Skocz do zawartości

Skrzyżowanie o przesuniętych wlotach


eryko

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś wyjaśnić jak tu jest prawidłowo

287980772-skrzyzowanie_1.jpg

Czerwony na drodze z pierwszeństwem skręca w lewo, ustępuję fioletowymi, który nadjeżdża z przeciwka , ale za fioletowym z drugiego wlotu włącza się zielony.

Są to dwa skrzyżowania czy zielony powinien puścić czerwonego ? .

Analogicznie jest z skrętem w prawo z drogi w którą chce wjechać czerwony , czy musi puścić zielonego czy zielony musi ustąpić .

Obydwa wloty mają znak ustąp pierwszeństwa , nie ma innych znaków .

post-9174-14352526339913_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może mi ktoś wyjaśnić jak tu jest prawidłowo

> Czerwony na drodze z pierwszeństwem skręca w lewo, ustępuję fioletowymi, który nadjeżdża z

> przeciwka , ale za fioletowym z drugiego wlotu włącza się zielony.

> Są to dwa skrzyżowania czy zielony powinien puścić czerwonego ? .

> Analogicznie jest z skrętem w prawo z drogi w którą chce wjechać czerwony , czy musi puścić

> zielonego czy zielony musi ustąpić .

> Obydwa wloty mają znak ustąp pierwszeństwa , nie ma innych znaków .

Traktowałbym je chyba jako dwa oddzielnie skrzyżowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może mi ktoś wyjaśnić jak tu jest prawidłowo

> Czerwony na drodze z pierwszeństwem skręca w lewo, ustępuję fioletowymi, który nadjeżdża z

> przeciwka , ale za fioletowym z drugiego wlotu włącza się zielony.

> Są to dwa skrzyżowania czy zielony powinien puścić czerwonego ? .

Jeżeli zielony już wjechał na drogę z pierwszeństwem to on przejeżdża przed czerwonym.

> Obydwa wloty mają znak ustąp pierwszeństwa , nie ma innych znaków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kotomierz

> a wiec tak - DK56 jest drogą z pierwszeństwem , osobnik jadący od strony koronowa i zamierzający

> skręcić w lewo ma obowiązek przepuścić obu delikwentów jadących w kierunku koronowa

> to są 2 osobne skrzyżowania

po czym to stwierdzić czy że są osobne skrzyżowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po czym to stwierdzić czy że są osobne skrzyżowania ?

Jeśli nie ma jakiejś odmiany tabliczki T6, która wskazywałaby inne niż wynikające ze zdrowego rozsądku pierwszeństwo, kierowałbym się rozsądkiem.

Nie widzę jakie znaki ma zielony, więc traktuję jakby jechał drogą z pierwszeństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma znaków przed nimi? A-6a, A-6b czy A-6c?

Ja mam takie u siebie w miescie i jest kłopotliwe- na drodze z pierwszenstwem jest A-6a. Skąd ci na podporządkowanej mają wiedzieć, jak się zachować? Bo jest spory problem zwłaszcza z kierunkowskazami, nie wiadomo czy ten co ma kierunek w lewo pojedzie w lewo czy prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po czym to stwierdzić czy że są osobne skrzyżowania ?

To "od tyłu" może... Jaką odległość (w metrach, kilometrach...) między skrzyżowaniami dopuszczasz, aby nadal twierdzić, że jest to jedno skrzyżowanie? smile.gif

Edit: Jeszcze jedno pytanie dodatkowe smile.gif Czy jadąc tą drogą podporządkowaną i dojeżdżając do głównej (chcąc jechać dalej "prosto") zasygnalizujesz jakoś swoje manewry kierunkowskazem? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obydwa wloty mają znak ustąp pierwszeństwa , nie ma innych znaków .

Jak to?

Przecież oznakowanie poziome nie pozostawia żadnych wątpliwości ze są tam 2 skrzyżowania .

P.S. wskazałbyś linkiem konkretnie miejsce na mapie (link) gdzie to jest zamiast inicjować jałowe dyskusje akademickie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to zrob prosze screenshota i pokaz ba na tym to ja nie widze ... dla mnie to mozna traktowac jak

> jedno skrzyzowanie

Nie chce mi się screenshotować.

Na sv droga na której jest googlowóz jest główną - wcześniej jest właśnie znak ostrzegający o skrzyżowaniu (obustronnym). Na drogach z boku są A-7. Tyle tylko, że ten z boku nie wie, że to jedno skrzyżowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w tym miejscu też są oddalone?

Jeśli pole powierzchni figury utworzonej przez przedłużenia krewężników dróg przecinających się dla jednego skrzyżowania typu T pokrywa się choć kawałkiem z analogicznym polem drugiego skrzyżowania T to jest to JEDNO skrzyżowanie. Jeśli się nie pokrywa to są DWA.

Wystarczy Wam taka interpretacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli pole powierzchni figury utworzonej przez przedłużenia krewężników dróg przecinających się dla

> jednego skrzyżowania typu T pokrywa się choć kawałkiem z analogicznym polem drugiego

> skrzyżowania T to jest to JEDNO skrzyżowanie. Jeśli się nie pokrywa to są DWA.

> Wystarczy Wam taka interpretacja?

"Pokrywa" w sensie "mają część wspólną" czy "jedno pole zawiera w całości drugie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.