Skocz do zawartości

Czyszczenie chemiczne kolektora w Dieslu


PAWELwaw84

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zajrzałem do kolektora dolotowego i okazało się, że spory nagar się tam zebrał. Chciałbym zacząć od czyszczenia chemicznego np. środkiem Liqui Moly (psikanym do dolotu)

. Czy ktoś go używał, ma jakieś doświadczenia, wskazówki? Zaczynam od tego, bo demontaż mi się nie widzi, poza tym zestaw nowych uszczelek w ASO to 600zł, są niby tańsze zamienniki, ale to na drugie podejście jeśli stwierdzę, że nie pomogło...

287888066-2014-08-2118.40.19.jpg

post-15752-14352525512742_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota wykonana, udało mi się znaleźć ten środek za 66zł (3km dalej w innej hurtowni motoryzacyjnej to samo za 108zł spineyes.gif).Czas pracy to niecałe 30minut, a efekt w sumie zadowalający (to białe to unoszące się jeszcze opary). Myślę, że warto co 2 lata prewencyjnie tak oczyścić dolot, żeby nie dopuścić do grubej warstwy.

PS: wiem, że lepiej zdjąć, ale akurat u mnie uszczelki drogie, kolektor schodzi razem z pokrywą zaworów, nie ma gwarancji, że wszystko po złożeniu będzie tak szczelne jak fabrycznie, że śruba się nie urwie itd. Już nawet nie mówię, że w zwykłym warsztacie chcieli za zdjęcie, czyszczenie i uszczelkę 550zł.

Po operacji podłączyłem pod kompa, błędów żadnych nie wywaliło, a co ciekawe spadło obciążenie silnika na biegu jałowym bez klimy z 20% (poniżej 20% nigdy nie schodziło) do 17% obecnie.

287890603-2014-08-2311.36.28.jpg

i przed operacją:

287888066-2014-08-2118.40.19.jpg

post-15752-14352525557374_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle, że ten cały syf nie zniknął ot tak sobie...gdzieś poleciał...

Dokladnie polecial ... z dymem. To co bylo w kolektorze to jedna setna tego co na codzien przechodzi przez cylinder i turbo. Rozpuszczalnik tylko to rozpuscil i pozwolil spalic,ale niech wam beodzie popsulem auto. Tak samo kiedys teoretycy odradzali mi nasypanie proszku uszczelniajacego do zbiorniczka cieczy chlodzacej. Plyn przestal znikac,auto jezdzi do dzis a to bylo 10lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie polecial ... z dymem. To co bylo w kolektorze to jedna setna tego co na codzien

> przechodzi przez cylinder i turbo. Rozpuszczalnik tylko to rozpuscil i pozwolil spalic,ale

> niech wam beodzie popsulem auto. Tak samo kiedys teoretycy odradzali mi nasypanie proszku

> uszczelniajacego do zbiorniczka cieczy chlodzacej. Plyn przestal znikac,auto jezdzi do dzis a

> to bylo 10lat temu.

Nikt nie mówi, ze popsułeś... skoro działa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.