Skocz do zawartości

Meriva - nie działa klima


Mielon

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy

Meriva 2004 1,6 100 KM - klimatronic nie działa tzn siedząc za kierownicą i włączając klimę słychać charakterystyczne "pyknięcie" Nie słychać go już przy podniesionej pokrywie silnika stojac przy aucie.

Sprawdziłem i gaz jest.

Auto jest ok tylko nie działa klima i tu pytanie typu "wróżenie z fusów"-ile taka zabawa tzn przywrócenie tego do stanu używalności - może kosztować? zakładając nawet najgorszy scenariusz. Może koledzy mieli podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw podepnij auto pod kompa i sprawdz błędy czy jakieś są, a najlepiej jak podjedziesz do

> Artur Pazdziorek fachura od ciebie ze wsi.

Auto jest pod kątem mechanicznym i lakierniczym,jak na swój rok, w stanie bardzo bardzo dobrym- jedynym mankamentem jest klima. Decyzję o zakupie muszę podjąć na już więc podjechać tam mogę dopiero po zakupie. Pytam co to może być żeby nie wdepnąć w g...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Auto jest ok tylko nie działa klima i tu pytanie typu "wróżenie z fusów"-ile taka zabawa tzn

> przywrócenie tego do stanu używalności - może kosztować? zakładając nawet najgorszy

> scenariusz. Może koledzy mieli podobne problemy?

No właśnie wróżenie z fusów. Nie wiedząc co jest nikt ci nie napisze o koszt naprawy.

Jak kolega pisze, jak możesz sprawdź błędy, a najlepiej podjedź do fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprawdziłeś czy gaz jest? shocked.gif ciśnienia może nie trzymać i się wyłączy, może wystarczy to tylko nabić, sprawdź w jakim stanie jest chłodnica klimatyzacji, w Oplu lubią gnić. Nie działająca klimatyzacja to wg mnie przynajmniej 500zł do urwania z ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to sprawdziłeś czy gaz jest? ciśnienia może nie trzymać i się wyłączy, może wystarczy to

> tylko nabić, sprawdź w jakim stanie jest chłodnica klimatyzacji, w Oplu lubią gnić. Nie

> działająca klimatyzacja to wg mnie przynajmniej 500zł do urwania z ceny.

na zasadzie odkręcenia jednego z korków - tego z przodu nad chłodnicą i naciśnięcia "wentyla"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto jest pod kątem mechanicznym i lakierniczym,jak na swój rok, w stanie bardzo bardzo dobrym-

> jedynym mankamentem jest klima. Decyzję o zakupie muszę podjąć na już więc podjechać tam mogę

> dopiero po zakupie. Pytam co to może być żeby nie wdepnąć w g...

Od powiedzmy 200-300zł za nabicie do dobrych kilku tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele jest przyczyn, generalnie bez podłączenia pod kompa nic nie zrobisz.

Ja miałem taką sytuację, że wywaliło mi błąd P0113, czyli zbyt wysoka wartość czujnika temperatury w dolocie. Można z tym żyć, tylko że przy okazji komputer wysyła żądanie wyłączenia klimatyzacji. Ot taki Opel smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiele jest przyczyn, generalnie bez podłączenia pod kompa nic nie zrobisz.

> Ja miałem taką sytuację, że wywaliło mi błąd P0113, czyli zbyt wysoka wartość czujnika temperatury

> w dolocie. Można z tym żyć, tylko że przy okazji komputer wysyła żądanie wyłączenia

> klimatyzacji. Ot taki Opel

Tym razem mniej skomplikowanie- zatarta sprężarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.