Skocz do zawartości

Współwłasność - szkoda - zniżki...


romano11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam oslabiony.gif

Poniższa sytuacja spotyka mnie pierwszy raz w życiu, więc trzeba zasięgnąć języka.

A więc: jest pojazd A, który ma dwóch współwłaścicieli, panów X i Y.

Jednocześnie pan Y ma swoje dwa dalsze pojazdy B oraz C, bez współwłasności.

Pan X zrobił szkodę pojazdem A (fotki jutro... sick.gif)

Pytanie brzmi: czy utrata zniżek dotknie również pana Y?

Wszystkie trzy pojazdy ubezpieczone w tym samym TU, jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie.

Pozdrawiam - romano11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Poniższa sytuacja spotyka mnie pierwszy raz w życiu, więc trzeba zasięgnąć języka.

> A więc: jest pojazd A, który ma dwóch współwłaścicieli, panów X i Y.

> Jednocześnie pan Y ma swoje dwa dalsze pojazdy B oraz C, bez współwłasności.

> Pan X zrobił szkodę pojazdem A (fotki jutro... )

> Pytanie brzmi: czy utrata zniżek dotknie również pana Y?

> Wszystkie trzy pojazdy ubezpieczone w tym samym TU, jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie.

W UFG sprawdzają po PESEL'u i tam będzie odnotowana szkoda na obu współwłaścicielach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Poniższa sytuacja spotyka mnie pierwszy raz w życiu, więc trzeba zasięgnąć języka.

> A więc: jest pojazd A, który ma dwóch współwłaścicieli, panów X i Y.

> Jednocześnie pan Y ma swoje dwa dalsze pojazdy B oraz C, bez współwłasności.

> Pan X zrobił szkodę pojazdem A (fotki jutro... )

> Pytanie brzmi: czy utrata zniżek dotknie również pana Y?

niestety tak. Kiedyś ubezpieczało się każdy pojazd w innym TU , teraz działa UFG i nic się nie ukryje.

> Wszystkie trzy pojazdy ubezpieczone w tym samym TU, jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie.

> Pozdrawiam - romano11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Poniższa sytuacja spotyka mnie pierwszy raz w życiu, więc trzeba zasięgnąć języka.

> A więc: jest pojazd A, który ma dwóch współwłaścicieli, panów X i Y.

> Jednocześnie pan Y ma swoje dwa dalsze pojazdy B oraz C, bez współwłasności.

> Pan X zrobił szkodę pojazdem A (fotki jutro... )

> Pytanie brzmi: czy utrata zniżek dotknie również pana Y?

> Wszystkie trzy pojazdy ubezpieczone w tym samym TU, jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie.

> Pozdrawiam - romano11

Dlatego zawsze mówię jeśli masz współwłaściciela to każdy w innej ubezpieczalni wtedy zniżki lecą tylko temu co zrobił szkodę zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego zawsze mówię jeśli masz współwłaściciela to każdy w innej ubezpieczalni wtedy zniżki lecą

> tylko temu co zrobił szkodę

tak bylo ale juz nie jest... teraz sprawdzaja sobie w UFG i listownie prosza o uzupelnienie skladki do wlasciwego poziomu (przynajmnie PZU)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdzaja sobie w UFG i listownie prosza o uzupelnienie skladki

> do wlasciwego poziomu (przynajmnie PZU)

Ale jak to tak? Tak w trakcie "roku ubezpieczeniowego"? hmm.gif

Chociaż z drugiej strony - może TU obawia się mojej rezygnacji z ich usług po szkodzie i ucieczki do innego TU... niewiem.gif czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak to tak? Tak w trakcie "roku ubezpieczeniowego"?

> Chociaż z drugiej strony - może TU obawia się mojej rezygnacji z ich usług po szkodzie i ucieczki

> do innego TU... czas pokaże.

Dokładnie tak jest.

Mnie zawsze pyta agent czy była szkoda, raz zapomniałem to zadzwonił do mnie aby nie było, że wyślą list i naliczą odsetki to załatwiłem to z nim i bez odsetek dopłaciłem wink.gif

Jak kolega pisał wcześniej różne TU sprawdzają w bazie i nawet jak ściemnisz to w obecnym roku lub przy następnej polisie się upomną o to ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak bylo ale juz nie jest... teraz sprawdzaja sobie w UFG i listownie prosza o uzupelnienie skladki

> do wlasciwego poziomu (przynajmnie PZU)

A ja miałem kiedyś ubezpieczenie w warcie. Opel własność ojca, a ja współwłasiciel. Samochód ojca też ubepieczony w warcie i babka mówiła że jeśli ja zrobie szkoda to on nie traci zniżek. W PZU też chyba tak jest.

Autor lepiej niech się dowie dokładnie na infolinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja miałem kiedyś ubezpieczenie w warcie. Opel własność ojca, a ja współwłasiciel. Samochód ojca

> też ubepieczony w warcie i babka mówiła że jeśli ja zrobie szkoda to on nie traci zniżek. W

> PZU też chyba tak jest.

kiedys... w czasach przed BFG rozne rzeczy przechodzily, a teraz poniewaz jest mozliwosc weryfikacji to ubezpieczyciele z niej korzystaja - w koncu nie sa organizacjami charytatywnymi wink.gif

> Autor lepiej niech się dowie dokładnie na infolinii.

autor niech lepiej poczyta regulamin, bo to co czasami mowi infolinia to jezy wlos na glowie wink.gif

no chyba ze ich nagra i potem sad przyjmie to jako dowod grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Poniższa sytuacja spotyka mnie pierwszy raz w życiu, więc trzeba zasięgnąć języka.

> A więc: jest pojazd A, który ma dwóch współwłaścicieli, panów X i Y.

> Jednocześnie pan Y ma swoje dwa dalsze pojazdy B oraz C, bez współwłasności.

> Pan X zrobił szkodę pojazdem A (fotki jutro... )

> Pytanie brzmi: czy utrata zniżek dotknie również pana Y?

> Wszystkie trzy pojazdy ubezpieczone w tym samym TU, jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie.

> Pozdrawiam - romano11

Lecą wszystkie zniżki (nie w całości oczywiście - tylko odpowiednio do jednej szkody - gorzej, jeżeli drugiemu właścicielowi też się coś przydarzy wink.gif ) - chyba, że była wykupiona ochrona zniżek (aczkolwiek wystarczy w niektórych TU, że ubezpieczony prowadzi DG i po ptakach - nawet jeżeli opłacił ochronę zniżek - i tak je straci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lecą wszystkie zniżki

Mobilny ekspert zawyrokował: 10% przez dwa lata... dziady sick.gif

A teraz parę pytań z innej beczki:

- czy stłuczony jeden reflektor (auto ma 13 lat) nie powinien skutkować przyznaniem obu nowych? Przecież to będzie różnie świeciło, że o wyglądzie nie wspomnę...

- co to znaczy: udokumentowanie naprawy? FV z zakładu czy wystarczą rachunki z zakupionych elementów?

- czy powszechną praktyką jest cieniowanie sąsiednich elementów przy malowaniu - czyli jeśli mamy do malowania błotnik, to cieniuje się wtedy drzwi i maskę?

- nowy zderzak, lampa i malowanie błotnika wycenione na 903zł... grinser006.gif dobry żart. Jak do tego podejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A teraz parę pytań z innej beczki:

> - czy stłuczony jeden reflektor (auto ma 13 lat) nie powinien skutkować przyznaniem obu nowych?

> Przecież to będzie różnie świeciło, że o wyglądzie nie wspomnę...

Raczej nie spotkałem się z tym, że reflektory wymienia się parami.

> - co to znaczy: udokumentowanie naprawy? FV z zakładu czy wystarczą rachunki z zakupionych

> elementów?

Ciężki temat i zależy od ubezpieczyciela, ale bierz FV za wszystko co związane z naprawą.

> - czy powszechną praktyką jest cieniowanie sąsiednich elementów przy malowaniu - czyli jeśli mamy

> do malowania błotnik, to cieniuje się wtedy drzwi i maskę?

Niekoniecznie trzeba cieniować. Zależy od koloru auta i technologii naprawy. A jak już się cieniuje to z reguły elementy w jednej płaszczyźnie... Rzadko auto zbudowane jest tak, żeby błotnik i maska były w jednej płaszczyźnie.

> - nowy zderzak, lampa i malowanie błotnika wycenione na 903zł... dobry żart. Jak do tego podejść?

Jak dla mnie szkoda nerwów. Oddałbym do ASO i odebrał po tygodniu zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mobilny ekspert zawyrokował: 10% przez dwa lata... dziady

> A teraz parę pytań z innej beczki:

> - czy stłuczony jeden reflektor (auto ma 13 lat) nie powinien skutkować przyznaniem obu nowych?

> Przecież to będzie różnie świeciło, że o wyglądzie nie wspomnę...

> - co to znaczy: udokumentowanie naprawy? FV z zakładu czy wystarczą rachunki z zakupionych

> elementów?

> - czy powszechną praktyką jest cieniowanie sąsiednich elementów przy malowaniu - czyli jeśli mamy

> do malowania błotnik, to cieniuje się wtedy drzwi i maskę?

> - nowy zderzak, lampa i malowanie błotnika wycenione na 903zł... dobry żart. Jak do tego podejść?

Jaką amortyzacje zastosowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaką amortyzacje zastosowali?

Taki zapis znalazłem:

"W kosztorysie zastosowano urealnienie na części zamienne OPEL w wysokości 60,0%."

Ale lepsze jest n/w:

"Zestawienie części wykorzystanych w rozliczeniu kosztorysowym

Opis części

Okładzina zderzaka przedniego AD POLSKA 126,79

Reflektor z kierunkowskazem kpl. POLCAR 100,87

Zestawienie części dla maksymalnych akceptowanych kwot netto po udokumentowaniu naprawy

Opis części

Okładzina zderzaka przedniego OPEL 873,50

Reflektor z kierunkowskazem kpl.OPEL 526,50"

Dlaczego, do ciężkiej cho..............roby, mam wsadzić do auta jakiś zamiennik, skoro fabrycznie był tam reflektor Valeo? To normalne, że kosztorys robi się na najtańszych zamiennikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki zapis znalazłem:

> "W kosztorysie zastosowano urealnienie na części zamienne OPEL w wysokości 60,0%."

Czyli amortyzacja. Jeśli tego nie wykupiłeś w AC to teraz nie dziw się, że nie chcą płacić za 13to letnią lampę jak za nówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli amortyzacja. Jeśli tego nie wykupiłeś w AC to teraz nie dziw się, że nie chcą płacić za 13to

> letnią lampę jak za nówkę.

Dlatego kupując AC, biorę tam, gdzie mogę znieść wszelkie udziały własne w szkodzie i amortyzację części smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego kupując AC, biorę tam, gdzie mogę znieść wszelkie udziały własne w szkodzie i amortyzację

> części

Jednym słowem tam, gdzie samochód ubezpieczony jest od szkód komunikacyjnych a nie gdzie taniej co ubezpieczają od suszy.

Oby się tylko nie okazała, że suma wypłaconego odszkodowania będzie niższa niż utrata zniżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli amortyzacja.

No na to wygląda.

> Jeśli tego nie wykupiłeś w AC to teraz nie dziw się, że nie chcą płacić za 13to

> letnią lampę jak za nówkę.

Nie miałem wpływu na zakres AC, jestem tylko współwłaścicielem.

Muszę zatem przestudiować zapisy OWU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale chyba sytuacja, jak na poniższym obrazku, nie jest normalna?

> Bolid sąsiada, lat ~13, garażowany pod chmurką, po naprawie wygląda tak:

Z punktu widzenia TU jest, jak właścicielowi się nie podoba niech sobie wymieni. Inna kwestia gdyby to było naprawiane z OC, ale też by było trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.