co tryśnięte są tylko plastiki a jak zaaczną cieniować to mi pewnie na blachy wejdą sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie boję się tego cieniowania. Póki co tryśnięte są tylko plastiki a jak zaaczną cieniować

> to mi pewnie na blachy wejdą

No to nie ma innej opcji. Pomysl tylko ze koloru białego jest 22 odcieni i dobierz dokładnie. Lakiery teraz są tak cienkie ze malowanie renowacyjne czy naprawcze to już normalnie trzeba być artysta nie lakiernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.