Skocz do zawartości

citroen xsara picasso - renault scenic : który lepszy??


matkm

Rekomendowane odpowiedzi

> unikałbym wszystkiego od PSA (z nielicznymi wyjątkami). także wybrałbym Renault

Uzasadnij swoją wypowiedź bo herezje szerzysz. Picasso nie jest upierdliwym w bolączki samochodem, co z resztą jak widać potwierdzają użytkownicy. I wybierając Renault na pewno nie podnosi się "jakości" i nie unika problemów, wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uzasadnij swoją wypowiedź bo herezje szerzysz. Picasso nie jest upierdliwym w bolączki samochodem,

> co z resztą jak widać potwierdzają użytkownicy. I wybierając Renault na pewno nie podnosi się

> "jakości" i nie unika problemów, wręcz przeciwnie.

ot opinia jak każda inna. IMHO podnosi się jakość (z wyjątkami, o których można znaleźć informacje).

nie spotkałem się z dobrym autem z PSA (osobisty użytek, rodzina itp). natomiast spotkałem sie z bezproblemowymi Renaultami (sam miałem ostatnio takiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ot opinia jak każda inna. IMHO podnosi się jakość (z wyjątkami, o których można znaleźć

> informacje).

> nie spotkałem się z dobrym autem z PSA (osobisty użytek, rodzina itp). natomiast spotkałem sie z

> bezproblemowymi Renaultami (sam miałem ostatnio takiego).

No widzisz a ja się spotykam ze sprawiającymi mało problemów autami PSA we własnym użytkowaniu i użytkowaniu przez rodzinę.

Od całkiem małych klasy 106 przez 306 i podobno awaryjne 307 do 407, Partnera i XP...

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No widzisz a ja się spotykam ze sprawiającymi mało problemów autami PSA we własnym użytkowaniu i

> użytkowaniu przez rodzinę.

> Od całkiem małych klasy 106 przez 306 i podobno awaryjne 307 do 407, Partnera i XP...

> pozdr.

> M.

no to jest 1:1 w opiniach. zbierze się więcej - to pojawi się obraz smile.gif coś jak PKW i wybory smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ot opinia jak każda inna. IMHO podnosi się jakość (z wyjątkami, o których można znaleźć

> informacje).

> nie spotkałem się z dobrym autem z PSA (osobisty użytek, rodzina itp). natomiast spotkałem sie z

> bezproblemowymi Renaultami (sam miałem ostatnio takiego).

Jeśli to subiektywna opinia to ok, w szerszej skali picasso będzie tańsze w kosztach eksploatacyjnych i naprawowych. Kwestia podniesienia jakości tu się nie zgadzam, dizajnu, urody owszem, ale nie jakości. Proste sprawy typu skóra na kierownicy, mieszki i gałki dźwigni biegów, gąbka (czy tam te styropiany) w fotelach gorszej jakości i w renuarze kierowcy potrafi się załamać na boku itd.

Większość co miała picasso miło wspomina ten samochód, chyba że ktoś kupił ulepa jakiegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli to subiektywna opinia to ok,

inne nie istnieją.

> w szerszej skali picasso będzie tańsze w kosztach

> eksploatacyjnych i naprawowych.

imho nie.

> Kwestia podniesienia jakości tu się nie zgadzam, dizajnu,

> urody owszem, ale nie jakości. Proste sprawy typu skóra na kierownicy, mieszki i gałki dźwigni

> biegów, gąbka (czy tam te styropiany) w fotelach gorszej jakości i w renuarze kierowcy potrafi

> się załamać na boku itd.

jesli chodzi o fotele, to Peugeot raczej nie jest tutaj dobrym przykładem smile.gif

i nadal twierdzę, że Renault ma lepsze materiały wnętrza niż Citroen.

> Większość co miała picasso miło wspomina ten samochód, chyba że ktoś kupił ulepa jakiegoś.

ostatnio, gdzieś na AK czytałem wątek z wieszanymi psami na C4 picasso (kupionym jako nowy z salonu). także nie koniecznie miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> imho nie.

Porównaj zatem tutaj ceny części tych samych producentów od jednego sprzedawcy.

> jesli chodzi o fotele, to Peugeot raczej nie jest tutaj dobrym przykładem

> i nadal twierdzę, że Renault ma lepsze materiały wnętrza niż Citroen.

Yyyy jaki peżot?A upierać się możesz, niekoniecznie musi być to zgodne z prawdą, ale możesz.

> ostatnio, gdzieś na AK czytałem wątek z wieszanymi psami na C4 picasso (kupionym jako nowy z

> salonu). także nie koniecznie miło.

Może w końcu doczytasz i załapiesz że nie chodzi o C4 picasso tylko Xarę Picasso za cenę ok 15 tys i Renaulta Scenika II w tych samych pieniądzach. Po co mieszasz z innymi modelami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porównaj zatem tutaj ceny części tych samych producentów od jednego sprzedawcy.

różnice pomijalne. przeciez tak wiekowe auto jedzie i tak na zamiennikach.

> Yyyy jaki peżot?

np. 307. znany GŁÓWNIE z tego że fotel się rozpadał. i zanim znowu coś o mieszaniu napiszesz - czytaj do końca.

> A upierać się możesz, niekoniecznie musi być to zgodne z prawdą, ale możesz.

dziękuję. bez tej deklaracji, pozostawałem w niepewności czy na pewno mogę.

> Może w końcu doczytasz i załapiesz że nie chodzi o C4 picasso tylko Xarę Picasso za cenę ok 15 tys

> i Renaulta Scenika II w tych samych pieniądzach. Po co mieszasz z innymi modelami?

xara jest poprzednikiem C4. nie mieszam z modelami - zobacz do czego się odnosiłem w pierwszej wypowiedzi, zanim się doczepiłeś (zwróć uwagę co wyciąłem z oryginalnego posta). i odpowiedz: po co wnikasz? dla mnie PSA to dno totalne. z jednym wyjątkiem: C5 i jego zawieszenie. reszta jest zupełnie nie warta uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bożeeeee kolejny mondraliński za monitoru co to wszystko wie

nie wszystko. ot mam opinię na własnym tyłku wyrobioną.

kolega widzę nowy, bo ameryki nie odkrył tutaj, polecam więcej lektury moich postów, nie byłoby zdziwienia smile.gif i bardziej po polskiemu tez bym prosił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> różnice pomijalne. przeciez tak wiekowe auto jedzie i tak na zamiennikach.

Porównaj zamienniki, tarcze,klocki, łożyska, ceny rozrządu, filtry-zobaczysz czy koszty pomijalne wyjdą.

> np. 307. znany GŁÓWNIE z tego że fotel się rozpadał. i zanim znowu coś o mieszaniu napiszesz -

> czytaj do końca.

Sam czytaj, zaraz odniesiesz się do syreny, duzego fiata, powiesz że pisałeś o fordzie, ale takim amerykańskim i tak namieszasz i zaciemnisz obraz, że nie będzie widać, że nie wiesz o czym piszesz, a temat wątku jest jasny XP i Scenik II. Po co wplątywać C4 picasso czy puga jak to zupełnie inne samochody i watek ich nie dotyczy, więc nikogo to nie interesuje. Wykażesz się jak będzie o nich wątek.

> dziękuję. bez tej deklaracji, pozostawałem w niepewności czy na pewno mogę.

Proszę IThankYou.gif

> xara jest poprzednikiem C4. nie mieszam z modelami - zobacz do czego się odnosiłem w pierwszej

> wypowiedzi, zanim się doczepiłeś (zwróć uwagę co wyciąłem z oryginalnego posta). i odpowiedz:

> po co wnikasz? dla mnie PSA to dno totalne. z jednym wyjątkiem: C5 i jego zawieszenie. reszta

> jest zupełnie nie warta uwagi.

To że XP jest poprzednikiem C4 nie zmienia zupełnie nic, to są zupełnie różne od siebie samochody, więc to zwykłe mącenie.

PS.

Najlepsze są opinie specjalistów co nawet nie siedzieli w takim samochodzie. Merytoryka pełną gębą hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam czytaj, zaraz odniesiesz się do syreny, duzego fiata, powiesz że pisałeś o fordzie, ale takim

> amerykańskim i tak namieszasz i zaciemnisz obraz, że nie będzie widać, że nie wiesz o czym

> piszesz, a temat wątku jest jasny XP i Scenik II. Po co wplątywać C4 picasso czy puga jak to

> zupełnie inne samochody i watek ich nie dotyczy, więc nikogo to nie interesuje. Wykażesz się

> jak będzie o nich wątek.

ja piszę o PSA vs Renault. i nie zejdę do Syreny i kredensu, bo nie widzę związku. ale widzę już typową zagrywkę w Twoim wydaniu. piszesz powyższe wymysły, stawiasz sobie w głowie tezę, nawiązujesz do nich i dowodzisz na jej podstawie. 3 w jednym, na podstawie 1 akapitu. a potem masz uwagi do merytoryki.

mam jakieś dejavu... podobnie się zaczęło jak podawałeś srednią prędkość z noclegami i zjazdami z autostrad. też coś wtedy wmawiałeś publice smile.gif

> To że XP jest poprzednikiem C4 nie zmienia zupełnie nic, to są zupełnie różne od siebie samochody,

> więc to zwykłe mącenie.

nie. czytaj ze zrozumieniem. napisałem 1 post - konkretny. dot. całego BRANDU (wyraźnie zaznaczając subiektywną formę słowem "WYBRAŁBYM"), a Ty przyszedłeś i każesz uzasadniać... czepiasz się słowek, wróżysz coś między wierszami, dostajesz uzasadnienie - to nazywasz to mąceniem, i piszesz coś o Syrenach.

i teraz zrobiłeś siebie strażnikiem merytoryki i oceniającym co kogo tu interesuje.

kolejne dejavu.

> PS.

> Najlepsze są opinie specjalistów co nawet nie siedzieli w takim samochodzie. Merytoryka pełną gębą

wcale nie najlepsze. a po co to przytaczasz? zaraz przytoczysz jakieś Syreny i fiaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja piszę o PSA vs Renault. i nie zejdę do Syreny i kredensu, bo nie widzę związku. ale widzę już

> typową zagrywkę w Twoim wydaniu. piszesz powyższe wymysły, stawiasz sobie w głowie tezę,

> nawiązujesz do nich i dowodzisz na jej podstawie. 3 w jednym, na podstawie 1 akapitu. a potem

> masz uwagi do merytoryki.

ok.gif Tak tak, tam to ja się czepiałem i pisma z obrazkami nie rozumiałem hehe.gif I już nie ujmuj sobie bo to nie ja rozmywam temat (choćby wplątując inne wątki dla odkręcenia uwagi, że pomyliłeś generacje), dlatego też pasuję, wyraziłeś opinię o tym czego w życiu nie miałeś i niech tak pozostanie. (co z resztą nie tylko ja zauważyłem, więc nie ma tu "zagrywek").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porównaj zamienniki, tarcze,klocki, łożyska, ceny rozrządu, filtry-zobaczysz czy koszty pomijalne

> wyjdą.

prosz.

ceny fota, modele mocne diesle (porównywalne, 1999).

tarcze ham: ATE tańszy Citroen, Mikoda tańsze renault. pomijalne różnice.

wahacz: lemforder do Citroena 2 razy droższy niż do renault (320 vs 700 PLN)

łozysko Rouville - Citroen o 20% tańszy (tj jakos 330 vs 270)

rozrząd zalezy od rodzaju silnika. różnice jak widać są - w obie strony... czyli temat IMHO pomijalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak tak, tam to ja się czepiałem i pisma z obrazkami nie rozumiałem I już nie ujmuj sobie bo to

> nie ja rozmywam temat (choćby wplątując inne wątki dla odkręcenia uwagi, że pomyliłeś

> generacje), dlatego też pasuję, wyraziłeś opinię o tym czego w życiu nie miałeś i niech tak

> pozostanie. (co z resztą nie tylko ja zauważyłem, więc nie ma tu "zagrywek").

tymczasem powtórzę: obecnie jezdzę PSA a przesiadłem się bezpośrednio z Renault. i pozwolę sobie napisać jeszcze raz: PSA to lipa, nie kupiłbym NIC ze stajni Peugeota i Citroena (z wyjątkiem C5). a Renault kupiłbym drugi raz... zapraszam do przekonywania mnie, że mieszam, stosuję zagrywki, wplątuję wątki (pewnie o syrenie co?).

i pomimo wyjaśnień nadal nie wiesz o czym opinię wyraziłem, to sobie dorobisz smile.gif typowe... smile.gif za moment zaczniesz pisać o odpuszczeniu dyskusji, bo to przecież bez sensu... to może przejdź od razu do tego tematu, zanim zaczniesz szperać po innych wątkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli to subiektywna opinia to ok, w szerszej skali picasso będzie tańsze w kosztach

> eksploatacyjnych i naprawowych. Kwestia podniesienia jakości tu się nie zgadzam, dizajnu,

> urody owszem, ale nie jakości. Proste sprawy typu skóra na kierownicy, mieszki i gałki dźwigni

> biegów, gąbka (czy tam te styropiany) w fotelach gorszej jakości i w renuarze kierowcy potrafi

> się załamać na boku itd.

> Większość co miała picasso miło wspomina ten samochód, chyba że ktoś kupił ulepa jakiegoś.

a możesz dać przykład na częściach ? jak na razie nie zauważyłem jakiejś drożyzny ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję. W wątkach o których mam blade pojęcie albo wcale "mnie nie ma".

no widzisz, a to że ja odpowiedziałem na ogólne ostatnie pytanie: "o doświadczenia z francuzami"... to jakie pojęcie masz o moich doświadczeniach z francuzami? lepsze niż blade? że się wypowiadasz? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli kwocie +14 tys czy sądzisz że ładnego i nie zajechanego znajdziesz taniej?

bez problemu ok.gif rok temu kupowałem rok użytkuje i nie utopiłem worka pieniędzy ok.gif auto potwierdzone historią w serwisie oraz bezwypadkowe ok.gif

Cena wyjściowa do opłat 11300 za 2005 rok ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyłacze sie do tematu bo stoje przed podobnym wyborem ,w czym Xsara Picasso jest duzo tansza od

> renault scenic II

zależy jakie Renault z jakim silnikiem itp ok.gif

z racji tego że rok temu stałem przed podobnym wyborem to zakupiłem Scenica ok.gif

niższa kwota części nie są drogie i jak na razie przez rok bardzo się cieszę z tego samochodu ok.gif

Czego szukasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a możesz dać przykład na częściach ? jak na razie nie zauważyłem jakiejś drożyzny

Ja nie piszę, że to będzie drożyzna, tylko w ogólnym rozrachunku XP-Scenik ta pierwsza będzie tańsza, licząc np zmianę sprzęgła, turbo, rozrządu i kpl hamulców. Teraz do obydwu jest tyle zamienników, że można przebierać jak w ulęgałkach, do scenika może nawet więcej.

Pisałem już renuar ładniejszy, ale droższy w utrzymaniu (co nie znaczy drogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez problemu rok temu kupowałem rok użytkuje i nie utopiłem worka pieniędzy auto potwierdzone

> historią w serwisie oraz bezwypadkowe

> Cena wyjściowa do opłat 11300 za 2005 rok

Aaaa no coś pisałeś, że "na niemca" kupiłeś grinser006.gif Ty chyba benę w automacie masz?Gazowałeś go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Większość co miała picasso miło wspomina ten samochód, chyba że ktoś kupił ulepa jakiegoś.

ja mojego XP kupiłem jakoś w marcu (chyba?),

zapłaciłem około 10% więcej niż cena rynkowa, ale kupiłem bardzo zadbany egzemplarz.

przejechałem 15.000 km i nie dołożyłem nawet 1 zł w "naprawy",

owszem wymieniłem olej zlosnik.gif

w Meganie II w okresie roku zepsuło się:

- silnik wycieraczek

- podnośnik szyby

- cewki zapłonowe

- uciekła masa z reflektorów

- nie odbijały klamki w drzwiach (nie zrobiłem)

- jak sobie coś przypomnę to dopiszę

ceny części np. komplet rozrządu do 1.6 16v renault ~1000 zł natomiast do citroena 1.6 16v to 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat użytkuję Xsarę Picasso 1.6 8V LPG 2002 r. obecnie 167900 km.

Przejechałem ponad 40 kkm.

Plusy:

1. Niska cena zakupu (a ja to dałem jakieś 60% ceny rynkowej, auto po kolizji i jakoś nie szczególnie zadbane)

2. Wygodne, olbrzymi bagażnik, obszerne wnętrze.

3. Skuteczna auto klima, co przy wnętrzu przeszklonym jak akwarium przydaje się latem

4. Przez 2 lata nie zaskoczyło mnie w trasie nigdy, zawsze daje radę ...

5. Jak na stare auto z CAN i ze złą opinią o elektryce duży plus, nic nigdy się z elektryką nie stało

6. Wygodne, komfortowe zawieszenie i do tego dość trwałe poza łącznikami z przodu.

7. Absolutnym bark rdzy (poza progami - patrz Minusy)

Minusy

1. Słaba jakość materiałów we wnętrzu, u mnie fotel ma już pękniętą gąbkę i zaczyna się przecierać

2. Zardzewiały progi, które wymieniłem (1200 zł)

3. Olej leje się jak z Fiata smile.gif UPG należały by wymienić, bo leci z kanału olejowego, ale to akurat typowa usterka w NFV i NFZ od PSA

Ogólnie jak na 2,5 roku i 40 kkm nie jest źle w tym 12 letnim aucie. Naprawy o ile są potrzebne kosztują grosze ...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli to subiektywna opinia to ok, w szerszej skali picasso będzie tańsze w kosztach

> eksploatacyjnych i naprawowych. Kwestia podniesienia jakości tu się nie zgadzam, dizajnu,

> urody owszem, ale nie jakości. Proste sprawy typu skóra na kierownicy, mieszki i gałki dźwigni

> biegów, gąbka (czy tam te styropiany) w fotelach gorszej jakości i w renuarze kierowcy potrafi

> się załamać na boku itd.

> Większość co miała picasso miło wspomina ten samochód, chyba że ktoś kupił ulepa jakiegoś.

Dokładnie. Ja miło wspominam Picasso 1,8i16V 2002, które zamieniłem na Scenica II 2,0i automat 2007. smile.gif Oba auta porównywalne, oba mało awaryjne i rozsądne jeśli chodzi o ceny części i napraw. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.