Skocz do zawartości

zakup auta - kolejne madre pomysly


arogal01

Rekomendowane odpowiedzi

znowu zmiana koncepcji w domu w zakupie drugiego auta. Generalnie mialo sluzyc do wozenia dzieci do przedszkola + czasami drobne zakupy. Podstawowe nasze auto stoi glownie pod domem, gdyz ja do biura jezdze max 2x w tygodniu, wiec teoretycznie dostepne do tego by zona wozila mlode wiekszosc czasu nim do przedszkola i z powrotem. Jednak czasami musze się ruszyć z domu i auta nie ma, a mieszkamy na wiosce, wiec bez niego ani rusz. Na początku miało być uzywane dla żony, później nowe, jednak jak patrzę jak młode chorują po kilku wizytach w przedszkolu znowu może się okazać że pod chatą będą stały 2 auta za które trzeba będzie leasing płacić. Więc mam najnowszy pomysł, kupię sobie zabawkę, a żona dostanie tourana na stale do własnej jazdy. Zabawka ma mieć troszkę mocy i być nie typowa, poniżej typy i przykłady z allegro, może powiecie na co zwrócić w modelu uwagę a na co w konkretnej sztuce:

- alfa mito Q 170km

mito1

mito2

- alfa 159 Q 3,2 L

159

- alfa brera

brera

Honda Civic UFO Type-R

typer-1

typer2

typer3

Mini cooper S

mini cooper s

Budżet na poziomie 40k - im mniej tym lepiej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takich założeniach kupił bym sobie tego IS 300 z giełdy

miałbym ponad 200koni, tylny napęd i automat z funkcją manuala

plus bazę do rozbudowy jeśli by mi się zachciało zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy takich założeniach kupił bym sobie tego IS 300 z giełdy

> miałbym ponad 200koni, tylny napęd i automat z funkcją manuala

> plus bazę do rozbudowy jeśli by mi się zachciało zmian

Tylko dodaj, że ta potencjalna rozbudowa to wsadzenie tam kompletnego napędu i skrzyni z Supry TT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko dodaj, że ta potencjalna rozbudowa to wsadzenie tam kompletnego napędu i skrzyni z Supry TT.

niekoniecznie

do tego silnika są kity turbo albo kompresor

wszystko w paczce praktycznie do samodzielnego montażu

skrzynia i tak wytrzyma pod 300 koni a myślę, że takie coś i tak by wystarczyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głupie z potencjałem: Mercedes 600 SEL

> Z tych które podałeś - Civic będzie najrozsądniejszym wyborem.

Za 40kpln to nie wiem czy kupi dobrego CTRa, chyba że EP3. tego bym wolał, bardziej nastawiony był na sport i radość z jazdy.

Może jeszcze Mazda 3 MPS smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 40kpln to nie wiem czy kupi dobrego CTRa, chyba że EP3. tego bym wolał, bardziej nastawiony był

> na sport i radość z jazdy.

> Może jeszcze Mazda 3 MPS

Z ust mi to wyjąłeś, poprzednia generacja Civica. Za tą cenę znajdzie super egzemplarz a zabawa przedniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 40kpln to nie wiem czy kupi dobrego CTRa, chyba że EP3. tego bym wolał, bardziej nastawiony był

> na sport i radość z jazdy.

Za to mniej na codziennie podróżowanie.

Poza tym jakoś brytole na ichnim forum CTR nie łamią rąk na FN2 tylko mówia wprost, że oba auto są bardzo porównywalne - z tym, że UFO jest praktyczniejsze i lepiej wyposażone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jasne, ale o czym dokladnie jest mowa ?

Tu akurat o Ufo FN2. Ale jeszcze bardzo niedawno mialem Cooper S, znam w miare rynek tych aut, troche tego tez obejrzalem szukajac swojego. I generalnie 40k to jest takie minimum na zadbane R56 z poczatkow produkcji czyli pozne 2007, wczesne 2008. Na takie za 35 bym nawet nie patrzyl, zarowno w przypadku Mini, jak i Type-R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niekoniecznie

> do tego silnika są kity turbo albo kompresor

> wszystko w paczce praktycznie do samodzielnego montażu

> skrzynia i tak wytrzyma pod 300 koni a myślę, że takie coś i tak by wystarczyło

To sie tak latwo mowi i latwo czyta na forach. W praktyce niestety nie jest z tym motorem tak rozowo. Plus wszelkie inwestycje w takiego starego kibla jak IS pierwszej generacji to kasa zupelnie nieodzyskiwalna przy odsprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu akurat o Ufo FN2. Ale jeszcze bardzo niedawno mialem Cooper S, znam w miare rynek tych aut,

> troche tego tez obejrzalem szukajac swojego. I generalnie 40k to jest takie minimum na zadbane

> R56 z poczatkow produkcji czyli pozne 2007, wczesne 2008. Na takie za 35 bym nawet nie

> patrzyl, zarowno w przypadku Mini, jak i Type-R.

no niby tak, choć cooper 2008 za 40k powinien być ok. Najbardziej się skłaniam ku hondzie ale ceny bardzo rozne. Jest fajna od dealera z fa vat, co by mi pasowalo, bo moglbym wziąć leasing, jednka dealer sie wygłupił za 4 letnie auto chcą 70k - może jakby zeszli do 60k to bym rozważył taką sztukę, cena bardziej realna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no niby tak, choć cooper 2008 za 40k powinien być ok. Najbardziej się skłaniam ku hondzie ale ceny

> bardzo rozne. Jest fajna od dealera z fa vat, co by mi pasowalo, bo moglbym wziąć leasing,

> jednka dealer sie wygłupił za 4 letnie auto chcą 70k - może jakby zeszli do 60k to bym

> rozważył taką sztukę, cena bardziej realna.

No 70k za FN2 to faktycznie jakis zart, chyba ze fajnie i na topowych czesciach zmodyfikowana. I ogolnie Honda jest zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem, miniaki R56 nie slyna z bezawaryjnosci smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od dealera

Bardzo często spotykałem tego Civica w drodze do pracy.

Napisane jest, że to auto dyrektora z AutoWitolin,

stąd pewnie przebieg, bo z osiedla, z którego wyjeżdzał do

pracy ma 2.5km - nie wiem czy to dobrze dla auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo często spotykałem tego Civica w drodze do pracy.

> Napisane jest, że to auto dyrektora z AutoWitolin,

> stąd pewnie przebieg, bo z osiedla, z którego wyjeżdzał do

> pracy ma 2.5km - nie wiem czy to dobrze dla auta.

to benzyniak, to chyba krótkie przebiegi go nie zabiją, ale cena tak - jak dla mnie max 60k, 4 latek nie może kosztować 70k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to benzyniak, to chyba krótkie przebiegi go nie zabiją, ale cena tak - jak dla mnie max 60k, 4

> latek nie może kosztować 70k

Mały przebieg, pewne auto, fabryczna szpera, ktoś wie, co sprzedaje. 65k dobry kompromis zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mały przebieg, pewne auto, fabryczna szpera, ktoś wie, co sprzedaje. 65k dobry kompromis

wg mnie wystawili dla zasady, w tej cenie na pewno nie sprzedadzą, zwłaszcza że autko po gwarancji i 4 lata to już kupa czasu, do tej pory po 4 latach sprzedawałem swoje auta, a nie kupowałem kolejne, więc cena zbyt wygórowana jak na używke, napisałem im swoją propozycję, zobaczymy czy będzie odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w mini to raczej dzieci nie przewieziesz

ale ja nie chce ich tym wozić, ma to być zabawka dla mnie

> pali jak smok

nie przeszkadza mi, rocznie autami robię góra 10k (licząc wakacje itp, a do tego mamy drugie auto)

> fajnie sie prowadzi, sztywny ale lubi sobie tylem zarzucic

> mowa o 2003 1,6 170 czy tam ile on tam mial

wiem jeździłem, choć nowszym

> z tych co wymieniles to tylko k20, reszta to podrobki aut

zeby tylko znaleźć zdrową sztukę w zdrowej cenie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w mini to raczej dzieci nie przewieziesz

Fakt smile.gif

> pali jak smok

Moze R53 z kompresorem, R56 z turbo i bezposrednim wtryskiem byl bardzo oszczedny jak na osiagi. I nawet po remapie bez problemu Pb95.

> fajnie sie prowadzi, sztywny ale lubi sobie tylem zarzucic

Co jest bardzo fajne. Zwlaszcza z grubszym tylnym stabem i mala ingerencja w geometrie.

> z tych co wymieniles to tylko k20, reszta to podrobki aut

Silnik/skrzynia przewaga Honda. Hamowanie, skrecanie, uklad kierowniczy duzo lepsze w Mini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.