Skocz do zawartości

Skrzynia 6 w stilo mjtd


kurian

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

> Różnica między V a VI jest koszmarnie mała

Bo to nie jest skrzynia 5 biegowa + extra dodatkowy bieg. 6ty bieg jest co prawda ciut dłuższy niż 5tka w 5cio biegowej ale wszystkie pozostałe biegi są krótsze. Dla zobrazowania sprawdź sobie jaka prędkość wg licznika masz na 5biegu przy 2250 obrotów. Na 6tce przy tych obrotach mam ok 125km/h

Bardzo istotne tez jest przełożenie głównie jak ktos wyżej wspomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo to nie jest skrzynia 5 biegowa + extra dodatkowy bieg. 6ty bieg jest co prawda ciut dłuższy niż

> 5tka w 5cio biegowej ale wszystkie pozostałe biegi są krótsze. Dla zobrazowania sprawdź sobie

> jaka prędkość wg licznika masz na 5biegu przy 2250 obrotów. Na 6tce przy tych obrotach mam ok

> 125km/h

> Bardzo istotne tez jest przełożenie głównie jak ktos wyżej wspomniał.

No dobra. To teraz gdzie mogę przełożyć to do mojego auta i za ile,

a najlepiej to razem z silnikiem 140KM MJ, żeby dostęp do świec był

lepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra. To teraz gdzie mogę przełożyć to do mojego auta i za ile,

> a najlepiej to razem z silnikiem 140KM MJ, żeby dostęp do świec był

> lepszy...

Jak chcesz swapa to lepiej odrazu zmienic Cale Auto koszty swapa beda duzo wyzsze niz kupno stilona ktore wcale nie sa takie drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Masz na poprzedniej stronie obrazek a tam jak być C530, tak trudno przeczytać wątek od początku?

po pierwsze czytałem nie musisz sie o to martwić... obserwuje ten temat od kilku dni.

po drugie nie wiem jakie oznaczenie ma skrzynia M32 i po to zapytałem zeby sie dowiedzieć. jak by każdy wszystko wiedział to chyba by nie było kącików technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Podbije trochę temat.

Niestety przyszedł czas wymiany skrzyni biegów - 6-biegowa Stilo 1.9jtd 16v 140km z 2004 roku.

Proszę o informację czy skrzynie biegów z alfy 147/156 lub innych fiatów/lanci będą pasować.

Mam możliwość zakupu skrzyni z Alfy 156 też 1.9 16V 140km z 2004 roku. Na fiat.auto.com.pl nikt mi nie pomógł, mam nadzieję że tu będzie inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przebieg prawie 300tys.km, skrzynia zaczęła coraz mocniej hałasować, po sprawdzeniu olej wyraźnie

> zabawiony metalicznie, lewarek wyraźnie porusza się do przodu i tyłu przy zmianie obrotów na

> biegach 1,3,5, ale jeszcze jeździ

przebieg licznikowy u mnie mniejszy 235kkm, po objawach jakie opisujesz doszło wyskakiwanie 3 biegu.

Ciągle nie wiem co zrobić z ta skrzynią kupować nie pewna używkę czy naprawiać obecną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chciałbym kolegi martwić ale u mnie także ta skrzynia padła (łożysko na 6 biegu + mechanizm różnicowy + synchronizator na 3 biegu). Z oznaczeń na skrzyni i rozmowy z mechanikiem wynika, że jest to skrzynia M32 i jest to jedna z najgorszych skrzyń jakie mogli wstawić do tego samochodu. Dzięki temu zrezygnowałem z zakupu np Opla Zafiry gdzie ten wynalazek podobno także wstawiają.

Tak poza konkursem przy demontażu skrzyni okazało się że była ona już naprawiana przez serwis fiata (naklejki na obudowie i historia w serwisie włoskim) tak więc otrzymała ona już swoje 3 życie a ma przejechane oficjalnie ok. 270 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Nie chciałbym kolegi martwić ale u mnie także ta skrzynia padła (łożysko na 6 biegu + mechanizm

> różnicowy + synchronizator na 3 biegu). Z oznaczeń na skrzyni i rozmowy z mechanikiem wynika,

> że jest to skrzynia M32 i jest to jedna z najgorszych skrzyń jakie mogli wstawić do tego

> samochodu. Dzięki temu zrezygnowałem z zakupu np Opla Zafiry gdzie ten wynalazek podobno także

> wstawiają.

> Tak poza konkursem przy demontażu skrzyni okazało się że była ona już naprawiana przez serwis fiata

> (naklejki na obudowie i historia w serwisie włoskim) tak więc otrzymała ona już swoje 3 życie

> a ma przejechane oficjalnie ok. 270 tys. km.

w bravo jest z tym niezły problem poolecam watek jakiś teksti drugi jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Nie chciałbym kolegi martwić ale u mnie także ta skrzynia padła (łożysko na 6 biegu + mechanizm

> różnicowy + synchronizator na 3 biegu). Z oznaczeń na skrzyni i rozmowy z mechanikiem wynika,

> że jest to skrzynia M32 i jest to jedna z najgorszych skrzyń jakie mogli wstawić do tego

> samochodu. Dzięki temu zrezygnowałem z zakupu np Opla Zafiry gdzie ten wynalazek podobno także

> wstawiają.

> Tak poza konkursem przy demontażu skrzyni okazało się że była ona już naprawiana przez serwis fiata

> (naklejki na obudowie i historia w serwisie włoskim) tak więc otrzymała ona już swoje 3 życie

> a ma przejechane oficjalnie ok. 270 tys. km.

i co zrobiłeś, naprawiałeś czy wymiana na inną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skrzynia była naprawiana. Z używek nie było pewności że trafię za coś sensownego a w planach było

> pozostawienie samochodu na dłużej. Póki co działa bez zastrzeżeń.

możesz napisać ile kosztował twój remont, ile trwał jak było z dostępnością części zamiennych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz napisać ile kosztował twój remont, ile trwał jak było z dostępnością części zamiennych?

Sam remont skrzyni (części które sam kupowałem we fiacie + robocizna) wyniósł niecałe 2,5 tys. Do tego oczywiście komplet sprzęgła (dwumasa na szczęście była dobra i działa do dzisiaj czyli już ok 50 tys. km). Sama naprawa z tego co pamiętam trwała około 3 dni. Demontaż i montaż skrzyni robiłem z kolegą więc było deko taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panie kolego

> jak to rozpoznac? pokaz mi stilo 6 biegowe ktore wsteczny bedzie miec na lewo od 1?

Nie mam zamiaru się spierać bo mechanikiem nie jestem. Tak jak pisałem informację tą otrzymałem od osoby co tą skrzynię naprawiała, a że naprawę wykonał fachowo tak wiec obstawiam że wiedzę odpowiednią w tym względzie ma (tym bardziej że został mi polecony przez osobę zajmującą się naprawami we flocie co u niego naprawia skrzynie biegów i reklamacji nie było).

Tak czysto teoretycznie to wydaje mi się (chociaż mówi się że "najgorzej jak się komuś coś wydaje" smile.gif) że sama konstrukcja skrzyni jest taka sama tylko różnić się może mechanizmem wybieraka. Ale to tylko moja teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.