Skocz do zawartości

Z cyklu co kupić - ciche ma być...


bratPit

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jako, że moje obecne auto przyprawia mnie (dosłownie) o ból głowy to zwracam się do Was o typowanie co kupić do 30kzł, najchętniej nieduże kombi (kompakt) ew. nieduży van wymagania:

- ma być ciche przy prędkościach autostradowych 140-150km/h tzn. żeby kilkugodzinna jazda autostradą nie przyprawiała o ból głowy (wiem, że to się kłóci z wielkością samochodu bo im większe auto tym z reguły cichsze)

- ma nie rdzewieć

- silnik benzynowy gazowalny bez większych ceregieli

- rozsądne koszty utrzymania

- ma mnie nie wkurzać tzn dziś się ma nie psuć klimatyzacja, jutro ABS a pojutrze wyłącznik świateł.

- prognozowane przebiegi to ok 35 kkm/rok

Biorę pod uwagę Volvo V50, podoba mi się Laguna III ale to duże auto a poza tym za 30kzł to byłby techniczny trup, może jeszcze łapie się C4 Picasso (nie Grand), fajne byłoby Audi A4 1.8T ale za 30kzł chyba nie kupi się nic w rozsądnym stanie technicznym,

a co Wy byście typowali?

za wszelkie sugestie dziękuję,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Biorę pod uwagę Volvo V50, podoba mi się Laguna III ale to duże auto a poza tym za 30kzł to byłby

> techniczny trup,

Hm mam lagune III kombi warta IMO nieco mniej niż 30kzł i nie jest technicznym trupem...

Wydaje mi się ze mozna znaleźć własnie LIII za ok 30kzł w stanie do jazdy... fakt że rocznik będzie 2008/9..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Jako, że moje obecne auto przyprawia mnie (dosłownie) o ból głowy to zwracam się do Was o typowanie

> co kupić do 30kzł, najchętniej nieduże kombi (kompakt) ew. nieduży van wymagania:

> - ma być ciche przy prędkościach autostradowych 140-150km/h tzn. żeby kilkugodzinna jazda

> autostradą nie przyprawiała o ból głowy (wiem, że to się kłóci z wielkością samochodu bo im

> większe auto tym z reguły cichsze)

> - ma nie rdzewieć

> - silnik benzynowy gazowalny bez większych ceregieli

> - rozsądne koszty utrzymania

> - ma mnie nie wkurzać tzn dziś się ma nie psuć klimatyzacja, jutro ABS a pojutrze wyłącznik

> świateł.

> - prognozowane przebiegi to ok 35 kkm/rok

> Biorę pod uwagę Volvo V50, podoba mi się Laguna III ale to duże auto a poza tym za 30kzł to byłby

> techniczny trup, może jeszcze łapie się C4 Picasso (nie Grand), fajne byłoby Audi A4 1.8T ale

> za 30kzł chyba nie kupi się nic w rozsądnym stanie technicznym,

> a co Wy byście typowali?

> za wszelkie sugestie dziękuję,

> brat

kombi BMW e46 318i R4 2.0 150KM 2003-2005 i zostanie jeszcze kasy na dobry gaz i dopieszcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najcichsza będzie Laguna. V50 miałem okazję jechać (dieslem) i porównanie do Laguna III (też diesel) nie wypadło dobrze. Sądzę, że w przypadku benzyn ta tendencja jest zachowana lub ze wskazaniem na Renault (cichszy). Jeżeli C4 Picasso jest akustycznie taki sam jak Grand to jest o wiele głośniejszy od w/w samochodów (mój obecny Espace IV jest znacznie, znacznie cichszy - zwłaszcza powyżej 130 km/h, w C4GP huk jest już bardzo natarczywy).

Całkiem cicha jest też Vectra C, nie wiem jak inne silniki, ale 2.2 Direct specjalnie głośny nie jest, a wygłuszenie kabiny jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Całkiem cicha jest też Vectra C, nie wiem jak inne silniki, ale 2.2 Direct specjalnie głośny nie

> jest, a wygłuszenie kabiny jest ok.

Zgadza się, ten silnik stworzony jest właśnie na trasy, fajna dynamika i cicha praca. Spalanie poniżej 8 przy jazdach dość szybkich również jest zadowalające. Minus że go się nie gazuje jeśli by ktoś chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Jako, że moje obecne auto przyprawia mnie (dosłownie) o ból głowy to zwracam się do Was o typowanie

> co kupić do 30kzł, najchętniej nieduże kombi (kompakt) ew. nieduży van wymagania:

> - ma być ciche przy prędkościach autostradowych 140-150km/h tzn. żeby kilkugodzinna jazda

> autostradą nie przyprawiała o ból głowy (wiem, że to się kłóci z wielkością samochodu bo im

> większe auto tym z reguły cichsze)

> - ma nie rdzewieć

> - silnik benzynowy gazowalny bez większych ceregieli

> - rozsądne koszty utrzymania

> - ma mnie nie wkurzać tzn dziś się ma nie psuć klimatyzacja, jutro ABS a pojutrze wyłącznik

> świateł.

> - prognozowane przebiegi to ok 35 kkm/rok

> a co Wy byście typowali?

VelSatis 2.0T z końca produkcji. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko ten R4 2.0 (N42B20) to chyba nie jest mistrz bezawaryjności... no chyba, że był jeszcze inny

> 2.0 R4 w BMW.

jesli olej byl wymieniany z glowa co 10-15kkm i byl na akcji serwisowej (wymiana napinacza rozrzadu na nowy typ taki jak po 2003r) to jest nie do zajechania

najbardzi te motory fabryczny zabija interwal wymiany oleju co 25kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli olej byl wymieniany z glowa co 10-15kkm i byl na akcji serwisowej (wymiana napinacza rozrzadu

> na nowy typ taki jak po 2003r) to jest nie do zajechania

> najbardzi te motory fabryczny zabija interwal wymiany oleju co 25kkm

Napinacz profilaktycznie można ponownie wymienić, koszt nie jest jakiś zabójczy.

Gorzej z olejem, tego w starym struclu nie ocenisz...

Mam taką pod nosem do kupienia, w sumie nawet niezły stan. Gdyby to było R6 byłaby moja, a tak zniechęca mnie ten cholerny motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napinacz profilaktycznie można ponownie wymienić, koszt nie jest jakiś zabójczy.

> Gorzej z olejem, tego w starym struclu nie ocenisz...

> Mam taką pod nosem do kupienia, w sumie nawet niezły stan. Gdyby to było R6 byłaby moja, a tak

> zniechęca mnie ten cholerny motor.

jesli nie stuka i nie plywaja wolne obr to jest bardzo duza szanasza ze sie szybko nie popsuje

zaraz po kupnie zrobic 2x plukanke, zalac dobrym rekomendowym olejem wymienic napinacz i sie cieszyc jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.