Skocz do zawartości

Opony wielosezonowe


dobromir

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem na AK jestem jedynym użytkownikiem opon Nexen N'priz ale dotychczas zrobiłem na nich dopiero jakieś 800 km, więc za wcześnie na jakiekolwiek wnioski, no może poza jednym odnośnie głośności - są trochę głośniejsze od typowych opon letnich ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, wiem, że obecnie jest dużo wątków dotycz. wyboru opon, ale mam problem z wyborem pomiędzy

> Dębicą Navigator a Nexen NPRIZ4 S w aucie klasy B jeżdżącym gównie po mieście. Może ktoś może

> mnie poratować jakimiś opiniami na ich temat.

Dębica w Tico i Tavrii dawała radę bez większych problemów. W R75 są Kumho w rozmiarze 195/65 R15. Mam je już rok i 12kkm. Jedynie w trakcie letnich upałów robią się miększe. Wystarczy trzymać się ograniczeń prędkości i nie ma problemu z trakcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, wiem, że obecnie jest dużo wątków dotycz. wyboru opon, ale mam problem z wyborem pomiędzy

> Dębicą Navigator a Nexen NPRIZ4 S w aucie klasy B jeżdżącym gównie po mieście. Może ktoś może

> mnie poratować jakimiś opiniami na ich temat.

Navigator to zło wcielone. Nadaje się do jazdy latem i to podczas suszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Navigator to zło wcielone. Nadaje się do jazdy latem i to podczas suszy.

No 1 to może i tak. Na Navigatorach 2 zrobiłem w 3 autach w sumie prawie 100 kkm i wiele złego nie mogę powiedzieć (aczkolwiek trochę złego to by się znalazło zlosnik.gif)

Autor wątku niech się sprecyzuje, które Navigatory skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Navigator to zło wcielone. Nadaje się do jazdy latem i to podczas suszy.

na drugiej edycji przejechałem ponad 100kkm w różnych warunkach - bez żadnych niespodzianek , w zimie lepiej sobie radziłem na trudnych podjazdach niż kolesie na zimówkach cool.gif, latem też nic niepokojącego nie zauważyłem

zjechałem dwa komplety 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No 1 to może i tak. Na Navigatorach 2 zrobiłem w 3 autach w sumie prawie 100 kkm i wiele złego nie

> mogę powiedzieć (aczkolwiek trochę złego to by się znalazło )

> Autor wątku niech się sprecyzuje, które Navigatory

Na navigatorach 2 pierwszy sezon zimowy było ok, każdy następny - gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No 1 to może i tak. Na Navigatorach 2 zrobiłem w 3 autach w sumie prawie 100 kkm i wiele złego nie

> mogę powiedzieć (aczkolwiek trochę złego to by się znalazło )

> Autor wątku niech się sprecyzuje, które Navigatory

Dokładnie, do jazdy po mieście i trasie bez szaleństw świetnie się sprawdzają ok.gif. Mowa o Navigator 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie Ci chodzi o Navigatory 1, ja po jedynkach bałem sie zaryzykowac z Navigator 2. Ale miło sie

> zaskoczyłem jak za takie pieniadze.

No obawiam się że w moim przypadku jest możliwy tylko Navigator 1 bo 2 w rozmiarze 185/65/r15 nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na tych nexen-ach jeżdżę od zeszłej jesieni w grand scenicu, ale zeszła zima była słaba, więc

> trudno coś powiedzieć. W lecie bylem w Chorwacji i sprawowały się bardzo dobrze.

A jak zachowują się na mokrym w wysokich jak i niskich temperaturach? Łatwo zerwać przyczepność ruszając? Czy da się na mokrym żwawo ruszyć bez problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem problemu ze zrywaniem przyczepności, ale weź pod uwagę, że 105 konny diesel scenic nie służy raczej do startów spod świateł. Przy prędkościach przelotowych na mokrym nie mialem problemów, ale jeżdżę raczej rozsądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zauważyłem problemu ze zrywaniem przyczepności, ale weź pod uwagę, że 105 konny diesel scenic

> nie służy raczej do startów spod świateł. Przy prędkościach przelotowych na mokrym nie mialem

> problemów, ale jeżdżę raczej rozsądnie.

Rozumiem doskonale i nie o sprint spod świateł mi chodzi, a raczej sprawny wjazd na rondo w gęstym porannym ruchu. Moje obecne Pirelli z pierwszego montażu miewają problem na mokrym przy nieco większym dociśnięciu gazu. Interesowałem się Nexenami bo jako jedne z nielicznych są dostępne w wersji "zwykłej" a nie XL oraz wg etykiety mają niskie opory toczenia. Rozważam jeszcze Goodyear Vector 4 Seasons i Pirelli P7 All Season, ale te ostatnie występują tylko w "szerszym" rozmiarze, więc ich montaż w hybrydzie nie ma raczej sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważam jeszcze

> Goodyear Vector 4 Seasons

Zrobiłem ostatnio traskę 650km VW Caddy z takimi oponami i byłem mocno rozczarowany ich głośnością, a nie przekraczałem V 100-120 km/h.

To już cichsze byłe Navigatory Dębicy w Lanosie mojej zona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrobiłem ostatnio traskę 650km VW Caddy z takimi oponami i byłem mocno rozczarowany ich

> głośnością, a nie przekraczałem V 100-120 km/h.

> To już cichsze byłe Navigatory Dębicy w Lanosie mojej

Bardzo cenna informacja, tym bardziej, że wg parametrów dostępnych na stronach są to niby jedne z cichszych opon. Etykiety na oponach są widać mało wiarygodne. Czyli dalej dylemat co założyć oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo cenna informacja, tym bardziej, że wg parametrów dostępnych na stronach są to niby jedne z

> cichszych opon. Etykiety na oponach są widać mało wiarygodne. Czyli dalej dylemat co założyć

Albo samochód jest inaczej wygłuszony, inaczej przenosi drgania, inne opory powietrza podczas jazdy co też wpływa ma szum wewnątrz kabiny, przez co może się wydawać że opony mocniej szumią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo samochód jest inaczej wygłuszony, inaczej przenosi drgania, inne opory powietrza podczas jazdy

> co też wpływa ma szum wewnątrz kabiny, przez co może się wydawać że opony mocniej szumią.

Wiadomo, że najlepiej mieć porównanie z jazdy tym samym autem na różnych kompletach opon. Niemniej wolę zebrać opinie przed zakupem, po - będzie za późno. W moim toczydle dosyć wyraźnie słychać szum opon, na forum użyszkodników czytałem, że zmiana opon znacznie poprawia sytuację. Niestety pisano o konkretnych modelach oponach letnich, a ja wolałbym wielosezonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No obawiam się że w moim przypadku jest możliwy tylko Navigator 1 bo 2 w rozmiarze 185/65/r15 nie

> występuje.

To nie bierz nawet pod uwage navigatorów 1 !!! Do dziś dnia pamietam jak zmieniłem opony i w mżawkę wracałem do domu i skrecałem jak zawsze do siebie w ulice...poszedłem jak po lodzie do sasiada. Potem stwierdziłem ze mi napompowali za duzo powietrza,upusciłem. Ale jak drugi raz mi zarzuciło autem to od razu kupiłem nowe opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.