Skocz do zawartości

Wycieraczki Motgum felerne długości 530mm i 480mm używa ktoś


rafal0325

Rekomendowane odpowiedzi

> taaaa. minuty nie znajdzie na zbadanie sprawy, ale na forum godzinami głupoty wypisywać, to tak

Ale ja się pytam po co?Po co mam doginać, odginać ramię, poprawiać producenta by "dostosować" się do jakichś piór?A potem zechcę założyć inne, albo kupię od takiego fachmana i będę klął, że nie zbiera bo zwichrowane ramię. Po co to robić skoro w tej samej cenie można mieć pełnowartościowy produkt a nie taki "specjalnej troski". Dla mnie pióra wycieraczek to ważny element bo rocznie robię ok 50-60 tys km, ale nie tworzę do tego ideologii, słabiej zbierają to kupuję nowe,zmieniam i oczekuję ich poprawnego działania. Tylko tyle a jak widać, aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Corolli mam płaskie Motgumy - są dobre, zmieniam średnio co rok, półtora.

> dranio

motogumy dzialaja na zasadzie chybil trafil. Jak trafisz to jest dobrze, a jak nie to nie. U mnie sa niesymetryczne wycieraczki (64/40) i jest problem. Raz kupilem i wiecej nie mam zamiaru bo w tej samej cenie mam to co dziala za kazdym razem.

Zeby nie bylo jak lata temu mialem lanosa i byly zwykle wycieraczki to motogumy sprawdzaly sie super. Teraz tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alca zwykłe i też nie było dobrze, a obie marki z tych "tanich i dobrych".

Alca też są dobre ale specjalnej troski. Musisz sprawdzić przed kupnem czy stelaż jest sztywny, jak nie to otwierasz nastepne i sprawdzaz.... jak nie, to kombinerki w dłoń po zakupie i doginasz żeby był sztywny. Wtedy działają bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> motogumy dzialaja na zasadzie chybil trafil. Jak trafisz to jest dobrze, a jak nie to nie. U mnie

> sa niesymetryczne wycieraczki (64/40) i jest problem. Raz kupilem i wiecej nie mam zamiaru bo

> w tej samej cenie mam to co dziala za kazdym razem.

> Zeby nie bylo jak lata temu mialem lanosa i byly zwykle wycieraczki to motogumy sprawdzaly sie

> super. Teraz tak nie jest.

No i to jest kwintesencja wątku, czyli loteria...więc po co bawić się w loterie jak można mieć coś co działa zawsze-dokładnie mam te same odczucia. Być może kiedyś kupię z jeden zestaw do jakiegoś bolidu, dając im jeszcze jedną szansę, póki co-nie chce mi się bo miałem kilka i każde po tyg lądowały w koszu. Nie zamierzam frustrować się z powodu wycieraczek i może komuś popiskiwanie czy skakanie po szybie nie robi różnicy jak jeździ tyle co moi rodzice (z 3 tys/rok), ja robię więcej w miesiąc i to drażni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jaka opinia po montazu?

Jak na razie nie mam wiele do powiedzenia, bo poza jednym wyjazdem do sklepu na zakupy więcej samochodu nie ruszałem. zlosnik.gif

Pierwsze użycie cisza, ok.gif, ale każda nowa wtedy jest cicha. Zbieranie płynu z szyby: prawa na 5, lewa 4+ bo lekko nie docierała, ale mam poprzestawiane ramie i szyba była mocno zasyfiała. Żeby ocenić miarodajnie muszę więcej pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem swego czasu 450 i 530. Dłuższa poszła do reklamacji bo na odcinku ok 10cm nie zbierała. Ponieważ rozpatrywanie reklamacji musiało trochę potrwać to kupiłem drugą i była cacy.

Dziś kupiłem znów taki komplet (już po przeczytaniu tego wątku).

450 wyciera do sucha. 530 zostawia kilka "mokrych kresek".

Jutro jeszcze sprawdzę dokładnie.

EDIT: Zostają dwie cienkie kreski z wody. Praktycznie od razu odparowują, więc jeszcze nie wiem, czy oddawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,czy ktoś z autokącikowych forumowiczów używa wycieraczek Motguma(zwykłe stelażowe) o długości

> 530mm oraz 480mm.Pytam bo założyłem takie do mojego golfa IV i wycieraczki podskakują w czasie

> powrotu a o skrzypieniu i nie zbieraniu wody juz nie wspomnę.

> Pytam akurat o te długości ponieważ tydzień temu zakupiłem do samochodu żony wycieraczki tej samej

> firmy ale długości 560 i 450(Punto II) i wycierają dobrze.

> A poza tym napisałem do firmy Motgum odpowiednią notkę oraz zapytanie czy im nie wysłać tego

> badziewia do ekspertyzy.

Zazwyczaj od wielu lat kupuje Motgumy, zawsze byłe znacznie lepsze niż pozostałe marki, nigdy nie miałem problemów. Do poprzedniego Subaru kupiłem, raz Valeo silencio za prawie 150zł, przed sprzedażą, przełożyłem do nowego a do starego kupiłem nowe płaskie Motgumy i co się okazało, że lepiej zbierają niż przeszło x3 droższe Valeo.

Tydzień temu tez kupiłem Motgumy i jak zwykle zbierają idealnie.

Długości mam podobne jak u Ciebie: 600 + 450

Także musiałeś źle trafić tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jaka opinia po montazu?

Aktualizacja.

Po dzisiejszej jeździe w deszczu jestem z wycieraczek b. zadowolony. Nie pierdzą, ładnie zbierają. Moja serce.gif też chwali te wycieraczki. Zobaczymy co będzie jak się zrobi chłodno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.