Skocz do zawartości

Clio II z 1.5 dCi - obawiać się czy nie?


Jaceq_P

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Poszukuję 5drzwiowego hatchbacka w większkości do miasta + wypady poza miasto.

W cenie ok 6-8tys pojawia się wiele clio właśnie z 1.5dCi. Na necie krążą różne opinie. Warto zaryzykować kupując 11-12 letnie auto z tym silnikiem?

Nie upieram się specjalnie na diesla - podejrzewam, że benzyna 1,2-1,4 też będzie do przełknięcia w kwestii spalania.

PS. Powoli zawężam swoje poszukiwania do Clio, Punto, Panda (jak się trafi w cenie), chociaż ostatnio zainteresowanie wzbudził jeszcze Chevrolet/Daewoo Kalos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej weź benzyne.

> Mi 1,2 8V paliło niecałe 6 litrów w mieście.

Moje 1,2 paliło śr. ciut więcej: 6,5

Z wad:

- problemy z elektryką (korodowały styki w złączkach, problem z rozrusznikiem)

- wycieki oleju z wszelkich uszczelniaczy

- nietrwałe elementy zawieszenia

Zalety:

- bezpieczne auto (test zderzeniowy z ciężarówka zdało u mnie smile.gif

- tanie części

Historia: http://rwicik.republika.pl/RN_C.xls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaraz odezwie się mrarek i powie, że jak będzie dolewał olej 2T do paliwa to silnik będzie chodził

> jak marzenie

Też bym tak powiedział. I dolewałbym od początku... gdybym kupił nówkę. To dotyczy traktowania auta od początku jego eksploatacji.

Tu kluczowe może być te 10 czy 11 lat wcześniejszego użytkowania. Olej 2T to zachowanie profilaktyczne. Z naprawczym nie można go mylić, mimo tego, że są użytkownicy, którzy raportują poprawę korekt wtrysków.A nie wiadomo co robili poprzedni właściciele. Mogli dolewać, a równie dobrze mogli tankować odbarwiany opał i zmieniać olej co 30kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem przyjemnosc sporo jezdzic obiema wersjami dynamika byla podobna ze wskazaniem na 1.2. Benzyna spisywala sie bezawaryjnie. Niestety w dci co chwile byly problemy z osprzętem silnika. Raz zgasl na środku przejazdu kolejowego niezlego mialem stracha bo nie odpalal pare minut. Roznica w spalaniu byla niewielka i wynosila 1-1.5l na kozysc dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też bym tak powiedział. I dolewałbym od początku... gdybym kupił nówkę. To dotyczy traktowania auta

> od początku jego eksploatacji.

Ale nie uważasz, że to półśrodek?

Auto powinno jeździć na normalnym paliowie kupowanym na stacji. Poprawianie fabryki poprzez podanie dodatkowego smarowania? To nie dla mnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaraz odezwie się mrarek i powie, że jak będzie dolewał olej 2T do paliwa to silnik będzie chodził

> jak marzenie

a tam dolewki... mój dci ma ponad 6 lat i 90kkm i chodzi jak marzenie wink.gif

Widać nie wie, że dci musza się psuć alien.gif

A poważnie lać na "markowe" paliwo, nie katować zwłaszcza zimnego i powinno być dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siema. Poszukuję 5drzwiowego hatchbacka w większkości do miasta + wypady poza miasto.

> W cenie ok 6-8tys pojawia się wiele clio właśnie z 1.5dCi. Na necie krążą różne opinie.

Gdybyś kupił to auto z 1,5 dCi i z prawdziwym przebiegiem koło 120 tysi to spokojnie pojeździłbyś nim jeszcze z 50-100 tys. (zaleznie od szczęścia) wink.gif

Auto odwdzięczyłoby się mikroskopijnym spalaniem, absolutnie nieosiągalnym w benzynowych wersjach.

Ale za 6-8 tys. zł. nie kupisz takiego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tam dolewki... mój dci ma ponad 6 lat i 90kkm i chodzi jak marzenie

> Widać nie wie, że dci musza się psuć

> A poważnie lać na "markowe" paliwo, nie katować zwłaszcza zimnego i powinno być dobrze...

nie koniecznie i nie zapominajmy będzie kupował prawie 10letniego diesla z niewiadomym użytkowaniem zlosnik.gif

u mnie problemy zaczęły się od jakiś 130 - 140 tyś ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie koniecznie i nie zapominajmy będzie kupował prawie 10letniego diesla z niewiadomym użytkowaniem

Tu bym się kilka razy zastanowił, ale raczej odpuścił, ze względu na niewiadome użytkowanie.

> u mnie problemy zaczęły się od jakiś 130 - 140 tyś

Nie wiadome pochodzenie, więc wszystko może wyjść.

Opinia mojego mechaniora (speca od reno) jeśli się dba o ten silnik to nie odbiega specjalnie awaryjnością od innych ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siema. Poszukuję 5drzwiowego hatchbacka w większkości do miasta + wypady poza miasto.

> W cenie ok 6-8tys pojawia się wiele clio właśnie z 1.5dCi. Na necie krążą różne opinie. Warto

> zaryzykować kupując 11-12 letnie auto z tym silnikiem?

> Nie upieram się specjalnie na diesla - podejrzewam, że benzyna 1,2-1,4 też będzie do przełknięcia w

> kwestii spalania.

> PS. Powoli zawężam swoje poszukiwania do Clio, Punto, Panda (jak się trafi w cenie), chociaż

> ostatnio zainteresowanie wzbudził jeszcze Chevrolet/Daewoo Kalos

Moja rada - Nowy lub prawie nowy to może być diesel, używane zwłaszcza z nieznanym pochodzeniem tylko PB, spalanie będzie wyższe choć nie będzie dramatu, moje Twingo 1.5 DCi spala średnio w przedziale 4,7-5,0 l ON w cyklu miejskim, silnik 1,2 w Clio spali pewnie z 6,5-7 więc różnica nie jest dramatyczna, a koszty ewentualnych napraw ..... w dieslu lepiej nie mówić. W PB zawsze można dołożyć LPG i przy odrobinie szczęścia będzie najtaniej, w dieslu nic nie wymyślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu bym się kilka razy zastanowił, ale raczej odpuścił, ze względu na niewiadome użytkowanie.

> Nie wiadome pochodzenie, więc wszystko może wyjść.

> Opinia mojego mechaniora (speca od reno) jeśli się dba o ten silnik to nie odbiega specjalnie

> awaryjnością od innych

Tu było wiadome pochodzenie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.