Skocz do zawartości

Do kącikowych odlądaczy - zielona kura


Mrrudzin

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy Waszym zdaniem coś poza niskim jak na diesel-a przebiegiem jest w TYM aucie podejrzane?

gołodupiec poflotowy, a sądząc po wnętrzu- szczególnie fotelu kierowcy z cofniętym o jakieś 200 tys km licznikiem - no ale kto co lubi grinser006.gif

Widać że handlarze idą po bandzie we wciskaniu narodowi kitu facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gołodupiec poflotowy,

To akurat może być na plus, bo jest większa szansa że nie opłacało się inwestować w golasa i nie jest to odreanimowany przystanek.

Najważniejsze że jest klima, chociaż w aucie tej klasy to ciężko znaleźć coś bez.

>a sądząc po wnętrzu- szczególnie fotelu kierowcy z cofniętym o

>jakieś 200 tys km licznikiem - no ale kto co lubi

To jest jakiś ślad, chociaż boczki foteli w octavii lubiły się marszczyć. Zależy kto jeździ...

> Widać że handlarze idą po bandzie we wciskaniu narodowi kitu

Właśnie stąd ten temat. Żeby zaoszczędzić czasu i pieniędzy...

Mi się nie podoba prawa lampa. Szczelina maska-lampa jest dużo większa niż w lewej. I generalnie szczeliny się nierówno rozchodzą.

Raczej nie należy tłumaczyć tego faktem, że do wymiany żarówki trzeba wyjąć cały klosz i ktoś źle go włożył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gołodupiec poflotowy, a sądząc po wnętrzu- szczególnie fotelu kierowcy z cofniętym o jakieś 200 tys

> km licznikiem - no ale kto co lubi

Nie jestem przekonany z cofaniem licznika - po 200kkm octavia miałaby bardziej wytartą kierownicę.

Wg mnie cena o 8-10k zl za wysoka. Poza tym opony zimowe - chyba auto już od dawna nie może się sprzedać...

Bywają ciekawsze propozycje:

albo taka, dla przykładu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie cena o 8-10k zl za wysoka. Poza tym opony zimowe - chyba auto już od dawna nie może się

> sprzedać...

> Bywają ciekawsze propozycje:

> albo taka, dla przykładu...

IMO jeżeli auto nie było malowane i jest w zgodzie z opisem (a wygląda że jest), jest warta 39-40tys

Myślę, że dealer zapłacił za to auto na aukcji 34-35tys.

Od kilku lat handluję praktycznie tylko poleasingowymi octaviami, więc odniesienie do cen zakupu i sprzedaży mam.

Twoja propozycja auta ciekawszego,jest fajna. Zwróć tylko uwagę,że to dokładnie takie same auto z przebiegiem większym o prawie 70kkm smile.gif

Podeślij jakąś oferte, bezwypadkowego, krajowego auta z takim przebiegiem, wyposażeniem i FV23% za 34 czy nawet 36tys.

@ Mrrudzin

To jest auto poleasingowe, przebieg będzie się zgadzał na pewno.

Poproś o udostępnienie opinii rzeczoznawcy, nie powinni robić problemu.

Co do samej skody, to wygląda b.dobrze. Wszystko ma na miejscu.

Fotel kierowcy w octavii jest niestety mało wytrzymały i często przy 100kkm wygląda słabo.

Kołpaki trochę połamane.

~44kpln to trochę dużo za nią, ale tak jak pisałem 39 do 40 jest uczciwą ceną (pod warunkiem, że nie była malowana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gołodupiec poflotowy, a sądząc po wnętrzu- szczególnie fotelu kierowcy z cofniętym o jakieś 200 tys

> km licznikiem - no ale kto co lubi

> Widać że handlarze idą po bandzie we wciskaniu narodowi kitu

patrzac po kierownicy, gałki reszty wnętrza i stanie przodu auta to po prostu mogl byc grubszy facet i tyle

no i warto zwrocic uwage czy to nie jest ten osławiony BXE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> patrzac po kierownicy, gałki reszty wnętrza i stanie przodu auta to po prostu mogl byc grubszy

> facet i tyle

> no i warto zwrocic uwage czy to nie jest ten osławiony BXE

dla mnie dziwne, że ponad 4 letni samochód poflotowy w dieslu ma 89 tkm - jakoś te okoliczności ze sobą się gryzą - nie uważasz?

tego typu samochody robią 80 tkm ale rocznie a nie przez 4 lata.

w domu jest OII z przebiegiem 90 tkm - fotel jak nowy a kierownik waży sporo ponad 100 kg.

co do wycen rzeczoznawców - hmm. Moje doświadczenia nakazują dużą ostrożność do tego typu opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla mnie dziwne, że ponad 4 letni samochód poflotowy w dieslu ma 89 tkm - jakoś te okoliczności ze

> sobą się gryzą - nie uważasz?

> tego typu samochody robią 80 tkm ale rocznie a nie przez 4 lata.

> w domu jest OII z przebiegiem 90 tkm - fotel jak nowy a kierownik waży sporo ponad 100 kg.

> co do wycen rzeczoznawców - hmm. Moje doświadczenia nakazują dużą ostrożność do tego typu opinii

Auta flotowe nie zawsze muszą robić przebiegi rzędu ~80tkm rocznie.

Znam kilka przypadków gdzie po skończeniu leasingu auta miały nawet mniej niż 50 tkm.

Osobiście jeździłem w poprzedniej pracy Fiatem Doblo Maxi z 2009 albo 2010 roku i jak kończył się leasing to auto miało 43 tkm.

Było to auto dostępne dla przedstawicieli handlowych, ale bez potrzeby ganiania po całej Polsce za klientami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla mnie dziwne, że ponad 4 letni samochód poflotowy w dieslu ma 89 tkm - jakoś te okoliczności ze

> sobą się gryzą - nie uważasz?

> tego typu samochody robią 80 tkm ale rocznie a nie przez 4 lata.

Nie uogólniaj. We flotach, tak jak wszędzie ludzie jeżdżą tyle, ile potrzebują. Jedni 80 tys. rocznie, inni 20 tys. rocznie. U mnie w firmie jest kilka podobnych Octavii, każda ma jednego kierowcę, jeżdżą po 20-30 tys. rocznie. Na zasadzie np. kilka dni w biurze, wyjazd na 1, albo kilka dni do klienta itd. Bez szaleństw żeby codziennie jeździć po kilkaset km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla mnie dziwne, że ponad 4 letni samochód poflotowy w dieslu ma 89 tkm - jakoś te okoliczności ze

> sobą się gryzą - nie uważasz?

> tego typu samochody robią 80 tkm ale rocznie a nie przez 4 lata.

to ciekawe, bo w mojej firmie. we flocie właśnie takie przebiegi stoją jak wymieniają fury. bo np. w tejże firmie, nie ma żadnego PH, a jezdzi kadra managerska. a Ci używają auta "normalnie". czyli 20-25 tys km rocznie.

i są do tego różne marki, bo każdy sobie wybiera co lubi (żeby nie było że diesel kombi to na 120% tylko PH). są np. freaki co biorą Skodę i Toyotę (kombi i wdieslu - bo dzieci i momęt) z własnej woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy kupił w zeszłym roku taką octavię poleasingową. Czarna i trochę lepsze wyposażenie. Auto z 2009 roku,ten sam silnik 1.9 tdi , 105 KM , przebieg ok. 95 000 km. Przed kupnem zabrał je do serwisu skody na przegląd i wszystko było z nim w porządku. Auto jeździ, właściciel zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> patrzac po kierownicy, gałki reszty wnętrza i stanie przodu auta to po prostu mogl byc grubszy

> facet i tyle

> no i warto zwrocic uwage czy to nie jest ten osławiony BXE

Co znaczy osławiony? Miałeś czy powtarzasz nawet nie wiesz do końca co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla mnie dziwne, że ponad 4 letni samochód poflotowy w dieslu ma 89 tkm - jakoś te okoliczności ze

> sobą się gryzą - nie uważasz?

> tego typu samochody robią 80 tkm ale rocznie a nie przez 4 lata.

Są flociaki z małymi przebiegami, ale są sporo droższe w zakupie niż te z większymi, więc tutaj miałoby to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gołodupiec poflotowy, a sądząc po wnętrzu- szczególnie fotelu kierowcy z cofniętym o jakieś 200 tys

> km licznikiem - no ale kto co lubi

> Widać że handlarze idą po bandzie we wciskaniu narodowi kitu

o widze tu znawce tematu

powiem ci tylko tyle ze mam identyczną z podobnym przebiegiem od nowości i w tej fotel w porównaniu do mojej wyglada jak nowy. Skoda ma strasznie słabe tapicerki u minie dwa razy był naprawiany fotel kierowcy (mam u siebie pakiet dynamic) za drugim razem skonczyło się na wymianie wszystkich gabek w środku.

Co do samego autka to wszystko wyglada byc ok nie wiem tylko co zamontowane jest pod radiem bo u mnie nie ma tego bajeru.

Co do ceny to zadbane OII fl w kombi chodzą w okolicach 38-43tys. zł i sam jak miałem kryzys i chciałem sprzedawać to pojawiali sie zainteresowani a wystawiłem za 45tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o widze tu znawce tematu

nie znawcę tematu tylko w domu jest podobna skoda z podobnym przebiegiem a O II należy do samochodów flotowych które robią spore przebiegi. Owszem zdarzają się okazje ale oglądając ogłoszenia to same igły i perełki stąd moje wątpliwości co do uczciwości oferty.

> powiem ci tylko tyle ze mam identyczną z podobnym przebiegiem od nowości i w tej fotel w porównaniu

> do mojej wyglada jak nowy. Skoda ma strasznie słabe tapicerki u minie dwa razy był naprawiany

> fotel kierowcy (mam u siebie pakiet dynamic) za drugim razem skonczyło się na wymianie

> wszystkich gabek w środku.

- wiesz - są różne przypadki - nie przeczę ale jak na 90 tkm coś ten fotel mocno zmęczony.

> Co do samego autka to wszystko wyglada byc ok nie wiem tylko co zamontowane jest pod radiem bo u

> mnie nie ma tego bajeru.

To wygląda na zestaw głośnomówiący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.